LINCOLN. ARTIK SENİ İSTEMİYORUZ, ama sevenleri var :-)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

LINCOLN. ARTIK SENİ İSTEMİYORUZ, ama sevenleri var :-)

Post by Mehmet Gorgen »

Halbuki geldiğinde ne kadar çok sevinmiştim. Her ne kadar Schalke'deki performansını hiç yaklayamasa da bazen sayısı az da olsa çok güzel maçlar çıkarttı.Oynamak istediğinde kendisi seyretmek zevk veriyor fakat o da tatlı canı isterse.

Performansı kötü olsa bile, insanda takım arkadaşlarına biraz saygı olacak. Daha doğrusu futbolcu olmadan biraz adam olunmalı.Şu Afrikalı Nonda bile senden daha çok karakterli.

Bir değil, iki değil, bu kaçıncı vukuat be adam.

Herkesten 1 hafta önce tatile gittin birşey diyen olmadı ama bu saatten sonra da sakın gelme.

Olduğun yerde kalmaya devam et. Benim gibi senin gelmeni çok isteyenler bile artık defolup gitsin demeye başladıktan sonra, bu takımdan sana hayır gelmez. Yarın ilk kötü performansında bu seyirci seni geldiğine çok pişman edecek bilesin.

Karaktersiz futbolcuyla işimiz olmaz.

Bye bye.. :D :P

Birkan Erol

Re: LINCOLN. ARTIK SENİ İSTEMİYORUZ.

Post by Birkan Erol »

Sorun nedir?
" tazminat mı? "
Artık yeter, dur deyin şu futbolcu bozuntusuna.
Yeter!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

"Seni istemiyoruz" diyerek ipleri koparmayalim, olan kulube ve takima oluyor.olan kulup kasasina oluyor. Mucadele uluorta yapilamali...ama yönetimin isine geliyor olabilir.

Ben sahsen umutluyum. Bu sene son senesi, kontrati bitiyor, yanlis hatirlamiyorsam.

Lutfen biraz daha ilimli davranalim :P
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bu seyirci olduktan sonra gene yuz bulur.
Bir niyeyse nerden gerekiyorsa '' no look'' pasta
Lincoln diye bogururler, adam ormayi oper, sonra ayni gamsizlik, falan filan.
Bu aptal seyirciye müstahak.

Giderken Butun valizlerini topladi, birde boyle gec geliyor, biktirip bedava bonservise
ve oynamadan , yorulmadan rahat sene gecirmeye oynuyor.
bu yil bu adam bizi cok ugrastiracak ayni gecen yillarda oldugu gibi.
Adam futboluda sevmiyor, yaptigi ise saygisi yok.
Yahu Rijkarda ile Neskens yahu. Sen sumuklu halinle Rioda copluk karistirirken
adamlar efsaneydi. biraktim GS'yi, insan meraktan tanismak icin gelir.
Ne futbolu seviyor, nede ekmek parasina saygisi .
Su herife bir yil boyunca kopek muhabbeti yapip
toprak sahada calistirip A takimin oldugu yerdeki havayi solumasina dahi musaade etmeyeceksin. Gider ayakta saglam bir sopayla ugurlayacaksin.
NO ADNANS, NO CRY !!

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Bence bu sene Rijkard'ı teknik direktörlüğe getirerek Lincoln meselesinide çözmüş olduk.
Çünkü Rijkard'ı önceki görev yaptığı takımlardan tanıyanlar gayet iyi biliyor ki
Rijkard'ın böyle oyunculara tahammülü yok.

Ya Lincoln kendine çeki düzen verip takım için elinden geleni sahaya yansıtacak.
Ya da hem Rijkard gibi bir hocanın istemediği ve Galatasaray'dan kapı dışarı edilmiş
bir futbolcu konumuna düşecek ki ileride onu almayı düşünecek kulüpler içinde kendisi
açısından kötü bir referans olacak.

Sonuç olarak Galatasaray her iki durumda da kazanmış olacak.
Umarım bu kazanç "Lincoln'den kurtulduk" şeklinde bir kazanç olmazda,"Lincoln Rijkard'ın
gelmesi ile ikinci baharını yaşıyor" şeklinde bir kazanç olur.

Bana göre bu sene Lincoln'le uğraşmak zorunda kalmayacağız.Tam aksine kendi oynamak
için uğraş verecek.Lincoln gamsız bir adam ama aptal değil.Ortamı da iyi koklayan bir
oyuncu.Bu senede aynı kafayla giderse kendi kaybeder,bunu en iyi kendi biliyor olması
lazım.

İşte bu yüzden takımın başına yerli yabancı herkesin saygı duyduğu birini getirmenin
önemi ortaya çıkıyor.Bu takımın genel performansında da ciddi bir artış göstermesine
sebep oluyor.(Bilhassa yabancı oyuncuların.Çünkü artık takım içinde kendilerini yarı
İlah gibi görmelerinin sonunu getiriyor)

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Bu kadar büyük paralar verilerek alinan oyuncularin uzunca bir süre cok yakindan izlenmesi ve birden fazla ciddi kaynaktan referans alinmasi gerekliligini ögretmistir bize Lincoln vakakasi.

Maalesef forumda aylar öncesinde yazdigim seyleri buraya tekrar copy-paste yaparken icim sizliyor:

Bu adamdan hayir gelmez! Kisiligi bozuk, asosyal, takim ruhundan uzak, dürüst degil, oz-disiplin yok, fizik kapasitesi cok düsük, hırs yok, antreman sevmez...

Lincoln, müptelalik yaratan kötü aliskanliklara benziyor: Izlerken mest edip keyif veriyor ama bünyeyi icten ice bozuyor.

Rusya'dan ya da Körfez'den hayirli bir kismeti ciksa da hem o mutlu olsa hem de ben. Inanin, Kewel ayni mevkide daha iyi performans verir.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Adriano falan olsa aklım yatar. Ama Lincoln. İyi bir oyuncu olduğu kesin ama bu kadar da kapris yapacak kadar yıldız değil. 2 senedir yaptığı katkı tartışılır. Yahu Hagi yapsaydı anlardım bunu ki Hagi karakteri itibari ile asla öyle bir oyuncu değildi zaten de hadi bu kadar şey verdi yapar hakkı derdim. Lincoln'e bütün bu yaptıkları karşılığında verilen cüzi para cezaları dışında hiçbir cezai müeyyide de uygulanmadı bildiğim kadarıyla. Şimdi biraz bekleyelim ve yönetimin tepkisini görelim derim. Rijkaard böyle şeylere müsaade etmeyip aba altından sopayı gösterirse bakalım yönetim bu işe ne diyecek? Hocam idare et diyeceklerse hala, boşuna nefes tüketiyoruz burada. Böyle bir Lincoln'den gelecek hayrın kimseye faydası yok. İş profesyonellikse, mesleğe saygı ise Kewell'ı izlemek yeter de artar bile. Ee zaten öyle bir kariyer de her oyuncuya nasip olmuyor işte. Ayıptır.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aba altindan sopa gostermek icin kontratinda gec kaldigi hergun icin $10 bin Avro filan gibi bir madde koymalari lazimdi. Bu olmayinca boyle kafadan ceza koyamiyorlar. Temel'in dedigi gibi idam sehpasinda bu GS'a ders olsun. Boyle zaten netameli oldugu eski takimindan bu hareketleri yuzunden kovulan bir adama karsi boyle bir onlem almadiklari icin. Bir hafta gelmedi mi ustune ustluk kontrati da fes olur diye bir madde olsa bakin bakalim bu numarayi cekebilir mi idi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kaan Önem wrote:...İş profesyonellikse, mesleğe saygı ise Kewell'ı izlemek yeter de artar bile. Ee zaten öyle bir kariyer de her oyuncuya nasip olmuyor işte. Ayıptır.
Kaan "özel isleri" yuzunden 1 Temmnuz da (!!) geriye dönmesi beklenen profesyonellik abidesi Kewell hakkinda ne diyeceksiniz. Gazeteler yönlendiriyor olamaz mi, Lincoln diye tutturmussunuz. Asil ayaptir dememiz gereken husus bu olsa gerek.

Ben Kewell'in 1 Temmuz'a kadar izin almasina yok artik diyorum, zaten sezonu sakatliklarla gecirdi...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hasan Tezcan wrote:
Kaan Önem wrote:...İş profesyonellikse, mesleğe saygı ise Kewell'ı izlemek yeter de artar bile. Ee zaten öyle bir kariyer de her oyuncuya nasip olmuyor işte. Ayıptır.
Kaan "özel isleri" yuzunden 1 Temmnuz da (!!) geri dönmesi beklenen profesyonellik abidesi Kewell hakkinda ne diyeceksiniz? Gazeteler yönlendiriyor olamaz mi, Lincoln diye tutturmussunuz. Asil ayaptir dememiz gereken husus bu olsa gerek.

Ben Kewell'in 1 Temmuz'a kadar izin almasina yok artik diyorum, zaten sezonu sakatliklarla gecirdi...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hasan Tezcan wrote:
Kaan "özel isleri" yuzunden 1 Temmnuz da (!!) geriye dönmesi beklenen profesyonellik abidesi Kewell hakkinda ne diyeceksiniz. Gazeteler yönlendiriyor olamaz mi, Lincoln diye tutturmussunuz. Asil ayaptir dememiz gereken husus bu olsa gerek.

Hasan
,
Kewell sana mesaj gönderdi. sadece "El insaf" diyor. :lol:

Herkes tatildeyken o 10 Haziran'da Bahreyn karşısında milli takım'la maç yapıyordu. Bırak da 11 Haziran 30 Haziran arasında 3 hafta tatil yapsın.

http://www.fifa.com/worldcup/preliminar ... eport.html

Kewell'lı diğerleriyle bir tutma lütfen.Adam sakatken şu maçta sahalara döneceğim dedi.O maçta sahada olan biri. Lincoln'den farkı izin verilen tarihten sonra 1 gün bile gecikmişliği yok.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Abi, ama bu Lincoln'ün ilk vukuatı değil ki. Öyle düşünmek lazım. Adam resmen umurumda değilsiniz, ben kafama göre takılırım mesajı veriyor. Sonra denildiği gibi armayı öpüyor, hoopp herkes yelkenlerini suya indiriyor. Gazetede az evvel okudum, yine yüklü bir para cezası bekliyormuş kendisini :lol: Para cezaları da sinek vızıltısı geliyor olacak ki, sürekli aynı davranışı sürdürme eğiliminde, hiç etkilenmişe benzemiyor maşallah. Bu arada gelecek vaadeden genç yetenek Gökhan Zan'ı almış galatasaray, o da hayırlı olsun :D

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gorgen wrote: Hasan
,
Kewell sana mesaj gönderdi. sadece "El insaf" diyor. :lol:

Herkes tatildeyken o 10 Haziran'da Bahreyn karşısında milli takım'la maç yapıyordu. Bırak da 11 Haziran 30 Haziran arasında 3 hafta tatil yapsın.

http://www.fifa.com/worldcup/preliminar ... eport.html

Kewell'lı diğerleriyle bir tutma lütfen.Adam sakatken şu maçta sahalara döneceğim dedi.O maçta sahada olan biri. Lincoln'den farkı izin verilen tarihten sonra 1 gün bile gecikmişliği yok.
10 Haziran...ustelik milli mac (Bahrain :lol: ), mac ve mac öncesi gecirdigi uzuuuuuun hazirlik dönemi cok yormus o zaman...bu tur durumlarda kasikli sözcuk geliyor aklima, ingilizlerin fransizlarin rol oynadigi ufak bir saptama. Hayranlik bir zehir gibi icimizde.

Sakatliklarla bogusan, sahada her haliyle hazir gözukmeyen Kewell'in herkesten cok antrenmana ihtiyaci var...1 Temmuz diyorlar, bakalim ne zaman dönecek. 1 saat geciksin burayi ne hale getirecegim :wink:

Gecmis sezonun muasebesini yapmadim yapmayacagim, cunku sezon boyunca cok kafa utuledim, lutfen ayni hatalari bu sezonda yapmayalim :P

GS oyunculari hakkinda birsey söylemek daha erken. Dedigim gibi bu sezon onun icin cok önemli bir sezon, son senesi, onun icin yirtik atmayin. Destek olun, inanin. Takimin huzura ihtiyaci var.

Mehmet ingilizler özunde profesyonel gözuksede simarik ve savurgandir. Mactan evvel ve sonra icti ictikleri, sarhos olup ortaligi yiktiklari, mahkemelik olduklari sizler icin asikar olmasa da gazete mansetlerinde. Kewell yapmiyor diyebilirsiniz ama genel olarak onlarin anlayisini degistirmez. Prosfesyonellik, is anlayisi demistiniz...MGC döktur simdi :P

Insanlari kucuk görme, hor görme adetleri de vardir....ayrica tahta bacaktirlar.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kaan Önem wrote:Abi, ama bu Lincoln'ün ilk vukuatı değil ki. Öyle düşünmek lazım. Adam resmen umurumda değilsiniz, ben kafama göre takılırım mesajı veriyor. Sonra denildiği gibi armayı öpüyor, hoopp herkes yelkenlerini suya indiriyor. Gazetede az evvel okudum, yine yüklü bir para cezası bekliyormuş kendisini :lol: Para cezaları da sinek vızıltısı geliyor olacak ki, sürekli aynı davranışı sürdürme eğiliminde, hiç etkilenmişe benzemiyor maşallah. Bu arada gelecek vaadeden genç yetenek Gökhan Zan'ı almış galatasaray, o da hayırlı olsun :D
Kaan senin yazilarini dikkatle okuyorum cok iyi yaziyorsun, zevkle okuyorum yazilarini, ama bu hususta biraz erkencisin. Sonra bu adamlar gidici, Hagi bile gitti, onun icin ustunde durulmasi gereken konu transfer edildigi an.

Gökhan Zan transferi ucuz diyorlar, 2 sene icin 2 milyon euro alacak diyorlar, bana cok geldi, ama neticede bu transfere inananlardanim. Umarim Servet icin bir gelisme saglar.

Not: Gazete okuma, kazan kaynatiyorlar. Kewell geciksin birkac gun o zaman görursun.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: LINCOLN. ARTIK SENİ İSTEMİYORUZ, ama sevenleri var :-).

Post by Hasan Tezcan »

Topic'i az biraz degistirdim kusuruma bakmayin :P

Post Reply