TSL 34. Hafta:Galatasaray-Sivasspor 2-1 (Arda (2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

TSL 34. Hafta:Galatasaray-Sivasspor 2-1 (Arda (2))

Post by Cengiz Akgun »

Bir icler acisi 90 kusur dakika daha eziyet cektirip sezonu bitirecekler.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat May 30, 2009 10:57 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bu Fener türevini burada yenip, CL sanslarini bitirmek cok zevkli olacak. Karsimizda Anadolu takimi yok, FB B takimi ve FB nin taseronu var. Klub baskani Istanbulda oturan, klub baskani olmadan evvel yillarca Sivasa gitmemis , tepeden inme baskan olmus bir insan. Aziz Yildirimin yakini ve ayrica FB antrenman cikisi Rustuyu dovenlerden biri oldugu soyleniyor.

Bu arada mali imkansizliklarla buraya kadar gelmeleri en buyuk palavra. Sedat Pekerin akrabasi Mecnur Odyakmazin ''ricalariyla'' Istanbuldaki Sivasli isadamlarindan ve dukkan sahiplerinden milyonlarca dolar para toplandi son 1 yilda. Fenerbahce Klubu ise MHKda basindan beri onunu aciyordu Sivasin.

Kiminle karsilastigimizi bilelim.
NO ADNANS, NO CRY !!

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Benim Bülent Uygun'dan ötürü Sivas'a biz koptuktan sonra dahi hic sempatim olmadi. O kadar zorladim, yine olmadi. Belki de Sivas denince hala aklima 1993'te 38 insanin yakildigi o vahset geliyor. Sivas önce bu "kara lekeyi" temizlemek icin birlessin, birlik olsun.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak Ayyildiz wrote:Benim Bülent Uygun'dan ötürü Sivas'a biz koptuktan sonra dahi hic sempatim olmadi. O kadar zorladim, yine olmadi. Belki de Sivas denince hala aklima 1993'te 38 insanin yakildigi o vahset geliyor. Sivas önce bu "kara lekeyi" temizlemek icin birlessin, birlik olsun.
Evet zaten ne zaman Terim gibi kendi ortaya cikti ve zirvalada takim ust uste iki kere yenildi. Bence yazik oldu. Ben Anadolu'dan bir sampiyon cikmasini isterdim ve hala isterim. Ama tecrubesizlik edip son anda ipi kaciriyorlar.

Sivas'ta bi istikrar oldugu ortada. Yukardaki su bu zirvasi ise beni ilgilendir miyor. Trabzon da ayni seyleri yapti. Degilse kasarlanmis Istanbul'un uc buyugu kasolotlarin cevirdigi dolaplarin yaninda kalkip adama lig kupasi yedirtmezler. Sivas takimi ortada. Uc buyuklerin 10 da biri kadar para harcamadan (TS beste biri diyeyim) iki senedir takim olmayi ogrenip ligi en iyi sekilde bitirecekler. Daha ne olsun? GS ve FB'nin dagilmis haline bakmak lazim. GS bugun yenilirse ve FB ile Bursanin maclarini almalari halinde gelecek sene Interloto disinda Avrupaya ayak basamayacak. Gelinen hal budur. Feldkemp guzelce aciklamis iste ben bilirim ayaklari ile bu ise girisen dingillerle bu is bu kadar oluyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Alpay Dedeoglu wrote:Bu Fener türevini burada yenip, CL sanslarini bitirmek cok zevkli olacak. Karsimizda Anadolu takimi yok, FB B takimi ve FB nin taseronu var. Klub baskani Istanbulda oturan, klub baskani olmadan evvel yillarca Sivasa gitmemis , tepeden inme baskan olmus bir insan. Aziz Yildirimin yakini ve ayrica FB antrenman cikisi Rustuyu dovenlerden biri oldugu soyleniyor.

Bu arada mali imkansizliklarla buraya kadar gelmeleri en buyuk palavra. Sedat Pekerin akrabasi Mecnur Odyakmazin ''ricalariyla'' Istanbuldaki Sivasli isadamlarindan ve dukkan sahiplerinden milyonlarca dolar para toplandi son 1 yilda. Fenerbahce Klubu ise MHKda basindan beri onunu aciyordu Sivasin.

Kiminle karsilastigimizi bilelim.
Sanirim seyircide biliyor Alpay abi, trubunler dolu.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

FB son saniyede gol atti. Yok boyle bir sey. Onumuzdeki sezon takim cok erken forma girmeye calisacak. Bence gelecek sezon da berbat oldu. Yeni gelen hoca takimi taniyamadan Avrupa kupasina hazirlamaya calisacak.

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Duzgun bir taktisyen ve dogru rotasyon yapmayi bilen bir TD ile o kadar da kotu olmaz bence.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Arda'nin sayesinde Avrupa kupasi icin grup elemeleri olacak. Hem cok az hem de cok gec diyorlar buna. Bu kadro ve u kafa ile bir halt yapamazlar.

Sivas SL kalabilir mi sorusuna malaesef evet demem cok iyimserlik olacak. Onlerine gelen firsati ligte bu sekilde tepen asker Bulent'in daha cok siir yazmasi lazim. Sivas'in oyuncuarini tebrik ederim. TS ikinciligi buyuk bir haksizlik olacakti.

En son olarak Florida'ya giderken 4-2 yendigimizi duydugumda BJK haline cok gulmustum. Devrenin bir mac eksigi ile kapanis maci idi. Simdi tenrik etmekte bana duser. Evet sans filan denecek ama sansi kendi yaratir iyi olanlar. Denizli'de uc ayri takimi lig sampiyonu yapma basarisi ile tarihe gecti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Levent Guntay wrote:FB son saniyede gol atti. Yok boyle bir sey. Onumuzdeki sezon takim cok erken forma girmeye calisacak. Bence gelecek sezon da berbat oldu. Yeni gelen hoca takimi taniyamadan Avrupa kupasina hazirlamaya calisacak.
Korkmayın... İlk maçımızı 16 Temmuz'da oynayacağız.
Kime karşı?
Beşinci sınıf dandik bir takıma karşı.
Zaten o tarihlerde öyle takımlarla hazırlık maçı oynamıyor muyuz?
Onun yerine öneleme maçı oynarız... Aynı şey.
Onları elemek için "form manyağı" olmaya gerek yok.
AYRILMAZ İKİLİ

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

iyi tarafindan bakalim:
ön eleme=ekstra 2 galibiyet
Her galibiyetin UEFA takim siralamasina ciddi katkisi oluyor; son iki senedir iyi sayilabilecek puanlar topladik. Asagidaki siteyi herkese öneririm:
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Burak Ayyildiz wrote:iyi tarafindan bakalim:
ön eleme=ekstra 2 galibiyet
Her galibiyetin UEFA takim siralamasina ciddi katkisi oluyor; son iki senedir iyi sayilabilecek puanlar topladik. Asagidaki siteyi herkese öneririm:
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/
Ön eleme maçlarındaki puanlar sadece ülke puanına ekleniyor. Klüp puanına eklenmiyor malesef... Ayrıca 2 ön eleme turu oynayacağız hepsinde seri başıyız. Ön eleme sonrası play-off turu var orada da seri başıyız. Daha sonra gruplar var.

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Sivas'a o kadar antipatim var ki bize çok büyük kazancı olmayacağına rağmen 2. golü attığımızda ayağa fırladım. Ayrıca tüm maçı FB'ye karşı oynuyomuşuz gibi heyecanla izledim.

Süper ligdeki ancak diğer sinirime dokunan İ.B.B, Ankaraspor, Ankaragücü ve Kasımpaşa gibi torpilli ve uyuz takımların lideri olabilir Türbülent ve birbirinden kıl oyunculardan oluşan ekibi. Ne kadar rezil bir futbol oynayıp, buraya nasıl şansa geldiklerini bu maçta gördük. Ve her maçtaki gibi müthiş hakem desteğini bugün de arkalarına almışlardı... tüm sezon olduğu gibi (bkz. Eskişehir-Sivas maçı)
7 sene önceki Gençlerbirliği, 4-3lük FB maçını kaybedip şampiyonluğu kaybeden Gaziantepspor, 80'lerdeki Eskişehirspor gibi güzel futbol oynayarak bir yerlere varmış Anadolu takımlarını hatırlayıp bu Sivas'ın futbolunu görünce kafamda bayağı bir soru işareti oluşuyor.

Trabzon'un kimle oynadığı hiç önemli değildi, mağlup olduklarına çok üzüldüm. BJK'yi de ne kadar beleş olsa da şampiyonluklarından dolayı kutluyorum, ve gelecek sezonki olası Barcelona-Sivasspor maçını dört gözle bekliyorum.

Bu arada seneye Bilica-Lugano ikilisi FB'de toplam kaç kırmızı kartla oynayacaklar merak ediyorum.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Eren Akkan wrote:Sivas'a o kadar antipatim var ki bize çok büyük kazancı olmayacağına rağmen 2. golü attığımızda ayağa fırladım. Ayrıca tüm maçı FB'ye karşı oynuyomuşuz gibi heyecanla izledim.

Süper ligdeki ancak diğer sinirime dokunan İ.B.B, Ankaraspor, Ankaragücü ve Kasımpaşa gibi torpilli ve uyuz takımların lideri olabilir Türbülent ve birbirinden kıl oyunculardan oluşan ekibi. Ne kadar rezil bir futbol oynayıp, buraya nasıl şansa geldiklerini bu maçta gördük. Ve her maçtaki gibi müthiş hakem desteğini bugün de arkalarına almışlardı... tüm sezon olduğu gibi (bkz. Eskişehir-Sivas maçı)
Icimden gecenleri yazmissin adeta. Sivas'i görecegiz CL'de simdi. Ilk mac kendi sahalarinda Sevilla turu bir takimla 1-1 oynarlar, kent bir gol attik diye sabaha dek halay ceker. Deplasmanda en az bes golle terk ederler.
Besiktas'in yolu acik olsun CL'de. Ancak Denizli'nin defansif anlayisi ile orada pek sans tanimiyorum.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

UEFA'nin Sivas'ta mac oynatacagini hic sanmiyorum. Bir sürü kriterleri var:
Stadın durumu, havaalanina uzaklıgi, sehirdeki 5 yildizli otel sayisi (galiba hic yok). Bu durumda Kayseri, Ankara ya da Istanbul'da oynarlar CL maclarini.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sivas'in SL gitmek icin elemelere katilmasi sahalarini duzeltme yonunden de hayirli da oldu. Gecen sene bunlar Avrupa yarismasina katildilar. Maci nerede oynamislardi ben hatirlayamadim. On elemeleri gcemleri zor gozukmekte (sanki biz gecen sene gecebildik gibi kousunlar var burada. Allahin Romen takimi kedi ile fare oynar gibi oynamadi mi idi?) ama elllerindeki takima bire takviye yapip bence yapabileceklerini yaparlar. Biz kendi derdimize mum yakalim Sivas'i dert edecegimize. H a bu arda BJK SL sansi nedir ki Sivas'in olsun. Iste eleme filan yapmadan cebe yuklu bir para indirecekler.

Polat gibileri ile bu besincilikle hala otursun o koltukta. At hirsizi hala ortada. Adi da hala futbol subesi sorumlusu, iyi mi? Aslinda sorunlusu demek lazim. Olur olmaz bir suru ise yaramazla kontrat yenilediler. Nonda (2 sene daha) ile Ayhan'in (yeni uclendi) yenilenmis kontratlari var. Umit Karan desen keza iki mi ne (en az bir) senelik kontrati var elinde. Lincol iki senedir oynamadan para kesiyor. Herif sezon bitmeden evine donuyor ve daha bir sene daha cekilecek. Iki senedir bir sagbek bulup oraya koyamamis adamlar bunlar. Bu sacmaliklarin hesabini soracak kimse yok bu klupte. Akli basinda birinin bu takima bu heriflerle soyarcasina para almadan gelmiyecegi ortada. Gelmeyi dusunenin Gerets ve Skibbe'ye hatta Feldkemp'e bir telefon acmasi yeter basina gelcekleri ogrenmesi icin. Durum bu halde iken Sivas'in ne yapacagini dusunun hala. Hani kelin melhemi yokki kendi basina sursun misali.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply