Galatasaray 2009-2010

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Galatasaray 2009-2010

Post by Selcuk Samli »

Normalde bu basligi daha ileri bir tarihte aciyordum ama gidisat Subat ayinda acmama sebep oldu.

Bu sezon beni en cok rahatsiz eden ve gelecek senelerde azalmasini isteyecegim sey td'lerin,ve antrenorlerin goreve basladiktan kisa bir sure sonra gorevden alinmalari.Bu sezon futbol takimindan 3,basket takimindan 2 kisi gorevden alindi,veya istifa etti.

Ali Yavas gecen sene istifa ettikten sonra,anladigim kadariyla, Boekamp (onun yerine) goreve getirildi.Kisa bir sure sonra Boekamp Skibbe'nin yardimcisi oldu,ve genc takimlarin basina Fatih Ibradi getirildi.Ali Yavas neden durup dururken istifa etti?onun yerine Ibradi dusunuluyorduysa neden Boekamp getirildi,ve neden kisa bir sure sonra gorevden alindi?
Bu sorulara mantikli bir cevap bulamiyorum.Altyapida da bekledigim degisiklikler gerceklesmeyecek gibi,ayni tas ayni hamam devam edecegiz herhalde(daha da iyi olmayacagiz).Umarim ben yanilirim.

Beylerbeyi'nin durumu icler acisi.Bu kuluple daha ciddi ilgilenilmesi lazim.2009-2010 sezonuna iyi bir teknik ekip ve yine iyi bir planlama ile baslanmali.Beylerbeyi ile ilgilenilmiyor.

Basketbol subesinde sezon basinda antrenorun gec belirlenmesi,gelip ayrilan profesyoneller,parasini alamadigi(bunu one surerek) icin giden bir oyuncu,istifa eden ya da gonderilen iki koc aklima takilan olumsuzluklar.

Voleybol takimlarinda iyi transferler yapildi,daha iyi sonuclar alindi.Voleybol subesi kaynagi nereden buldu,bunu merak ediyorum?Sponsor mu bulundu,borc mu yaptik?

Simdilik bu kadar yaziyorum,zaman icerisinde ekleyecegim seyler olacaktir.Her sene oldugu gibi forum uyelerinin katkilarini bekliyorum.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sezon basinda goreve getirdigin td'un iki yardimcisini gorevden al,yeni bir yardimci goreve getir,daha sonra ayni td'un ustune bir de teknik danisman getir ve daha sonra kadroda uyum ve td'e saygi bekle...

Bu tabloya kulubun diger subelerinde/birimlerinde de rastlayabilirsiniz.

GS bu duzensizlikte mali zarar gordu mu?Tazminat,vs...Bunlara bir aciklik getirilmeli.

GS'in planli,programli,ve daha ciddi yonetilmesi lazim.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Ozgur Ozanguc

Skibbe gitti Hakan Sukur gitti ben geldim

Post by Ozgur Ozanguc »

Sinir harbi yapmadan yazmaya calisacagim. Bunlari yazarken, Italya gibi seramikte ustun olan bir ulkeden Ege Seramik olarak devlet nisani almis Adnan Polat'i aklimda tutacagim.

Diyemeden B.K geldi GS'nin basina. Cildirmamak elde degil. Kimse kusura bakmasin, cesaretine, Galatasaray'liligina diyecek hicbirseyim yok ama B.K'nin IQ seviyesi GS'nin basina TD olacak kadar yuksek degil.

Volkan, Sabri, Aydin, Mehmet Guven, Yaser Yildiz gibi adamlarin zeka seviyesi ne ki taktik anlasinlar. Bu adamlara ilkokul hayat bilgisi dersi anlatsan ertesi gun hatirlamazlar. Hangi taktigi hatirlasinlar. Oyun icinde hangi adama pas versem secimini nasil yapsinlar? Atlet dedigin adamin zeki olmasi lazim. Bunu daha once birisi demis miydi? :?:

Daha teknik direktorumuz belli degilken bir yazi yazmistim. GS'nin ne yapmasi gerektigi konusunda. Bir tane de yeni sezon icin yazayim.

1) Yonetim degisikligini beklemedigimden. Dag gibi, mangal gibi yurek olmadigindan istifa etmeyeceklerinden emin oldugum icin. Yonetim ayni kalacak varsayimi ile baslayayim. (Yonetime pazarlama konusunda ki akilci atilimlarindan dolayi tesekkur ederim. Bu konuda diger alanlara gore daha iyiler.) Illa ki kalicam diyorsun yonetimde peki tamam derim bir sartla, git Juventus universitesine diplomani al gel o zaman. Amerika'dan aldigim isletme diplomam ile ise basvursam almazsin beni ise sayin Adnan Polat (harvard istersin, cornell istersin). Bende seni istemiyorum o zaman klubun basina.

2) Ikinci olarak "yeni" teknik direktor. Isim vermeden once sistemden bahsetmek istiyorum. Ingilterede ki sistemin bir an once isleme konulmasi taraftariyim. Bunu yapabilmek icin kapsamli bir teknik direktorun secilmesi sart. Riykaard'i kap gel hemen. Parasi neyse ver ve al getir. (Tamam finansal buhran yillardir GS'ye prangalar vurmus ama para getirilebilir) Bayern Munich yeni stadinin gelecek 10 yil icin biletlerini satti bile. Ne kadar gelir geldi acaba?

3) Sira futbolculara geldi gidecek o kadar cok futbolcu var ki. Satabilirsek. Sat Lincoln'u hem ona yazik olmasin hem bizim yillik 3 milyon avroya. Buna katilmayan cok olabilir ama top kontrolu, ve top surmesi (adam gecmesi demiyorum, antremanda tek basina 30 metre top sursun bir gorelim, cok kotu cook) sifir olan Baros'uda sat birilerine. Aston Villa birakmazdi onu topcu olsa. Bu ikisinden bir 10 milyon euro cikarabilirsek sampiyonuz. Zavalli Kewell'a bizde yazik olmasin bedavaya aldik zaten sat onuda bir temizinden 5 milyona. Etti mi sana 15 milyon. Yahu bunu yapamayan bir zihniyet Anonim Sirket yonetmesin zaten. Bkz. GS AS. Ozgur sende yabancilara yuklendin diyeceksiniz. Yazimin basinda gidecekler listesini vermis oldum zaten Turk futbolcular icin. Sag beke alsana 1.5 milyon avro'ya Ingiltere'den bir sag bek. Premier Lig'deki herhangi bir takimdan kap getir birini, hic farketmez. Ama sen takimin basina Riykaard'i getirirsen zaten geri kalan 13.5 milyon avroya, o sana ne adamlar getirir bir telefonla ayri konu ve sacma fiyatlarda odemezsin onlara. Benim gozumde Riykaard > (Lincoln + Kewell)xBaros

Yaz yaz bitmez aslinda, devami gelecek.

Buradan cok hasimli bir sekilde ayrilmistim. Tekrar burdayim beni sevmeyenleriniz olabilir, ya da en yazilarimi lanetleyenleriniz olabilir. Sizin icin burada degilim, ben Galatasaray aski icin burdayim.

Benim icin Futbol bir din, Galatasaray ise tapinaktir.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

Herkese selamlar,
ilk iki arkadasa katiliyorum, Galatasaray'i planli bir sekilde ve saglam bir strateciyle yönetmek gerekiyor. Buda ancak takimin basinda uzun bir süre duran tdyle olur. Böyle bir tdmiz vardi, Lucescu, bizimkiler ise büyük bir hata yapdi ve onu gönderdi. Biz bugüne bakalim. Skibbe gitmeliydi bende katiliyorum, zaten getirilmesi hataydi ama Bülent hocayi getirmekte bir hataydi, cünkü daha cok erken, o daha yurtdisina gidip görmeliydi orada nasil calisiliyor diye. Daha teknik direktölük sertifikasi bile yok. Illede biri gelcekdiysede bu tecrübeli ve ayni zamanda takimi ateslicek biri olmaliydi, ve benim aklima böyle birisi su an gelmiyor. Yani basda yapilan hata sakiz gibi uzadi diyebiliriz.
Sezon sonu simdi yapacagimiz tek bir is var, oda Bülent hocayi daha pismesi icin göndermek ve simdiden büyük bir tdle anlasmak, bu Rijkard olabilir veya baskasi.
Transferlere gelirsek yeni hocanin aklinda kesinlikle isimler vardir ama benim gözüme batan su isimler var:
Ali Turan (stoper ve sag bek), Mehmet Topuz (kanat oyuncusu), Fatih Tekke (pilot santerfor), El Hamdoui (oyun kurucu), Motta (orta sahanin ortasi), Nuri sahin (orta sagda genc yetenek) ve birer tecrübeli stoper ve kaleci. Bunlarin degeri en fazla 35 Milyon Euro.
Satilacaklar: Nonda veya Ümit Karan ikilisinden birisi, Lincoln, Baris, Linderoth ve canim cok yansada paraya gerek duydugumuz icin Arda. Bunlarin degeride 35 Milyon Euro.
Ayrica Aydini, Semihi ve Yaseri egitip iyi topcu yapabilirsek yeni stadimizda bizi kimse tutamaz. Insallah ilk ikiye girerizde seneye sampiyonlar liginde oynariz, hersey ona bagli. Giremesek yönetim def olsun gitsin.
Saygilarimla.
aslan her zaman aslandir

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Yunus Hosgeldin!

TD olarak cok tecrübeli Hollandali bir Hoca var ve saniyorum su anda da bosta. Huub Stevens 1997 senesinde schalkeye Uefa kupasini kazandirdi. Defansi cok saglam a alabilecek bir Hoca Schalke de iken felsefesi önce bir gol yemeyelim golü nasil olsa atariz. Bu düsünceyi saniyorum Kalli de benimsemisti...

Bir de defans oyuncusu olarak su anda Real Madrid te yedek olan 1,93 boyunda Christoph Metzelder var ve o da cok tecrübeli hatta 28 yasinda ...

Bursa dan Sercan i forvet e Baros un yanina,Kayseriden de Mehmet Topuz u aldik mi isimiz cok kolaylasir :D

Lincoln un yerine 3 tane cengaver olur, Arda , Kewell, Mehmet Topuz!
Semih, Mehmet Güven, Alparslan, Serkan kurtulus, Ugur daha bir cok gencimiz var cok sey ögrenmek isteyen...

Bana göre gidecekler:

Bülent Korkmaz, Lincoln, Hasan sas, Ümit Karan, Nonda

Hadi bakalim ya tutarsa :D

İzzet Kılıç

Post by İzzet Kılıç »

Gidecekler konusunda herkes bir nebze hem fikir sanırım. Nonda'sı, Linderoth'u vesairesi vesairesi. Bu sene gerçekten büyük bir tecrübe daha edindik. Adam gibi adam olacak öncelikle Galatasaray'a gelecekler. Teknik direktöründen tutun futbolcusuna, antrenörüne. Bize artistler, şovmenler değil, iyi profesyoneller lazım. Bunların en başına da bence bu sezon için Kim Kallström yazılmalı.

Lyon'da orta saha müthiş alternatifli. Bu sezon şampiyon olamazlarsa, Aulas çılgınca sağa sola saldırıp transfer yapacaktır. Kadroda Touloulan ve Juninho dokunulmaz gibi bir şey. Bodmer için ne tür bir vaziyet gösterecekler bilemiyorum. Ee pahalı transferler Makoun var, Ederson var. Delgado'da ara sıra orta sahada ve önünde kullanılıyor. Hepsi bir kenara, sakatlanan ve bu sezon pek bir şey veremeyen Pjanic var. Ondan da çok şey bekliyorlar. Kallström büyük ihtimalle bu isimlerin arasında zayıf halka olacak kalacaktır.

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Huub Stevens hala bosta... Dün schalke den Manager lik icin haber bekledigini ve schalke yöneticilerinin kendisini aramadigini ve bu saatten sonra onlari beklemeyecegini, yeni gelecek tekliflere acik oldugunu belirtti...

Bu TD bana göre su andaki durumda GS yimizin basina gecebilecek ideal bir Hoca. Adam gercekten disipline, defansin düzelmesine, oyunu okuyabilmeye, taktik acidan her türlü bilgiye ve tecrübeye sahip! Yildiz denebilecek futbolcularla olan gecimi de mükemmel.

Bence bu adami kacirmamak lazim sonra yine Skibbe gibi yada BK gibi adamlarla teselli etmeye calisacaklar bizi!

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

Hosbulduk arkadasim :)
saydiniz isimler cok mantikli, Huub Stevens bencede iyi ve disiplinli bir antrenör, Christoph Metzelder cok tecrübeli ve Servetle cok iyi bir ikili olur, Kim Kallströmü alsalar zaten hic kimse bir sey diyemez, o kadar pahalida degildir Lyonun durumuna bakarsak, bir tek Sercan gelmesin diyorum, cünkü hem Baros tipi bir oyuncu hemde cok pahaliya satar onu Bursa.
Bir tek kalecimiz eksik :)
Haberlerde Haggui ismi geciyor, böyle bir sacmalik olurmu ya, onu alacana yönetim hic kimseyi almasin daha iyi.
Sizce Arda satilirsa yeri dolarmi? Bu saydigimiz isimleri almamiz ve gerekli olan bir revisiona gitmemiz icin para lazim.
Ben Nonda Ümit ikilisinden birisi demisdim, bunlarin ikiside gitse yerine Taneri alsak bunlarin bu sene oynadigindan dahami kötü oynar? Hem bence adam bu yasinda böyle bir kulüpte bu kadar iyi oynuyorsa bu sansi hak etti demektir.

Off-Topic: Bakin böyle forumlarda ne güzel fikirler üretiliyor, sizce yönetimden akilli birisi internetteki bu forumlara girip ordaki fikirlerden yararlaniyormudur? Cok merak ediyorum vallah.
aslan her zaman aslandir

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Yunus Sercan konusunda haklisin!!! cünkü Bursa cok para isteyecektir... Yanliz bizim forvete cok cabuk, seri, aldigi topu götürebilen Ardanin ve Kewell in öyle dikine ve sinsi paslarina ayak uydurabilecek yani sabri gibi kosan ama ayaginda top tutabilen"ahlakli" saga sola catmayan sadece "isini" yapan bir forvet lazim.
Bu Halil altintop olabilir ama Halil in her seyi cok iyi yanliz cok cIlIz ve zayif kaliyor forvette. Bu yüzden Almanya da bile su anda isi zor!

Bu sene bu sorunu ümitle ve nondayla cok cektik adamlar kosmuyor bile!

Bize defansi toplayabilecek "abilik" yapmayacak sadece futbol oynayacak lider bir defans oyuncusu lazim. Bu da tecrübe ister, akil ister sadece Metzelder degil Schalke deki Marecllo Bordon bile olabilir.

Bizim takimda adam kayirma, abilik etme, saga sola catma oldugu zaman basari zor gelir? Bu saydiklarim futbol degildir sadece ataerkil bir aile düzeni...Ama yine de bunu yapan GS daki oyuncularin cogunlugu "ben isimi yapiyorum, aslinda profi yim" der. O benim anladigim profil lik sadece para da profi. Bedava ya oynasinlar demiyorum, sadece aldiklari paralarin hakkini versinler!

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Gelecek sezon için kadroda tutulması gereken ve iskeleti koruyacak oyuncular; arda, baros, kewell, servet, topal, ayhan, hakan balta. Bunların yanına iyi bir kaleci, sağ bek , stoper , savaşçı bir forvet gerekli. Barışın kadroda kalmasını isterdim ama son zamanlarda bilinçsiz ve anlamsız demeçleriyle ilerde problem çocuk olmaya aday. Ciddi transfer çalışmaları yapılırsa sabriden para kazanma yoluna gidilmesi taraftarıyım.

Gelecek sezonda ilk 11 e alternatif oyuncular ve gençler, emre güngör, emre aşık, uğur uçar, ferdi elmas, alparslan erdem, serkan kurtuluş, semih kaya, murat akça

Yurtiçinde kapasitesi yüksek oyuncu pek yok. Aklıma tek gelen isim mehmet topuz. Bu oyuncuyu makul bir fiyata alabiliyorlarsa kewell ile birbirlerine çok iyi alternatif olabilirler. Yabancı transferinde özellikle forvet bölgesine son derece atletik ve iyi yer tutabilen hırslı bir oyuncu profili üzerine yogunlaşmaları gerektiğini düşünüyorum.

Bu fikirler doğrultusunda takımdan gitmesi gerekenler;

Sabri, kapasitesi malum. Zaman zaman kendini aşsa da yeterli değil

Barış , oyun anlayışı ve yetenekleri benim için geçer not alır ama kafası karışmış bir kere. faydalı olacağına inanmıyorum.

serkan, yetersiz.

volkan, düz bir oyuncu, galatsarayda oynayacak düzeyde değil

lincoln, durumu herkesce malum

nonda, hırslı bir nonda bu takımda her zaman oynardı ama hırs olmayınca yeteneklerinden faydalanılamıyor.

ümit, oynadığı her maç onun için prestij kaybı demek

linderoth, aslında ayhanın yanına biçilmiş kaftan ama durumu malum.

aydın, gecen gün antrenörünün fikirlerini de okudum. profesyonellikten uzak.

hasan şaş, ümit için söylediklerim hasan için de geçerli

yaser, tam bir fiyasko

mehmet güven, hem galatsaray hemde kendisi için en iyisi bu olur.

Ayrıca orkun ve aykut arasında bir seçim yapılmalı ve biriyle yollar ayrılmalıdır.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gelecek sezon icin Semih,Mehmet Guven ve ozellikle Aydin'in kiralik olarak baska bir kulupte oynamalari faydali olur diye dusunuyorum.

Linderoth faydali olamayacak gibi gozukuyor.Nonda ve Lincoln hakkinda kararsizim.Ekonomik sartlar,ve diger sorunlar dusunulurse, Lincoln'un ayrilmasi daha mantikli olur.Nonda ,en azindan, 1 sezon daha kalabilir bence.

Stoper olarak Gaziantepspor'lu Bekir iyi bir oyuncu.Transfer edilebilirse olumlu olur.Ugur Ucar'in durumuna gore bir sag bek de transfer edilebilir.

Umit ve Hasan hakkinda da kararsizim.Maliyetler cok yuksek olmayacaksa kalabilirler.(ozellikle Hasan)

Sezon basina kampina Cihan,Ozgurcan,ve Cafercan cagirilabilir.

Td icin bir sey yazmiyorum.Kim gelirse gelsin sezonu tamamlayamaz buyuk ihtimalle...
Last edited by Selcuk Samli on Fri Mar 27, 2009 12:33 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Selçuk Samli wrote:

Td icin bir sey yazmiyorum.Kim gelirse gelsin sezonu tamamlayamaz buyuk ihtimalle...
Ne günlere kaldik arkadaslar TD konusunda yönetim utansin, baska söylenecek bir sey de yok!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gecen gun Alpay'in astigi,Turkbasket haberinde GS'li basketcilerin odemeler yapilmadigi icin antremana cikmadigi yazilmis.8 milyon USD (esasinda iyi bir butce)'lik butcenin 4-4.5 milyon USD'si sponsor tarafindan odeniyormus.Geri kalan 3-3.5 milyon USD nereden bulundu acaba?Bulunamadi herhaldeki odemeler aksiyor.4-4.5 milyon USD'lik butceyle de,degisik oyuncularla bu takim ligde 4. sirada olabilirdi.Tabii,bunun icin iyi bir antrenor ve isi iyi bilen caliskan yoneticiler lazim.(Yabanci oyuncular paralarini alamazsa oynamaz gider,yerli oyuncular para almadan oynarlar ama bu durumdan huzursuz olurlar.Onun icin ayagini yorganina gore uzatip butcene gore takim kurman lazim!Yoksa basarili olman zor.)

Beylerbeyi bildigim kadariyla kume dustu(statuden anladigim kadariyla).Bu da genc takimlarimizla ilgili projelere onem verilmedigini ispatlamis oluyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Su bizim meshur saglik grubu bu kisileri iceriyormus.

Bizim Dokhturlar
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hakan Can

Post by Hakan Can »

Schuster ve Galatasaray 2009-2010...Melih Şabanoğlu Açıklıyor..

Bu bilgiler ışığında ;

Sol tarafta Hakan Balta, Volkyan Yaman ve Alpaslan Erdem varken sol bek arayışı bana çok normal gelmiyor. Hele hele takasa verdiğimiz Ferhat Öztorun’nun para verilerek geri alınması tam bir komedi olur herhalde. Ferhat Öztorun yetersiz olduğundan dolayı değil, yönetimsel olarak bir komedi olur.

Schuster’in Özellikle sağ açık için iyi bir oyuncu istemiş olması sevindirici. Çünkü gerçekten yıllardır o bölge de iyi bir oyuncu sıkıntımız var.

Schuster’in sağ beke oyuncu istememesi ise bana şöyle bir şey düşündürdü;

Uğur iyileşemez, Serkan’da futbolunun üstüne katamazsa şayet o bölgenin sahibi gene Sabri olacaktır. İşte benim burada bir saptamam olacak. Sanırım Schuster, Sabri’nin milli takımda ki yüksek performasını sağlayan Hamit gibi bir oyuncu aldıracak sağ tarafa. İşte o zaman Sabri gerçekten de en büyük transferlerimizden birisi olabilir bu sene. Hele hele yanlışlıkla Hamit falan alınırsa… Yok tabi öle bir ihtimal:)

Özellikle sağ tarafa iyi bir oyuncu aldırmak istemesinin altında bu yatıyor olabilir....

Post Reply