UEFA Hamburg - GS 1-1 (Ayhan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Offf.. cok iyi .. hadi gecmis olsun.
bu son yarim saat, hatta son uzatma 3 dakika bile elenmemize yeterdi ya..
neyse iyi atlattik 1-1 le. Hallederiz bunlari Istanbul'da
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari

Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Cengiz Akgun wrote:Golleri filan veren bir yer yok mu?
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=229
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Golleri filan veren bir yer yok mu?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Harry Kewell ve Hakan Balta'ya sapka cikariyorum. Bugune kadar tanidigim Avustralya'lilar hep cok karakterli insanlar. Harry Kewell da aynen oyle.

Lincoln'u ben olsam cikarmazdim. Eksik kalinca topu ayakta tutabilmek cok onemli. Gerci macin o dakikasina kadar kendini yere atmaktan baska yaptigi birsey olmadi. Cikarken bir de teknik direktore dayilaniyor. Keske biraksalar da teknik direktorunden dayak diyen futbolcu olarak tarihe gecse. Bir defolup gitsen nasil olur?

Macta iyi oynayanlar ustte yazdiklarima ek olarak Sanctis, Sabri ve Baris. Idare edenler Ayhan, Arda, Nonda, ve Volkan. Macin kotuleri E.Asik ve Lincoln. Bulent Korkmaz'i da macin kotulerine ekliyorum.

Hakem de zayif ve karaktersizdi. Cok basit hatalar yapti. Ingiliz spikerleri hakem yapsak olay kendiliginden cozulecek gibi geliyor bana. Bu kadar mi objektif olunur. Iki gun once izledigim Chelsea-Juventus macinda Ingiliz spiker Chelsea'li futbolculara kiziyordu burada hakeme itiraz edecek ne var gibisinden.

Not: Mert Tokman Mehmet'in stopere gectigini yazmis. Ben oyle gormedim. Benim gozlemledigim su sekilde; Kewell, Emre atildiktan sonraki 40 dakika boyunca stoper oynadi Hakan Balta ile. Mehmet onlarin onunde oynadi Baris ve Ayhan'la beraber. Hatta bir cok pozisyonda oldugu gibi Olic'in kacirdigi pozisyonda kale onunde yine Hakan-Kewell ikilisi vardi. Muthis teknikleriyle yandan gelen ortalarin bir tanesini sektirmedi bu ikili.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kerem Gulec wrote:Harry Kewell ve Hakan Balta'ya sapka cikariyorum. Bugune kadar tanidigim Avustralya'lilar hep cok karakterli insanlar. Harry Kewell da aynen oyle.

Lincoln'u ben olsam cikarmazdim. Eksik kalinca topu ayakta tutabilmek cok onemli. Gerci macin o dakikasina kadar kendini yere atmaktan baska yaptigi birsey olmadi. Cikarken bir de teknik direktore dayilaniyor. Keske biraksalar da teknik direktorunden dayak diyen futbolcu olarak tarihe gecse. Bir defolup gitsen nasil olur?

Macta iyi oynayanlar ustte yazdiklarima ek olarak Sanctis, Sabri ve Baris. Idare edenler Ayhan, Arda, Nonda, ve Volkan. Macin kotuleri E.Asik ve Lincoln. Bulent Korkmaz'i da macin kotulerine ekliyorum.

Hakem de zayif ve karaktersizdi. Cok basit hatalar yapti. Ingiliz spikerleri hakem yapsak olay kendiliginden cozulecek gibi geliyor bana. Bu kadar mi objektif olunur. Iki gun once izledigim Chelsea-Juventus macinda Ingiliz spiker Chelsea'li futbolculara kiziyordu burada hakeme itiraz edecek ne var gibisinden.

Not: Mert Tokman Mehmet'in stopere gectigini yazmis. Ben oyle gormedim. Benim gozlemledigim su sekilde; Kewell, Emre atildiktan sonraki 40 dakika boyunca stoper oynadi Hakan Balta ile. Mehmet onlarin onunde oynadi Baris ve Ayhan'la beraber. Hatta bir cok pozisyonda oldugu gibi Olic'in kacirdigi pozisyonda kale onunde yine Hakan-Kewell ikilisi vardi. Muthis teknikleriyle yandan gelen ortalarin bir tanesini sektirmedi bu ikili.
Dogrudur Kerem... 10 kisi kaldiktan sonra hemen her oyuncumuz ceza sahasi icine dolustugu icin stoperligi Kewell'a yakistiramadim herhalde :)

Lincoln konusunda teorik olarak dusunceni dogru buluyorum yani ayaginda top tuten adam 10 kisi kalindiginda takimi rahatlatir ama Lincoln bunu 11 kisi iken bile yapmiyordu... Forvetini cikarsan karsi defansi cok rahatlatirsin ve defanstan bir adamin daha hucuma gitmesine musade edersin. Kewell'da verdigi mucadele ile Lincoln'un cikarilma kararini dogruladi.

Bunlar UEFA.com dan:

Image

Image
Ten-man Galatasaray avoid calamity in Hamburg
Galatasaray AŞ are in the driving seat as they head into the second leg of their UEFA Cup Round of 16 tie following a 1-1 draw at Hamburger SV.

Driving seat
Ayhan Akman gave the Turkish champions a 33rd-minute lead, but while Marcell Jansen equalised early in the second half for the Bundesliga side, they failed to seize the initiative following the dismissal of Emre Aşık on 53 minutes, leaving Bülent Korkmaz's side now in the driving seat as the scene shifts to the Ali Sami Yen Stadium.

Ayhan opener
Piotr Trochowski threatened the Galatasaray goal with two early shots from distance, blazing one just over and forcing Morgan De Sanctis to save a second. His opposite number Frank Rost had little to do in the early stages, bar catching a Lincoln free-kick, but was beaten on 33 minutes, with Ayhan powering a shot off the inside of his left-hand post after Jerome Boateng's challenge on Lincoln pushed the ball into his path.

Jansen leveller
Martin Jol's side were back in the game again five minutes after the break, with José Paolo Guerrero's cross being headed back across goal by Mladen Petrić for Jansen to volley past De Sanctis from close range. Shabani Nonda might have restored the Turkish side's lead minutes later when he was put through with Rost a long way off his line, but he lifted his shot over the Hamburg goalkeeper and the crossbar.

Late flurry
Galatasaray were then reduced to ten men as Emre felled Petrić after Guerrero's ball had sent him through on goal. Hamburg profited little from the man advantage, though Mehmet Güven headed Collin Benjamin's volley on to his own crossbar and an Ivica Olić strike grazed the post. At the other end Ümit Karan thought he had scored at the death only for his effort to be chalked off for a foul.
Last edited by Mert Tokman on Thu Mar 12, 2009 10:44 pm, edited 1 time in total.

Tolga Kurtoglu

Post by Tolga Kurtoglu »

Kerem Gulec wrote: Cikarken bir de teknik direktore dayilaniyor. Keske biraksalar da teknik direktorunden dayak diyen futbolcu olarak tarihe gecse.
Lincoln hakkinda gordugum duydugum en guzel yorum bu...

Profesyonellik, karakter, ve liderlik nasil olur diyorsa #19'a bakiversin...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Gulec wrote:..
..
Gerci macin o dakikasina kadar kendini yere atmaktan baska yaptigi birsey olmadi. Macta iyi oynayanlar ustte yazdiklarima ek olarak Sanctis, Sabri ve Baris. Idare edenler Ayhan, Arda, Nonda, ve Volkan. Macin kotuleri E.Asik ve Lincoln. Bulent Korkmaz'i da macin kotulerine ekliyorum.
"Senin haberin yok. Lincoln ne kadar cok tekme yiyor." Bu klasik Lincoln savunmasini duymamisa benziyorsun.

Bulent onu der top eder bu hali ile.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Yusuf Unlu

Post by Yusuf Unlu »

Uzatmalarda Umit Karan'in attigi golden once verilen faul dogru muydu?
Ben tam yorumlayamadim. Takildi mi adam yoksa Karan mi hafif ayagiyla
takti adama?

O da gol olsa sanirim balli kaymakli olurdu mac.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yusuf Unlu wrote:Uzatmalarda Umit Karan'in attigi golden once verilen faul dogru muydu?
takti adama?

Hafif bir tirpani var malasef arkadan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Yusuf Unlu wrote:Uzatmalarda Umit Karan'in attigi golden once verilen faul dogru muydu?
takti adama?

Karan top icin soktu ayagini ama temas da vardi - arkadan hafif itmede olabilir... neyse bosver Yusuf - fazla rahat bir skor bize iyi gelmez, biraz diken ustunde olmak lazim :wink:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun wrote:Ayhan'in golu:

http://www.youtube.com/watch?v=V5TdVLP0f_E
Bu da yedigimiz gol.

http://www.youtube.com/watch?v=KXhbXyUori8
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Mar 12, 2009 11:28 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu arada Hasan Sas'i nasil buldunuz. Topa degdi mi? Saka saka.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote:Oyuncu ratingleri:

http://www.goal.com/en/news/166/uefa-cu ... alatasaray
Verilen notlara katiliyorum... Bencede GS gecenin iyileri DeSanctis, Balta ve Ayhan'di... DeSanctis'in kurtarislari Simovic'in 88'de Sampiyon Klupler yarifinaline ve Taffarel'in 2000'de UEFA sampiyonluguna giderken ki kurtarislari gibiydi...

Balta'nin gosterdigi performans cok onemli - sezon sonuna kadar kendisini stoperde gormeye hazir olun diyecem ama bence gercek yerini buldu. Hakan bek pozisyonu icin yeterli agresiflikte degil - o yapida bir insan degil... Bence sogukkanli, geriden oyun kuran Popescu tipli stoper onun icin en guzel pozisyon - bugun de bunu kanitladi - muthis bir mac cikardi - hem tehlikleri uzaklastirdi, hem oyun kurdu, hem de Servet gibi rsikli davranislar icine girmedi.

Ayhan bugun kaptanligin veridigi olgunlukla oynadi. Rakip ve hakemle surtusmeyen Ayhan cok iyi - kafasini topa verdigi zaman neler yaptigini birkez daha gosterdi bugun.

Bu ucluden sonra bana gore Kewell, Arda ve Sabri geliyor... Kewell free transfer olarak geldi - bu yuzden sakatlik riskine deger bir transferdi. Evet arada sakatliklari nuksediyor ama adam profesyonel, isine saygili, takim arkadaslarinin sarfettigi efora saygili, hocasina saygili - genclerin bakip ders cikaracagi bir adam - ben ona fakir takimin Beckham'i diye bakiyorum :)

Arda bugun terinin son damlasini sahada birakti. Fakat ileride ona ve Kewell'a ayak uydurabilen bir forvet olmayinca bu ikisinin hucum etkinlikleri dusuyor. Ilk yarida Nonda'nin dogru kosulari yapmamasinin kurbani oldu ama cok calisti. Ikinci yarida 10 kisi kalinca Kerem'in Lincoln icin soyledigi gorevi ustune aldi - ileri atilan her topa dapar atti - kaptigi toplari ayaginda saklayip takimina zaman kazandirdi, kimisini iyi de kullandi - ama attigi deparlarin haddi hsabi yok bugun hem ileri kostu hem de geri gelip Volkan'a yardim etti.

Sabri'de cok mucadele etti - adeta kavga etti butun mac boyunca... Daha evvel dedigim gibi rolunun disina cikmadigi surece bence bu takimda Sabri'ye yer degil ihtiyac var. Yenilgiyi kabullenmeyen adamlar takim icin onemli...

Baris beklentimin altinda kaldi... daha sakin ve daha akilli kullanmasi lazim toplari --- rakibede cok dengesiz giriyor... bugun erken bir sari kart gordu sonra onun etkisi ile agresif olamadi mac sonuna kadar...

Volkan ihtiyactan oynuyor - GS'da ilk 11 seviyesinde degil... eger Balta bekledigim gibi stopere yerlesirse solbeke iyi bir transfer gerekebilir... Emre'ye de ayni gozle bakiyorum - ihtiyac olmasa GS'da forma yuzu gormemesi lazim...

Nonda neden bu kadar kotu bilmiyorum... bugun 1-1 den sonra 2.yi atmasi isten degildi - atsa kahraman olurdu ama onun kadar un yapmis bir golcunun atmasi gerekirdi... Yaptigi kosularda hep yanlis yerlere... Ilk geldiginde ciktigi macta bile bu kadar uyumsuz gozukmemisti...

Mehmet Guven'in cizgiden cikardigi golu unutmayalim bu arada - maci kurtaran hareketti... daha dogru zamanda dogru yerdeydi... sizce Lincoln o topu kurtarirmiydi? Saka saka...

Lincooollln - lincoooolllnn - kol saati lincooooolllnnn :twisted:

Post Reply