TSL 22 - Konyaspor - Galatasaray 0-1 (arda dk 11)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Yanilmiyorsam bu sene ligde ilk defa bir maci tek farkli kazandik.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Sabri gelen hafta yok, sari kart cezalisi.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Deniz Selman wrote:Bu arada Bursa macinda Sabri cezali, Emre Asik belki yok. Kadro'nun darligini asil o zaman hissedebilriz. Semih Kaya'yi ilk 11'de oynatma cesaretini gostermek zorunda olabilir Bulent. Sag bek ayri dert.
Bugun maci seyredemedim - onun icin yorum yapmayacagim. Ama GS'a gelen TD'den bir beklentim de bu cesareti gosterip - Semih, Alpaslan ve Serkan gibi oyunculara sans tanimasi...

Bu konu da Skibbe'den basta cok umitliydim ama ne yazik ki yonetimimiz daha en bastan Umit ve Boekamp' kovarak Skibbe'ye kisa vedeli isler yapmasi gerektigi mesajini gonderdi.

Yani boyle genc oyuncuyu oynatip kazanmak isi ancak mecbur kalinirsa oynatilmaya donduruldu yine --- bakalim Kaptan kendini yeterince mecbur hissedicekmi onumuzdeki hafta. Mustafa Denizli Kaptan'i Rapid Wien macinda sahaya surmustu yanilmiyorsam - Bulent 19 yasinda daha bir lig maci bile oynamamisti... Ama o zaman giydigi formayi da bir daha ustunden cikarmadi. Kendine sunulan sansi simdi bakalim o baskalarina taniyacak mi?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugun maci filan seyredemedim. Ama sonuc beni de sevindirdi. Antalya da TS bir celme taksa iyi olacakti. Neyse buna da sukur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Kimse seyretmemis! Ben de sabah 4'te kalkip seyretme lutfunde bulunmadim. Takim gibi Avrupa yorgunlugu coktu bana da.

Orada burada yazilanlardan Bulent'in minik-Luce oyunu oynattigi anlasiliyor. Persembe gunu 3-1'in uzerine yatmayan futbolcularina atmistir fircasini. Bana kalirsa boyle Barcelona, Milan gibi kadrosu olmayan takimlarin yapmasi gereken de bu. Metalistmus taktigi.

Oyle hem super oynayalim hem de kupalara uzanalim mantigi, baklava corek mantigi, gerceklerle karsilastirilinca havada kaliyor. Sabri gibi adamlar degil baklava daha duz cizgi cizemiyorlar. 2000 yilinda UEFA'ya kosarken bile 1-4'luk Majorca macinda kontratak oynayarak sonuca ulasmistik. Yani gucunu bilmek ve ona gore oynayabilmek cok onemli. Bulent'in de bu sekilde davranacagini dusunuyorum. O zamanlar Luce bir tek macta havaya girmis ve Luce'lik yapmayi unutmustu, onda da Real Madrid'e 3-0 yenildiydi.

Eger takim 1-0'larla basaridan basariya kosmaya baslarsa, ondan sonra elde edilecek kaynaklarla daha iyi oynayan bir takim yaratilir. Su an ise buna gerek yok.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Izlemiyen aarkadaslar futbol adina bir sey kacirmadi.

Ama uc puan takimimiza ilac gibi geldi.

Ugur'un sakatlanmasina neden olan idareciler bugunde son derece bozuk bir zeminde iki takimin oyuncularini ayni sekilde sakatlama bahasina maci oynattirdilar.

4.dakikada Veysel bizim kalecimizle (bu sefer Emre Asiktan seken bir top yuzunden kalecimizle karsi karsi kaldi ama bizraz beceriksizlik birazda Morgan'nin beceri/sansina gol atamadi...

Bu sahneyi gordukten sonra acaba atamayana atarlar mi dedim.

Baros ve Lincoln cok etkisiz ve kopuktular. Kewell'de idare etti.

En cok calisan her zamanki gibi Arda idi. Bu cocugun altigi para helal olsun. Gol pozisyonunda topu hem cok iyi izledi hemde kafasini sakatalama pahasina one atti. Golu izleyen arkadaslar ne demek istedigimi anlamislardir.

Meira'yi begendim Emre Asik'da elinden geleni yapti ama 11.hafta Topal'siz Servet'siz ne yapacagiz kara kara dusunuyorum dogrusu...

Mert'e katiliyor belki bu durumda ortaya yeni kabiliyetler cikar diye umit ediyorum.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Saha bozukluğu, UEFA maçının yorgunluğuyla birleşince ortaya futbol kalitesi çok düşük bir karşılaşma çıktı. Galatasaray golü Arda'nın fırsatçılığı sayesinde bir gol attı, sonra da üzerine yattı. Başka türlüsü de zaten beklenemezdi. Bülent Korkmaz'ın sırasıyla Baros, Arda ve Kewell'i oyundan alması akıllıcaydı.

Bunlara rağmen bu oyuncuların yerine giren Karan, Aydın ve M.Güven hiç bir varlık gösteremediler. Şu çok açık: Aydın ve M.Güven Galatasaray'da oynayacak kapisetede oyuncular değiller. Bu ikisinin sırf altyapıdan geldiler diye kadroda yer işgal ediyor olmalarını anlayamıyorum. Bakın 1.lig takımlarına, ön libero olarak M.Güven'den faydalı her takımda oyuncu bulabilrsiniz. Bu çocuğun attığı hiç bir pas yerini bumuyor, savunmada yer tutuşu da iyi değil. Aydın deseniz ayrı bir alem. Çok çelimsiz, her omuz omuza mücadelede yerlerde. Bunu kapatacak başka bir özelliği de yok. Hızlı değil, çabuk da değil. Savunma da yapmıyor, tek bildiği gerisinde kaldığı rakibine arkadan çelme atmak. Senelerdir Galatasaray alt yapısı bir efsane şeklinde konuşuluyor ancak gerçekler çok farklı. Arda gibi bir cevherin şans eseri burada yetişmiş olmasının dışında altyapının takıma katkısı yok diyebiliriz.

Haftaya Bursa maçı zor geçecek, eksiklikler büyük problem.
Tan Erten

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence Mehmet Guven ve Aydin'dan umut kesilmez. Yeterince sans
verildi kanaatinde degilim. Onlara karsi samimi davranildigini dusunmuyorum.
Yedekte oturmayi yadirgamiyorlar neden gönderilsinler. Aydin da ciddi bir dusus
var, sezon basinda ki Aydin'dan uzak bir göruntu cizmekte. Sacini kestirdi
diye mi bilmiyorum. Samson hikayesi vardir :-)

GS'in bu tur maclari kayipsiz atlatmasi iyi ama oyun olarak bir faciaydi bu mac.
GS'da görevini gerektigi yapan oyuncu adeti az. Ben Hamburg olsam
göbekte ki deligi degerlendirirdim. Bulent buna bir an evvel care bulmali.
Orta sahayi kalabalik tutmak buna bir cözum degil. Lincoln'u devreye sokmasi
lazim. Ayhan top sevdasini birakip asil görevi, alan daraltmayi dusunmesi
gerekir. Kewell iyi oynamadi bu mac, genel olarak söyluyorum. Biraz
zamana ihtiyaci olabilir, sakatliktan yeni döndu. Bana sorarsaniz Morgan
kalede guven veriyor, alabilirlerse alsinlar.

Meira'ya 6M euro veren cikmis, bekletmeden satsinlar para kazansinlar.
Semih (sakat degilse) oynar onun yerine. Zeki bir oyuncu kazanmis
olurlar. Murat'in durumu nasil bilmiyorum, o da bir alternatif. Ikiside cok
begendigim oyunculardi. Bu sene onlarin senesi olabilirdi Meira gibi
superstar gelmemis olsaydi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ben Mehmet Guvenden umutluyum. Ama ne yazıkki esas
yeri forvet arkasi, on libero degil. Ardadan daha teknik imis genc takimdayken ve pas yuzdesi yuksek. 10 numara nosyonu kaldirilip herkes oyunu cift tarafli oynar hale gelirse yararli olabilir. Ama inat edip GSde kalmak icin direnmeside iyi.
Onunde su an Lincoln var.
Bana biraz Unal karaman, birazda Figoyu animsatiyor.

Aydindan hicbirsey olmaz. Birincisi darbeye acik futbolcu, sakatlanma ihtimali yuksek, ikinciside kafa olarak gelismiyor, ogrenmiyor.

Ayrica bana gore alt yapi gayet iyi. Her iki senede 1 oyuncu kazandirsa basarili kabul ediliyor uluslararsi kistaslarda. Su anda Arda, Sabri, Mehmet Guven, Ugur, Orkun, Aydin var. Hepsini toplayain 15-30 milyon dolarlik bir deger var elimizde. Böl 10 yila.Yilda 1,5-3 milyon dolarlik deger uretiliyor alt yapida. Tabii birde buna genc yasta gelen Mehmet topal, Aykut, Alpaslan, Serkanlar, Baris, gibi yari mamul urunleri eklersek Turkiye sartlarinda basarili buluruz.

Bu arada Meira son Konya macinda cok farkli imis. Butun yabancilara Bulentin oynarken kasetlerini seyretmisler. At sahibine gore kisnermis.
Meira Konya macinda vucudu ile oynayip, mucadele etmis, tabii olmazsa olmaz olan hakemede itiraz etmis. Benim tahminim akilli oyuncu oldugu , Skibbenin sirk futbolundan Korkmazin harala gurelesine gececek olmasi.
Yaninda Emre ile tam uyum olamadi yalniz. yanina Emre Gungor/Ugur daha iyi olur gibi.
NO ADNANS, NO CRY !!

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Ben de Aydın'ı hayretler içinde izliyorum,beklenti büyük olunca hayal kırıklığı da öyle oluyor.Sezon başında Adnan Polat'ın takımı kampa uğurlarken yanına çağırıp gaz verdiğini tv de görmüştüm.Bu kadar güvenilen ve birşeyler beklenen bir oyuncunun,özellikle bu durumda Florya'dan çıkmayıp antreman sonrası,öncesi artık ne zaman uygunsa günde 2-3 saat ekstra çalışması lazım.

Altyapıdan A takıma yükselmiş herhangibir oyuncunun kalite sorununun olduğunu düşünmüyorum ve Aydın'ın toparlayacağına inanıyorum.Keşke A.Avcı'nın yanında kalsaydı bu sezon...
Sabri, Mehmet Guven, Ugur, Orkun, Aydin var. Hepsini toplayain 15-30 milyon dolarlik bir deger var elimizde. Böl 10 yila.Yilda 1,5-3
Bunlardan sadece Arda 15,diğerleri de ortalama 4 desen 25 M Euro eder ve bu adamların yetişmesi 10 yıldan daha kısa sürüyor. Yılda 4M diyebiliriz =)
Altyapı çok önemli ve şu Florya'dan çıkıp daha büyük bir yerde ( Büyükçemece projesi ? ),daha iyi koşullarda tüm Galatasaraylı sporcuları (basket,yüzme,kürek vs ) bir arada çalıştırabilirsek bu kulübün tüm takımlarına çok ciddi fayda sağlamış oluruz.Herkesin ne kadar büyük bir aile içinde olduğunu hissedip çok daha ciddi çalışmasına etkisi olacaktır...

Post Reply