TSL 27. hafta: Galatasaray-Fenerbahçe 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Maç nasıl biter?

GS kazanır
24
62%
Berabere biter
6
15%
FB kazanır
9
23%

Total votes: 39

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Eray Tunç wrote:5 dakikadır oyuncular itişiyor.
Kapalı tiribünün üstünde tepinen taraftarların tavanın çökmesine yol açabileceğine dair anons yapılıyor, taraftarlar tepinmeye devam ediyorlar, tavanın altında hala insanlar var.
Tam Cengiz abilik. :lol:
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Skibbe'nin gönderilmesinden itibaren yönetime desteğimi bıraktım ama eğer bu maçtan sonra, teknik heyetle birlikte bir karar almaya cesaret edebilirlerse her şeye rağmen yeniden destek vereceğim.

Artık Sabri'nin kadro dışı kalması ve sezon sonunda satılması lazım. FB'de Lugano'nun varlığı onları ilgilendirir.
Daha 4 hafta önce tribünlerden topluca küfür yiyen sabri, Tribünlerin öfkesini ve özelde Emre'ye olan öfkeyi kullanarak aklınca sağa sola saldırarak onlara yaranmaya çalıştı. O formayı taşıyan bir oyuncu bu kadar kara cahil, bu kadar kişiliksiz olamaz.
Faydadan çok zararı dokunan rezil taraftarlar da Sabri'nin bu tavırlarını desteklercesine "Sabri Emre'ye bilmem ne yap" diye bağırdılar. Sabri şu anda yaptığının doğru olduğuna inanıyor.

Artık yetti. Oyununa her şeye rağmen pek bir şey demiyorum. Yedek olarak kanat savunmasında veya hücumunda faydalı olabilirdi ama kişilik olarak bu takımda yeri olmaması lazım.

Takımla alay edercesine tavırlar takınan Lincoln'le yüzleşen yönetim ve teknik heyet Sabri'ye de gereken tavırı takınmalı. Serkan oynasa daha başarısız olmaz. Uğur Uçar koltuk değnekleriyle oynasa tercihim.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Yinemi tahrik olduk.

Yinemi baskasi suclu.

Futbol yok ortada. Sakin dusundukten sonra Soner bey'e hak veriyorum hakem hakkinda. Iyi degildi. Ama adam bicaklasa boyle kavga cikmaz.

Luganonun Emreye arkadan kafasi cok vahsice. Ayri topic acilmali.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Merhaba Arkadaslar

Aylar sonra tekrar burada birseyler yazayim dedim, Oncelikle Katar'dan hepinize sevgiler saygilar.

Bugun Digiturk'e tam 50 ytl bayilip birde internet probleminden dolayi sadece 2. yariyi seyretmek zorunda kaldigim kotu bir macti bu derbi, isin ilginci beraberlikler her zamanki gibi bizim shada oluyor bu mac SS de oynansa 4 yada 5 -0 biterdi yine en az 2-3 kirmizi karti macin basinda gorurduk. Nedense takimimiz FB maclarina iyi konsantre olamiyor taraftar ise FB yi yenmek adina cildirip takimina daha beter zarar veriyor, bugun o kohne stadta az kalsin bir facia oluyordu.

Maca gelince kopuk kopuk oynanan yanlis futbolcu tercihleri ile beraber Mehmet topal ve Arda disinda maca konsantre olamamis bir suru adam vardi sahada, Lincoln diye bir adamin sadece 3-5 macini seyrettiktan sonra 1 sene boyunca skandallariyla ugrasmak komik olsa gerek ona odenen para karsiliginda alinani Yonetimi dusundugunu zannetmiyorum. Kewel ve Baros'un performanslarini merak ettim ama 2vside bitkin ve macta konsantre zorlugu cektiler, yani bir FB macinda olmasi gereken en ufak hirs yoktu. Anladigim kadariyla takimimizda FB fobisi artik iyice derinlesmis karsilarinda oynamaya niyeti olmayan bir takima karsi bile daha cok hucuma cikmayi dusunmediler. Macin aralarinda yapilan bir kac orta vardiki evlere senlikti. FB icin yazacaklarim ise sayet Alex olsaydi bu maci kesin alirlardi olacaktir. 2. yari basinda ozellikle ilk 15 dakika orta sahayi iyi gecip sag kanadi iyi kullandilar, neden sonra bu oyundan vazgecip tekrar geriye yaslandilar onlarda da kazanmasakta kaybetmeyelim zihniyeti yonetim tarafindan verilmis , acikcasi yonetimler sampiyonluktan cok kaybetmemeyi hedef olarak secmeleride Turk futbolunda ki buyuk cokusu resmediyor olabilir.

Kaptan bulent GS'ye cok buyuk hizmetler etmis birisi her ne kadar futbolculugu ve kisisel yapisini pek sevmesemde yinede UEFA kupasinda yaptiklarini unutmak mumkun degil, buraya kadar hersey guzelde takimin basina getirilmesini anlamadim ayrica onunla uzun sureli anlasma yapilacakmis, Barcelona Guardiola ya takimi emanet etmis ama takim kime emanet edilse cikip topunu oynayacak kalitede, peki ya bizimkiler, Bulent'in genc arkadaslara asiri hirstan baska katacagi ne olabilir. Laudrup yada benzeri pozitif futbolu benimseyecek bir teknik direktoru basimizda gormek isterdim cunku bu sene sayet sakatliklar ve Lincolun gibi istikrarsizlikla saklabanlik arasindan gidip gelen adamlar olmasa seneye damgasini vuracak takim goruntusu vardi.

Yonetim en buyuk hatayi once Skibbe gibi vizyonsuz birini goreve getirmekle basladi, Baska birisi olamazmiydi bilemiyorum hatta Kulubun parasi olup olmadigini bilmedigimiz gibi.

Kisacasi kotu yonetim hedeften uzaklasmis oyuncular TD olamayacak bir TD ve artik ofke topuna donmus bir taraftar kitlesi ile GS 'nin yapabilecekleri cok sinirli.

De sanctis, sabri umit karan ve Lincoln gibi oyuncular satilip yerine takima liderlik edebilecek yeni bir TD ile bu sene yeseren umitler geri gelebilir.

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Tabiki bu olaylarida hakli haksiz bulmak gereksiz, konusmalari dinledikten sonra asagidaki video Arda'nin dediklerini onayliyor

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=55129

Semih'in dedigi gibi degil olay, Semih Arda'ya arkadan bir vurusu var.

Neyse bence Lugona --> 10 mac, Semih, Emre, Arda ---> 5'er mac. Yedekten sahaya girenler, TD, antronerler, yoneticilerde Amerikadaki gibi cezalanmali.

Arti su Emre, Sabri olayinda Emre iyi saydiriyor Sabri'ye ikisinede ---> 5'er mac.

Akilli futbolcularda orta sahada olanlari seyrediyor Lincoln, Carlos ve Baros.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Arda'nin haline bak! Bu mu buyuk sporcu olacak dedikleri adam?
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

O zaman size bir soru; Öyle bir yönetim gelecek ki, aşağı yukarı şunları söyleyip aynı zamanda yapacak da : Yeni sezon öncesi ciddi anlamda kariyeri olan, hemen herkesin isminde mutabık kalacağı bir teknik direktör ve yanında getireceği ekip ile çalışmaya başlamak. Sürekli eleştirdiğimiz yaş 70 iş bitmiş ve bunların yanında bildiğin deli olan oyuncular yerine başarıya aç ancak Galatasaray gibi bir takımda oynayabilmek için asgari de olsa yetenekli genç oyuncular, bir de onların yanına Kewell, Baros gibi hem deneyimli hemde gerçekten kaliteli oyuncular, bir kaç transfer ile. Ancak 3 sene kafadan ciddi bir başarı beklemeyin bizden deseler kaçınız kabul edersiniz ? Tabii bunlar için ciddi bir plan ve program yapılmalı ve organizasyon şeması baştan aşağı yenilenmeli. Ben tamam derim. Onunla bununla sidik yarıştırmaktansa kalıcı bir başarı elde edilmek isteniyorsa ve süreklilik arzu ediliyorsa bence bu şart. Sizi bilmem ama bence Galatasarayın tek bir hedefi vardır yada daha doğrusu olmalıdır artık o da şampiyonlar ligi şampiyonluğu. Aşağısı beni kesmiyor açıkçası. Fazla uçtuğumu da düşünmüyorum, tek hedef lig şampiyonluğu olmuşsa bence durum gerçekten vahim. Biraz karışık yazdım ama sanırım demek istediğim anlaşılacaktır.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

UEFA'ya 2, CL'ye 2 takim gönderiyoruz degil mi?

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Kerem Tezic wrote:
Arda'nin haline bak! Bu mu buyuk sporcu olacak dedikleri adam?

Kerem Bey, siz maçı seyrettiniz mi?

Eğer seyrettiyseniz, ilk yarıda birçok pozisyonda çıkacak tartışmaları Arda'nın araya girerek kapattığını da görmüş olmalısınız diye düşünüyorum.

Arda, rakibine vurmalı mıydı? HAYIR!!! Fakat unutmamak lazım ki; bu çocukta etten kemikten yapılma. Selçuk'un, Lugano'nun ve "DÜNYANIN EN BÜYÜK FUTBOLCUSU" Emre BELÖZOĞLU'NUN ilk yarıda atılamaması hatta doğru dürüst bile cezalandırılamaması ve ayrıca bu sene Galatasaray'ın bu hakem yüzünden yaşladıkları bu işi bu hale getirmiştir. Galatasary, her koşulda tu kaka edilemez, o kadar değil. Ben Arda'yı bu akşam yaptıklrından dolayı haksız bulamam....Bu kadar pozitif düşünmeye çalışan bir insanı, bir genci bile sonunda bu futbol yönetimi ve hakemler bu hale getirdi işte...

Arda'ya gelen kadar kendini düzeltmesi gereken çok kişi var...
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Simdi ShowTV'den futbol programina bakiyorum, dudagim ucukladi. Kocaeli-BJK maci sonrasi Kocaeli taraftarlarini gösteriyor, BJK baskanina yöneticisine serefsiz, söyle ulan diye konusuyorlar. Polis olmasa bicak bile sokar bu tipler. Normal tek adam yok, suratlar tamamen marazi, hasta! GS-FB maci sonrasi yönetici, futbolcu denilen adamlara bakiyorum arada dogru durust konusan, konsusabilen tek kisi yok. Herkes kendini hakli gösteriyor, karsi taraf ise komplocu. Icim daraldi bakarken. Bir tek Ugur Boral'in dediklerine katildim o da 'bu dostluklar falan sahteymis' dedi. Evet milli takimda oynayan oyuncular sahada sirf mac kazanmak icin ana avrat birbirlerine gitmisler. Bu ulkede spor camiasinda tek normal adam yokmudur? Arda bile cikmis biz kimseden korkmayiz falan diyor kabadayilik aklinca. Birazcik akli basinda bir adam bu olan bitene tiksinti ile bakar. Böyle spor olmaz olsun. Hasta bir toplumun bosalma yeri. Akli basinda tek adam (Ugur Boral disinda göremedim). Yazik! Iyi ki bakmiyormusum. Herkesin hakli oldugunu iddia ettigi abuk bir ortam, ortada futbol yok ama bol laf var. Ayni trafikte kirmizi isikta gecip hakli oldugunu iddia eden yurdum insani gibi. Karsindakine saygi falan hak getire. Ben ben ben, biz bizi biz! Tiksinc!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maci seyrettim ve kendimi sokaga dar attim. Disarsis da zehir gibi souktu. Eve geldigimde hala sey edilmis seyin davasini yapiyordu Ermanla Sansal. Turkiyede futbol isi icler acisi.

Bulent malasef kendisi ne idi ki ne olsun bu konuda hoca olduktan sonra. Oyuncu iken de sahada cirkefti. Bu adam nasil Sabri'ye soz gecirebilir yahu? Ayni Terim kafasinda biri. Arda'ya fena koymus bu FB onunde ikiye bir suklum puklum olmak. Bu FB'yi yenemiyorsan kimi yeneceksin.

Evet miktobun basi Sabri ve Luguna. Ama bu adamlar taraftarlarin gozu onunde kahraman. Su sahada 22 futbolcu icinde yabancilarin cogu haric adam denecek adam yok. Ne Emresi (al Asik'i vur Belez'e bir adam cikaramazsin ortaya eli yuzu duzgun). Semih biraz sert bir sekilde Arda'yi cekmis ama yumruk yumruaga gelmek icin sebeb bu.

Bu durum Sivas maclarinda bu sinyali veriyordu. O zaman buradaki patirdi ve kuturduye soyledigimde kotu ben olmustum. SImdi bakiyorum o gun bu adamlari korumak icin bana hakaret edenler agizlarina geleni soyluyorlar. Demek sana yapilirsa iki misli ile iade edecektin. Al iste bakalim sonu nereye variyor bu kafada gidildi mi?

Hakem'in iyi niyetini istismar ettiler. Bunu yapanin basinda Sabri ve Luguna geliyordu. Arkasinada iki Emre de katildi. Bu herifleri alip milli takima cagiriyorsun. Ondan sonra niye boyle oldu. Olmamasi zaten abes olmasi ise gayet dogal.

Bu arada kaleci Volkan'in sozleri carpitildi. Elbette Saracoglunda da kufur var ve su siseleri Hasan'in kafada patladi idi. Ama su son zamanlarda ASY'de olanlari kimse hali altina supuremez. FB onune buyuk komplekslerle cikiliyor. Hocasindan baskanina kadar. Her defasinda bir sirk gosterisine donusuyor.
Kafesteki hayvan haline dusmek hic agirlarina gitmiyor.

Bu arada Bulent'de hic adam degilmis mubarek. Bir kaprsi ugruna bugun gayet rahat yenelebilecek bir FB'yi yine Lincoln derdi yuzunden yenemedi. AP Ataturkcu imis. Cehenemin kor dibie olsun. Su yaptigi hoca secimlerindeki sacmalikla kenefe mudur bile olamaz. Ne guzel oldu ama. Neye sarildi ise elinde kaldi. Her zaman su ASY'de FB onunde bu sekilde madara olmaktan kurtulamadilar. Bu kadar capsizlik olur birader.

Evet su Sivas'in bu sene Sampiyon olmasini cani yurekten istiyorum. Hani hayvanlikta sigirlikta digerlerine ders verecek olmalarindan degil ama artik su GS, FB, BJK hegomonyasindan bu futbol kurtulmali. Bunlarla gidilecek hicbir yer yok. Hic olmazsa Sivas bir takim olma ozelligini tasiyor. El ele sirt sirta vermisler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Dunku mac yillardir seyrettigim en kotu derbi, GSin da ASYde en motive olamadigi FB maci olacak kazindi beynime...

Gerisini dostlar yazmis. Saatler once fb nefreti ile tuketilen anormal alkol, tribunde rezalet bir destegin bas sorumlusuydu. Lavabo, pisuar ve klozetlerin dili olsa da anlatsalar :twisted:

Sahada genel anlamda futbol oynama niyeti olmayinca, hakem de adalet dagitmayinca son dakikada dahi olsa olaylar patladi. Selcuk atilsa ne olurdu? Benim tahminim yenilirdik! (Bu maclarin surrealist gelismelere fazlasi ile acik oldugundan boyle dusunuyorum.) Bulent, taktikten sonra konsantrasyon ve motivasyondan da cakti. Bu takima katkisi sifirdir, hatta Lincoln'den dolayi eksidir... Arda'nin isteksizligi ve Kewell'in en kotu topunu oynamasi, Lincoln'un de yedek tutulmasi GSin yaraticiligini yok etti, gitti... FB de deplasmanda bir puana amin diyen Anadolu takimiydi...

Artik UEFA mucadelesi verip intertotoya gider, yeni bir ilki yasariz... Adnanlar yeni sezon icin papatya falina baslasin: En yeteneksiz, capsiz hoca gelsin, Adnanlarin saltanati hic bitmesin! "Lale devri II" mubarek :twisted:

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Maç Sonu: Bülent Korkmaz

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı teknik direktörü Bülent Korkmaz, golsüz sona eren derbi karılaşması sonrası açıklamalarda bulundu.

"Skor adına memnun edici bir oyun çıkmadı ortaya. İlk yarıda çok başarılıydık. Ama final paslarını yapamadık. İkinci yarının başında iyi başlamadık ama sonradan dengeledik. Skor istediğimiz gibi olmadı ama biz sene sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacağız.

Herkes sene sonunda ne olacağını görecek. Bir gerginlik, bir stres vardı. Lugano diye bir oyuncu çıkıyor. Her tarafı karşıtırıyor. Emre Aşık'ın atılmasını hiç anlamadım. Hem dayak yedi hem de kırmızı kart gördü. Ben bulunduğum noktadan her şeyi gördüm. Hakem nasıl göremedi anlamadım. Olayların oluşunun en büyük etkeni Lugano'ydu. Bu olaylara girmeseydi bu olaylar olmayacaktı. Bu olaylar olmasaydı hiç birşey olmayacaktı. Sakatlıklarla boğuşuyorduk ve çok önemli oyuncularımız kırmızı kartlar gördüler. Yine de biz ne olursa olsun şampiyonluğu kovalamaya devam edeceğiz."

Kaynak: www.galatasaray.org

Final paslarini yapamadik, cunku bu paslari yapabilecek adam kulubede oturuyordu!!!

Bulent "Olayların oluşunun en büyük etkeni Lugano'ydu. Bu olaylara girmeseydi bu olaylar olmayacaktı. Bu olaylar olmasaydı hiç birşey olmayacaktı" dedikten sonra aslinda yorum falan yapmaya gerek kalmiyor, gulelim mi aglayalim mi ben de bilmiyorum. Aciklamaya bak hizaya gel.

Bulent'in takimin basinda olmasindan memnun olan insan varsa soylesin biz de bilelim. Eski takim arkadaslari ve Adnan Polat'i saymiyorum tabii.

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Takımı bu hale getirenler şimdi kına yakabilir.

Tahmin ettiğim gibi Bülent şampiyonluk şansını sonuna kadar kovalamaktan falan
bahsetmiş. Bence kalan maçlarda Karan ve Şaş banko oynamalı. Bülent'in takımın başında
kalma ihtimali beni çıldırtıyor. Tek kurtuluş alınacak kötü sonuçlar. Ne hallere düştük yahu.

Ali Kaya

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Gelelim konuya: Arda FB'de oynasa ve bu hareketi yapsa burda ne yazilacakti? Elini vicdanina koy ve cevap ver bakalim, hep bana hep bize kafasi ile bu gunlere gelindi. Hep suc baskasinda. Ben futbolda takim falan tutmuyorum artik. Ustelik kendim GS'in semtinde oturdum yillarca, lisesinden geldim, formasini da islattim ailen de klubun icinden. Ama artik migdem bulaniyor bu baskanlardan da yöneticilerden de futbolculardan da taraftarlardan da! Akil alir gibi degil hala komplo hala karsi taraf edebiyati! Adnan Polat'in dediklerine bakin, akil tutulmasi var ortada hem de bu cok buyuk kitlere yayilmis. Bu kadar saygisiz, sirf karsisindakinin varligini yok etmeye kurulu yikici bir ortamda mac kazanmanin ne zevki var? Topun cizgiyi tuttugunuz takim icin daha fazla gecmesi sizleri ne kadar yuceltir böyle ortamda hangi hazzi verir?

Bir de deniliyor ki demek dostluk yokmus (milli takim kampina atifta bulunarak). Dusunuyorum dostluk nasil olur? Dostluk bir defa ortak degerler birligine dayali gelisen bir kavram, bu hayatin gercek guzellikleri, yuce degerlerinin beraber paylasimi ile ilgili bir kavram. Bu futbolcular milli takim kapinda bu guzelliklerin hangisini paylasiyorlar? Hangi kadini nasil durttukleri ve hangi arabayi aldiklar vs gibi seyler disinda! Belki bir tek dayanisma kavrami var amac ortak hedef yani kazanma olunca. Böyle olunca bilincalti durtuleri is kazanmaya geldiginde ve ortak cikarlar kesismeyince ayrismalar hemen kendini gösteriyor ve böyle bir kavramin olusmadigi da ortaya cikiyor, benim ustte verdigim önermenin arkasindan sonuc kendiliginden geliyor yani argumanimin da saglam oldugunu dusunuyorum bu dostlugun bu kadar basit bir kavram olmadigini vurguladigimda. Ayni takimi tutmakla falanla da dostluk olmaz. Buyuk sporcu olmak sadece calim atip asist yapmakla olmuyor. Akil alir gibi degil acimasizca birbirlerine vurdular, gercek hayatta bile kendine insanim diyen birisi bunu asla yapamazken baska birisine birak fiskeyi varligini yikici kirici laf söylememesi gerekirken bunlar, ustelik meslekdas ve ayni forma altinda mucadele etmisler, en acimasiz bicimde birbirlerine vurdular. Buna Arda da dahil. Isteyen savunur, simdi keyfinizi tatmin ediyor ve tuttugunuz takim icin gol atiyor diye, yarin FB'e gitse tipki Emre'ye, Fatih'e, Tanju'ya oldugu gibi sirt cevrilecek. Ve eminim yarin milli takimla maca ciktiklarinda pismis kelle gibi siritip utanmadan resim cektirecekler hicbir sey olmamis gibi.
Last edited by Kenan Atak on Mon Apr 13, 2009 12:04 pm, edited 1 time in total.

Post Reply