UEFA Cup: GS-Hamburg 2:3 (Kewell (pn.) Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Merak etme Mert kurtuldun o adamdan, Bulent Korkmaz sagolsun becerdi o isi. Simdi dua'ya cikalim bir Rus takimi gelsinde alsin yoksa para almadan gider yakinda.

Ben ikinci golu goremedim yayin kesilmisti, ama ilk gol geliyor dedi Ayhan ve Sabri cok laubali hareketlere baslamisti orta saha da.

Balta gercekten iyi bir defans oyuncusu olmus. Volkan'da ve Serkan'da cok iyidi ve tabiki Arda, Baros ve Kewell. Ayhan yararli ama cabuk top kullanamiyor. Sabri orta yapiyor taca cikiyor, sut cekiyor top eski acikta.

Yazik butun gun gitti
Last edited by Ercan Dumlupinar on Fri Mar 20, 2009 12:40 am, edited 2 times in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Hem turu hem de Lincoln'ü kaybettik bu maçla.

Lincoln'ün tavırları diğerlerine göre biraz daha umursamaz gözükebilir, ama herkesin tarzı farklıdır. Adam maç boyu koşmaz, sonra gelir bir gol atar asist yapar. Lincoln gibi adamlar bu son dakikalarda sahada olmalı.
Lincoln'u hicbir zaman kazanamadik ki. Bu adam Almanyadan da boyle yarim istahla sutlanarak geldi. Lincon'un gonlu olacak ve de oynayacak. Ne kadar iyi.

Bordo macinda iki dakikada iki gol. Hamburg macinda uc dakikada iki gol. Ne bicim defans anlaysidir bu?
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Mar 20, 2009 12:43 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ercan Dumlupinar wrote:Merak etme Mert kurtuldun o adamdan, Bulent Korkmaz sagolsun becerdi o isi. Simdi dua'ya cikalim bir Rus takimi gelsinde alsin yoksa para almadan gider yakinda.
Bulent'in tek yaptigi icraat bu bile olsa bana yeter :D

Merak etmeyin Lincoln'e alici cikar - Rusya, Japonya vs. - 7 milyon olmaz da 5 milyon olur...

Ben bu Hamburg maclarindan umitliydim aslinda bu maclarda iyi oynarsa Almanlar yeniden ilgi gosterir diye fakat pasazadeligi tuttu yine adamin :roll:
Last edited by Mert Tokman on Fri Mar 20, 2009 12:44 am, edited 1 time in total.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hakan Ünsal çıkmış hala "Lincoln artık kadroya tekrar girmesi için ekstra çalışması gerektiğini bilecek" diye konuşuyor! Ne çalışacak kardeşim artık, iş bitmiş zaten. Nefret ediyorum şu adamdan.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote:...
Her ne kadar hata yapsa da taraftarın Hasan'ı yuhalaması affedilemez. Suç onun değil, sakatlıktan yeni çıktı adam. ....
Onun sahsinda BK seciminden dolayi yuhaladilar. Ayni Hagi'nin sahaya surdugu silah arkadasi Ari'e yapilanin aynisi yapildi ve Arif futbolu birakti. Hasan'in ben hazirim demesi hata zaten. Adam ne pas atabildi ne orta yapabildi ne de top tutabildi. Ne diye sahaya cikti anlayan beri gelsin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Ayhan ve Arda'nin vucutlari iflas etti sonunda. Defans cok iyi oynadi yine de, Kewell ve Hakan Balta yerine Servet'le Emre olsa da bence farketmezdi. Cunku orta sahamiz inanilmaz dustu oyundan belli bir dakikadan sonra.
Hasan Sas'in su an futbol oynamasi imkansiz. Ingiliz spiker bile anladi gorur gormez soktu lafi, "Not as athletic as he used to be!". Kusura bakmayin ama bu kalcayla, gobekle sporcu olur mu? Bulent maalesef kompleks yapmis biraz bu konuda. Ilk macta da bu macta da Lincoln oyunda kalsa daha iyi olurdu (not: o dakikaya kadar berbat oynadi). En azindan sistem perisan olmazdi. Yapacagi is Sabri'yi defansa cekip, Serkan'i disari alip M. Guven'i sokmakti sadece. M. Guven de Kewell'la yer degistirecekti. 2-2'den hemen sonra bu yapilsaydi kurdugumuz baskiya bakinca maci cevirme sansimiz olabilirdi. Rakip takim kapanirken, isin uzaktan sutlara kalmisken en iyi sut atan adamini defanstan forvete kaydirmayi akil edemiyorsun, bana gore bunun tartismasi bile olmaz. Ayrica her zaman defansin ortasinda oynayan oyuncular mac icinde orta saha oyuncularindan cok daha az mesafe kateder ve daha diri olur. Kewell rahatlikla orta sahaya gecebilirdi o siralarda. Baris'in cektigi uc sutu Kewell'in cektigini dusunun.
Eger bu da sonuc vermezse son 10 dakikada bir forvet daha sokmayi denersin (ama asla 2 forvet degil). Teknik direktor olarak panikledi ve batirdi maalesef. Cok uzgunum, 2-2'den sonra bile gecebilirdik bu turu :(
Last edited by Kerem Gulec on Fri Mar 20, 2009 3:50 am, edited 1 time in total.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bu işin bu kadar çalkantı, bu kadar sakat oyuncuyla ve takımda ki bu kadar düzensizlik içinde buraya kadar bile gelebilmesi bile bir mucizeydi esasında. Bu akşam burada bitti, daha da iyi oldu en azından kurtarılması gereken ve çok daha önemli bir yatırım olan lig var önümüzde.

Sakat oln defans oyuncularının da bir an önce iyileşip takıma katılmaları gerekiyor, böyle bir defansla hiçbir başarı elde edemeyiz.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Kış kış cinler kış kış...
Arkana bile bakmadan defol git K. Erciyes zihniyeti.
Aynen dediğimiz oldu... K. Erciyes zihniyeti G.Saray'a dar geldi.
4 kişilik savunma bloğu + 2 ön libero... Doksan dakika bir kez hücuma çıkmadılar.
Taktik, Hazret'e Erciyes ve Gençlerbirliği'nden kalan taktik. Geriye kapan, bol yan pas yap, santrayı geçer geçmez topu şişir... Mehmet Yıldız'ı alsaydınız bari. Tam onluk bir stil.
Bütün bir ilk yarı hiçbir hücum girişimi olmadan bitti. Buna rağmen şans yüzüne bakmış, bir penaltı, skor 1-0...
Ardından oyuncuların yeteneği ile gelen bir gol... 2-0...
Ne kaldı geriye?
2-0 olunca benim aklıma Bordeaux maçı geldi hemen.
Orada da 3-1'den 3-3'ü bulmuşlardı.
Laubalilik, "Nasıl olsa yendik" düşüncesi, defansın konsantrasyonunu yok etti ve Hambur'un şişirme toplarını adamlar indirmeye başladı. İndirmelerine müsaade ettik, çalım yedik, orta yaptırdık, vurdurduk... Sonuç, yine iki dakikada iki golle 2-2.
O dakikadan sonra ne yaptı peki Galatasaray?
2-0'a kadar ne yaptıysa onu. Üstelik fiziksel zaaf da sahada.
Yetmezmiş gibi, Hasan-Sabri'nin salaklığı...
Durum 2-2 ve hem beklerimiz hem de Ayhan-Barış'tan oluşan çift ön libero yine hücumlara katılmıyor.
Arda ve Baros oradan oraya koşarak kendini paralıyor. Yanlarına gelen yok. Bülent efendi'nin hücum yapmak gibi bir zihniyeti yok ki.
K. Erciyes zihniyeti bu.
Yazıklar olsun.
AYRILMAZ İKİLİ

Derbent Cengizler

Post by Derbent Cengizler »

Sezon ortasinda daha kariyerli hocani kovup Bulent Korkmaz'i basa getirirsen olacagi budur. Bu kadar kaliteli ekibin basina Bulent'i getirmek abesle istigal. Simdi Bulent'i de kaybetti Gs. Sirkten farki olmayan Turkiye liginde kotu skorlar alindi diye sezon ortasinda hoca kov Gs yonetimi. Fener elestirilirdi bu konuda, aynisini Gs yapti. Anneler liginde mucadeleye devam...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Gulec wrote:...
Ilk macta da bu macta da Lincoln oyunda kalsa daha iyi olurdu (not: o dakikaya kadar berbat oynadi). En azindan sistem perisan olmazdi. Yapacagi is Sabri'yi defansa cekip, Serkan'i disari alip M. Guven'i sokmakti sadece. M. Guven de Kewell'la yer degistirecekti. ...
Iki ikiden sonra Kewell'in geride durmamasini ben bile buradan gordum. Orta sahada top yapacak adam lazim. Bu Lincoln da degil. Lutfen bana bugun ne yaptigini soyleyin. Ikiye bir kendini yere atip hakeme bakmaktan baska oyun filan kurdugu gordunuz mu? Bu adam niye tahammul edilecek burasini anlamis degilim. Digerleri tum yurekleri ile kosmaya calisip kendilerini paralarken bu idare ediyor durumu. Boyle adamin takim oyununda isi olamaz. Bence hemen karsilikli fes etsinler mukavelsini simdiden gitsin bedeva eger isteyen varsa. Herkez halini goruyor. Almanlar bir matah olsa birakirlar mi idi. Ayni boklu orada da yedi. Bile bile lades ile getirdiler onca paraya.

Bulent'in adam degisikleri Hasan Sas ile tam bir fiyasko idi. Zaten takim 10 kisi oynuyordu Hasan'i almakla 9'a da dusurdu. Cunku Hasan'in yaptigi hatalari kapamak icin arkasinda biri daha olmak zorunda kaldi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

TD kariyeri sıfır olan birini takımın başına koyarsanız olacağı budur işte. Bordo maçı, trabzon ve hamburg maçları, senaryo aynı. Arda atar, attırır bülent günü kurtarır, hep böyle olur derken son maç senaryoda ufak bir değişiklik. guerrero bülentin foyasını meydana çıkarır. peki şimdi ne olacak, filmin devamını bekliyor herkes...

Bende hasan güçlenecek tekrar takıma girecek diye bekliyorum. cmylmz ın dediği gibi bu adam çoktan ölmüş yahu. İdmanda hiç izlemedin mi bu adamı, herhalde antrenmanlarda fırtına gibi esiyor da ondan koydu takıma diyorum. Yuh olsun sana bülent, yapılırmı bu bize. ASY cehennemini sirke dönüştürtün bravo yani!!

çok sinirliyim saçmaladım galibaa

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bence bu macta defans gayet iyi idi - kurgu olarak ve bireysel olarak - yenilen gollerde ben Baris'in sahsi olarak yaptigi hatalari goruyorum... Amacim Baris'i yerin dibine sokmak degil ama gozle gorunen de o - ilk golde topu kontrol edicem diye ayagindan aciyor top Guerrero'nun onune geliyor - ikinci golde bu sefer Guerrero'yu kacirip ceza sahasina top surerek girmesine izin veren de Baris. Baska kimsenin hatasi yok mu tabii ki vardir ama buyuk paylar Baris'a ait. Yani o kisisel hatalar olmasa diycem ama sizde halamin biyigi diyeceksiniz :)

Neyse demek istedigim bence ilk yenen gole kadar takim savunmasinin iyi calistigi - 2-0 dan sonra bir rehavet olusmasinin, biz daha atariz bunlara psikolojisinin ve 1. golden sonra yasanan panigin kisisel hatalara yol acmasi nedeni ile zor duruma dustuk ve Bulent'in kotu degisiklikleri ile icinden cikamadik.

Bu arada Ingiliz spikere inanamadim - adam cok iyi arastirma yapmis mactan once ve benim bile bilmedigim GS bilgileri gecti mac boyunca - mesela 19 numaranin Kewell'in Leeds'den genc takim forma numarasi olmasi gibi... boyle profesyonel adamin sundugu maci izlemekte zevkti dogrusu...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu olaki mac 2-0 bitse idi (Hasan Sas olayini saymiyorum) Bulent elindeki ile en iyisini yapmis olmayacak mi idi? Ilk yari isler tikir tikir isledi. Neden bu kadar acimasizca Bulent bu kadar yeriliyor. Defansta adam vardi da oynatmadi mi? Mehmet Topal'in omzu cikmis. Mehmet Guven'in bugune kadar iyi bir seyler yaptigini umut vaad ettigini gordunuz mu? Birden maci aldik havasi ile ters yuz oldular. Evet Hasan Sas olayi buyuk bir hata ama bunu Hagi da yapti Arif icin. Arada bir dostluk bagi var. Lincoln alinmasa idi gol mu atacakti? Kac kere ceza sahasina girdi ilk devre adam gibi? Hangi oyunu kurdu, hangi frikigi atti. Orta saha cokunce Hasan'in yureginden umut aradi. Belki atesler diye. Ama olmayacak duaya amin dedi. Hepsi bu.

Lincoln'un derhal kontratini yarin fes etsinler derhal. Istedigi yere gitsin bosuna bu herife oturdugu yerde para verilmesin. Lig icin lazim degil zaten.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Mar 20, 2009 1:04 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Yahu adam ciksa 3 - 0 yenilse tamam defans oyuncusu yoktu bu takimdan bukadar. Bu Gordon Milne gecti, 2- 0 ondesin almissin maci 2-3. 2 - 0'dan macmi verilir.

Yonetim biraz adam olsa hemen gonderir, Lincoln'un pazari varsa Rusya'ya, Sabri, Hasan, Umit kime giderse gitsin bedava'ya. Bulent'de G.S'dan en uzak koseye. Lutfen Adnan Polat, Kosekci'ye yaptigini bunlarada uygula.
Acil temizlik !!!!!!!!

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Kerem Tezic wrote:Kendinizi cok ciddi bir kriz dönemine hazirlayin derim. Maci bastan sona Mert'in verdigi linkten izledim. GS'i taa 20 kusur senedir bu kadar kötu görmemistim (buna 2002'deki Terim dönemi dahil). En bastan söyledim bu Bulent'i getirerek intihar ettiler. Yapilacak en buyuk hata idi. Korktugum bu idi ve simdi dört maclik balon patladi. Bundan sonra lig de gidecek ki asil korkum bu zira klup Erciyes'e döner bir de stad krizi ve olmayan CL ile dibe vururuz. Bu kadar kaliteli kadro kurup basina bu Bulent'i getirip bir cuval incirin icine sictilar. Skibbe'yi cok ararsiniz.
kesinlikle yazdiklarinin hepsine katiliyorum... Böyle bir GS bu aksam görmez olsaydim almanlara rezil olduk!!!

Post Reply