2009 yaz sezonu GS transfer haberleri ve yorumları

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Alpay Dedeoglu wrote:
Semihi saymamani sasirdim. PAFta her top bir kere onun ayagina gelip oyun oyle basliyordu. A takimda savunma isini yapabilrimi bilmem
ama oyun kurma isini yapar.

Disaridan biri aranicaksa benim favorim Popescu ve Falco ile birlikte GSde gordugum en akilli savunma oyuncusu: Tomas.
"PAF ta her top bir kere onun ayagina gelip oyun oyle basliyordu. A takimda savunma isini yapabilrimi bilmem
ama oyun kurma isini yapar. " kismina 100% katiliyorum. A takiminda da insallah yapacak.

Bana gore bu sene ozellikle UEFA CUP rekabetinde bunu yapacak tecrubeden yoksun. Bunun gibi gelecek vaad eden kac tane eleman harcandi. Cafercan i maci kurtarsin diye oyuna soktuk, yok oldu. Oguz Almanya da iyi oynadi yok oldu. Bir artsi var, PAF tan gelip gorev verilen daha onceki ornekler ile kiyaslandiginda Semih in fizigi ve dayanikligi cok daha iyi. Zoban nin kulaklari cinlasin, PAF takilerde bir tiffillik problemi var diyordu, bu eleman pek tifil degil.

Benim yegane cekincem daha onceki orneklerde oldugu gibi kotu bir tecrube ve sonrasinda pisi psine demoralize olmasi. Cok yazik olur!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Biricik wrote:Liverpool dan Hyypia. Bildigim kadariyla bu sezon sonu kontrati bitiyor. Yasi da 36. :lol:

Meira gidince defanstan topla cikacak elemanimiz yine kalmadi. Emre Gungor, Servet, Emre oyunu kuran bekler degiller. Is onlerinde oynayan Ayhan ve ayagi biraz duzgun Topal a kaliyor. Baris daginik ve savruk. M. Guven PAF takiminda yanindaki teknik partneri Oguz ile oyunu iyi kuruyordu. PAF surecinden beri beklenilen ilerlemegi gormememize ilave yaninda teknik becerisi yuksek bir eleman olmayinca iyice bocaliyor. M. Guven nin yaninda ancak Ayhan oynarsa bana gore verim alinabilir.

Linderoth u artik bir kenara koyduk. Halbuki Isvec takiminda duz ayakli stoperlerin onunde oyunu hem iyi kuruyor hem kanatlara iyi yayiyordu. Bence bizim sisteme uyan en iyi transferdi. Olmadi.

Eldeki kadro yapisi ve sakatlar dusunuldugunde GS daha sik ve cok sisirme top yapacaktir. Hele rakipler stoperlere pres yaptigi zaman dan dun a donecegiz. Topal ve Ayhan nin performanslari, kanatlardaki iki oyuncumuzun -Arda ve Kewell- oyun kurumuna katkilari GS in topu yere indirip, etkili oynamasinda anahtar durumunda.
yasi 35 ve sozlesmesi sezon sonu biten baska bir adamsa Cannavaro. Hala realin degismez 11 inde. Liverpooldan 4 yedi diyeceksin ama 1, gollerde pepe hatali idi, 2. ligde real 10 mac ust uste kazanirken cok az gol yedi 3. zaten kusursuz olsa biz alamayiz.

Cannavaro ya ver senelik 2.5 milyon, ne oyunciular itiraz eder ne taraftar. Yetistirecegi ve defans ogreticegi oyuncularda cabasi.

Gelicek sene Ugur ucar 11 de olur ama, sabriyi bile adam eder cannavaro.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Murat Biricik wrote:Bence bizim sisteme uyan en iyi transferdi. Olmadi.

.

Cannavaroya cok yuklenmeyelim derim ben :-) :-)
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Alpay Dedeoglu wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:
Murat Biricik wrote:Bence bizim sisteme uyan en iyi transferdi. Olmadi.

.

Cannavaro din degistirir,
"Rabbim bana oyle bir isik gonderdi ki, dogru yolu buldum bundan boyle sag bekimin kolesiyim "diye

Birakin Cannavaro'yu kariyerine mutlu bir sekilde son versin :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

http://www.sabah.com.tr/haber,0B7B9012D ... 44904.html

Meira'yı Zenit'e satan Galatasaray'da yeni sezon için yabancı stoper arayışları başlarken, sarı-kırmızılı kulübün Karim Haggui ile ilgilendiği ileri sürüldü.

Fransız basınında çıkan haberlerde sarı-kırmızılı yönetimin, sözleşmesi sona erecek olan Tunuslu stoperi alarak Meira'nın boşluğunu dolduracağı ifade edildi. Beşiktaş ile de adı anılan Haggui, 2006 yılından bu yana Leverkusen'de forma giyiyor.

FOTOMAÇ

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

http://www.footmercato.net/shabani-nond ... 32102.html

Haberde Shabani Nonda'nın Skibbe zamanında yedek kaldığından yeni TD Bülent Korkmaz zamanında da birşey değişmediğinden GS'da 1 sene daha yedek kalmak istemediği ve Fransa'ya dönebileceği yazıyor.

Kendini şuanda Fransa ve İngiltere'den teklifler olduğu özellikle Rennes'in kendisini istediği yazılıyor.

Eğer Rennes istiyorsa Rennes'den hiç para istemeyelim. Sağ bek Rod Fanni'yi versinler yeter :lol:

Al Nonda'yı ver Fanni'yi..

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yedin Godivalari, bak sakir sakir Fransizca anliyorsun. Godiva meselesinin takipcisiyim ona gore. :-))

Nonda adli bu aralar kendini bilemeyen arkadasimiz Rennes'in Lyon olma yolunda oldugunu ve Rennes'nin kendini istediğini belirtmis.

Ayrica is disiplinlerinden dolayi Nijeryali, Fasli,Tunuslu ve ozeliklede Cezayirli oyuncularin alinmasindan yana degilim. Bir tek Bouzidden yanayim, o da baska amac icin.

Mehmet Gorgen wrote:http://www.footmercato.net/shabani-nond ... 32102.html

Haberde Shabani Nonda'nın Skibbe zamanında yedek kaldığından yeni TD Bülent Korkmaz zamanında da birşey değişmediğinden GS'da 1 sene daha yedek kalmak istemediği ve Fransa'ya dönebileceği yazıyor.

Kendini şuanda Fransa ve İngiltere'den teklifler olduğu özellikle Rennes'in kendisini istediği yazılıyor.

Eğer Rennes istiyorsa Rennes'den hiç para istemeyelim. Sağ bek Rod Fanni'yi versinler yeter :lol:

Al Nonda'yı ver Fanni'yi..
NO ADNANS, NO CRY !!

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:

Cannavaro din degistirir,
"Rabbim bana oyle bir isik gonderdi ki, dogru yolu buldum bundan boyle sag bekimin kolesiyim "diye

Birakin Cannavaro'yu kariyerine mutlu bir sekilde son versin :D
Alpay Abi adama acimis :). Alpay abu birazda bize aci, "ilahi dokunus" tan baska sansimiz kalmadi.

Ya Cannavaro vatikandan ermis falan cikip Sabriyi degistiricek, Yada Mehmet bey'in dedigi gibi Sabri cannavaro'yu iman'a getirip kole yapicak, hem karsi forveti hem sabriyi marke edicek. :)

Kim bilir sabride battal gibi yedi bakireler tapinaginda gures tutar Cannavaro ile din degistirmesine, adida Can olur.

Ben ise Cannavaro Servetin omzuna cikip beyaz bir ortu altinda Sabriyi GULYABANI diye korkutup odunu patlata patlata sag bek yapmaktan yanayim. :)

Bu saflik ve Galatasaray aski ile olurmu olur.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Önümüzdeki sezon Lincoln gönderilirse aklıma gelen TSL'den muhtemel transfer adayları : Tabata,Özer Hurmacı,belki Engin (Esk)

Özer'in Fb ile durumunu bilen var mı?

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Can Ergun wrote:Önümüzdeki sezon Lincoln gönderilirse aklıma gelen TSL'den muhtemel transfer adayları : Tabata,Özer Hurmacı,belki Engin (Esk)
Lincoln&Meira'dan gelen para ile bu üçlü alınırsa harika olur. Tabi hala Linderoth'un ve Nonda'nın yerlerine 2 yabancı daha gerek. Bu iki bölgeye de alabileceğimiz Türk oyuncu yok.
Bir de her seneki ütopik transfer Hamit var :) ki bizimkilerin artık mali olarak zorlama şansı da kalmadı

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Zewlakow iddiası

24 Mart 2009 Salı * 08:04

Meira'yı Zenit'e gönderen Galatasarayımız, Olympiakos'ta forma giyen Polonyalı stoperi listeye aldı. Tecrübeli futbolcu, Kalli'den de onaylı!

Fanatik Gazetesi'nin 24.03.2009 tarihli haberinde; Hamburg maçı arifesinde Meira’yı 6 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Zenit’e gönderen Galatasaray Yönetimi, Portekizli futbolcunun yerine alternatif arayışlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu iş için görevlendirilen Feldkamp, pazar akşamı Olympiakos’un deplasmanda Panionios’u 3-2 yendiği maça giderek, 32 yaşındaki Polonyalı stoper Michal Zewlakow’u izledi ve detaylı bir rapor hazırladı. Kalli’nin tecrübeli futbolcu hakkında olumlu görüş bildirdiği öğrenildi.

ESTOYANOFF DA LİSTEDE
Zewlakow, bu sezon Galatasaray’ın Ali Sami Yen’de Olympiakos’u 1-0’lık skorla yendiği UEFA Kupası maçında da görev yapmıştı. Polonyalı oyuncunun kontratının sezon sonunda bitiyor olması, Sarı-Kırmızılılar’ı en fazla cezbeden faktör. Kalli’nin Panionios’ta forma giyen 26 yaşındaki Uruguaylı sağ kanat oyuncusu Fabian Estoyanoff’u da takibe aldığı, gelen haberler arasında. Feldkamp daha önce de Xanthi’de oynayan kaleci Gspurning ve stoper Zuela’yı izlemişti.

10.800 TL ZEWLAKOW KİMDİR?
Yaşı: 32
Ülkesi: Polonya (84 maç, 3 gol)
Boyu: 1.82
Pozisyonu: Stoper/Sol Bek
Kulübü: Olympiakos (45 maç, 1 gol)
Önceki kulüpleri: Anderlecht (96 maç, 3 gol), Mouscron (94 maç, 1 gol), Beveren (24 maç, 1 gol) P.Varşova (89 maç, 6 gol)
Kaynak: Fanatik

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Seneye doğru düzgün bir takım kuramaz bu yönetici müsveddeleri! O'nu kursalar hoca bulamazlar! Bu senemizi ziyan edecek ve şutlanıp gidecek Bülent o kesinde, Adnan Sezgin gibilerinden nasıl kurtulacak bu kulüp? Bunlar varken transfer yalan...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Post Reply