2010 DK Eleme: Turkiye-Ispanya 1-2 (Semih)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Bu ülkede Terim e laf edebilecek yorumcu yok maalesef. Rıdvan ve Sergen i görüyoruz.
Oyar cunku. Salon adamligindan cikar hemen. Ridvan cok gurur duymus bugunku oyundan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sabri dengesiz girdi ama adamin kendini attigi da sonraki cekimde goruldu. Buna bozuldu. Yani sadece faul degil herif karta canak tutuyordu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Benim uzuntum Belcika'nin gelecek kasimda kendini bulmasi olacak. Ispanyollar yenilmemek icin herkez onunde gayret edeceklerdir. Bu gaz onlara yeter.

Bu sacma Milli takim reklaminda konusan Terim mi? Arkadaki opera parcasi da cok kiyak olmus. Tam alti kaval ustu sisane dedikleri cinsten. Kim yaptiysa bu reklami helal olsun. Mactan sonra baska bir sey gulduremezdi zaten.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Biricik wrote:Arda, Aurelio ve Semih e tebrikler.

Buna katiliyor - Tuncay'i da ilave etmek istiyorum.
Ali Tuncer

Post by Ali Tuncer »

Bosna Hersek 2 Belcika 1 mac sona erdi.

Puan durumu:

Tum takimlar 6 mac oynadi ve 4 maclari kaldi:

Ispanya 18
Bosna-Hersek 12
Turkiye 8
Belcika 7
Estonya 5
Ermenistan 1

Kalan maclar:

5 eylul 2009
Ermenistan / Bosna-Hersek
Ispanya / Belcika
Turkiye / Estonya

9 eylul 2009
Ispanya / Estonya
Ermenistan / Belcika
Bosna-Hersek / Turkiye

10 ekim 2009
Estonya / Bosna-Hersek
Belcika / Turkiye
Ermenistan / Ispanya

14 ekim 2009
Estonya / Belcika
Bosna-Hersek / Ispanya
Turkiye / Ermenistan
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yumurta topuk dolu dizgin 4.luge kosuyor. Bu millet akillanmaz buna imparator der ve basimizda 4 sene daha kalir. Endise edilecek durum yok vaziyet gayet iyi :lol:
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kardesim 80 lerde falan zaten biz milli takimimizi dunya kupasinda hayal bile etmezdik...

Tipki eski gunler gibi iste...

Fenerliler Brezilya'yi tutar, GSlilar Almanlari - ben bu sefer Amerika'yi tutuyorum kardes - nede olsa ikinci vatanimiz oldu... ustelik bu sefer yari finale kadar gideceklerine inaniyorum...

Hesabi falan birakin arkadaslar --- Eylul ayinda iki beraberlik - matematige falan da gerek kalmaz.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Gazete baslik atmis saka gibi diye. Ulan ne sakasi, ne davar herifler bu yorumcular? Bu ustune sabah aksam yorumlar yapilan Turk futbolu son 50 senede ve tarihinde kac Avrupa Dunya sampiyonasina katilmis? Bir elin parmaklari eder mi? Nedir bu hala ökuz gibi kendini kaf daglarinda görmek? GS disinda Avrupa'da tur bile gecen yok. Sonra saka gibi. Karsinda adam gibi ekolu olan top oynayan takimlar var hic biri hakeme itiraz etmeden adam gibi oynamasini biliyor, senin su sahadaki 11 ebleh futbolcundan bir tanesi zar zor bir siradan Avrupa takiminda forma giyiyor. Saka gibiymis. Peh, iste gercek yerleri bu, bunu aptal gibi görmuyorlar görmedegin surece da her turnuva kazigi kicina cakarlar iste böyle. Hadi bakalim anamizin ligine muthis maclar var bu hafta, yorumcular ekranlarda yerini alsin, sabah aksam Turk futbolculari konusulsun, sabah aksam hakem hatalari komplolar tartisilsin. Kafalar mankafa olunca oynanan gugusa da yorum yapan bol oluyor TV ve gazetelerde. Yerimiz Belcika kadar bile degil iste, zaten her turnuva bulunan yer ortada. Hala hakeme el kol yapan bu kavat surusunun layik oldugu yer en fazla 4.luk iste.
Last edited by Kenan Atak on Thu Apr 02, 2009 12:11 am, edited 2 times in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Bülent Korkmaz mı Fatih Terim mi? İkilemde kalmaya başladım...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eren Akkan wrote:Bülent Korkmaz mı Fatih Terim mi? İkilemde kalmaya başladım...
Ben de bu ikilemi cozemedim. GS'in basina filan mi istiyorsun. Birincisi artik gelmez. Hele AP ile filan o hic uyusamaz. Gelse ne olacak hem. Iste kafa yapisini gorduk. Bulent Korkmaz hasan Sas'i oynatmaya kalkti bu ise 90 dakika takimi Emre ile 10 kisi oynamaya mecbur etti. Bu gelmeyen gurbetlerde calisan aile cocuklari hakikaten akilli insanlarmis. Su Nuri Sahin'i alay eder gibi macin uzatmalarinda soktu. Duyamadim o kel kafasindan cikan dangirtiyi. Ne yumurtladi acaba basin toplantisinda.

Mac Ispanya'nin hakki idi. orta saha diye hicbir sey yok ki takimda. Ama yine de adamlar zorla alin siz kazanin dediler. 1-1 ustune yatmaya razi idi. Aklinca Bosnayi orada yenecekti. Alisti ya. Avrupa kupasi elemesinde adamlar gelip Istanbulda yattilardi. Asil basin toplantisinda Bush'a yaptiklari gibi ayakkabiyi cikarip alninin ortasinda patlatacak adam cikmadi demek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Terim faturayi Volkan'a kesmis, tamam herif bosa cikti anladik. Senin hicmi sucun yok, kendi takiminda 90 dakika oynamayan adamlardan takim kuruyorsun. Su Halil'mi Hamit'i forward olan nerde, G.S Volkan bu Ibrahim'den daha iyi olmazmiydi, benim seyrettim maclarda fena oynamamisti.

Volkan disinda kalede fazla secenegin yok, ama forward ve solbek kesin cikar 30 takim icinden.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ercan Dumlupinar wrote:Terim faturayi Volkan'a kesmis, tamam herif bosa cikti anladik. Senin hicmi sucun yok, kendi takiminda 90 dakika oynamayan adamlardan takim kuruyorsun. Su Halil'mi Hamit'i forward olan nerde, G.S Volkan bu Ibrahim'den daha iyi olmazmiydi, benim seyrettim maclarda fena oynamamisti.

Volkan disinda kalede fazla secenegin yok, ama forward ve solbek kesin cikar 30 takim icinden.
Halt etmis. Volkan oglan iki uc tane yuzde yuzluk sut cikardi. Daha ne yapacakti. Bugun TUrkiyedeki en iyi kaleci. Ispanyollar da golu bedava yedi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Fatih Terim iyice kafayı yedi.
Yazık.
İki maçtır aynı hatayı yapıyor, Semih'i oyundan alıyor.
Semih, ileriye şişirilen bütün toplara canla başla koşan, topları indiren, tutan, arkadaşlarına pas veren bir adam.
Semih çıkıyor, yerine Sabri giriyor... Ne müthiş değişiklik.
Ve kurtarıcı diye giren isim: Batuhan.
Milli Takım ileride top tutamamaya başlıyor.
Terim'e yetmemiş olacak ki, öldürücü darbeyi vuruyor... Sahanın en iyisi Arda'yı oyundan alarak...
Avrupa Şampiyonası'nda da söylemiştim. Futbolcuların anlık patlamaları sayesinde güme gitti... Hiçbir teknik direktör, takımına bu kadar olumsuz etki yapamaz. Tam bir sabotajcı. Elini attığı yeri kurutuyor.
Sitemin yok, ekolün yok, uzun toplara kalmışsın... Onu bile mahvetmek için elinden geleni yapıyorsun.
Kasıntılığıyla, jest ve mimikleriyle tam bir psikolojik vaka.
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Anlatacak bir durum yok yenildik ve büyük bir olasilikla Güney Afrika 2010 a katilamiyoruz! Keske gitseydik....Ancak böyle bir hoca, hani herkesi heryerde yenerdi???, oldugu sürece isimiz zor! Ne yapalim artik umudumuz 2014!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Yumurta topuk dolu dizgin 4.luge kosuyor. Bu millet akillanmaz buna imparator der ve basimizda 4 sene daha kalir. Endise edilecek durum yok vaziyet gayet iyi :lol:
Bak ne demis senin yumurta topuk. Yenemezsen yenilme demis ama bunun nasil olacagini anlatmamis. Adamlar tik tik ayaga oyun oynuyorlar. Sana top gecince cakilisin pas verecek adamin yok. Topu surup forveti boslugu cikarak adamin yok. Ama yenemezsin yenilme. Bak sen su ise. Yenemeyecegin ortada oldugu halde sen Emre Belezoglu gibi avantadan lavantayi oynat ama kabahat bosa cikti diye Volkan'in olsun. Hadi oradan. Nihat ayak ustu ve ici ile gol atarmis. Bugun osuruk bile atamadi. Bu kadar forumsuz demek.

Iste zirvalar burada:

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=73974

Hadi gecmis olsun. 2014 Dunya kupasi nerde?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply