TSL - 28.Hafta İBB - Galatasaray 0-1 (BAROS)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

TSL - 28.Hafta İBB - Galatasaray 0-1 (BAROS)

Post by Ozgur A. Boztepe »

4 sene sonra ilk defa bir galatasaray maci seyretmeyecegim. Puandan degil tabiki, rezaletlerden.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende o kadar gun gecmesine ragmen hala sinir icindeyim.

Hayatimda sinirlerimi tutamadigim anlar sayilidir ama FB macinin son dakikasinda Lugana ve Semih'in yaptiklarini gordukten sonra hele kizimin yanimda oldugunu bildigim halde TV'ye yuruyup onlara kufrettigim icin kendime cok kizginim.

Birak ailemi, kizcagizin kucaginda eve yani aldigimiz kedi yavrusu bile simdi beni gorunce nereye kacicagini bilmiyor :roll:

Ozan Turk futbolunu, icinde bulundugu durumu ve fertlerini cok iyi kaleme alirdi ama neyse....

Bu arada televizyonda Lincoln'nun sakat oldugunu antremana cikmadigini gectiler. Ne kadar dogru bilmiyorum ama icimde bir ses Lincoln'u artik Galatasaray formasi giyerken gormiyecegiz diyor.

Gecen mac bir kisi benim gozumde yeniden buyudu: Mehmet Topal. Cocuk o kadar mac eksigine ragmen yuksek tansiyonlu bir maca yerinden uzak cok onemli bir pozisyonda elinden geleni yapti.

Helal olsun sana Topal!

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Murat Gokcigdem wrote:Bende o kadar gun gecmesine ragmen hala sinir icindeyim.

Hayatimda sinirlerimi tutamadigim anlar sayilidir ama FB macinin son dakikasinda Lugana ve Semih'in yaptiklarini gordukten sonra hele kizimin yanimda oldugunu bildigim halde TV'ye yuruyup onlara kufrettigim icin kendime cok kizginim.

Birak ailemi, kizcagizin kucaginda eve yani aldigimiz kedi yavrusu bile simdi beni gorunce nereye kacicagini bilmiyor :roll:

Ozan Turk futbolunu, icinde bulundugu durumu ve fertlerini cok iyi kaleme alirdi ama neyse....

Bu arada televizyonda Lincoln'nun sakat oldugunu antremana cikmadigini gectiler. Ne kadar dogru bilmiyorum ama icimde bir ses Lincoln'u artik Galatasaray formasi giyerken gormiyecegiz diyor.

Gecen mac bir kisi benim gozumde yeniden buyudu: Mehmet Topal. Cocuk o kadar mac eksigine ragmen yuksek tansiyonlu bir maca yerinden uzak cok onemli bir pozisyonda elinden geleni yapti.

Helal olsun sana Topal!
Gokcigdem eve kedi aldiginiza cok sevindim. Biliyorsun hayvanlar kucukken cisimleri pek secemiyorlar. Yavas yavas gorme duygusu yerine geliyor. Sevimli yavrucak saga sola sen sinirli oldugun icin degil, seni yavas yavas secebildigi/gorebildigi icin kaciyordur. Bir hatirlatma yapmama izin ver, ilk tanistigimizda -Sulo dahil- hepimiz dengeli ve olculu bir merhaba dedik. Yarim saat sonra isin rengi belli olunca iyice yavsadik. :D Forumda seni birebir tanimayanlar icin bir tarif yapilacak olursa, omrum boyunca tanidigim ve buyuk bir ihtimal taniyacagim en kibar ve nazik, en fit ve cevik linebackersin.

Futbola donmege calisirsak, Lincoln u goremeyecegimiz konusunda seninle hem fikirim. Brezilya dan kalan bavullarini toplamak ve Ist da takilmak icin dondu. Dikkatini cekerim, kariyerli bir TD ile antlasma yapilmaz ise elimizdeki diger oyunculari tutabilecegimiz konusunda dahi ciddi suphem var. Bu nedenle transfer basligi altinda kimleri alacagimizdan daha ziyade kimleri tutabilecegimizin yorumunun yapildigi bir alt baslik acilmasi lazim.

Hedef UEFA CUP a katilim. 3. olabilirsek gruplara kadar kac eleme oynayacagiz buna bakmak lazim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Murat Biricik wrote: Hedef UEFA CUP a katilim. 3. olabilirsek gruplara kadar kac eleme oynayacagiz buna bakmak lazim.
Ben farklı görüşteyim. Hedef acilen ilk maçta bozguna uğrayıp, ligi en iyi 5.sıranın altında bitirmek olmalı. Böylece cerahatı patlatıp, tedaviye gidebiliriz.

Sadece kişilerin gönderilmesi değil mesele kanımca. Futbol şubesinin kapatılmasından, Soner'in biryerlerde çok güzel yazdığı gibi şu aptal taraftar örgütlenmesinin (rantiye) önüne geçilmesine kadar çok iş var. Takım için belirlenecek sistemden, altyapıya, hoca tercihinden, ekonomik planlamaya kadar birçok konu bilimsel olarak gözden geçirilmeli.

Kazara bu ligi 3. falan bitirirsek bu feodalite devam eder.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Oncelikle Galatasaray'in hedefi her zaman icin Sampiyonlar Ligi'ne katilmak ve orada basarili olmaktir. Ne kadar uzak kalirsak o kadar zararli cikariz. Baska bir hedef olmamali. Bu hala olabilir, 7 ve 8 puan fark acmis olan takimlarin sadece birine yetiserek en azindan on eleme sansini yakalariz, ki bunlarin ikisiylede macimiz var daha.

Pazar gunu:

.....Baros...Nonda.....
Kewell..Ayhan..Topal..Baris
Volkan..Hakan..Semih..Serkan
..........De Sanctis

-Deniz

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Lider puan kaybettiğine ve FB yenildiğine göre ve bir gündüz maçı oynadığımıza göre sonuç belli sayılır.
Yine de bir kadro sallıyorum:

Code: Select all

De Sanctis
Serkan  Semih Hakan  Volkan
     Mehmet T.  Ayhan
  Barış    Lincoln    Kewell
           Baros             

Murat Gökcigdem
Staff Member

Galatasaray'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısına, De Sanctis, Serkan Kurtuluş, Mehmet Topal, Hakan Balta, Volkan, Barış, Ayhan, Mehmet Güven, Kewell, Lincoln ve Baros 11'i ile çıkması bekleniyormus.

Umarim Lincoln bu macda biraz daha derli toplu ve etkili oynar.

Fener macinda ilk 20 dakika Kewell'i ilerde cok begenmistim. Umarim oda hic olmassa ilk yarida Baros ile etkili olurlar.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Biraz once son derece sinir oldugum Bahadir bilmemne LigTV'de kadrolari gecerken Emre Gungor'un ilk 11. de oldugunu soyledi galiba.

Sanctis, Serkan K., E. Güngör, Semih, Hakan, Barış, M. Topal, Ayhan, Kewell, Lincoln, Baros

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Süpriz bi kadro! Lincoln yedek değil :D

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Bu ne biçim sağlık ekibidir yahu, 10. dakikada Emre çıkıyor Volkan giriyor.
Sol üst adelesinde aşırı zorlanma varmış.

Maçın başında stadın kapılarını açtılar. Böylelikle bilet alıp maça gelenlere enayi muhamelesi yapılmış oldu.

Galatasaraya hiçbir faydası olmayan çapulcular sürüsü yanlış duymadıysam maçın 15. dakikasında "Büyük kaptan istifa" diye bağırdı. Bunu gerektirecek hiçbir şey yok, takım mücadelesi şu ana kadar kötü değil.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Istanbulspor ayaga top yapan takim , bizden daha cok topa hakimdi. Baros , Kewell canlanmasi gerek. Ikinci yarida ikinci santrafor girmesi girerse posizyonlari artirabiliriz, Baros etkisiz kaldi. Mehmet Topal ve Ayhan'in daha cok top tutmasi lazim. Kalan hicbir macin telafisi yok.
Kemal Bakircioglu

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Sanki 3-0 öndeymişiz gibi kendi kalemiz önünde top çeviriyoruz, takımın yarısı topu eli belinde izlerken diğer yarısı göstermelik koşular yapıyor. Arda'nın yokluğu hissediliyor. Şimdi de Nonda girdi. Yastığım hazır, lalalalalaaaa şanlı galaaaağtasaray ninnisi de başladı mı uyuyabilirim artık.

Nonda beni haksız çıkardı, Baroş a güzel bir gol attırdı. Umarım hep böyle olur Nonda.
Last edited by Eray Tunç on Sun Apr 19, 2009 5:39 pm, edited 1 time in total.

Kemal Bakircioglu

Bizim lehimize penaltiyi es gecti hakem. Desantis cok zor bir posizyonda basarili bir kurtaris yapti.

Nonda'nin girmesi oyuna hareket getirdi. Kaldi son yarim saat.
Kemal Bakircioglu

Kemal Bakircioglu

Oh be .....Nonda cok sik girdi iceriye ve Baros birakti.
Kemal Bakircioglu

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Emre Güngör hazır olmadan oynatıldıysa BK klasikleşen hatalarına bir yenisini daha eklemiş demektir...

Nonda beni şaşırttı. Gerçi Karan varken, Nonda ve akabinde Yaser'in oyuna alınmasıda bir çeşit süpriz sayılabilir.. :D

Ligde kaçıncıyız bilmiyorum. Puan tablosunda iyi bir yerde ligi bitirirsek GS için iyi olurmu olmaz mı emin değilim :D

Post Reply