Meira Zenit'te..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Tekin

Meira Zenit'te..

Post by Murat Tekin »

6 Milyon Avroya anlasilmis gibi.
Hamburg macina cikmayacak herhalde.

Gitmesi gerekiyordu ama zamansiz bir transfer.

Emre Girici

Post by Emre Girici »

Galatasaray icin defansini daha da etkileyecek oldugu gibi, Zenit acisindan da gec kalinmis bir transfer.
Gecen hafta 7M euro dedikodulari donuyorken satmayi dusunmuyoruz diyen yonetim, 6M euro'ya nasil anlasti anlamak zor.
Zenit acisindan da ilginc: eger transfer dogruysa Meira UEFA kupasinda oynayamayacak. Rusya'da ligler de sanirim bu hafta basliyor. Alelacele bir transfer gibi gozukuyor. Alacaksaniz transfer doneminde alsaydiniz da biz de yerine defans bulsaydik diyesi geliyor insanin.
Ne olursa olsun 6M iyi para Galatasaray icin su anda.
Emre Girici

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Resmi sitede açıklanmadıkça hurafe olarak kalacaktır.UEFA maçı öncesi,sakatlar bu kadar çok iken yanlış bir karar.Semih Kaya stoperde oynar ama,zamanlama çok yanlış,büyük risk.

Bu sezon kaleci ve Baros transferleri dışındaki transferler gereksiz ve yanlıştı.Kewell'a bayılıyoruz,bize maçlar kazandırıp,dan-dun sol dışla golleri çaksa da saçmalamayan bir Aydın veya sağlam bir Hasan Şaş yeterliydi.Bu kadar sakatlığın formsuzluğun sonucunda yapılan her transfer (Meira,Kewell dahil) şu an mantıklı bir hal aldı ama yönetimin Skibbe ve transferler konusunda
yeterince kafa patlatmadığı ortada.Bu Meira olayı da kesinleştiyse strateji özürlü bir yönetimimizin olduğunun kanıtıdır.

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Can Ergun wrote:Resmi sitede açıklanmadıkça hurafe olarak kalacaktır.UEFA maçı öncesi,sakatlar bu kadar çok iken yanlış bir karar.Semih Kaya stoperde oynar ama,zamanlama çok yanlış,büyük risk.

Bu sezon kaleci ve Baros transferleri dışındaki transferler gereksiz ve yanlıştı.Kewell'a bayılıyoruz,bize maçlar kazandırıp,dan-dun sol dışla golleri çaksa da saçmalamayan bir Aydın veya sağlam bir Hasan Şaş yeterliydi.Bu kadar sakatlığın formsuzluğun sonucunda yapılan her transfer (Meira,Kewell dahil) şu an mantıklı bir hal aldı ama yönetimin Skibbe ve transferler konusunda
yeterince kafa patlatmadığı ortada.Bu Meira olayı da kesinleştiyse strateji özürlü bir yönetimimizin olduğunun kanıtıdır.
Can yazdıklarının nerdeyse hepsine katılmamak elde değil, özellikle yönetim konusunda.... Meira zaten baştan yanlış bir transferdi, ama şu anda Zenit takımı 6 Milyon Euro bonservis ücreti veriyorsa hiç durmadan hemen gitsin derim meira için !

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mehmet Sönmez wrote:
Can Ergun wrote:Resmi sitede açıklanmadıkça hurafe olarak kalacaktır.UEFA maçı öncesi,sakatlar bu kadar çok iken yanlış bir karar.Semih Kaya stoperde oynar ama,zamanlama çok yanlış,büyük risk.

Can yazdıklarının nerdeyse hepsine katılmamak elde değil, özellikle yönetim konusunda.... Meira zaten baştan yanlış bir transferdi, ama şu anda Zenit takımı 6 Milyon Euro bonservis ücreti veriyorsa hiç durmadan hemen gitsin derim meira için !
UEFA kupasindan beri azicik uyanmislar ama :D
http://www.galatasaray.org/gspazarlama/haber/3383.php
TRUST GALATASARAY
MGC

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Sönmez wrote:

cok enteresan, bende hicbirine katilmiyorum.

Baros'da kewell'da riskli transferlerdi. Ikiside tuttu. Baros tonla gol atti, Kewell az mac kacirdi, oynadiklarindada cok akilli oynadi. Cok onemli goller atti. Kewell'in kurtardigi ve puanlar vek tek basina aldigi puanlar ve turlar disinda, takima zekasi, bilgisi ve yetenegi ile katkisi maximum. Aydin'la Sas yeterli idi demeyi ise hic anlamiyorum. Aydin'in ozellikle su hali icler acisi. Sas desen, 2005 sezonu disinda hic bir zaman yeterli degil 2002'den beri.

De sanctis italya milli takimin 3. kalecisi ve Aykut'un Steau macinda yaptigi gibi bir hatayi asla yapmaz. Daha ufak hatalar yapti ama maclarda kurtardi.

Meira bu transferlerden en saglami idi. Bir plan icerisinde ayagi topyapan defans oyuncumuz olsun diye alindi, ama uyum sagliyamadi. 2.7'ye aldilar, simdide satiyorlar.

6 senedir avrupada rezili rusva olan, seyretmesi cik iskencesi olan, en son 5 yiyen bir takim yerine, Beneficayi, Hertha'yi deplasmanda, Olympiacos ve Bordoux yu icerde yenen bir takim'in parcalariyidi bu kotu transfeler. Galatasaray'i turkiyenin en degerli takimi yapti uluslar arasi duzeyde.

Harcanan para karsiliginda alinanlar, bence cok iyi idi. Simdi Meiranin satilmasida cok iyi hareket.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ben Skibbe de dahil butun transferleri, daha da onemlisi yonetimin vizyonunu dogru buldum bu sene. Meira'nin tutmadigini dusunmuyorum. Ama memleketimiz boyle bir yer iste. Arsene Wenger gelse 3 gun sonra adamin oynattigi oyunu tartisacak kadar cok anliyoruz bu isten, o yuzden cok da uzatmak istemem. Keske Song olsaydi diyenlerimiz falan oldu burada, onlarla tartismaya tutusmak istemiyorum simdi.

Sunu unutmayalim, bu sene sakatliklar acisindan en sanssiz senemizdi, ona ragmen hala lig iddiamiz ve UEFA sansimiz suruyor. Bunun yaninda da bir kac maci en azindan zevk alarak izledik. Nerede o Ozhan Canaydin zamani nerede simdiki takim...

Bana gore hala en kotu transfer Lincoln maliyet/yarar hesabi yapilirsa, o da Linderoth'dan sonra. Bu ikisinden sonra da Nonda geliyor...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Mehmet Cirak wrote:Ben Skibbe de dahil butun transferleri, daha da onemlisi yonetimin vizyonunu dogru buldum bu sene. Meira'nin tutmadigini dusunmuyorum. Ama memleketimiz boyle bir yer iste. Arsene Wenger gelse 3 gun sonra adamin oynattigi oyunu tartisacak kadar cok anliyoruz bu isten, o yuzden cok da uzatmak istemem. Keske Song olsaydi diyenlerimiz falan oldu burada, onlarla tartismaya tutusmak istemiyorum simdi.

Sunu unutmayalim, bu sene sakatliklar acisindan en sanssiz senemizdi, ona ragmen hala lig iddiamiz ve UEFA sansimiz suruyor. Bunun yaninda da bir kac maci en azindan zevk alarak izledik. Nerede o Ozhan Canaydin zamani nerede simdiki takim...

Bana gore hala en kotu transfer Lincoln maliyet/yarar hesabi yapilirsa, o da Linderoth'dan sonra. Bu ikisinden sonra da Nonda geliyor...
Bana göre bizim yönetimin çok iyi hesap yapıp geleceği düşünerek Teknik Direktör ve Klas oyuncular aldığını sanmıyorum...Oyuncu TD tutsun tutmasın iyi olsun olmasın işlerini acemice yapıyorlar! Bazıları tutuyor bazıları tutmuyor, Nasreddin Hoca misali :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote: ...
Lindroth kumardi. Nonda ise tam bir enayilik ornegi bu uc senelik kontrat uzatma isi ile. Lincoln icin de asagi yukari ayni dusundugumuze sevindim. Meira ise vasat bir adama benziyor. Daha iyisini bulunabilirdi veya buna verilen paraya adam gibi bir sagbek alabilirlerdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Ozgur A. Boztepe wrote: Aydin'in ozellikle su hali icler acisi. Sas desen, 2005 sezonu disinda hic bir zaman yeterli degil 2002'den beri.
Hocam,zaten "saçmalamayan" bir Aydın ve sağlam bir Hasan Şaş'tan bahsediyorum,mental ve fizik olarak sorunlarını halletmiş olduklarını varsayarak...

Bunları beceremedikleri için bu ikisi gibi kanat oyuncusu olan Kewell cuk oturdu,bunun dışında ikisini toplasan Kewell etmeyebilirler.Böyle bir adamı takıma katmanın eleştirilecek bir tarafı yok,gerekli olsun olmasın.Adamdan kalite fışkırıyor.

Gerets zamanından beri sağ bek sıkıntısı çeken takıma bir sağ bek almayıp, stoper ve kanat oyuncusu almaktan bahsediyorum yanlış olarak.Ama acayip koşullar sayesinde bir şekilde tuttu işte.

Meira'nın yaptığı hatalar haricindeki hava hakimiyeti ve nerdeyse oyun kurucu kıvamındaki çıkış ve paslarını görmezden gelmiyorum,bu sakatlıklar varken şu an satılması risk;esas anlatmaya çalıştığım zaafiyet bu.

Skibbe'nin alınıp,gönderilmesi,sağ bek alınmaması,Meira'nın şu zamanda satılması,Federayonla girilen kavga,bildiriler vs bana akıllıca ve plan dahilinde olan hareketler gibi gelmiyor.Bu tip hataları ilerleyen zaman içinde yapmazlarsa olacak bu iş.Takımın yakaladığı hava,Adnan Polat,Bülent Korkmaz bunlar hep güzel şeyler...

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Güle Güle Meira

Galatasaray Futbol AŞ ile Fernando Jose da Silva Freitas Meira arasındaki sözleşme, tarafların mutabakatı sonucunda karşılıklı olarak feshedilerek, oyuncunun bonservisi Zenit Petersburg kulübüne verilmiştir.

Kendisi ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşamaktan çok mutlu olmasına karşın, oyuncu profesyonel hayatta reddedemeyeceği cazip bir teklifle karşılaştığını ve ayrılmak istediğini belirterek tercihini bu yönde kullanmıştır.

Meira menajeriyle birlikte yarın İtalya’ya giderek sağlık kontrolünden geçecek ve işlemlerinin tamamlanmasından sonra Zenit Petersburg kampına dahil olacaktır.

Fernando Meira’ya Galatasaray’a hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki yaşantısında ve yeni takımında başarılar dileriz.

Galatasaray Futbol AŞ
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fark geliyor fark :D

Defansta kim oynayacak çok merak ediyorum.

Bi beş de Hamburg çakar, yallah Bülent Korkmaz olur, hadi bakalım Cevat hocaaa.. :D

Beyinsiz yönetim! Zamanında birtane bile transfer yapmadın, şimdi oynatacak adam bulamıyorsun!

Polat bu kadar beyinsiz olamaz bu olsa olsa Sezgin'in şapşallığından kaynaklanıyordur!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Her 3 tarafa da hayırlı olsun.

Kendisinden beklediğim oranda GS'ya katkısı malesef olmadı.Ben kendisinden çok ümitliydim.
Ama bu onun iyi oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmez.

Bence ileride zarar edilip satılacağına şimdiden az da olsa kar edilip satılması iyi fikir. Satılan paraya sezon sonunda çok daha iyisi alınabilir.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Meira ile dusuncelerimi cok yazdim, cok hayirli olmus. Iyi bir kariyeri var, ama olmadi iste. Olmayinca olmuyor. Olan bedeli yukseltmek suretiyle referans tavan kabul edilerek Servete yapilan zamma oldu. Meira bedeli 2.7 bonservis, 1,8 yillik. Bize gore fazla ucretti, oyunuda kotuydu, cok zorlamadi kendini. Lincoln olmasa belki farkli olabilirdi baska bir tarzi benimseyebilirdi.

Bu arada yerine Semih veya Balta oynasa cok birsey farketmez cunku Meirada ayni hatalari yapiyordu. Kimsede ortaya cikip Semihin yaptigi hatayi Meira yapmazdi demesin, yapardi, belki olmayacak baska bir refakatcilikte yapabilirdi.

Aksam pazari basladiysa Umit Karan, Nonda, Linderoth, Aydinda bir zahmet satisa ciksin. Iyi para alinirsa ve Bulent antrenor olarak kalirsa Lincolnde satilsin cunku pres yaptirtan hoca icin oynamayi lutfetmiyor.

Bu arada 10-12 milyon euroya Ingilizlere
Topal, riberynin yerine Bayern Munihe ise 15-20 milyon euro Arda da satilacak galiba.5-10 arasida Lincoln giderse sahane olur.

Transferlerde Mustafa Sarp ve Bursali stoper, ve de Orhan Sam konusuluyor. Bana kalsa Tabata ve Kazanda oynayan ve savunma zekasini cok begendigim Thomas (eger formdaysa) makul, alinabilecek, hemen uyum yuksek yarar saglayabilecek transferler.
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hersey daha iyi olacak. Umarim Murat ve Semih'in sakarliklari gecmistir...
takim icinde cözum bulunur, önemli olan para kaptirmamak, yetenekli
oyuncularin önune böyle kazmalarin gecmemesi...kusura bakmayin gitti
biliyorum ama bunu söylemek geldi icimden.

Meira'yi hic kalici bir transfer olarak görmedim. Öyle aldigi paranin oyuncusu
degildi. Bu transferden iyi para almislardir umarim, 6-7 euro zamane parasi
olarak az para degil. Kötu bir transferi, firsatci davranis kurtardi, yönetimi
tebrik ediyorum.

Tobias konusuna deginmissiniz :-) yollanacak bir isimde o olsa gerek...2
kontenjan böylelikle acilmis olur. Sakatligi bir yana, GS'a ne kadar uyumlu
ona bakmali, oyun sekli ile.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply