2009/10 sezonu formaları

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

2009/10 sezonu formaları

Post by Mehmet Gorgen »

Can Ergun

Re: 2009/10 sezonu formaları

Post by Can Ergun »

Mor ve enine çizgili formalar gerçekten felaket. Mor ne alaka!
Şu an kullandığımız formaların arkasındaki fontların rengini 1 sene boyunca beyaza döndürememiş,bu yüzden oyuncuların ismi,numarası okunmamasını sağlayan bir yönetimden de forma konusunda "mor" gibi abuk bir seçim beklerim.
Turuncuyu bile benimsemek kolay olmadı,sarı-kırmızı karışınca turuncu olur gibi nedenlerle benimsermiş gibi yaptık ama bu mor fikri abuk ötesi.

Düz kırmızı,düz sarı,parçalı (klasik) ve belki çubuklu (şart değil) bunların arasına beyaz ve turuncuyu da eklerseniz 5-6 formamız oluyor.Yeter de artar.O mor formayla alacağımız bir yenilgiden sonraki başlıkları görür gibiyim...

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Mehmet bunlar official forma degil ki :)
Haber diye koydugun seyin haberden cok es-dost lakirdisi oldugu belli oluyor.
Habercilik diye ortaya cikan sitelerin gayri ciddilikleri komedi boyutuna varmis durumda.

Eflatun/mor tonajda forma var ama geliyor.
Orasi zaten duyulmustu.
liberta per gli ultras

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Yıllardır güzel bir dizayn çıkaramayan yönetimlerin forma konusundaki tek başarısı turuncu forma olmuştu. Umarım ona devam ederler, ufak bir iki değişiklikle.
2006-2007 sezonundaki çizgili forma da hoşuma gidiyordu.
Rezaletlerden hatırladığım da Lucescu dönemindeki kırmızı Umbro forması, Kosecki döneminden Adec Saat reklamlı forma, Fatih Terim'in 2. dönemindeki altın ve gümüş rengi kokoş formalar ve ortasında siyaha çalan parçalı forma.

Sanırım asıl sorun, kullandığımız sarı ve kırmızının baskın renkler olması nedeniyle farklı dizaynların yapılmasının zorluğu.

Bence yapılması gereken, birçok büyük Avrupa kulübünde olduğu gibi, kulübün trademark bir formasının olması (bu da muhtemelen parçalı formanın varyasyonları olabilir), bunun yanında her sene pazarlama amacıyla farklı renklerde deplasman forması üretilmesi.
Manchester düz kırmızı, Chelsea düz mavi, Arsenal kırmızı üzerine beyaz kollu, Barcelona bordo-mavi, Milan kırmızı-siyah çizgili, Inter mavi-siyah çizgili, Real Madrid beyaz üzeri eflatun, Liverpool düz kırmızı üzeri beyaz kol çizgili formalarından 1. kit olarak yıllardır pek ödün vermiyor, ve herkes onları böyle tanıyor.

Nette bakınırken şöyle bir sayfada şahsen güzel bulduğum bir dizayn var, sağ taraftaki... Turuncu formanın parçalı bir varyasyonu

http://www.1forum.net/galatasaray/yeni- ... 86907.html

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Verdiğiniz linkte Turuncu-parçalı sentezi ilk bakışta orjinal ve hoş görünse de , bence karakter açısından zayıf. Bir futbol takımının özellikle evinde giydiği tek forması olmalı,diğerleri deplasman,Avrupa,kupa vs vs diye ayrılabilir.Bizimkiler inatla şu parçalı formayı "official" forma olarak kabullenemedi. En azından kendi evimizdeki maçlarda tek tip forma giyelim.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Soldaki forma hos gorunuyor. Sampdoria formasinin turuncu olani gibi.

Duz kirmizi bir formam vardi. Hala bir yerlerde durur. 2001 yilinin sanirim. Perezlerin oldugu sene yanlis hatirlamiyorsam.

http://1.bp.blogspot.com/_ouuuojZNI6c/S ... 02+3rd.JPG

Ben begenmistim.

Favorim hep siyah forma olmustur. Almamis olsamda :P

Hepsi burada iste

http://www.tribuntv.com/resimler/haber/ ... -forma.jpg
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Zoban Raftik wrote:Mehmet bunlar official forma degil ki :)
Haber diye koydugun seyin haberden cok es-dost lakirdisi oldugu belli oluyor.
Habercilik diye ortaya cikan sitelerin gayri ciddilikleri komedi boyutuna varmis durumda.

Eflatun/mor tonajda forma var ama geliyor.
Orasi zaten duyulmustu.
:lol: cok guldum, umarim dedigin dogrudur ama gercek olma ihtimali yuksek...

Facia gercekten...hep söylerim, parcali formanin nesi var diye, bizlere miras kalmis
o forma varken...Arsenal, Moan U ( :) ), Barca, Real bile özune sadik kaliyorken bu ne?!

Öf öf...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Parcali var yine Hasan abi.
Gecen yilin joker formasi Turuncu yerine bu sene o forma Eflaton/Mor formunda.
Beyaz agirlikli bir mor da olabilir, omuzlarda.
Nihayi hallerini ben de bilmiyorum.
Temmuz ortalarinda olur lansman.
liberta per gli ultras

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Parcali formayi göremedim...ev sahibi oldugu maclarda onu giymelerini isterdim, deplasmanda
ne giyerlerse giysinler...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Bizim ligde sanıyorum ters bir durum var. Takım parçalı formayı daha çok deplasmanlarda giyiyor gibi geliyor bana. Ya da daha doğrusu, ASY'deki maçlarda daha çok diğer formalar giyiliyor. Ben de takımların kendi evindeki maçlarda klasik formalarını giymeleri gerektiği konusunda hemfikirim.
Tan Erten

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Hasan Tezcan wrote:Parcali formayi göremedim...ev sahibi oldugu maclarda onu giymelerini isterdim, deplasmanda
ne giyerlerse giysinler...
Abi yukarda konulanlar ve nette dolasan seyler taraftarlarin urettigi calismalar.
Resmi olarak formalarin lansmani yapilmadi.
Parcali forma yine olacak bu sene.
liberta per gli ultras

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Koyu renk formalarda beyaz font kullanmazlarsa bu işi bilmediklerinden emin olacam.O ne rezaletti bu sezonki formaların siyah yazıları...

Emre Girici

Post by Emre Girici »

Zoban Raftik wrote:Abi yukarda konulanlar ve nette dolasan seyler taraftarlarin urettigi calismalar.
Resmi olarak formalarin lansmani yapilmadi.
Parcali forma yine olacak bu sene.
Peki TTNET konusunda bir kesinlik var mı? Avea'yi birakıp TT'ye mi geçiyoruz?
Emre Girici

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Evet gogus reklami Turk Telekom.
liberta per gli ultras

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Antremanda görülen forma reklamı,resmi formada da aynı olacaksa bu dizaynları yapan,fontları ve renkleri seçen kişiye ciddi saydıracam,olamaz bu kadar özensizlik.Şirket turnuvalarında dandik formacılara yaptırılan dandik formalarda bile daha özenli çalışmalar gördüm...

Hadi anladım font-renk seçimini bilmiyorlar,beceremiyorlar biz bu adamların(adidas,puma vs) yaptığı,sunduğu her formayı şartsız kabul etmek zorundamıyız? Kulüpten kimse çıkıp demiyor mu bu ne biçim font, neden forma arkası yazılar siyah ve yapıştırma gibi duruyor? Bunu görüp onay veren arkadaşa da selam ederim !

Koskoca GS forması 2-3 tane adamın elinde oyuncak oluyor.

Post Reply