TSL 27. hafta: Galatasaray-Fenerbahçe 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Maç nasıl biter?

GS kazanır
24
62%
Berabere biter
6
15%
FB kazanır
9
23%

Total votes: 39

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Resimler icin tesekkurler Omer.

Universiteyken Pittsburgh'a cok giderdim. Bu guzel sari kirmizili mekan orda mi? Resimdekiler forumdan arkadaslar mi?

Bahri Unlu
Staff Member

Gunun Diyalogu : Lincoln ile Carlos ne konusuyordu ?

Post by Bahri Unlu »

Millet internette dalgaya almis haliyle futbolu olmayan futbol macini.
Bizde gulelim eglenelim bari.

---------
ALTERNATIF DIYALOGLAR

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde, olaylar sırasında omuz omuza veren
Cassio Lincoln ile Roberto Carlos'un görüntüsü, internette geniş yankı buldu.
Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde kavga eden takım arkadaşlarından uzakta,
birbirlerine sarılarak olup bitenleri izleyen Galatasaraylı Cassio Lincoln ile
Fenerbahçeli Roberto Carlos, yaptıkları hareketle bir grup futbolsever tarafından takdir edilmiş,
diğer grup tarafından ise takım arkadaşlarını yalnız bırakmakla suçlanmıştı.

Ancak Ali Sami Yen Stadı'ndaki o sıcak atmosferde iki yıldızın olaylar olurken aralarında geçen diyalog,
tüm Türkiye'de merak uyandırdı. Konuya duyarsız kalmayan internet kullanıcılarından da
alternatif diyaloglar geldi. İşte o diyaloglar:

"Roberto Carlos: Olm Lugano ile Emre tamam da Arda, Semih'in sıkleti mi?
Lincoln: Forma varken belli olmuyor da bizim Arda da acayip bi göbek var."
Lincoln: Hacım çekirdek ister misin?
Roberto Carlos: Susatıyo be hafız.."
Roberto Carlos: La hacı kaçıp kaçıp gidiyon memlekete, peşin mi aldın senelik ücreti Allah için söyle.
Lincoln: ...
Roberto Carlos: Olm bi söyle lan, n'olcak elinden mi alcaz.
Lincoln: ehehe, tabi peşin lan, enayi miyim ben... sen?
Roberto Carlos: Vaaay çiyannn, biliyordum ben, maç başı olsa burda yatarsın Allahsız.
ben de, ben de, trink para çalışırım beni biliyorsun.
Lincoln : anaaa, bak gene saldırıyolar lan, alayı film bunların."
Roberto Carlos: Bak maç iyi değildi ama şu olay güzel gelişiyor, hadi biz de katılalım istersen
Lincoln: boşver be hacı, volkan ileride beni kolluyor zaten, ben gelmiyeyim."
Roberto Carlos: Yaw ne salak adamlar, hiç kafa çalışmıyor.
Lincoln: Mızıkçı olm bunlar, oynayamayınca kavga ediyorlar."
Roberto Carlos: Ula sen memleketten yeni geldin anlat hele ne var ne yok bizim oralarda.
Lincoln: valla aynı be hafız. kıpır kıpır Brezilya işte.
Roberto Carlos: özledim abicim, burnumda tütüyor yeminlen..
Lincoln: e abi bi hafta da sen git. parasıyla değil mi? heuhauhau
Roberto Carlos: heuheuah"
Roberto Carlos: bence emre alır luganoyu.
Lincoln: yok ya nereye alıyo olum, lugano daha güçlü.
Roberto Carlos: 1000 dolar koyuyorum ben.
Lincoln: kabul lan, semihle ardaya ne diyorsun?"
Roberto Carlos: olm sağda solda anlatma burayı. yoksa brezilya'da topçu kalmaz.
Lincoln: eheh mal mıyım olm ben? her gittiğimde elli türlü yalan atıyorum. soruyorlar, darbe falan oldu diyorum.
Roberto Carlos: tabi lan! bu çiftliği keşfettiklerini bir düşünsene, aç kalırız yeminlen.
Lincoln: bir de 90 gün hava değişimi patlatsak tam olur müdür.
Roberto Carlos: eheh..."
Roberto Carlos: olm yine tutturdum İddaa'yı
Lincoln: noldu hacı
Roberto Carlos: beraberlik oynadım lan tek maç bastım, hakem bitirir şimdi
Lincoln: way ya bana nie haber vermedin
Roberto carlos: brezilyadaydın olm sen
Lincoln: o da doğru"
Lincoln: Kanka bizde de bir numara yok bu sene, adnan baba toplanın aranızda
sizi de var mısın yok musuna götüreyim dedi, n'apak sence?
Roberto Carlos: Gitmeyin lan küçücük stüdyo, bir gürültü bir arbede, senin nazın geçer,
söyle adnan baba'ya wipeouta götürsün sizi serin serin mis gibi.
Lincoln: doğru dedin koç, büyük açtın küçük açtın derdi yok hiç olmazsa kafa rahat orada.
Roberto Carlos: ....
Lincoln: sunan kız da fena değil aynı zamanda değil mi?
Roberto Carlos: he he, öle. Oooo kavga da fena harladı be hacım, bakamiyiciim ben daha fazla."
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Cengiz Akgun wrote:
Yalniz canimi sIkan su oldu bu rezonans isinde. Arda efendi solugu Kibrista almis. kafasini dinleyecekmis birkac gun. Yanindaki kadin ya da kiz arkadasi beni ilgilendirmez ama bu olayi tatile cevirmesini pek bu ozur isi ile bagdastiramadim. Takimin basindakiler adam olsalar oglum sen nereye gidiyorsun. Kirmizi kart gordun zararin bize daha buyuk oldu. Kendine gelmek istiyorsan otur bu bos arada bir degil iki gucunle calis. Bak dakika 60 olunca dalagin sisiyor dilin bir karis disarda demesi lazim iken cocugun kafasi toplansin diye KKTC izin. Bunlar bu kadar andavallilar iste.
Ben buna katılmıyorum. Büyük şirketlerde de vardır bunun benzeri uygulamalar. Arda'nın çok yıprandığını, kafasını 2 yıldır hiç rahatlatamadığını görmek gerek. Tatil şansı da olmadı, fizyoterapist eşliğinde de antrenman yapar gibi yapmadı çocuk. Her lig, kupa, avrupa, milli maçının 'kurtarıcı' rolünü üstlendi, yaptı yapamadı değil konu. Şimdi 2 katı çalış demenin zamanı değil. 2 gün kafasını toplamasında fayda vardır zarar değil. Hele sezon bitmiş, Arda'nın da en az 2-3 maç oynamayacağı kesinken. Bence.

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Murat Gokcigdem wrote:Bu guzel sari kirmizili mekan orda mi? Resimdekiler forumdan arkadaslar mi?
Mekan bizim mekanimiz.Duvarlar her ne kadar belli olmasada sari-kirmizi.Ilk defa boyle bir parti duzenledim.Saniyorum bundan sonrakiler daha guzel olacaktir.
Pittsbugh'u biliyorsan Robinson Township'te.Havaalani tarafi.

Forumdan kimse yok fotograflarda.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Cezalar aciklanmis, bana gore az. Simdi Tahkim kurulu falan derken 1-2 maca duser sonunda.

"Galatasaray'a 1 maç seyircisiz 1 maç saha kapatma cezasi gelirken, Fenerbahçeli Lugano'ya 5, Semih ve kaleci Volkan Demirel'e 3'er maç ceza verildi. Yine Galatasaraylı futbolculardan Arda Turan'a 3, Emre Aşık ve Sabri'ye 2'şer maç ceza geldi."

Fazla yaptirimi olmaz, umarim ellerinde Volkan icin delil yoktur. Oda 3 maca razi olur, yoksa Besiktas P.Nauma'ya yazik etmisler zamaninda 6 ay ceza ile.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BarisCakan wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Yalniz canimi sIkan su oldu bu rezonans isinde. Arda efendi solugu Kibrista almis. kafasini dinleyecekmis birkac gun. Yanindaki kadin ya da kiz arkadasi beni ilgilendirmez ama bu olayi tatile cevirmesini pek bu ozur isi ile bagdastiramadim. Takimin basindakiler adam olsalar oglum sen nereye gidiyorsun. Kirmizi kart gordun zararin bize daha buyuk oldu. Kendine gelmek istiyorsan otur bu bos arada bir degil iki gucunle calis. Bak dakika 60 olunca dalagin sisiyor dilin bir karis disarda demesi lazim iken cocugun kafasi toplansin diye KKTC izin. Bunlar bu kadar andavallilar iste.
Ben buna katılmıyorum. Büyük şirketlerde de vardır bunun benzeri uygulamalar. Arda'nın çok yıprandığını, kafasını 2 yıldır hiç rahatlatamadığını görmek gerek. Tatil şansı da olmadı, fizyoterapist eşliğinde de antrenman yapar gibi yapmadı çocuk. Her lig, kupa, avrupa, milli maçının 'kurtarıcı' rolünü üstlendi, yaptı yapamadı değil konu. Şimdi 2 katı çalış demenin zamanı değil. 2 gün kafasını toplamasında fayda vardır zarar değil. Hele sezon bitmiş, Arda'nın da en az 2-3 maç oynamayacağı kesinken. Bence.
Ama gonderilen mesaj ceza al tatile git oluyor. Hatirlarsiniz boyle Yilbasi/Noel civarinda yabancilar bilerek sari kirmizi alip evlerine erken gidiyordu ve buna fena halde kiziliyordu. Elbette Arda cok yoruldum tatile ihtiyacim var diye aladi kirmiziyi. Ama sonucta kirmizi kirmizi ve bugun ogrendigimize gore 3 mac ceza.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Apr 17, 2009 3:55 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Birak biraz dinlensin Cengiz Agabey, kendisi kizilacak ya da ceza verilecek en son kisi...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Post Reply