TSL 27. hafta: Galatasaray-Fenerbahçe 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Maç nasıl biter?

GS kazanır
24
62%
Berabere biter
6
15%
FB kazanır
9
23%

Total votes: 39

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Marka Degeri?
Futbol?
Beyefedilik?

Sanki dunyanin en sikintili memleketi turkiye. Ekonomisi havasi suyu en kotu en fukara, insanlarinin en mutsuz en kotu durumda oldu yer turkiye. Herkezin sinirlenmeye hakki var, herkez asabi. Mazeret sadece ulke kosullari.

Bu futbol falan degil. Bu sinirin kor dogusunun izahi yok. Kimse ekonomi demesin, asyada afrikada ne ulkeler var, adam bocekleri yiyor acliktan, ama kimse bu kadar sinirli degil.

Kaldi butun bu oyuncular miliyoner.

Bu sinirde zaten top oynanmaz. Oynanmiyordu. Galatasarayin 20 dakika klasik kuru gurultusu vardi. Top bizde saldir saldir ama pozisyon yok.

FB desen daha derli toplu ama gokhan edu ve alex siz fener bu kadar.

Emre A. ya karti vermedi diye herkez cellat oldu. Galatasaray formasi olmasi bu lig asla seyredilmez, hele gunumuz dunyasinda. Bu sinir bi dovus cekilmez cunku.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ozgur A. Boztepe

umit hala sahada. Insani zivandan cikarticaklar.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ozgur A. Boztepe

dk 60 gs de herkez yorulmus koy lincolnu aticagi topa kosacak adam kalmamisken...
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Ben sozumu geri aldim Mehmet Topal beni utandirdi. Gercekten cok iyi toplar kesti Emre ile beraber cok iyi oynuyorlar

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Baros ofsayt kralı oldu.

80. dakikada takımın kondüsyonu düştü, orta saha direncimiz azaldı.

Topal savunmada topları iyi kesti

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

5 dakikadır oyuncular itişiyor.
Kapalı tiribünün üstünde tepinen taraftarların tavanın çökmesine yol açabileceğine dair anons yapılıyor, taraftarlar tepinmeye devam ediyorlar, tavanın altında hala insanlar var.

Semih, Lugano, Arda, Emre kırmızı kart...

Sivas'a tebrikler

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozgur A. Boztepe wrote:dk 60 gs de herkez yorulmus koy lincolnu aticagi topa kosacak adam kalmamisken...
Nokta!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Sahada hiçbirşey yapamayan oyuncular itişip kakışarak kendini kanıtlamaya çalışıyor. 4 kişi kart gördü. Bence olayı Lugano başlattı, Emre Aşık da kendini kaybetti. Arda ve Semih yumruklaştı, kendilerinden beklemezdim. Bu iki takımın şampiyon olmayacakları belli oldu. Bizim saha kapanır.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ben Istanbul'a bir paket kina gonderiyorum isteyen istedigi yere yaksin.

Bu kadar da olmaz artik.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Skandal üstüne skandal.
Böyle rezalet görmedim.
Çökmenin eşiğine gelen bir tribün... Sahaya atlayan bir manyak... Atılan pet şişeler...
Kavga çıkacağı zaten belliydi. Bizden Sabri, rakipten Emre tam birer çıban başı. Çirkef kere çirkef.
Emre Aşık balta gibi, dangıl gundul. Lugano öyle.
Hakemin çok önceden katliam yapması gerekirdi. Yapmadı yapmadı, son dakikada yaptı, eline sağlık.
Bu Galatasaray ve bu Fenerbahçe hiçbir şeyi haketmiyor.
90+1'de oyuncu değiştiren bir Hoca...
Hepsini klozete atıp sifonu çekmek istiyorum.
AYRILMAZ İKİLİ

Ozgur A. Boztepe

Bu maca yakisan bir son. Kapalida cokseydi tam olurdu.

Az verdi kirmizi karti. Sabriyide atmaliydi. Firat aydunus olabilicek en iyi maci yonetti..

Selcuk topa vururken ilk yarida, umit arkadan geldi kafasini soktu, kirmizi vermemesi dogru idi selcuga.

Yarin manset yine lincoln olur " NEDEN LINCOLN KAVGAYA KARISMADI " diye...

Aferim Buyuk kaptan'a cok iyi disiplin getirmis, Skibbede bu disiplin yoktu. Zaten hersey dis mihraklardan, skibbeden lincolnden, yoksa biz cok temiz insanlariz, sutten cikmiz ak kasigiz.

Aferim size aferim.

Not: emre asiga kirmizi kart eyyam, lincolne verilen kirmiz kart gibi gecen seneki kupa macinda.
Last edited by Ozgur A. Boztepe on Sun Apr 12, 2009 9:23 pm, edited 1 time in total.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bülent KOrkmaz'ın sesi mikrofona yansıyordu, maçın sonlarına doğru "Barış ortayı bırakma" "Ayağa oynayın top dolaştırın" gibi sözleri TVye yansıdı, maçı kaybetmekten çok korktuğu belli. Zaten son dakikada oyuncu değiştirmenin başka açıklaması olamaz. Cesur yürek dediğimiz Kaptan'ın bu hallere düşmesi ilginç. Bir de son olarak Lincoln bir pozisyda yere düştüğünde birisi "sadece yatmasını bilirsin" dedi. Bülent dedi gibi geldi bana.

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

O posizyonda Emre Asik en sucsuz olanda, Lugano, Sabri ve Emre Belezoglunu dogru kartlari gosterse olay bu noktaya gelmezdi.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yuzyilin derbisi(!) bitti. Iste bir aralar saf dunya medyasina kakaladi kompleksli ökuzler bizim derbimiz muthis sahaya 500 mesale atip kendi koltuklarimizi sökup atiyoruz böyle nefret hic bir yerde olmaz diye, ulklerinden anlatacak gurur duyacak hic bir seyi olmayan ökuz surusu bu yuzden bu derbiyi anlatip bir sene aldattilar dunya medyasini. Elin gavuru geldi (bugun Reha Muhtar da deginmis) bakti bu mu derbi, futbol yok, seyirci yok (ulan su Stockholm derbisi AIK-Djurgården macinda bile daha fazla cosku var) bu nasil derbi diye...E ne kaldi geriye? Nefret! Alin size dunya derbisi! Bu gun anons yapmislar tribun cökuyormus diye, dinleyen kim! Sizde hata gidip izliyorsunuz, yarin colugunuz cocugunuzu bari göndermeyin bu serseri surusunun arasina. Adamin kendi canina saygisi yok baskalarininkine de yok! Oturacagi yere sican bu heriflerin arasinda isiniz ne? Ben size söyleyeyim bu turk futbolu yokus asagi freni patlamis kamyon gibi gidiyor. Stadi falan da unutun. Seneye bu uc klup de kombine falan da satamaz buraya yabanci oyuncu da gelmez dogru durust. Aziz'in paralar da nanay böyle tekayutlere 20 milyon evro da basamaz artik, bizim de yakinda tencere kuru bakir oldu mu seyredin siz cumbusu. Gariban iscilere daha para ödeyemiyorlar takimin basina Bulent'i getiren zihniyet ne yapar Avrupa'ya ciksa bile ki o sans da gitti.
Last edited by Kenan Atak on Sun Apr 12, 2009 10:19 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bu maçın bu hale gelmesinin tek müsebbibi "Tavşan Boku" Fırat Aydınus'tur.

Sen daha ilk yarıda üst üste iki sarı, bir kırmızı kartlık faul yapan Selçuk'u oyundan atamaz hatta üstüne ben faulu görmedim gibi ucuz numaralarla kendini kutarmaya çalışır ve böyle bir maçı kart çıkarmadan yönetirim havalarına girersen bu maçta böyle biter ve dahi senin hakemliğin de. F

Fakat ben bu hakemin bu maçı da bilerek ve kasıtlı olarak bu hale getirdiğini düşünüyorum. Eskişehir de yaptıklarını kural uygulamak diye yorumlamak istemiştim ama yanılmışım. Bu içten pazarlıklı hakem müsvettesinin futbol yönetmekle uzaktan yakından ilgisi yok. Baraj mesafesi ayrlamaktan başka bir futbol bilgisi olmadığı gibi, oyun içinde her olayı pişmiş kelle gibi sırıtarak yönetebilirim zannediyor.

Daha büyüyüp adam olamamış, nereden hakem olsun da böyle maçları yönetsin. Fakat kabahat onda değil, onu bu memlekette hakem yapanda. Bu ülke de bu kadar işsiz insan varken, bu ve bunun gibi adamlar şu yaptıkları hakemlikle dünyanın parasını kazanıyorlar, yazıklar olsun.....

Galatasaray'a gelince taraftarıyla, futboluyla, futbolcusuyla, teknik yönetimiyle hayatım boyunca en bitik ve en dipte gördüğüm hali buydu. Doksan dakika boyunca beş taneden fazla kaleye şut çekememiş, taraftarı heyecandan sürükleyecek hiçbir şey yapamayan, rakip defansın arsında mum gibi eriyen adamlar görmekten ruhum daraldı.

Eskiden bu ultraslan dalgası çıkmadan önce kapalının ortasında hakikaten deli bir taraftar grubu vardı, orada maç ne halde olursa olsun tezahürat yapmamak imkansız ve dayak yeme sebebi olabilecek birşeydi. Çok uzun zamandır maçlara gitmesem de, ben tribünlerde o heyecanı ve tutkuyu maalesef göremiyorum. Bu taraftar mı yeni stadı cehenneme çevirecek, çok zor? Hani o heyecanı verecek takım yok ama otuzbin tane çekirdekçi de sadece arka plan yapıyorlar, başka birşey değil. Hırsız Fenerbahçe taraftarı "Milyonlarca taraftarın yanyana" ile başlayan Galatasaray'ın efsane marşını senin stadında söylemeye cesaret edebiliyor ve tribünlerden buna karşı ancak ve ancak cılız bir ıslık duyulabiliyor, yazık!!!!
Bu taraftarda, futbolcu da bütün motivasyonunu ve enerjisini kaybetmiş, inancı kalmamış.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Post Reply