2010 DK Eleme: Ispanya-Turkiye 1-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

Post by Salih Bora »

İspanya futbol oynamadı. Şiir yazdı.
Bakmayın etkisiz gözüktüklerine... Sahanın her alanında, kronometrenin her anında nasıl bilinçli bir Takım var.
Özellikle vurgu yapıyorum. İspanya, bir Takım.
Bizim Terim ise 4 sene geçmesine rağmen İspanya gibi bir Takım oluşturamadı.
Bizdeki anlayış, oyuncuların anlık patlamalarına ve rakip sahaya oyunu yığıp 25 ortadan birini gol yapmaya dayalı keşmekeş oyunu.
İspanya... Tam takım pres yapıyor, ikili üçlü. Topu ayaklarına alıyorlar, herkes koşulu, boşa kaçmalı, araya kaçmalı hamle yapıyor.
Tıkır tıkır paslaşmaları bundan.
Maç iki gün iki gece oynansa biz kazanamazdık.
Üstelik nizami golleri ofsayt diye verilmemesine rağmen.
AYRILMAZ İKİLİ

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ispanya - Bosna macinin kopyasi bir macti. Iyi oynadik gibi gorundu, ama sonucta kaybettik.

Degisiklikler bir Terim klasigi.

Semih cok iyi oynarken cikti, yerine Ayhan.

Emre mac boyunca 0 "Sifir" , cikan arda giren Trabzonda gol kacirma yarisinda olan Gokhan.

83 emre cikiyor el kol hareketleri ile, giren Sabri.

Nuri sahin kenarda, Emre 90 dakika sahada, Galatasarayda Altin yilini yasiyan Ayhan kenarda.

Semih'in yedegi olacak Mehmet Yildiz zaten hic yok. Bu sartlarda Semih cikmamaliydi.

Sonucta Terim klasik Terim. Resultante importante ise, sonuc malubiyet.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Ozgur A. Boztepe wrote:Ispanya - Bosna macinin kopyasi bir macti. Iyi oynadik gibi gorundu, ama sonucta kaybettik.

Degisiklikler bir Terim klasigi.

Semih cok iyi oynarken cikti, yerine Ayhan.

Emre mac boyunca 0 "Sifir" , cikan arda giren Trabzonda gol kacirma yarisinda olan Gokhan.

83 emre cikiyor el kol hareketleri ile, giren Sabri.

Nuri sahin kenarda, Emre 90 dakika sahada, Galatasarayda Altin yilini yasiyan Ayhan kenarda.

Semih'in yedegi olacak Mehmet Yildiz zaten hic yok. Bu sartlarda Semih cikmamaliydi.

Sonucta Terim klasik Terim. Resultante importante ise, sonuc malubiyet.
Sevgili özgür, biz seyirci olarak FT den iyi bilemeyiz!! O adam ders almaz, ders verir...Ve mactan önce cikar artist gibi Ispanya da delikanlilik taslar, yani "herkesle her takimla her yerde oynariz" der. Ondan sonra da seni böyle sustururlar, ama hala FT yanlisi baskasinda arar...

Ali Tuncer

Post by Ali Tuncer »

Puan durumu:

Tum takimlar 5 mac oynadi ve 5 maclari kaldi:

Ispanya 15
Bosna-Hersek 9
Turkiye 8
Belcika 7
Estonya 2
Ermenistan 1

Kalan maclar:

1 nisan 2009
Estonya / Ermenistan
Turkiye / Ispanya
Bosna-Hersek / Belcika

5 eylul 2009
Ermenistan / Bosna-Hersek
Ispanya / Belcika
Turkiye / Estonya

9 eylul 2009
Ispanya / Estonya
Ermenistan / Belcika
Bosna-Hersek / Turkiye

10 ekim 2009
Estonya / Bosna-Hersek
Belcika / Turkiye
Ermenistan / Ispanya

14 ekim 2009
Estonya / Belcika
Bosna-Hersek / Ispanya
Turkiye / Ermenistan

Dipnot: Play-off'lara 9 grubun en iyi 8 tane ikincisi katilmaya hak kazaniyor. Bizim Estonya'ya puan kaybetmemiz cok kotu oldu yani. Ermenistan'in bir sekilde grupta 5. olmasi gerek. Play-off'lara katilma kurallarinin detayi icin:
http://www.fifa.com/worldcup/preliminar ... place.html

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Önümüzde 5 maç varken bu telaşı pek anlamıyorum ama FT yine çılgın modacı kimliğine bürünerek,güzel bir elbisenin arkasına dev gibi bir çiçek koydu.Baktı,güzel oldu dedi,hatta bunu ders olarak okutsunlar diye düşündü.Futbol modacısı,Semih'i çıkartma,Emre'yi sahada tutma,İbrahim Üzülmez seçimi ile yine ders verdi...

15 puanı alıp çıkalım,olsun bitsin.Estonya,Belçika,Bosna,Ermenistan takımlarının hepsini yenebilecek durumdayız.DÜnkü maç adamlar şiir gibi oynamasına rağmen,gol bulamadılar.Attıkları golü futbol golü olarak saymıyorum =) Duran top,karambol,refleks birleşimi ama içinde futbol %20...
Burda yenmememiz için bir neden görmüyorum.İlk yarıdaki fırsatları değerlendirseydik n'olacaktı acaba?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben bu maci tam gol atildiktan sonra seyretmege basladim. O yuzden ilk yari iyi idik abi kismini bilmiyorum. Okudugum ve duyduklarima gore ilk 10-14 dakika bir iki pozisyona girilmis. Nihat'in egoistligi yuzenden kacan bir gol var da deniyor. Ama golden sonra ustunden gol atamamanin baskisi kalkan Ispanya bizimkilere dogru durust top bile gostermedi. Daha dogrusu bizimkiler topu alinca ne yapacaklarni bilmez halde gitmeye calisirken ayaklarindan aldilar. Son yzrim saat Turk milli takimi Ispnaya ceza sahasina giremedi. Bu oyundan memnunum ASY'de bu adamlari yenecegiz demek elbetteki Terim'in kicindan cikardigi gaz. Ustlerine gittikce golleri yiyecektir. Nihat'dan filan ben iyi birseyler beklerdim tam anlami ile sifirdi son yarim saat. Emre B. kontenjandan oynuyor. Arda ise yorgun olmali ki bir etkinligi yoktu. Tuncay'i ovduler ondan da birsey anlamadim.

Volkan iki uc tane yerinde mudehalede bulunmasa skor uc dort'de gidebilirdi. Ispanya ayaga pas yaparken bizimkilerin ne yaptigini soylemek guc. Bu arada Istanbulda zor zor berabere kalinan Belcikayi kendi evinde dortleyen Bosna avanataji eline almis durumda.

Kolay gelsin
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ilk yariyi gorememistim. Bu da youtube'dan.

http://www.youtube.com/watch?v=vqxgClcPyi8

Hakeme bizimki (Ercan Taner) Musakka diyor. Bugunku hakem de Kabak Kalyesi galiba.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply