TSL 26. Hafta Gaziantep-Galatasaray 0-1 (Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Murat Gokcigdem wrote:Lincoln'nun Antep macindan once niye kesildigini bilen bir arkadas var mi?

Ben ogle Lincoln fanatgi filan degilim ama elimizdeki butun oyunculari bari su son kulvarda kullanabilseydik iyi olacakti....

Sevgili Kerem gibi futboldan bu kadar soguyacagimi hic dusunmezdim :evil:
Daha once ficilanip tursunun kurulmasini onermistim. Tahmin ediyorum onerim kabul gordu. Salamuranin kivami icin son kontrol yapiliyordur.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:Lincoln'nun Antep macindan once niye kesildigini bilen bir arkadas var mi?
...
Ben bir aciklamada bulunayim. Bir oyuncu izinsiz evine gider ve en azindan dort bes idmani kacirisa, hoca ne yapmalidir da sakli cevap. Evet klup br para cezasi verecektir ama eger hoca bu adam takimin en kaliteli oyuncusudur diye bu olayi sineye cekecekse bu adamin digerleri onunde saygisi ne olur? Mesela bir Kalli ya da Del Bosque boyle bir davranisi sineye ceker mi?

klubun bir sani ve serefi oldugu gibi kisilerinde olmali. Bulent'in 2-0 lik Almanlar onunde UEFA kupasinda one gecip elenilmesinde savunulacak
tek bir yani yok. Ama o gun Lincoln yoklari oynuyordu ve cikarilmasi dogru idi. Yerine Hasan'ialmasi ise tamamen bir skandaldi. Ayni milli takimin basindaki hodugun Emre Belozoglunu iki Isanya macinda oynatip takimi 10 kisiye mahkum etmesinden sonra"yenemezsen yenilme" lafina karsi "oynayamiyorsa oynatma" diyemeyen insanlarin durumu gibi.

Lincoln'u kazanma adina Lucescu gibi yerde paspas olma alcak gonullugu herkezde yok. O kendi kadar klubu de dusunuyordu. Stili kesip atma yerine onarma idi. Bu Sergen serserisine karsi calisti. Lincoln serserine de calisacagi ortada. Ama herkez Lucescu degil.

Bulent Lincoln'un her yaptigina eyvallah diyecek bir tip degil. urnunu kirip biat etmesine calisiyor. AP ne demis? Gelip hocasindan bir ozur bile dilemedi diye.

Su soruya biraciklik getirilmeye calisiliyor. Butakimdaoldugu surece Lincoln GS'mi yoksa GS'li mi? Lincoln den beklenen bu sorunun cevabi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Kim kime ceza veriyor bilemiyorum artik :?

Bulent bey Lincoln ile ugrasadursun, disiplini eline alsin tamamda sonra cikip Trabzon gibi sacma sapan bir takima ustelik Alanzinho midir nedir orta saha oyuncularina karsi Mehmet Guveni koyup 2-1'den maci versin.

10 kisilik Eskisehirspor'a karsi ustelik Yolua denen tipden gol yiyip kendi sahanda maci kaybetme bari :evil:

Bugunlerde Phil Jackson'nun kitaplarini okuyorum. Eskiden ne kadar overrated bir adam benim takimimda da Michael Jordan'lar Kobe'ler Shaq'ler oynarsa bende her sene sampiyonluga oynardim diye dusunurdum.

Ogle degilmis...

Adama ne FU'lar, ne antremana gelmemek, ne sezon acilisinda kampa katilmamak, katilinca bile takimin kurallarina cignemek...hic birinde de Phil Jackson'nun takimdan kesmek, atmak, ben gosteririm sana aynayi konyayi gibi davranislarini gormedik.

Adam kupayi veya sampiyonlugu aldiktan sonrada kulupden ayrilip tatili cikisi varki okumaya deger :wink:

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Milliyet'e gore, Bulent Lincoln'u Fenerbahce macina hazirlansin diye Istanbul'da birakmis. Antep macini pek onemli gormuyor herhalde. En azindan goturup yedek bekletseydi, duruma gore en aznindan belki yarim saat kullanirdi. Istanbul'da birakmak ceza degil odul oldu onun icin.

Nonda da sakat diye gitmedi, gene Umit Karan pilavini isitip onumuze koyacak Bulent, belki de sapkadan Hasan Sas cikar. Hastaydi diye belki kilo vermistir, hem de kondisyon acigini giderecekti Bulent iki haftada. Yine garip bir sekilde Kewell'i forvete alip Hasan'i kanat oynatirsa sasirmayin.

Bir alternatif de tabii "diri" oldugu icin Ayhan'i forvete cekip yerine Mehmet Guveni oynatabilir, Eskisehir macinda boyle yapmisti. Kewell'i niye cikardiniz gol isterken diye sorulan soruya boyle cevap vermisti.

Aslinda Bulent'in sucu yok, esas suc onun Galatasaray'i calistiracak kapasitesinin oldugunu sananlarda. Her iyi oyuncudan teknik direktor ciksaydi kediler cigerci dukkani acardi!

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Kimse Galatsaray'dan büyük değildir diye bir cümle herkesin ağzında ama görüyoruz ki Bülent'in egosu Lİncoln'den de Galatasaray'dan da büyük.Adnan Polat daha 2-3 gün önce oyuncuyu kazanmaya bakıcaz dememişmiydi? Hergün daha garip bir camia oluyoruz.Seçimler,tercihler,birbirini takmayan insanlar.Harika gidiyoruz,Bülent ve yönetim 1-2 ayda takımın altını üstüne getirdiler.Bu akşam bir puan kaybı sonunda neler olacak bakalım ?

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ilk yari Skibbe varken Lincoln iyi oynuyordu,keyfi yerinde gibiydi. Sonra isler degisti;sorunlu bir oyuncu oldugu bastan beri biliniyor,yoneticiler mudahele etmeyi dusunmediler mi acaba?Bu is sadece 2 ayda bir antrenor,td gondermekle olmuyor maalesef.
Konsantrasyon
Concentration

nefvakfi.org

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Göz göre göre dibe doğru gidiyoruz. Bülent Korkmaz gittikçe batıyor , batarken de takımı da batırıyor gibime geliyor.

Hocalık öyle asma kesme ile ispat edilecekse kasaplık yapsın. Ama Gaziantep de puan kaybederse de adam gibi hesap versin. Gereğin yapıp istifa eder heralde.

LİNCOLN OLMADAN ANTEP'İ YENERİM DİYORSA; buyursun ispat etsin.
Yok olmaz diyorsa da kusura bakmasın başka kapıya buyursun. Bu takım bülent efendi'nin kaprisleri için yaratılmadı.

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Profesyonel oyuncuyu oynatmayarak ceza vermeyi sacma buluyorum. Adam zaten oynamasa da parasini aliyor. Bu isi para icin yaptigina gore, nasil bir cezalandirmadir bu anlamiyorum. Hem de adami kadroya bile almamis Istanbulda tatil yaptiriyor. Para cezasini vermissin zaten, duydugum kadariyla 100 bin euro. Avrupadaki kluplerde de boyle mi yapiliyor cok merak ediyorum, sonucta bazi buyuk klupler Lincoln gibi 4-5 tanesini idare ediyor.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Yonetim ve Bulent bu isi yuzune gozune iyice bulastirdi. Ama Cengiz Agabey'in dedigi gibi bu saatten sonra ne bekliyorsunuz? Takima girse nasil bir mesaj olacak diger futbolcularimiza, ozellikle Arda gibi genc ve bu takimin herseyi olabilecek oyunculara?

Bazen prensipler ve duruslar onemlidir. Belki Lincoln'suz gene yeniliriz ve sampiyonluk gider, ama onumuzdeki senelerde Lincoln'un kaprislerini baska oyuncular yapma tesebbusunde bulunamazlar.

Ayrica Avrupa'da da futbolcular kizaga cekiliyorlar. Bakiniz Ronaldinho, Eto'o, Joe Cole, yani oyle sadece para cezasiyla olacak is degil.

Iki yanlis bir dogru etmiyor. Burada yapilacak tek bir dogru var. Buyuk bir motivasyon yakalamak, ve de taktiksel ve oyuncu secme konularinda sacmalamamak, sapkadan kus, tavsan vs. hayvan cikarmaya calismamak, ama Bulent'ten bunu beklemiyorum.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote: ...
Bugunlerde Phil Jackson'nun kitaplarini okuyorum. Eskiden ne kadar overrated bir adam benim takimimda da Michael Jordan'lar Kobe'ler Shaq'ler oynarsa bende her sene sampiyonluga oynardim diye dusunurdum.

Ogle degilmis...

Adama ne FU'lar, ne antremana gelmemek, ne sezon acilisinda kampa katilmamak, katilinca bile takimin kurallarina cignemek...hic birinde de Phil Jackson'nun takimdan kesmek, atmak, ben gosteririm sana aynayi konyayi gibi davranislarini gormedik.

Adam kupayi veya sampiyonlugu aldiktan sonrada kulupden ayrilip tatili cikisi varki okumaya deger :wink:
Valla ceketinde askiyi unutmusta oyle giymis gibi duran Phil Jackson konusunda benim de pek kendine ciddi kredi verecegim bir durum yok. Chicago'da iken Jordan ve Pippin gibi kazanmaya programli adamlari otomatik pilota bagladigi bir gercekti. Lakers'a da bosuna gitmedi. Jordan'in o zamanki mirascisi Kobe ve Shaq gibi #1 NBA center'i (adama "most dominant ever played" diyorlardi) olan adamlarla kaybetmesi soz konusu olamazdi. Ama ikisini de pek idare edemedi sampiyonluklar gelince. Arkasindan Dennis Rodman geldi. Lucescu gibi idare ediyormus gibi gozuktu ise de kaynayan kazan halinde idiler. Dar kacti ve bir ara verdi. Asil onu New York'a filan gelip huneri varsa gostermesini beklerdim ama hic yanasmadi bile ki eski bir Knick oyuncusu olmasina ragmen. Zen edebiyatini birazda New York'takilere ogretse fena mi olur du yani? Phil kacin kurasi ama.

Riley'i kuru kafaya cevirdilerdi New York'ta Mason gibileri. Adam 4 senede 10 sene yaslandi. Yalniz Riley'i hic af etmem. Alinacak NBA sampiyonlugunu Bulent'in Hasan Sas'a oynadigi kumar gibi Rolando Blackman gibi uc sayi atan tecrubeli adami varken 19-1 mi uc mu ne ucluk deneyen Starks'da israr edip Houston'a ben yiyemedim sen ye dercesine 3-0'dan 4-3 seriyi veremesi de bu islerin parcasi. Ewing'e cok buyuk ayip olmustu.

Starks bir soylesisinde Jordan tekrar formunu bulup Knicks'e 55 filan atarken Madison Square Garden ben yokken senin gibi punklar adam sirasina gecti demis. Stark'in hic sucu yoktu bu iste. Adamin hayati zaten roman. Oklohama da Supermarket'de kesekagidi doldururken baslamis bu ise. Iteleye kakalaya Knicks'e kadar gelmisti. Sapka cikarilacak bir durum ama kabiliyeti de o kadardi iste. Calisarak acigini kapatabilmis ve yapabileceginin en iyisini yapmis. Sabri bir ornek alsin aslinda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Bugune kadar yazilarimi okuyanlar bilir, iyimser bir yapim vardir. Ama bugun cok kotu bir gun... Bu yazi ise mac oncesi yazisi. 11 imiz...

De Sanctis, Sabri, Emre Aşık, Hakan Balta, Volkan, Kewell, Barış, Ayhan, Arda , Baros, Ümit

Licoln tu kaka, hepsine eyvallah. Kim soyleyebilir bana, Lincoln'e kiyak gecilmesin diye kadroda yok, diger takim oyunculari ona bakip "ellere varda bize yokmu" demesin diye. Bulent'in dedigi gibi, "Bir oyuncu icin takimi feda etmemek" amaci ile. ( ki asil amator olan bu dusunce.)
Umit nasil ilk 11 baslar. Bu kadar kotu oyniyan bir adam, bu kadar yararsiz olan bir futbolcu butun sezon boyunca. Asil kiyak bu degilmi? Lincoln'e bakip lackalsicaksa adam, Umit in oynamasina bakip antremana bile cikmaz.
Cok kotu bir gun galatasaray icin bu gun. Lincoln kadro disi oldugu icin degil. Kewell butun bir mac stoper oynadigi icin, teknik hatalar yapildigi icin degil, veya belkide bu macida kaybeticegimiz icin degil.

"Ben onu hamburga sakladim"
" Lincoln kendi oynamak istemedi" dendigi icin.

Performansa bakarim isme bakmam diyip, Linderoth tan ve pafdan gelenlerden sonra bu takima bu sene en az yarari olan Umit Karan ilk 11 de oynadigi icin.

Kilo almis antremansiz Hasan'i kurtarici olarak sahaya surulup, Lincoln'un hazir degil diye kadroya alinmadigi icin.

Galatasaray teknik direktoru, bir o tarafa bir bu tarafa dondugu icin. Ve dahada onemlisi, bu teknik direktor buyuk kaptan bulent korkmaz oldugu icin.

Bundan sonra ne olur, sezon sonu sapka one konur, sark zekasi kullanilir, trubine oynanir. Adnan Polat Sasa Ilic gibi agzi var dili yok, her mac oynayan bir adama, bir macta kirmiziyi gorunce, "Ilic takimi sattl" diyerek tribune oynayabiliyorsa, Lincoln icin kitap yazar.

Futbolcularin ve futbol takiminin yaptigi gibi, Arda'ya sarilir, neden sarilmasin ki. Milli takiminda, Galatasaray futbol takiminin sorumlulugu onda, birde yonetimin sorumlulugunu almis cokmu...

Devamini ayri bir topicte yazacagim.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Takimi 4-4-2'ye gore dizmis. Ha Umit ha Saban ne fark eder. Demek ki Yaser bunlar kadar etmiyor. Baros ve Kewell gununde olurlarsa Arda zaten iyi maci alamamalari icin bir sebeb var mi? Neden bu kadar umitsizsizsniz (ne cagrisim ama)? Ulan alt tarafi Gazianteple oynaniyor. Zaten Lincoln'suz Gaziantep'i yenemeyeceklerse FB'yi iki Lincoln olsa yenebilirler mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Takimi 4-4-2'ye gore dizmis. Ha Umit ha Saban ne fark eder. Demek ki Yaser bunlar kadar etmiyor. Baros ve Kewell gununde olurlarsa Arda zaten iyi maci alamamalari icin bir sebeb var mi? Neden bu kadar umitsizsizsniz (ne cagrisim ama)? Ulan alt tarafi Gazianteple oynaniyor. Zaten Lincoln'suz Gaziantep'i yenemeyeceklerse FB'yi iki Lincoln olsa yenebilirler mi?
Yaser cezalı değilmi? Trabzon maçından...

Mesele Lincoln'süzlük değil mesele adamı ziyan etmek abi!

Hoş kadroya alsa ne olacaktı, 90 dakka yedek klübesinde oturtup, sonra hiç utanmadan "Fener maçına sakladım" falan derdi büyük kaptan küçük hoca!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Arda sari kart sinirinda imis. Sari alirsa FB macinda yok. TS maci oynanali bir ay gecti adamin salakca kendini attirdigini unuttum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Lig TV'si kesilen var mi?

Post Reply