UEFA Cup: GS-Hamburg 2:3 (Kewell (pn.) Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Murat Biricik wrote: IV) Semih oynamaz ise diger bir opsiyon
Sabri--Hakan--Volkan--Alparslan
Baris--M. Guven--Ayhan --Kewell
Lincoln--Baros
Şu koşullar altında Volkan iyi bir tercih olabilir çünkü ağır olmasına rağmen güçlü bir adam Semih'e oranla, ancak çok iyi destek gelmesi gerekiyor, özellikle kornerlerde, çünkü kafa toplarında etkili değil.
BK, Kewell'ı defansta oynatma gafletinde bulunursa tüm hücum gücü Ayhan ve Lincoln'ün yaratıcılığına, Lincoln'ün Baros'a atacağı birkaç öldürücü pasa ve geri kalan dan dun' a kalır, ki bence intihar olur. Arda'nın ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu bu maçta daha iyi göreceğiz.

Bu arada Hakan Balta'ya saygım gittikçe artıyor çünkü bence Emre Güngör'den daha iyi bir stoper, hatta Emre Aşık'tan da... acaip avrupai bir tarzı ve Türkiye ligi için 2-3 gömlek üstün futbol zekası var.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Bakin bu durumda olmamizin, yani takimin ucte birinin sakat olmasinin sebebi asagidaki linkte.

http://www.webturkiyeportal.com/webforu ... cikti.html

Gecen seneden haberi hatirlarsiniz, Semih Kaya U17 turnuvasinda milli takimla kisa sure icinde ust uste maclar yapiyor. Yorgunluktan perisan, ve Feldkamp dinlendirilmesini emrediyor, dinlemiyorlar ve paf takimi ile maca cikariyorlar. Capraz baglar gidiyor,agir bir ameliyat geciriyor ve bir seneden fazladir sakat. Bu aptalca hata yapilmasa Semih belki de su anda defansin en onemli alternatiflerinden biri olacak coktan tecrube ve deneyim kazanmis olacakti.

Hincal Uluc guzel yazmis. Sakir sakir kan akan yaraya bir bant bile yapistirmayi akil edemeyip, Arda'nin perisan halde sahada kalmasina onay veren Saglik Ekibi'nden ne beklersin.

Dogru durust bir saglik ekibi kurmayi hala beceremediler, milyonlarca euroluk oyunculari bunlara emanet ediyorlar,tam bir skandal.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Murat Biricik wrote: III)
Sabri--Hakan--Semih--Volkan
Baris--M.Guven--Ayhan-- Kewell
Lincoln--Baros

Herkesin kendi pozisyonunda oynadigi, takimin alisik oldugu, GS in oyununu sahaya yansitacagi ve oyuncularin yerini yadirgamayacagi dizilis ucuncu opsiyon. Risk alinacaksa Semih ile alinmali. En azindan ilk 45 dk bu sekilde oynariz diye dusunuyorum.
Bende adasimin tahmin ettigi kadroyu sahada bekliyorum. Bu turdan nasil @ neyle, hangi taktikle cikilir dusun dusun isin icinden cikamiyacagiz galiba :roll:

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Sağ kanatta Barış'ın oynatılması konusunda emin değilim 4-2-3-1'in orta ikilisinden biri olmalı Barış,yeri orası,Sabri ile beraber kanatta oynarlarsa o kanatın IQ değeri oldukça düşük olur.

Arda'nın oynayacağını tahmin ediyorum.Yarası sevimsiz görünse de oynamasına engel olmayabilir,göreceğiz yarın. (TS li futbolcu bozuntuları Egemen ve Serkan'a bir küfür dağı daha bahşediyorum bu vesileyle).

Arda oynamayacaksa,üstüne Kewell da stoper çıkarsa arabayla ASY'e dalarım, bırakıp maç izlemeyi.Maç tatil olur herkes iyileşir,rahat rahat oynarız.Hakkaten hükmen yenik sayılmayacak ve maç tekrarına neden olacak birşey yapsak =)

Onlarda Trachovski ve Petric sakattı en son ama son durum nedir.Bu tip maçlardan önce yalan beyanlar havada uçuşabilir.Heriflerin teknik direktörünün lafını (titrediler) yedirtmek için Arda'nın oynaması elzem...

Erdal Koç

Post by Erdal Koç »

Stoperde Semih Kaya oynamali, Kewell'a kendi mevkisinde daha cok ihtiyacimiz var.
Bulent Hoca'nin bu maca daha iyi konsantre olacagini, Trabzon macindaki hatalari yapmayacagini umud ediyorum.
Ismail Gezer wrote: Bülent Korkmaz'a hiç güvenmiyorum. Lincolnü Hamburg maçına sakladım yalanını hatırladıkça sinirim bozuluyor!
Ismail Bey, Bulent Korkmaz'in niyeti dusundugunuzden farkli olabilir.
Bu demeci dinleyince "Lincoln hatali olabilir, ancak sorunu kendi icimizde cozecegiz. Onu harcamak isteyenlerin onune yem olarak atmiyorum" gibi anlamistim.
Burada muhatabını kandirmak, yalan soylemek degil, hem Lincoln'e hem de firsatcı, art niyetli adamlara mesaj gonderme olabilir.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Levent Guntay wrote:Bakin bu durumda olmamizin, yani takimin ucte birinin sakat olmasinin sebebi asagidaki linkte.

http://www.webturkiyeportal.com/webforu ... cikti.html

Gecen seneden haberi hatirlarsiniz, Semih Kaya U17 turnuvasinda milli takimla kisa sure icinde ust uste maclar yapiyor. Yorgunluktan perisan, ve Feldkamp dinlendirilmesini emrediyor, dinlemiyorlar ve paf takimi ile maca cikariyorlar. Capraz baglar gidiyor,agir bir ameliyat geciriyor ve bir seneden fazladir sakat. Bu aptalca hata yapilmasa Semih belki de su anda defansin en onemli alternatiflerinden biri olacak coktan tecrube ve deneyim kazanmis olacakti.

Hincal Uluc guzel yazmis. Sakir sakir kan akan yaraya bir bant bile yapistirmayi akil edemeyip, Arda'nin perisan halde sahada kalmasina onay veren Saglik Ekibi'nden ne beklersin.

Dogru durust bir saglik ekibi kurmayi hala beceremediler, milyonlarca euroluk oyunculari bunlara emanet ediyorlar,tam bir skandal.
Arda nin 07/08 sezonundan beri oynadigi maclari bir hatirlayin. Ozellikle sezon sonunda Kalli nin gidisi ile beraber oynadigi final maclarindaki katkisi ve temposunu hatirlayin, dusunun.

Lig bitti, EURO 2008 e gitti. Yapilan hazirlik programi ve asiri yuklenme cok elestrildi. Bunun sonucu Milli Takim da gorev alan hemen hemen tum oyuncular 08/09 sezonunda sakatlandi. Arda birakin sadece GS i, 2010 elemeleri icin Milli Takim, Fortis Kupasi, Super Lig, UEFA CUP ta devamli gorev aldi.

GS takiminin buyuk yukunu 08/09 sezonunda yine bu Aslan GS li cekiyor. Bu sezon bir iki kere sahada yigildi. Tansiyonu dustu, sekeri dustu diye gecistirdiler.

Biyonik bir yapidan degil insan vucudundan bahsediyoruz.

Bacagindaki o delik ile sahaya cikip mucadele eder mi, edebilir. Etse dahi ben verim alamayacagiz dusuncesindeyim. Verim isinin otesinde ve ustunde bir de spor ahlaki ve etigi var, bunu degerlendirmek vicdan borcumuz.

Ayaginda boyle bir aci ve odem olan, GS a gonulden bagliligi konusunda zerre kadar suphem olmayan, bu Aslannin tedavisinin tamamlanmasi ve dinlendirilmesi lazim.

Levent guzel bir ornek ile bu konu es gecistirildigi zaman ne tur olumsuzluklar ile karsilasildigini hepimize hatirlatmis.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bende Semih'in oynayacagini dusunuyorum.Daha dogrusu oynamasini istiyorum.Kewell, bu macta gol atmak istiyorsak ileride oynamali.

Morgan
Serkan-Semih-Balta-Volkan
Onlerine biraz geriye yaslanmis Ayhan
Ortaya Sabri-Baris-Lincoln-Kewell
İlerde Baros

Serkan-Sabri buyuk risk ama ben olsam oynatirdim.Ikiside deli dana gibi kossunlar.Birinden biri paso ileriye cikarsa rakibin sol tarafi tirsip fazla ileriye yardima gelmeyebilir.

Gidisata gore sirf rakip defansin arasina girsin karistirsin (gol atsin diye degil :) ) hava topuna ciksin diye Umit Karan'da oyuna girebilir.

One felan gecersek (10 kisi de kalmazsak) yine Mehmet Guven oyuna girebilir.

Gol atmayi dusunuyorsak ve turu gecelim diyorsak Kewell muhakkak ileride oynamali.Mucizeler her zaman tekrarlanmiyor.
TRUST GALATASARAY
MGC

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bence Ayhan ileriye yaslanırsa daha verimli olur,Barış'ın defansif özellikleri Ayhan'dan üstün, Ayhan'ın da ofansif özellikleri Barış'tan...

Semih ve Arda oynarsa :

Sabri-Hakan-Semih-Volkan
-----Barış----Ayhan------
Kewell---Lincoln---Arda
--------Baros----------

Bu ikisi oynamazsa

Sabri--Hakan--Volkan--Alparslan

-----M.Güven----Ayhan---

Barış---Lincoln---Kewell

--------Baros----------

Şeklinde oynayabiliriz,Alparslan'ı da oynatacağını sanmıyorum.Sağ kanat için Hasan Şaş,Aydın,Ümit Karan gibi isimler var ama al birini vur ötekine durumdalar.Umarım Arda'nın yarası yüzeyseldir ve bu maçta sağlığını riske etmeden oynayabilir.

Mehmet Gurdal Cetin

Can Ergun wrote:
Bence Ayhan ileriye yaslanırsa daha verimli olur,Barış'ın defansif özellikleri Ayhan'dan üstün, Ayhan'ın da ofansif özellikleri Barış'tan...
Haklisin Can, bende yazdiktan sonra bunu dusundum.Baris once onunde Ayhan oynayabilir.

Ha bu arada , bizimki bir sark kurnazligi yapip Arda'yi oynatacak galiba, bir duyumum yok sadece tahmin..

Bu arada TV yayini ile ilgili,benim oyum ZDF 'ye
Yasasin Alman TRT'si :D

ZDF'DEN ŞİFRESİZ İZLENEBİLİYOR

Galatasaray-Hamburg maçını bir Alman ve bir de Fransız kanalı şifresiz veriyor. Sami Yen'deki zorlu maçı şifresiz veren Kanal ZDF...Bu maçı evinde Hotbird veya Astra uydusuna yönelik anteni olan herkes ZDF kanalından şifresiz izleyebilir. Hatta Eski Analog Receiver ile bile Astra uydusundaki ZDF kanalından çok rahat izlenebilir..

Kanal: ZDF (Şifresiz)
Yayın dili: Almanca
Uydu ve TP bilgileri:
13 E (Doğu) Hotbird: 11054 H 27500 5/6
19.2 E (Doğu) Astra (1L); 10964 H (Analog)
19.2 E (Doğu) Astra (1H); 11954 H 27500 (3/4)

MAÇI VEREN DİĞER ŞİFRESİZ KANAL Direct 8

Yine vinde Hotbird veya Astra uydusuna yönelik anteni olan herkes Direct 8 kanalından Galatasaray-Hamburg maçını şifresiz izleyebilir..

Kanal: Direct 8 (Şifresiz)
Yayın dili:Fransızca
Uydu ve TP bigileri:
13.0 E (Doğu): Hotbird: 12539 H 27500 3/4
19.2 E (Doğu) Astra 1L: 11538 V 22000 5/6
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

BK bugunku basin toplantisindan alinti:

"Genç oyunculardan Semih’i Hamburg maçında oynatıp oynatmayacağı hakkında ise Korkmaz şunları söyledi; “Ben daha önceki takımlar da çok genç oyuncu oynattım. Serkan ve Aydın da bizim genç oyuncumuz. Ben Semih’i de her zaman oynatmayı düşünüyorum. Semih özel maçı geçin, hiçbir hazırlık maçında bile oynamadı. En son biz PAF takım maçında oynattık. Tabii ki ben onu Galatasaray’da oynatmak istiyorum ama tabii bazı nedenlerden ötürü şuan için kadroda tutmayı düşünüyorum. Ama ileriki maçlarda onu sahada görebilirsiniz. Özellikle milli takım arası işimize yarayacak. PAF takımda düşündüğüm bazı oyuncular var, birkaç tanesini alıp, milli takım arasındaki 1-2 hazırlık maçında oynatmak istiyorum.”

Benim bundan cikarttigim yarin sahada Semih olmayacak. O zaman ya Serkan yada Alparslan sahada olur. Bence Serkan i sag beke alip M. Guven i stoper oynatacak. Orta sahamiz Sabri, Baris, Ayhan ve Kewell gibi duruyor. Bu direncli ve tempo yapabilecek bir orta saha. En onemli dezavanataji orta sahamizda kart almaga ve takimi 10 kisi birakmaga meyilli Sabri ve Baris ikilisi var.

GS 18 icine gomulu oynar, topu ayaginda -ozellikle ileride- tutamaz ise bu geri dortlu panikler ve sacmalar. Serkan ve Mehmet Guven nin onunde hem kanatta hem iceride Sabri in cok akilli ve bir o kadar dikkatli olmasi gerekiyor. :idea: Geride defans yapacagina sag bek ve M. Guven nin onunde oynamasi ve o alani savunmasi daha akillica.

18 e gomullu oynarsak hataya cok acik bir oyun bekliyorum. Hamburg deplasmanlarda daha iyi oynayan ve sonuc alan bir ekip.

Karan bu oyun formatinin bir parcasi degil. Yedek oyuncu secimleri de bir o kadar kritik. Alparslan, Orkun, Semih i yedek klubesinde tutar, Sas, Nonda, Aydin, Yaser, Karan dan toto cekerdim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

MGC,

Soyledigin kanallari internetden izleme imkanimiz var mi?
Bir adres falan cok makbule gecer....
Hadi bir hemso kiyagi yaparsin...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Oynatılması Arda için küçük de olsa bir risk taşıyorsa, oynatılmasın. Çocuğa bu kadar
yüklenmenin manası yok, elenirsek elenelim.

En büyük avantajımız, gol atmak zorunda olmamamız. Savaşırsak gol yemeyiz (ki takımın
savaşacağından eminim).

Ali Kaya

Mehmet Gurdal Cetin

Omer K. KOCAOGLU wrote:MGC,

Soyledigin kanallari internetden izleme imkanimiz var mi?
Bir adres falan cok makbule gecer....
Hadi bir hemso kiyagi yaparsin...
Omercim Almancam cok SINIRLI
Birak konusmayi duyunca bile dizlerimin bagi cozuluyor :D

Sen su siteye bir bak

http://www.zdf.de/

oralarda bir yerde live tusu var ama ne kadar canli bilemiyorum :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

buyurun size ZDF live streaming icin iki link:

http://www.zdf.de/ZDFmediathek/liveS...?inPopup=true#

bu sayfada gün (Do. 19.) secilecek

bu da ikincisi http://www.hit-tv.eu/Sender/ZDF.htm

iyi seyirler.

Serif
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Serkan-Sabri buyuk risk ama ben olsam oynatirdim.Ikiside deli dana gibi kossunlar.Birinden biri paso ileriye cikarsa rakibin sol tarafi tirsip fazla ileriye yardima gelmeyebilir.
Kesinlikle katılıyorum.

Ofansif anlamda olmasa bile rakibin üzerimize gelmesini engellemek açısından belkide mevcut kadroda yapılabilecek tek extra iş olan sabrinin kanattan bindirmelerine ihtiyacımız olacak. Tüm ortaları auta gitsede olur, yeter ki rakibi tedirgin etsin. sabrinin bu maçta çok çalışıp sağ tarafta olumlu işler yapması rakibin planlarında olmayan bir durum olacak ve hedefledikleri taktik planları uygulamakta zorlanacaklardır.

Post Reply