GS'DE YENİ ANTRENOR KİM OLACAK?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Kerem Tezic wrote:Hic heyecanlanmayin derim. Bulent'le anlasma yapan zihniyet yeni sezonda alttaki uc isimden birini getirir:

1) Yumurta topuk
1) Karpatlarin Zapatasi
3) Kemik
Dost aci soyler :(
Eren Gumrukcuoglu

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Kerem Tezic wrote:Hic heyecanlanmayin derim. Bulent'le anlasma yapan zihniyet yeni sezonda alttaki uc isimden birini getirir:

1) Yumurta topuk
1) Karpatlarin Zapatasi
3) Kemik
Süper :D
Tan Erten

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hürriyetten Le Guen:

İlhan SÖYLER 28 Mayıs 2009

"Antrenörüm Colleru’yu da isterim" diye direten Le Guen, yıllık 2 milyon Euro karşılığında Paris’te başkan Adnan Polat ve Haldun Üstünel ile el sıkıştı. Fransız çalıştırıcıyla 1+1 senelik sözleşme haftaya imzalanacak.

BAŞKAN Adnan Polat ve yönetici Haldun Üstünel’in Paris’te görüştüğü Paul Le Guen, Galatasaray ile her konuda anlaştı. Cumartesi akşamı oynanacak Sivasspor maçı sonrası teknik direktör Bülent Korkmaz ile yollarını ayıracak olan sarı kırmızılılar, takımı Fransız çalıştırıcıya emanet edecek.Hafta başında Paris’e çıkarma yaparak Le Guen ile masaya oturan Polat ve Üstünel ikilisi, tecrübeli hocayla her konuda el sıkıştı. Paris Saint Germain ile son maçına çıktıktan sonra İstanbul’a gelecek olan Le Guen ile 1+1 yıllık sözleşme imzalanacak. Fransız teknik adam yıllık 2 milyon Euro alırken, ısrarla gelmesi için şart koştuğu yardımcısı antrenör Yves Colleru’yla birlikte görev yapacak.

Raporu bekleniyor

Sarı kırmızılı yönetim, UEFA Avrupa Ligi vizesi alınması halinde sezonu ön eleme oynayacağı için erken açacak. Bu nedenle Le Guen’in işini çabuk bitirip, takımı daha iyi tanımasını sağlamayı planlayan Galatasaray idarecileri, hocalarının raporu doğrultusunda da hemen transfer çalışmalarına başlayacak.

Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, ekibiyle gelme şartı karşılığında anlaştıkları Le Guen için, "Bize ilk söylediği şey, kendi antrenörüyle çalışmak istediğiydi. Hiç düşünmeden kabul ettik. Yeni hocamıza güveniyoruz. Heyecan duyan bir yapısı var. Kendisinin hemen takımı tanıması için hiç zaman kaybetmedik. Raporunu bekleyeceğiz ve ona göre biz de rotamızı belirleyeceğiz. Antrenörümüz Colleru’yla birlikte takımdaki eksiklikleri belirleyecekler. Çalışma ve kamp programı şekillenecek. İstediği oyuncularla hemen temasa geçeceğiz" dedi.''

Schuster haberi Melih Sabanoglunu dolayisiyla beni ters kosede birakti.
Mehmet basligini degistirmekle iyi yapmissin.

Le Guenin su asamada gelmesinin su katkisi var. Lincolnunde gidecegini
hesaplarsak, 6 tane yabanci hakki var. Kaleci Leo Franco ile anlasildigini hesaba katarsak, 5 tane yabanci hakki kaldi. Cogu kuvvetli, Fransadan 5 tane yabanci oyuncu getirirebilirse, gecen seneki yumusak takim huviyetinden cikacak Galatasaray. Sene basinda o kadar belliydiki bu. Sonra sakatliklar birbirini izledi. Cunku mucadele ve defans gorevi az sayida oyuncunun ustunde kalinca , bunlarin ustune fazla yuk bindi.

Tabii Le Guen'le birlikte su umut dogdu. Benim hayalim olan Uluslararasi bir alt yapi imkani. Bilindigi üzere Fransiz sisteminde 70 milletten adam(özelikle Afrikadan) alt yapidan itibaren yetistirir . Galatasarayin gercek kurtulusu burada. Dun Barcelona kendi cocuklari ile aldi. Messi, Xavi, Puyol, vs..
[/b]
NO ADNANS, NO CRY !!

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Bu adamlar akıllanmayacak. 1+1 yıllık sözleşme, resmen uzun vadeli
planımız yok demek. Yap şu adamla 4 yıllık (ya da en kötü ihtimal 2+2 yıllık)
bir anlaşma. Yahu Shatkar örneği yeni yaşandı, iyi bir teknik adamla uzun
vadeli çalışma demek başarı demek. Bunu hala çözemedilerse yuh olsun.

Ali

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Gelip imzayı atmadan ve herşey kesinleşmeden,bu şekilde kaynağı "laf" olan durumlara itibar etmemek gerekir.Hakikaten Le Guen,Hitzfeld vs vs ismi geçen kariyerli bir adamı getirip 1+1 sözleşme yaparlarsa,zihniyet bakımından 1 adım yol katedilmemiş olur.Başarılı olan modellerde o 1+1 ısınma ve sistem oturtma süresi olarak veriliyor.Kendinizi bu TD lerin yerine koyun,heryerde 4-5 yıllık sözleşmeler imzalanıp,uzun vadeli planlar yapılırken sizin önünüze 1+1 gibi ne üdüğü belli olmayan bir plan getiriyorlar.Adam da futbol sistemleri,takım uyumu,antreman programı,altyapı gibi düşünmesi gereken konuları bırakıp, sözleşme maddeleri,bu sene sonunda istifa edersem ne kadar alırım,etmezsem ve beni kovarlarsa ne kadar alırım hesabına giriyor.Görecez bakalım dersler alınmış mı alınmamış mı ?

Bence fazla da gaza gelmemek lazım,yumurta topuk iner beynimize 5 seneliğine sonra çok ararız o Le Guen li 1+1 leri...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

SABAH BAŞKA İSİM AKŞAM BAŞKA İSİM.

Houllier bitiyor mu?

28 Mayıs 2009 Perşembe * 15:30

DHA'dan Kadir Çetinçalı imzasıyla servis edilen habere göre; yönetimimizin Olimpique Lyon ve Liverpool kulüplerinde teknik adamlık yapan 62 yaşındaki Gerard Houllier ile anlaşmak üzere olduğu iddia edildi.

Galatasarayımızı gelecek sezon çalıştıracak teknik adam belli oluyor. DHA'dan Kadir Çetinçalı imzasıyla servis edilen habere göre; bu sezon Skibbe ve Bülent Korkmaz'dan umduğunu bulamayan yönetimimizin Olimpique Lyon ve Liverpool kulüplerinde teknik adamlık yapan 62 yaşındaki Gerard Houllier ile anlaşmak üzere olduğu iddia edildi.

Başkanımız Adnan Polat ve yöneticimiz Haldun Üstünel'in yaptıkları görüşmeler sonucunda Fransa'nın önde gelen teknik adamlarından Gerard Houllier'de karar kıldıkları ortaya çıktı. Sarı-Kırmızılı yöneticilerin aynı zamanda Paul Le Guen ve Joe Adriansı ile de yaptıkları görüşmeler sonrasında Houllier'nin ekonomik açıdanda en makul isim olarak önlerine çıkması sonucu diğer iki teknik adamamdan vazgeçtikleri öğrenildi. Sarı-Krmızılı yöneticilerin prensipte anlaştıkları Fransız hoca ile pazartesi günü sözleşme imzalayacakları da sızan bilgiler arasında. Başkan Adnan Polat lig bitmeden anlaşmayı açıklamanın doğru olmayacağı gerekçesiyle Sivas maçı sonrasında Galatasaray'ı gelecek sezon çalıştıracak teknik adamı duyurma kararı aldı.

2007 yılında kalp rahatsızlığı geçirdikten sonra teknik direktörlüğe ara veren Gerard Houllier iki yıldır çalışmıyor.

Kariyeri başarılarla dolu olan Gerard Houlier 1982 yılında Lens'i 1. lige çıkarıp, ardından UEFA Kupası'na katılmasını sağladı. 1985 yılında Paris Saint Germain'i tarihinde ilk şampiyonluğa taşıdı. Daha sonra Fransa Milli Takımı'nda yardımcı teknik adam olarak görev yapan Houllier, ardından Liverpool Kulübü'nde 6 yıl görev yaptı. Liverpool ile 2000-01 Lig Kupası, 2000-01 Federasyon Kupası, 2000-01 UEFA Kupası , 2002-03 Lig Kupası, 2001-02 UEFA Super Kupası, 2001-02 FA Charity Shield (İngiltere süper Kupası) kazandı. Liverpool'dan ayrıldıktan sonra Fransa ligini domine eden Olimpique Lyon ile 2006 ve 2007 yıllarında 2 şampiyonluk kazandı.Kaynak: DHA

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Herkes sallarda, palabiyik Osman Tamburaci geri kalirmi?

Osman Tamburacı, Yani Safak

''Galatasaray bu sezon önce hoca işini bitirmek istiyor. İşi sağlama almak isteyen Adnan Polat önce hoca diyor. Ama hala hiçbir hocayla anlaşılmış değil. Görüşmeler sürüyor, favori Co Adriaanse, plase Paul Le Guen... Gerisi sürpriz olur!

Adnan Polat ve Adnan Sezgin'le görüştüm. Aynen aktarıyorum; medyada yazılanlar gerçeği yansıtmıyor, henüz anlaştığımız hiçbir hoca yok! Görüşmelerimiz sürüyor.

Galatasaraylılar sabırsızlık içine bir an önce transferler nedir onları duymak istiyor.

Tekrar ediyorum; Galatasaray önce hocayı alacak sonra oyuncu transfer edecek.

Bülent Korkmaz'la yollar kesin ayrılacak.

Bir görüş de Bülent'i yabancı hocanın altına vermek ama bunu da Bülent Korkmaz'ın kabul edeceğini sanmıyorum.

Hamit-Halil Altıntop falan listede olanlar.

Olur mu?

Bence zor!

Olursa başarıdır...

Hedef Seyrantepeli maçlar...

Galatasaray hep aynı şeyi söylüyor; geçen sene başlattığımız yenilenme ve gençleşme programımız sürecek.

Ben de taraftarlara diyorum ki; fazla heveslenmeyin Galatasaray ayağını yorganına göre uzatacak. Ali Sami Yen'de oynadığı sürece temkinli davranacak. Zaten maddi zorluk var bu sene böyle geçiştirilecek.

Esas hedef 2010-2011 sezonu. Çünkü o zaman Seyrantepe bitecek kombineler de satılırsa Avrupa'da başa güreşecek bir takım yaratılacak. Adnan Polat bu sene geleceğin alt yapısını oluşturacak.

Hasan Şaş ve Ümit Karan

Hasan'ın serbest, Ümit Karan'ın daha özleşmesi var ama yönetim onu takasta kullanmak istiyor. İyi bir forvet alınırsa Ümit Karan'ın gönderilmesi doğrudur ama alınamazsa Ümit kalmalıdır. Ancak Ümit de oynar kıvama gelmelidir. Bir sezonda hiç golü olmayan bir forveti Malta bile almaz!

Futbol ömürlerinin sonuna gelmiş Hasan ve Ümit transfer yaparlar ve de yurt dışına Arap ülkelerine giderlerse en doğru seçimi yapmış olurlar.

Esas sorun Sabri ve Lincoln'dür.

Kalli geçen sene gidecekleri 2008 ajandasının son sayfalarına yazmış Adnan Polat'a vermiş..

Falanca, falanca gitmelidir diye...

Onların bir kısmı hala kadroda. Ama bu yıl kesin Galatasaray yenilenir. Yenilenmezse Florya'ya kim gelirse gelsin yine haberler dışarı sızar, gelen hoca da kök söker...

Gidecek olanlardan Sabri ve Lincoln sorun yaratır çünkü onlar pahada ağır oyunculardır.

Lincoln biraz da gelecek hocaya bağlı ama yönetim onu asla istemiyor.

Sabri ocaktan yetişme... Yetenekli ve yürekli ama söz dinlemiyor. Sabri'ye futbol adın daha bir gram ilave etmek mümkün değil! Bir de asi tavırları var ki Galatasaray'a hiç yakışmıyor. O da gider. ''
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

HOULIER + JUNINHO

:)
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Re: GS'DE YENİ ANTRENOR KİM OLACAK?

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

İNTERNETHABER

Galatasaray, Hollandalı Frank Rijkaard ile anlaştı. Galatasaray yeni hocası ile anlaşmayı resmen duyurdu.

Galatasaray Kulubünün resmi sitesinde yer alan açıklamada, "Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı teknik direktörlüğüne Frank Rijkaard getirilmiştir. Kendisine yeni görevinde başarılar dileriz" denildi.

Rijkaard ile ilgili anlaşmanın detayları henüz açıklanmadı...
==============================================

FRANK RIKAARD GALATASARAY'IN YENI TD'SI
Websitesinden birazdan duyururlar diye dusunuyorum.Ben hala goremedim.Site kitlendi herhalde..

Ali Gursel'in kulaklari cinliyordur 8)
TRUST GALATASARAY
MGC

Ozgur A. Boztepe

Re:

Post by Ozgur A. Boztepe »

Kaan Önem wrote:Teşekkür ederim yazı için. Özgür -bence oldukça yersiz- bir alınganlık göstermiş, ama benim demek istediğim de oydu zaten. Ziyanı yok, ben alınmadım. Adnan Polat'ın -ya da her kim olursa olsun yetkili birinin- o tarz bir şey söyleyebileceğini hiç zannetmiyorum ben. Bizim kafa yapımıza ters şeyler çünkü. Kısa vadeli çıkarlar peşinde koşmak ne kadar normal karşılanıyorsa, o zaman benim de çok daha uzun vadeli ve ciddi bir planlama ve organizasyon sonucu oluşturulacak yapılanma ile gelecek daimi - yada en azından saman alevi gibi değil de nispeten istikrarlı- başarılar temennisi içerisinde bulunmam da o kadar doğaldır. Ben bir şampiyonlar ligi başarısını kofti Türkiye ligindeki 5 şampiyonluğa yeğlerim. Daha önce de yazdım kimse cevap vermedi. Hoş, Cevap beklentisi içinde yazdığımdan değil gerçi de, sonuçta herkes fikrini beyan ediyor bir şekilde, Galatasaray'da hedeflerin giderek küçüldüğüne inananlardanım. Gerçi işin şu yönü de var, öyle diyecek bir başkan çıksa bile taraftar ne kadar anlayışla karşılar, o da muamma. Herkes günü kurtarmanın hesabında yani. Özeleştiri diye bir şey zaten bu topraklarda vaki değil. Amerika'yı defalarca keşfeder dururuz. Schuster gider öteki gelir, 3 senede 5 hoca değişir. 10 küsür sene sonra hala Biz uefayı almıştık der dururuz, ta ki biri ulan iyi ki bir kupanız var diyene kadar.

Ben bu mesaji yeni gordum.

Yazi yazarken mizaci gostermek belliki zor oluyor. Ben kesinlikle alinmadim. Alinacak zaten hic birsey yok, alinsaydim cok sacma olurdu. Bundan sonra bir gulucuk koymak gerekicek mesaj sonlarinda.

Soyleyis seklim agresif geldi ise ozur dilerim, tonum "Hadi ordan sende" gibilerindendi.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Post Reply