Frank Rijkaard Galatasaray'da...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Deniz Selman

Re: Frank Rijkaard Galatasaray'da...

Post by Deniz Selman »

Rijkaard'in gelmesinin bir baska avantaji basin'da yalan Thierry Henry transfer haberlerinin cikmayacak olmasi... :P

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Hayirli ugurlu olsun.

Ben (genel anlamlda) Almanlarin disiplinini, Hollandalilarin ise "fundamentally sound soccer team" anlayislarini takdir etmisimdir.

Tekrar Galatasarayimiza ugurlu olsun...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Frenkce (amma uydu ya) uforya denilen bir Frank Rijkaard ufurugu almis basini gidiyor. Sanki GS Barcelona imis gibi Frank tilsimini konusturacak. AP'nin basin toplantisinda soyledikleri ortada ve hic de sasirmadim. Boku Skibbe'ye ve Bulent'e atmis 5. olmanin uzuntusunu yasiyoruz diye. Burada ilk bakista ben de dahil sanki yeni bir seyler olacak gibi dusunenler var. At hirsizi hala sag kolum diyor. Bunu duyunca ben degisecek pek bir sey olmadigini gordum sizden once. Alt yapi filan diye de atmis. Bir de disiplin konusundan bahstemis. Ulan adama sorarlar Feldkemp disiplin kurmaya kalkti adamin altini oydun gidip futbolcularla ozel konusma yaparak filan diye bunlari ne cabuk unuttun ve buradaki sizler de unuttunuz. Feldkemp futbolcu raporu veriyor cifte standard olmasini katiyen istemiyoruz diye bugun konusan angutlar o zaman o raporu kicina dinleterek zirvalamadi mi? Feldkemp gitti ama sampiyon olduk diyenler var. O zaman bugunku duruma aglamayin.

Bunlar futbolu biliriz futbolcudan anlariz kafasi ile buyumus yogrulmus adamlar. FR bu islerin ustesinden hadi len diyerek mi gelecek? Guldurmeyin beni.

Alt yapi denmis. Hocalarini saga sola savurtmus elde olanlarla gelinen nokta alt yaida A takiminin aynisi. Ne alt yapisi? Cikanlar ortada alt yapidan. Frank bunlari iki senede degisirebilecek mi? Bence buyuk bir risk alip geldi. Herhalde bunca senedir issiz kalmasininda bir rolu olmali bu risk de.

Unutmayin yukarda soyledigimi. GS bir Barcelona degil. Barcelona'yi preofesyonelce yonetiyorlar. At hirsizinin futbol subesi sorumlusu ve GS AS'nin genel muduru olmasindan bir pay bicin. Kaldiramazlar Frank'in agirligini.

3-5 futbolcu kalacak gerisi gidecek demis. Transfer icin parayi nerden buluyor bunu soylememis. GS elindeki en iyi yabanci futbolcu kici kirik Lincoln. Cani isterse takiliyor istemezse sakatim diye otururyor. Hadi diyelim Frank bunu kesti sonra? Bugun pazara koysaniz bonservisini verecek bir takim bulamazsiniz. Uc kupa isterim demis. Olur! Artin yine dama cikmis. Frank ile Neskeens sahaya cikacaklar herhalde.

Gencligide hayran oldugum bir takimdi Ajax. Cruyff bir paket sigara icip o futbolu nasil oynardi bilmem. Bu tartismalar icinde kabul edecegim tek nokta GS yonetiminin Turkiye'ye diger takimlarin yapamadigi nitelikte kalbur ustu bir futbol adamini getirdigi. Bu denklemin cozumu icin bir gereksinim ama yeterli degil. Bu takimin yonetimi icin bu at hirsizin bir an evvel isine son verilmesi gerekirdi. Cunku bugunku manzara onun eseri. Bunun hemen arkasindan takimdaki temizlik ve transfer geliyor ki eldeki para ile bunu hakki ile yapabileceklerini sanmiyorum. O zaman bu iki sene icinde uc kupa degil biri bile cok zor. Alt yapidan adam yetisecek falan filan lafi ise olme esegim olme.

Frank bir sistem oturtacagim demis. Bunun icin en azindan bir 3 yila ihtiyaci var. Ondan sonra bu sistemle GS bir Avrupa takimi olur. Ama Frank'e uc sene vereceklerini sanmam. Bu sene bir kupa cikaramazsa ise Turkiyede, Frank de yollanir. Zaten kulpu hazir "Kimyasi bize uymadi" lafina cok guldum. Size kimyasi uymasi icin Irak'da asilan "Kimyaci Ali" gibi birini bulmak lazim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Bu yazının altına ancak imza atılır. Bardağın boş taraflarını da görmek lazım. Evet bence de Frank çok yetkin bir isim ama denildiği gibi sağ kanadında sabri'nin olduğu, ve hala her maç Hasan Şaş'tan medet uman Galatasaraya değil Rijkard feriştahı gelse bir şey yapamaz. Üstüne beklemeye zerre tahammülü olmayan Taraftar kitlesini ve Kamuoyunu da koy. Kambur kambur üstüne. Sanırım insanı şu aşamada Rijkard ile birlikte ümide sevk eden tek şey hala takımda Kewell ve Baros gibi iki ismin oluşu. Kalburüstü bir iki oyuncu daha alınırsa ümidim daha da artar. Olacakları gerçekten çok merak ediyorum.

Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Kaan Önem wrote:Bu yazının altına ancak imza atılır. Bardağın boş taraflarını da görmek lazım. Evet bence de Frank çok yetkin bir isim ama denildiği gibi sağ kanadında sabri'nin olduğu, ve hala her maç Hasan Şaş'tan medet uman Galatasaraya değil Rijkard feriştahı gelse bir şey yapamaz. Üstüne beklemeye zerre tahammülü olmayan Taraftar kitlesini ve Kamuoyunu da koy. Kambur kambur üstüne. Sanırım insanı şu aşamada Rijkard ile birlikte ümide sevk eden tek şey hala takımda Kewell ve Baros gibi iki ismin oluşu. Kalburüstü bir iki oyuncu daha alınırsa ümidim daha da artar. Olacakları gerçekten çok merak ediyorum.
Bırakında dünyada ilk 10'a girebilecek bir t.direktör takımımıza geldiği için sevinelim en mutlu anlarımızda birilerinin sevincimize çomak sokmasına anlam veremiyorum bırakın hayal kuralım takımımızın gelecek güzel günleri için belki frank gerçekten başarılı olmayacak ama şimdilik bunun ümidi bile bize mutluluk veriyo bunu bozmayın lütfen
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Yasin Gürel wrote:
Kaan Önem wrote:Bu yazının altına ancak imza atılır. Bardağın boş taraflarını da görmek lazım. Evet bence de Frank çok yetkin bir isim ama denildiği gibi sağ kanadında sabri'nin olduğu, ve hala her maç Hasan Şaş'tan medet uman Galatasaraya değil Rijkard feriştahı gelse bir şey yapamaz. Üstüne beklemeye zerre tahammülü olmayan Taraftar kitlesini ve Kamuoyunu da koy. Kambur kambur üstüne. Sanırım insanı şu aşamada Rijkard ile birlikte ümide sevk eden tek şey hala takımda Kewell ve Baros gibi iki ismin oluşu. Kalburüstü bir iki oyuncu daha alınırsa ümidim daha da artar. Olacakları gerçekten çok merak ediyorum.
Bırakında dünyada ilk 10'a girebilecek bir t.direktör takımımıza geldiği için sevinelim en mutlu anlarımızda birilerinin sevincimize çomak sokmasına anlam veremiyorum bırakın hayal kuralım takımımızın gelecek güzel günleri için belki frank gerçekten başarılı olmayacak ama şimdilik bunun ümidi bile bize mutluluk veriyo bunu bozmayın lütfen
Hayal kurup mutlu olmak isteyenler, bardağın boş kısmının ihmal edilmemesi gerektiğini düşünenlerin yorumlarını görmezden gelebilirler. Bu düşünceye sahip insanları sevince çomak sokmakla itham etmek hoş olmuyor.
Rijkaard ve Neeskens'den yeni bir sistem ve yeni bir takım kurmalarını bekliyoruz. Aynı zamanda da 1 ay içerisinde başlayacak yeni sezona Barcelona'daki başlangıcına benzer bir başlangıç yapıldığı halde art niyetli basının ne gibi krizleri tetikleyebileceğini tahmin edebiliyoruz. İnsanların olaylara yaklaşım tarzlarını eleştirmek yerine fikirlerinin doğruluğu veya yanlışlığı üzerine yoğunlaşılırsa daha iyi olur. Haklılık payı bulunan fikirler mutluluğunuzu engelliyorsa, mutluluğun devam etmesi için en iyi yöntem bu fikirleri inkar etmektir. İnkar süresini uzun tutmamakta da yarar var çünkü o gerçeklikler günün birinde tüm sevimsizlikleriyle karşımıza kalın bir duvar misali çıkabilirler.

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Cengiz Akgun wrote: Frenkce (amma uydu ya) ...
Boku ...... atmis.
At hirsizi ....
Ulan ...
... bugun konusan angutlar ... kicina dinleterek ...
... kici kirik Lincoln.
... bu at hirsizin ...
Kaan Önem wrote:Bu yazının altına ancak imza atılır....
:lol:

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Detayi kacirmayalim.

Dun bir yerlerde yaziyordu. Adnan SEZGIN hala gorevinin basinda ve sadece yurt ici islere bakacak diye.

Ayrica Yeni hocanin SABRI hakkinda verecegi karari umutla bekleyenlerdenim. :P

Buyuk ihtimal TOPAL'i satacaklar ve karsiliginde birini alacaklar. (Boyle hissediyorum ne yapayim)

Bir sag bek, bir defansin ortasina SERVET'in klonu, TOPAL'in yerine biri (Mustafa Sarp ilk 11 adami olur mu bilmiyorum), ve bir yabanci forvet. Kaleci alindi gozu ile bakiyorum.

Iki hafta sonra Hocanin alacagi iki topcu belli olur. Diger ikisini yonetim yurt icinden bulacak.
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yeni foruma ilk yazim Frank Riejkard yazisi olacak.
Bu büyük bir olaydir. Derwall'in Galatasaraya gelisi gibi
bir olaydir. Derwallin yarattigi sistemin yarattigi basarilarini goremese bile
daha sonraki kusak antrenorler bunu gordu. Gunluk basarilarla yorum bomdardimani degilde,yaratmaya calistigi sistem ve duzenle ilgili yogunlasma olmali. Sabir, sabir, sabir...

Reijkardin GS'ye gelisini kucumseyenlere katilmiyorum, cunku Derwall geldigindeki GS'nin halini biliyorum. Bugune kiyasla bin kat icler acisiydi.
ih
Icten ice bizi heyecanlandiran yani; diktaci, devletin ale paralarinin aktigi, popüler ve siyasi gücleri arkasina almis, para icinde yüzen galacticoscu eskiya Real Madritin sultasini kirip,Katalan dönemini total futbolla acmis olmasidir. Akdenizin baska ucunda benzer bir durum vardir ve üstelik buradaki eskiyaninda medyasida , askeri , hulumeti vardir. O medyaki (TRT'teside dahil, Tayyipten daha Tayyipci oldular) daha adam gelmeden buyutecle adamin basarisizliklari esliginde tanittilar. Hey oradaki Rijkard oglum, hani vardiya Gullit, vAn BAsten, Rijkard, Milan , Portakallar , iste o Reijkard. Barceolana vardiya 5 sene Realin ustunden silindir gibi gecti, o Reijkard iste, antrenordu. Mehmet Topuz asagi, Mehmet Toğuz yukari.

Ali Gürsele selamlar olsun, ayakkabicida isi baglamisti o zamanlar. Hanimlarin alisveris meraki kirk yilda bir ise yaradi.

Melih Sabanoglu'nun Reijkard operasyonunu saklama adina ortaya saldigi Schuster sazanina gelmekle beraber , bu sasirtmada istemeden rolum olmasindan dolayi sevincliyim.
Hocanin dusuk transfer butcesini kabul etmis olmasi ve de ''Durun 2 dakika transfer yapmayin, bir gorelim bakalim herkesi'' anlayisi memnuniyet vericidir.

Baska memnuniyet verici durum genc hoca ve cagin futbolu anlayisi ile ilgili stratejideki tutarlilik. Skibbe bu acidan dogruydu faka Skibbede eksik olma kazanma kulturu ve ruhuydu. Heyecanda eksikti, yonetim karizmasida, kisilikte . Bu yanlisi GS yasayarak ogrendi. Simdiki hoca kazanmayi aliskanlik haline getirmis biri. Ayni zamanda heyecanli ve duygusal oldugu soyleniyorki, Akdenizde bu sart. Bu arada gozden kacan veya fazla soylenmeyen yardımcısı Neskens. Rasyonel ve disiplin tarafini olusturuyor. Butun takimin Cruyff'un tedrisatindan gecme. Tek nasina Neskens , antrenör olarak Daumdanda üstün bir insan.

Simdi neler yapilmasi gerekiyor?

İlk önce Adnan Sezgini pazifize etmek. Hatta yollamak cunku hicbri fonksiyonu kalmadi. Futbol federasyonu ile arasi iyi degil, cok baslilik yaratiyor, antrenörcülük oynamaya meyilli, transfere maydanoz, sicili parlak degil.

İkinci olarak Bülent Ünderi raportör görevine getirmek. Zaten adamcigiz GS TV icin sevabina yapiyor. Gerets'in ilk yildaki 81 puanli sampiyonlugunda rakip Anadolu takimlari ile ilgili raporlar vermisti ve giderken Gerets kendisine tesekkur etmisti. Bir sistem kurmaya calisirken, hic bilmedigi Turk futbolu ile ilgili bilgileri zahmetsizce almali. Türbülenti bilmez, tüpcüyü bilmez, ezik nasil olur , medya kendini bir kombineye iki ihaleye nasl satar bunlari hic bilmez simdi.

Ucuncu olarak muhakkak flamanca/dutch tercümanlar almali. Tamam hollandililar kutur kutur Ingilizce konusuyor fakat tam verim icin yüzde yüz kendi dilinde konusturmali adami.
Cok emin degilim ama galiba Ferdi Hollanda alt yapisindan gelme.

Dördüncü olarak butun genc futbolculari yollamadan bu adamla bir calisma sansi verilmeli. Sabri, mehmet Guven, Aydin, Cafercan, vs.. bu sansi almali.

Besinci olarak alt yapiyi tekrar ekibi yapilandirsin. Ve benim hayalim olan uluslararasi scouting sistemli, Ingilizce dili olarak multinational bir alt yapi kursun ve Ajax kriterleri gelsin. Ve Hollanda tipi forvet yetissin.

Altinci tabiiki transferi hoca yönlendirsin. Yapsin demiyorum ama yönlendirsin.

Yedinci olarak tabii Lincoln, Umit karan, Necati, gibi kontamine edebilecek adamlarla takimin ve hocanin isi olmasin.

Dahada var sonra artik...

(Ozan oglum gelde bir iki satir yaz, adamin geldi)
Last edited by Alpay Dedeoglu on Mon Jun 08, 2009 9:00 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Alpay in bahsettigi, neler yapilmali maddelerin hemen hepsi, ozellikle kirmizi ile dikkatinize sunduklarim, dun 75. GS pilavinda konusulan futbol ile ilgili ana konu basliklariydi. Sn. Adnan Polat pilava katildi. Bu kadar yogun dillendirilen onerilerin kulagina gitmemesi, kendisi ile telkin iceriginde paylasilmamasi esyanin tabiatina aykiri.

Alpay in, Ozan ile ilgili soylediklerine bir ekleme yapmak istiyorum. Sadece Ozan icin degil, forumda kirginlik, darginlik yasiyan herkese. Futbol konusunda yapilan tartisma ve yorumlara nasil reaksiyon verecegimizi hepimiz az cok biliyoruz. Kendimizi tutamayacagiz anlarda oluyor. Soru-cevap ile baslayip, cevaba cevap yetistirme surecinden kendini izole etmek icin yazi yazmamayi tercih edene saygim var. Ama mutlaka futbol ile ilgili yazi yazmaniz gerekmiyor. Yolculuk, ani, fikra, kultur ve sanat basliklari altinda guzel ve doyurucu bolumler var. Bu basliklar altinda gorduklerinizi, yasadiklarinizi lutfen paylasin.

Sevgi, saygi ve bilgi paylasildikca buyur, huzun ve kirginlik paylasildikca kuculur. Futbol konusunda yasanilan tartisma yuzunden insanin elini ayagini forumdan cekmesine ben pek bir anlam veremiyorum. Hasan Tezcan nin sagladigi imkan ve yeni format reddedilmeyecek icerikte bir luks. Kirginlik, darginlik yasayan lutfen futbol disi basliklara yogunlasin, ama forumdan kopmayin.

Alpay Dedeoglu wrote: Simdi neler yapilmasi gerekiyor?

İlk önce Adnan Sezgini pazifize etmek. Hatta yollamak cunku hicbri fonksiyonu kalmadi. Futbol federasyonu ile arasi iyi degil, cok baslilik yaratiyor, antrenörcülük oynamaya meyilli, transfere maydanoz, sicili parlak degil.

İkinci olarak Bülent Ünderi raportör görevine getirmek. Zaten adamcigiz GS TV icin sevabina yapiyor. Gerets'in ilk yildaki 81 puanli sampiyonlugunda rakip Anadolu takimlari ile ilgili raporlar vermisti ve giderken Gerets kendisine tesekkur etmisti. Bir sistem kurmaya calisirken, hic bilmedigi Turk futbolu ile ilgili bilgileri zahmetsizce almali. Türbülenti bilmez, tüpcüyü bilmez, ezik nasil olur , medya kendini bir kombineye iki ihaleye nasl satar bunlari hic bilmez simdi.

Ucuncu olarak muhakkak flamanca/dutch tercümanlar almali. Tamam hollandililar kutur kutur Ingilizce konusuyor fakat tam verim icin yüzde yüz kendi dilinde konusturmali adami.
Cok emin degilim ama galiba Ferdi Hollanda alt yapisindan gelme.

Dördüncü olarak butun genc futbolculari yollamadan bu adamla bir calisma sansi verilmeli. Sabri, mehmet Guven, Aydin, Cafercan, vs.. bu sansi almali.

Besinci olarak alt yapiyi tekrar ekibi yapilandirsin. Ve benim hayalim olan uluslararasi scouting sistemli, Ingilizce dili olarak multinational bir alt yapi kursun ve Ajax kriterleri gelsin. Ve Hollanda tipi forvet yetissin.

Altinci tabiiki transferi hoca yönlendirsin. Yapsin demiyorum ama yönlendirsin.

Yedinci olarak tabii Lincoln, Umit karan, Necati, gibi kontamine edebilecek adamlarla takimin ve hocanin isi olmasin.

Dahada var sonra artik...

(Ozan oglum gelde bir iki satir yaz, adamin geldi)
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hosgeldin Alpay!

Ben FR'in gelisini olay olarak görmuyorum. Bir sure issizdi diye hatirliyorum, yanlis olabilirim.
Katkisi ne olur hakkinda bir yorum yapmak istemiyorum, görecegiz. Her TD yasadigi ve
calistigi ulkeye aklimatize olmaya özen göstermeli, insani olsun, saha sartlari olsun. Hangi kafa
yapisi ile geliyor bilmiyorum, ama zihnini acik tutsun cunku TR zor ulke. Medya birkac kisinin
elinde, millet yönlendirilmeye yatkin, oyuncular profesyonalizmden uzak bir yasan icindeler.

Kariyeri tartisilmaz diyenlere sözum onu fazla buyutmeyin olacak. Neticede yaptiklari ile
degerlendirilecek. Ben özunde yabanci TD'e karsiyim, yabanci TD'un turk futboluna birsey
verecegine, verdigine inanmiyorum. Gelmeleri su acidan faydali, bizi kompleksimizden
arindiyor olmalari. Kompleksli oldugumuzu inkar edemezsiniz herhalde...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Konu turk yabanci degil,kompleks degil (herkes zanettiginin aksine bu kadar sig dusunmuyor), bir sistem kurulmasi Hasan. Bu sistem kurulurkende hem gecmisi, hemde kariyeri tartisilmiyacak bir teknik direktorun olmasi ve onu elestirecek adama ''Sen kimsin Rijkardi elestirecek , sen kisa pantalonla dolasirken adam Milanda Gullitle kupalari topluyordu '' diye lafi yedirilirken, gunluk basarisizliklarda taraftarin ve yonetimin buyuk bir guvenle antrenorun ve sistemin arkasinda durabilmesi.. Turklerden kim gelirse gelsin, bu asamada yerler adami cig cig. Abdullah Avci, Ersun Yanal, Ertugrul Saglam, vs.. ilk ayi cikartamaz.Turk antrenorler ancak kurulmus ve basarili bir sistemin ustunde hayatta kalabilirler. Derwallin ve Kallinin oturttugu sistemin meyvelerini Mustafa Denizli ve Fatih Terim topladi. FR'kini ise (artik bu antrenoru boyle kisaltacagim soyismi cok zor) insallah Tugay, Abdullah Avci, Ergun vs.. toplayacak. Yerliden yanaysan, FRdende yana olmak zorundasin.

Yapilmasi gerekenlere devam:

Sekizinci olarak GS takimi cok iyi oldu, onune gecin, kirin ayaklarini diyen Federasyona karsi iliskiler duzeltilip, baskilar yapilip, ozelikle Merkez Hakem Komitesi ve Oguz Sarvana baski olusturulmali. Obur yandanda Lincoln, Karan, Linderoth, Nonda, Aydin vs gibi nazik, yerden kalkmayan, devamliligi olmayan adamlar yerine , ayaga yere sert basan ve genc olan adamlar oynatilmali. 11 tane degil, 22 tane tas gibi adama ihtiyac var. Gecen yilki yumusaklik onlenmeli.

Dokuzuncu olarak ise muhakkak fizikle oynayan ,bir-iki ileri uc adamina ihtiyac var. Kapanan ve kasap havasi oynayan, hakemdende destek alan Anadolu Takimlarina karsi, vucuduyla yararak ayakta kalan ve ekmegini tastan cikaran santrafora ihtiyac var. Özgürcan, Mehmet Yildiz, Mehmet Yilmaz , vs gibi sadece Anadolu takimlarinin kilidini dove dove acmak icin kulanilacak yedek forvete ihtiyac var. %70 top hakimiyetinin faydasi yok, sisirerek , ittire kaktira ,dove dove , ilk golunu atacaksin, sonrada ustune geldiklerinde pas manyagi yapacaksin. Gecen yilki hataya dusup yumusak kalirsan , 25 tane ameliyat edilen futbolcun olur, ayakta adam kalmaz. Total futbol oynayarak yenebildigimiz gibi , doverekte yenebilelim.

Onuncu olarak ise artik su serbest atis verimliliginin saglanip , lütfen ve lütfen Sabrinin ve diger kabizlarin, Lincoln gibi gucu kalmayan meymenetsiz adamlarin topun basina gecmesi onlenmeli.
NO ADNANS, NO CRY !!

Can Ergun

Post by Can Ergun »

muhakkak fizikle oynayan ,bir-iki ileri uc adamina ihtiyac var. Kapanan ve kasap havasi oynayan, hakemdende destek alan Anadolu Takimlarina karsi, vucuduyla yararak ayakta kalan ve ekmegini tastan cikaran santrafora ihtiyac var.
Bunun esas geri uç adamlarına ihtiyaç var bence,toplasan anca 2 tane yıldız oyuncusu olan ve ayak kıran takımlara karşı bu adamları koyacaksın sahaya,verecek eline ayakları bilekleri,bakalım o zaman nasıl puan alıyor o Ankaragücü,Sivas vs ?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote: ..
Sekizinci olarak GS takimi cok iyi oldu, onune gecin, kirin ayaklarini diyen Federasyona karsi iliskiler duzeltilip, baskilar yapilip, ozelikle Merkez Hakem Komitesi ve Oguz Sarvana baski olusturulmali. ....
Zaten bu kafa ile gidildigi icin federasyona ters dusuldu. Kimse kabahati kendinde aramadi. hakeme ve federasyona buldu bugunku hali. Dag basinda miyiz? Federasyon kimi boylesine karsisina alir? Avrupada ezilirken de mi UEFA kirin ayaklarini vermeyin faul filan demis acaba?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Ergun wrote:
muhakkak fizikle oynayan ,bir-iki ileri uc adamina ihtiyac var. Kapanan ve kasap havasi oynayan, hakemdende destek alan Anadolu Takimlarina karsi, vucuduyla yararak ayakta kalan ve ekmegini tastan cikaran santrafora ihtiyac var.
Bunun esas geri uç adamlarına ihtiyaç var bence,toplasan anca 2 tane yıldız oyuncusu olan ve ayak kıran takımlara karşı bu adamları koyacaksın sahaya,verecek eline ayakları bilekleri,bakalım o zaman nasıl puan alıyor o Ankaragücü,Sivas vs ?
Bana kalirsa sniper tutmak lazim. Boyle ayak eline verilince alnindan vursun; boylece hem Turk futbolu kurtulsun hem de GS. Ya da seyirciden fedailer toplamak lazim. Bunlar mactan once bir iki tokatla goz dagi versinler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply