2009 yaz sezonu GS transfer haberleri ve yorumları

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Levent Guntay

Re: 2009 yaz sezonu GS transfer haberleri ve yorumları

Post by Levent Guntay »

Hurriyet'ten

...
Siyah beyazlı kulüpteki en büyük sorunun yabancı futbolculara yerlilere daha fazla değer verilmesi olduğunu öne süren Zan, sözlerine şöyle devam etti:

"Ben geçen sezon 1 milyon TL’ye yakın para aldım
ama astronomik ücretler ödenen yabancılardan çok daha verimli oldum. Yabancı oyuncular nedense daha değerli. Ben haftalarca sakat sakat oynadım, yabancılar bir yerlerinde en ufak bir ağrılarında maça çıkmadılar. Buna rağmen hep el üstünde tutuldular. Bu gidişle Beşiktaş’ta Türk futbolcu bırakmayacaklar. Sözleşmemin bitmesinin ardından başkan Yıldırım Demirören’le görüştüğümde kendisinden yıllık 3 milyon TL istedim. Bana bu paranın çok olduğunu söyledi. Ben indirim yapmayı reddettim. Daha sonra beni asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu’na yönlendirdiler. Yönetici ile ne konuşayım! Adı konulmamış bir görüşme olur mu? Daha sonra Galatasaray’dan aradılar ve Beşiktaş’tan aldığımın dört katını teklif ettiler. Kısacası Beşiktaş’ta hak ettiğim ilgiyi ve sevgiyi göremediğim için ayrıldım."
------------------------------------

Bu habere gore Galatasaray Gokhan Zan'a 4 milyon TL teklif etmis demekki. Besiktas'tan 1 milyon TL aldiysa, GS da dort katini teklif ettiyse, cikan sonuc bu.

Masabasi uyduruk haber boyle oluyor iste. Salla babam salla. Ustelik yaziyi yazan daha carpma isleminin sonucunu algilamaktan habersiz, gazeteci olmus.

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Levent Guntay wrote:Hurriyet'ten

...
Siyah beyazlı kulüpteki en büyük sorunun yabancı futbolculara yerlilere daha fazla değer verilmesi olduğunu öne süren Zan, sözlerine şöyle devam etti:

"Ben geçen sezon 1 milyon TL’ye yakın para aldım
ama astronomik ücretler ödenen yabancılardan çok daha verimli oldum. Yabancı oyuncular nedense daha değerli. Ben haftalarca sakat sakat oynadım, yabancılar bir yerlerinde en ufak bir ağrılarında maça çıkmadılar. Buna rağmen hep el üstünde tutuldular. Bu gidişle Beşiktaş’ta Türk futbolcu bırakmayacaklar. Sözleşmemin bitmesinin ardından başkan Yıldırım Demirören’le görüştüğümde kendisinden yıllık 3 milyon TL istedim. Bana bu paranın çok olduğunu söyledi. Ben indirim yapmayı reddettim. Daha sonra beni asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu’na yönlendirdiler. Yönetici ile ne konuşayım! Adı konulmamış bir görüşme olur mu? Daha sonra Galatasaray’dan aradılar ve Beşiktaş’tan aldığımın dört katını teklif ettiler. Kısacası Beşiktaş’ta hak ettiğim ilgiyi ve sevgiyi göremediğim için ayrıldım."
------------------------------------

Bu habere gore Galatasaray Gokhan Zan'a 4 milyon TL teklif etmis demekki. Besiktas'tan 1 milyon TL aldiysa, GS da dort katini teklif ettiyse, cikan sonuc bu.

Masabasi uyduruk haber boyle oluyor iste. Salla babam salla. Ustelik yaziyi yazan daha carpma isleminin sonucunu algilamaktan habersiz, gazeteci olmus.
Gökhan'ın Bjk ile anlaşması 850 bin TL garanti para+maç başına 25 bin TL... Geçen sezon lig+kupa+uefa 24 maç oynamış. Yani 1.45 milyon TL almış olması lazım Bjk'den, ancak bu 4 milyon TL(2 milyon euro) rakamını başka yerlerden de duydum.

Bana da pek inandırıcı gelmedi bu rakam, Servet 900 bin euro, Meira 1.6 milyon euro, Song 1.7 milyon almışken Gökhan'a 2 milyon euro vermeyiz diye düşünüyorum.

Ancak bonservissiz geldiği için yönetimin hiç düşünmeden Bjk'de aldığından daha fazla verdiğini düşünüyorum. Yani Servet'in geçen sezon aldığı 900 bin euro/1.8 milyon TL'den daha fazla alacaktır Gökhan...

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Cemal Savas wrote:..Esas CAM adam bizim Ugur. Kac gere sakatlandi ben unuttum. Esas buraya alternatif SART..
Uğur hatırladığım kadarıyla sadece 1 kere sakatlandı, o da bir futbolcunun başına gelebilecek en şanssız sakatlık heralde, oynak bir bölge olan dizi kırıldı... şu anda geri dönmüş olması bile mucize.
1.5 sene oynamadığı için unutuldu, ancak takımın en önemli 4-5 oyuncusundan biri Uğur Uçar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Boyle sakatligi devamli ortada olan bir oyuncuya garanti para teklif ettilerse Dunya'nin bir numarali eneyileridir derim. Bu iste at hirsizin parmagi var. Bana kalirsa 1.5M TL filan garanti (Avro filan degil) ve mac basina birkac bin Avro'ya anlasmislardir. Takima girip iyi oynarsa iyi para yapar. Neden olmasin? Aslinda yerli yabanci belli bir meblagin ustunde garanti para vermenin en buyuk eneyilik oldugunu Lincoln ornegi ogretti onlara. Oyna al parani arkadas kasigin mi tutuldu ypksa adalen mi cekiyor, ya da karnin mi agriyor sen bilirsin dedin mi bak nasil bu sakatlik problemi minimuma iniiyor gorursunuz. Bundan sonra odem modem gibi positif teshis konmadan sakatim diye dolanini sen de dolandiracaksin. Neydi bu sene yahu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.marca.com/2009/06/22/futbol/ ... 63780.html

Kontrati 30 haziran'da bitiyormus sanirim.

Haftaya burada.

Athletico taraftarlarinin genel gorusu adamin iyi bir kaleci oldugu ve O'nu ozleyecekleri yonunde.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

http://www.lequipe.fr/Football/breves20 ... ensah.html

L'EQUIPE Bu adam icin Galatasaray 4 Milyon Euro verebilir demis (ustelik hocaya yakin kaynaklardan haberi aldigini iddia etmis - Fanatik olabilir mi ? :P )

Ama eleman daha gecen sene 2012 ye kadar kontrat uzatmis ve Lyon'un hocasi da "bir yere gondermem" demis. Bu sene takima fazla girememis.

Son bir edit: Bir de Valencia'nin ARDA icin teklif yaptigi soyleniyor. Ama heriflerin parasi yok ustelik David VILLA'yi da satmadilar.

Bizim basin bunu bir taraftar blogundan almis sonrada inanmislar :P
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=197499
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:http://www.lequipe.fr/Football/breves20 ... ensah.html

L'EQUIPE Bu adam icin Galatasaray 4 Milyon Euro verebilir demis (ustelik hocaya yakin kaynaklardan haberi aldigini iddia etmis - Fanatik olabilir mi ? :P )

Ama eleman daha gecen sene 2012 ye kadar kontrat uzatmis ve Lyon'un hocasi da "bir yere gondermem" demis. Bu sene takima fazla girememis.

Son bir edit: Bir de Valencia'nin ARDA icin teklif yaptigi soyleniyor. Ama heriflerin parasi yok ustelik David VILLA'yi da satmadilar.

Bizim basin bunu bir taraftar blogundan almis sonrada inanmislar :P
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=197499
LEquipe gazetesindeki haberin orijinali
Image

Mehmet Gurdal Cetin

GORGENCIM,

Bu adamin durumu nedir ?

http://www.heitingaofficial.com/

Sakat felan degil dimi?
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Nonda tedavisi icin Istanbul'da kaldi deniyor ama ayni zamanda Rennes ve bazi diger Fransiz kulupleri ile gorusup transfer olabilirmis eger iyi bir teklif gelirse.

Kamptaki forvetler boylelikle Baros, Yaser, Serkan Calik, Ozgurcan ve belki de biriki PAF takimindan genc oyuncu. Serkan Calik oynayacak durumda mi acaba?

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Murat Fahrioglu wrote:Nonda tedavisi icin Istanbul'da kaldi deniyor ama ayni zamanda Rennes ve bazi diger Fransiz kulupleri ile gorusup transfer olabilirmis eger iyi bir teklif gelirse.

Kamptaki forvetler boylelikle Baros, Yaser, Serkan Calik, Ozgurcan ve belki de biriki PAF takimindan genc oyuncu. Serkan Calik oynayacak durumda mi acaba?
serkan çalık'ı gs tv'de seyrettim. Sakatlığının tamamen geçtiğini fakat fizikman 3 hafta sonra filan tam hazır duruma gelebileceğini söyledi.

Mehmet Gurdal Cetin

Bir zamanlar "TOP SECRET" diye bir komedi film oynamisti.

Bir sahnesi var , adamin birinin onune elbombasi atiyorlar, adam bombanin ustune atliyor ama bombanin üstüne atlayan adama bir sey olmuyor, cevredeki adamlar havaya ucuyor

Bu bomba oyle bir bomba iste..

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=197806

Eurosport, dün Galatasaray'ın Owen'la anlaşmak üzere olduğu haberini geçti. Üstünel de ismini vermediği iki isimle el sıkıştıklarını açıkladı.

http://uk.eurosport.yahoo.com/26062009/ ... -saga.html

Biri stoper diğeri forvet

Sarı kırmızılılar, Newcastle'ın ünlü forveti Owen'ın transferi konusundan net açıklama yapmaktan kaçınırken, yönetici Haldun Üstünel, biri stoper biri de forvet olmak üzere iki yabancıyla işi bitirdiklerini ancak isimlerin "şimdilik" açıklanmayacağını söyledi.

Üstünel, iki futbolcunun da en geç cuma gününe kadar Hollanda kampına yetiştirileceğini açıkladı. Üstünel, "anlaştık" dediği iki futbolcuyla ilgili şu yorumda bulundu:

'Sülalesiyle de uğraştık'

"Bu iki isimle görüşmelerimiz çok uzun süreden beri devam ediyor. Artık neticeye vardık sayılır. Ama bunu sağlayana kadar ikisinin de sülalesiyle uğraştık. Ailesinden biri kabul etse diğeri etmiyordu. Bütün parçaları bir araya getirmek hiç de kolay olmadı..."

OWEN icin ingilizlerden bir iki yorum;

"Only in geordieland (NEWCASTLE) could a money grabbing gambler (ex­ footballer) have taken a big club to the cleaners,­ earning £100K a week whilst building a horse breeding­ and racing stables in cheshire! (BU DOGRU ABININ AT CIFTLIGI VAR) You guys really need to­ check the beer-guzzling and get smart! "

"Michael Owen "Captain "of Newcastle ?
Never­ gave interviews,never mixed with other players,
never­ visited a local sick kids in hospital,
Never missed­ Cheltenham though!!!! (AT YARISI)
He could`nt hit a barn door with­ a spacehopper !"

"waste off time waste off space just go owen"

Bende ilave olarak
LUTFEN GELME OWEN ve hatta mumkunse BJK'ye git OWEN diyorum. Bak FB'ye bile yakistiramiyorum :lol:

SON DAKIKA EDITI : Fanatik bile bunlardan iyidir ama ben bunlara inanmak istiyorum.
Yonetim UYUMA, Yunanlilarla sidik yaristirma !!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.dailystar.co.uk/posts/view/8 ... -pay-offer
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, yeni sezon için Milan Baros´un yanına partner olarak adı geçen O. Lyon'un forvet oyuncusu Sidney Govou hakkında MARATON.COM.TR’ye açıklamada bulundu.

Telefon ile ulaştığımız Adnan Sezgin yaptığı açıklama, Bahsi geçen oyuncu ile ilgili bir görüşmelerinin olmadığını ve bu haberlerin nasıl ve nereden çıktığına anlam veremediğini belirtti. Transfer çalışmalarına devam ettiklerini belirten Adnan Sezgin en kısa zamanda yeni transferlerin takıma katılacağının da müjdesini verdi.

MARATON.COM.TR/ ÖZEL
HABER: Burak ÖZKAYA

iyi bir haber

ahı gitmiş vahı kalmış owen, govou gibi adamların bize vereceği birşey yok.

Mehmet Gurdal Cetin

Aman aman kem gozlere sis,
nereye giderse gitsin ama bize gelmesin .

http://www.independent.co.uk/sport/foot ... 25975.html
TRUST GALATASARAY
MGC

turgut uyar

Post by turgut uyar »

TRT'de altyazı olarak haber geçti.Galatasaray Fatih Tekke'yi tranfer etti diye.
Çok beğendiğim bir oyuncu değil ama hayırlı olsun diyelim.

Mehmet Gurdal Cetin

turgut uyar wrote:TRT'de altyazı olarak haber geçti.Galatasaray Fatih Tekke'yi tranfer etti diye.
Çok beğendiğim bir oyuncu değil ama hayırlı olsun diyelim.
Ben henuz gazete tada haber sitelerine dustugunu gormedim. Gunduz bazi kaynaklar boyle bir haber yazmis bende dalga gecmistim.

TRT'nin sitesinde de boyle bir haber yok. Sen kendin mi gordun Turgut ? Yoksa sana soylendi mi?

Kendin gordun se sanirim o is olmustur. Cunku TRT pek fazla asparagas ile bilinen bir kanal degil, genelde en gec onlar yazar :P

EDIT: Resmi sitede hala Kalecinin haberi var.
http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... r/4174.php
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply