2010 DK Eleme: Turkiye-Ispanya 1-2 (Semih)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

2010 DK Eleme: Turkiye-Ispanya 1-2 (Semih)

Post by Cengiz Akgun »

Mac Ali Sami Yen'de. Bakalim bu sefer ne olacak. Bir Nisan Sakasi olmasinda. Maci yine NTV' mi veriyor acaba? TFF'den mac hakkinda daha fazla bilgi:

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=202&ftxtID=6621
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Apr 02, 2009 5:26 pm, edited 4 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Ispanya iyi takim, rolantide oynadilar bize karsi. Saglam oynamakta ve ikinci yaridaki kadroyla (nihat -> Semih ) baslamada fayda var.

4-1-4-1 diyorum.

------------- Volkan ---------------
Gonul -- Asik -- Balta -- Uzulmez
---------------Marco---------------
---------Ayhan------Emre--------
-Tuncay--------------------Arda---
--------------Semih ---------------

2'li forvet Ispanya gibi takima luks. O zaman tek forveti en iyi oynayabilen, top tutup dagitan Semih olmali. Nihat yoklari oynadi gecen macta. Orta sahayi da saglam tutmak lazim. Macin adami malesef Emre. Orta sahada top dagitabilecek yetenekli kimse yok koca milli takimda.

Bir alternatif de 4-2-3-1. Emre bu Ispanya'ya Lincoln tarzinda ortadan delen attacking midfielder oynayamaz bence. Ama bir fikir.

-----------Ayhan--Marco-----------
-Tuncay------Emre---------Arda--

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Levent Guntay wrote:Ispanya iyi takim, rolantide oynadilar bize karsi. Saglam oynamakta ve ikinci yaridaki kadroyla (nihat -> Semih ) baslamada fayda var.

4-1-4-1 diyorum.

2'li forvet Ispanya gibi takima luks. O zaman tek forveti en iyi oynayabilen, top tutup dagitan Semih olmali. Nihat yoklari oynadi gecen macta. Orta sahayi da saglam tutmak lazim. Macin adami malesef Emre. Orta sahada top dagitabilecek yetenekli kimse yok koca milli takimda.

Bir alternatif de 4-2-3-1. Emre bu Ispanya'ya Lincoln tarzinda ortadan delen attacking midfielder oynayamaz bence. Ama bir fikir.

4-1-4-1 seklinde hazirladigin kadronda Emre yerine Nuri'yi koy anlasalim Levent :wink:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Levent Guntay wrote:Ispanya iyi takim, rolantide oynadilar bize karsi. Saglam oynamakta ve ikinci yaridaki kadroyla (nihat -> Semih ) baslamada fayda var.

4-1-4-1 diyorum.

4-1-4-1 seklinde hazirladigin kadronda Emre yerine Nuri'yi koy anlasalim Levent :wink:
Keltos'un kafasini kesseniz o beyinsiz Emre ile cikacaktir. Doberman'in dedigi gibi daimi senator gibi Emre Belezoglu cunku.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Mert Tokman wrote:
Selam Mert. Nuri Sahin Dortmund'da yedek galiba. Ne siklikta oynuyor, ne derece formda bilmiyorum. Her sartta Emre'den iyidir bence.

FT'nin Emre'yi kesmeyeceginden emin oldugum icin koydum. Takimdaki diger oyuncular cok iyi oynar Emre de katilirsa belki beraberlik ya da uzak ihtimal bir galibiyet gelebilir.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Emre ne hallere geldi, yazik...devamli inanilmaz etkisiz, gucsuz, kondisyonsuz. Ben bir zamanlar tarihin en iyi Turk futbolcusu olacak saniyordum. Ne kadar yanilmisim. Arda onun gibi olacak diye cok korkuyorum, bakalim.

Cumartesi ilk 30 dakika baya iyi oynadik, ama bunu oyunu sogutarak, yavaslatarak, onlarin oynamasini onleyerek ve defanslarindaki zamanlama hatalarini degerlendirip pozisyona girerek yaptik, delice saldirgan bir sekilde oynayarak degil. Carsamba gunu gene oyunu yavaslatip firsat bulmamiz gerek, cunku herifler bizden daha kondisyonlu, daha teknik, daha akilli, ve guclerini daha ekonomik kullanmayi biliyorlar. Yani bence "zevkli" bir maci kazanma olasiligimiz cok az. Umarim zevksiz gecer, ama Sami Yen'deki atmosfer iyi olur, bir yolunu bulup 2-1 falan kazaniriz...yoksa bir de Bosna kazanirsa durum kendi ellimizde bile olmayacak, ve 2002'de yarifinal oynayip sonra ust uste dunya kupalari kacirmanin uzuntusunu yasayabiliriz...

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Galatasaraylı oyuncular sakatlanmasin ve sonuc Bosna Hersegin gruptan cikmasini saglayacak sekilde olsun. Bu takimin performansi Türkiyenin degil, ülke cikarlarini heba etmek ugruna , baska bir takimin lobisinin kucagina oturan federasyonun performansidir.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Levent Guntay wrote:
Mert Tokman wrote:
Selam Mert. Nuri Sahin Dortmund'da yedek galiba. Ne siklikta oynuyor, ne derece formda bilmiyorum. Her sartta Emre'den iyidir bence.

FT'nin Emre'yi kesmeyeceginden emin oldugum icin koydum. Takimdaki diger oyuncular cok iyi oynar Emre de katilirsa belki beraberlik ya da uzak ihtimal bir galibiyet gelebilir.
Nuri su aralar iyi hatta son zamanlarda Dortmund da ilk 11 de cikiyor! Nuri bence de Emre den 1000 kat bile iyi...

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Amerikadaki arkadaslara,

Maci Setanta Sport canli olarak yayinliyacak. Bilgilerinize

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Millet 2010 DK umidini kesmis gibi. Gazetelerde de pek fazla bir sey goremedim. Keltos'un Emre inadi filan moral bozuklugunu artirdi herhalde. Nuri Sahin'i filan koymaz o takima. Dua edin de bugun Bosna puan kaybetsin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Nezih Gunal wrote:Amerikadaki arkadaslara,

Simdi baktim, Setanta Broadband'de mac PPV olarak $9.95. Daha ucuz bir alternatif www.omnisport.tv orada mac yayini $5.95.
Amerikadakilerin bilgisine... Acaba ATV'deki mac yayinini veren bir site yok mu, ben sahsen yabanci yayindan seyretmeyi pek sevmiyorum cunku maci anlatanlar baya ruhsuz oluyor :D

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Serdar Beyazyurek wrote:
Nezih Gunal wrote:Amerikadaki arkadaslara,

Simdi baktim, Setanta Broadband'de mac PPV olarak $9.95. Daha ucuz bir alternatif www.omnisport.tv orada mac yayini $5.95.
Amerikadakilerin bilgisine... Acaba ATV'deki mac yayinini veren bir site yok mu, ben sahsen yabanci yayindan seyretmeyi pek sevmiyorum cunku maci anlatanlar baya ruhsuz oluyor :D
Bedavacilar buraya gidebilir :wink:

http://www.channelsurfing.net/watch-wabuk-6.html

Estonya bugun Ermenistan'i yenimis... Kotu oldu bu... Sonuncu olan takimla yapilan maclardan alinan puanlar siliniyor galiba - Estonya sonuncu olsa daha iyi olacakti cunku onlara puan kaybimiz var...

Ayni 11 ile sahaya cikiyoruz ama Arda daha hucuma yakin oynayacagini soylemisti bu sefer o yuzden soyle bir dizilis bekliyorum...

----------------------- Volkan -------------------------
Gonul ---- Emre Asik ---- H Balta -------- Uzulmez
----------- Aureilo -------- Evlatlik ------------------
Nihat ------------- Tuncay ---------------------- Arda
-------------------- Semih ----------------------------

Ispanya'da kaptan Nihat'ti... Bugun hakem Ingiliz oldugu icin Tuncay kaptan cikti herhalde...

Macin ilk kaleyi bulan sutunu Ispanya cekti ve Volkan iyi kurtardi...

Dizilis olrak beklentimden farkliyiz...

Suna yakin bir dizilis var...

----------------------- Volkan -------------------------
------------ Emre Asik ---- H Balta ------------------
Gonul ---------------------------------------- Uzulmez
----------- Aureilo -------- Evlatlik ------------------
--- Tuncay --------------------------- Arda ----------
--------------- Nihat ----------------------------------
------------------------- Semih ------------------------

Tuncay ve Arda serbest takiliyorlar...

Ilk 17 dakika zevksiz ortada gecti - iki takimda acik vermeden oynamaya calisiyor...

Evlatlik yine en verimsiz adam - 1 gram faydasi olmadi su ana kadar...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ikinci kaleyi bulan sutta Ispanya'dan geldi - bu sefer bayagi yakindilar ama tam Volkan'in ustune gitti...

Ofsayttan attik galiba ama attik - Semih atti...1-0

Ofsayt falan yok... tekrarda gosterdi... cillop gibi gol - Arda'dan nefis orta Tuncay cok iyi zamanlamis ve geriden cikip topu kalecinin yanindan iceri cikardi Semih bombos vurdu ve atti golu...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Arda cok benzeri bir pozisyonda yine geriden cikan Tuncay'a nefis top atti ama bu sefer Casillas erken uyandi...

Offf of Arda ve Tuncay kiclarini yirtip heryere kosarken bu Evlatlik nasil oldugu yerden seyrediyor inanilmaz...

Yerli kol saati Evlatlik :twisted:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Keltos Allah seni nasil bilirse oyle yapsin. Bali da kicindan akiyor. Ortada Emre dolaniyor geride kazma Ibrahim Uzulmez oyun kurmaya calisiyor. Imkan yok bu mac boyle bitmez. Cakacaklar bir tane.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Apr 01, 2009 9:53 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply