2010 DK Eleme: Turkiye-Ispanya 1-2 (Semih)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Cengiz Akgun wrote:
Eren Akkan wrote:Bülent Korkmaz mı Fatih Terim mi? İkilemde kalmaya başladım...
Ben de bu ikilemi cozemedim. GS'in basina filan mi istiyorsun. Birincisi artik gelmez. Hele AP ile filan o hic uyusamaz. Gelse ne olacak hem. Iste kafa yapisini gorduk.
Allah FT'i GS'den uzak tutsun.. Konu oyuncu değiştirmelerindeki kararlar. (Kewell-Mehmet Güven vs. Semih-Sabri değişiklikleri)
Lays reklamındaki ananeyi koysan bile Semih ve Arda ikilisini oyundan almaz, bu kritik maçta canları çıkana kadar oynatırdı.

Bu arada Xavi'ye bir kez daha hayran oldum, ve neyse ki Iniesta oynamadı da torpilli Belöz'ü daha da maymuna çevirmedi.

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Dün akşam sahada Arda olmasa idi baştan aşağı odun gibi bir takım izlemiş olacaktık. Topu mıknatıs gibi çekiyor ayağına, ispanyada bile öyle oyuncu yok. Nitekim ilk golü attırdıktan hemen sonra ikinci golü de attırıp kurtarayım FT yi dedi ama takımın geri kalanı kazma olunca olmadı tabi.

Akşamki maçtan sonra görmemiz gereken bir gerçek var o da milli takımın Türk hocalarla gitmeyeceği. İşte en radikali, en cesuru FT öyle korkakça bir aday kadro çağırmış ki kimseye eleştirecek ortam hazırlamamış. Galatasaraydan 5, fernerden 4 futbolcu çağırmış bunların 7 sini 11 de oynatmış. Ama bu adamlar moralsiz, güven kaybı yaşıyorlar, yorgunlar. FT nin umrunda değil, yenilginin suçlusu olmamak için herkesin ezbere bir çırpıda sayabileceği bir aday kadroyla çıkmış 2 ispanya maçına. Kim ne diyecek ki hocaya, sadece kontenjandan emreyi oynatmış, birkaç cılız eleştriyle geçiştirilir.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Dün ilk maçın aksine tutuk başladık ama kötü oynadığımız anlarda öne geçtik. İkinci yarı Ispanyollar sinirlenmeye başlamıştı ama Nihat'ın iki pozisyonu değerlendirememesi ve tipik basit bireysel hatalarla bir puan dahi alamadık. İlk golde Üzülmez, topa bakmadan korkarak pozisyon alıp saçma bir penaltı yaptırdı.

İkincide de Balta gole giden adamı indirmedi. Alpay'dan sonra feerpley ödülü alan ikinci millimiz olur artık! FTe laf yok, malum ders verir o sadece. Umarım artık ülke hudutları dışında verir derslerini, kamera ve objektif karşısındaki mimiklerinden ve bıkmaz tükenmez saçmalıklarından gına geldi artık. Hatta Yeşilçam'a transferi de düşünülebilir. Sayın muhteşem yönetmen Mahsun the Red Rose, yok mu emperatore'ye uygun bir gözüyaşlı senaryon 8)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Emre Asik'in GS maclarindan daha iyi bir performans gosterdigini kabul ediyorum. Ama defansta bir Ugur Boral filan olamaz mi idi. Bu arada Ridvan'da gozumden fena halde dustu. Bu futbol ile iftihar ediyorum diye kime yalaklik ettigi ortada. Turkiye oyun moyun oynamadi. Yapmaya calisilan karsi tarafin oyununu bozmaya yonelikti. O yuzdende top yerine salakca kendileri res mres diyerek kosun macin sonunda ayakta duracak halleri kalmayinca Guiza'yi kahraman yaptilar.

Bu arada maci anlatan Inglizi Volkan'in Kartalspordan FB'ye geldigini dahi biliyordu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Goller sondan basa:

http://www.youtube.com/watch?v=SMyPrxSyoGg

Sabalak Ibo'nun garsonluktan* kalma eliyle uzanma ic gudusunun sonucu.

http://www.youtube.com/watch?v=SMyPrxSyoGg

http://www.youtube.com/watch?v=8rC1phXV ... re=related

*: Bir soyleside ben bu duruma garsonluktan geldim agabey demisti. Garsonluk ayip degil ama futbol oynarken unutmasi lazimdi eski gunlerini.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bosne Hersek'e hayırlı olsun, hakkettiler. Sırbistan, Hırvatistan kupalara giderken, onlar gidememisti. Acılarla dolu yakın tarihlerindeki zorluklara ragmen bu noktaya geldiler. Hayırlı olsun.

Turk Milli Takım ile ilgili Ardadan başka konuşacak birşey yok, onuda zaten daha önce bol bol konustuk.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bok olmadan kokmak diye buna denir iste. Bu herif Umit milliler macinda da kaleciye hangi koseye atacagini soylemisti. Kendi ters kose olmusa benzer. Ayni zamanda Terim'in adami da oldu.

http://www.sabah.com.tr/haber,439B1A7DC ... E4902.html
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply