Hazirlik Maclari 2009-2010 (Yayın D-smart & Eurosport)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Ergun

Re: Hazirlik Maclari 2009-2010 (Yayın D-smart & Eurosport)

Post by Can Ergun »

Gönderilmesi gerekeneler: Volkan,Sabri
-----------------------------------------------
Volkan nerde oynadığnı unutmuş, defans hatası yapıyor,topu ayağından kaçırıyor üst üste,kayıyor,bindirme yapmıyor,olcak gibi değil, yedek bile olmamalı.Yeterince şans verildi.

Sabri,ben artık bu adamın adını duymak,yüzünü görmek istemiyorum.Uğur girdikten sonra bunun nasıl lüzumsuz bir oyuncu olduğu ve mental olarak ne kadar zayıf olduğu iyice ortaya çıktı.Hele ceza sahası içinde rakibin yaptığı ortayı kesip,kendi etrafında tur atmasından tutun,kalecisine doğru top sürmeler mi istersiniz,neler neler... Beyinsizliğin bir sınırı olmalı,GS'da oynuyorsun.

Umutsuz vaka : Mustafa Sarp, Barış
---------------------------------------------------
Mustafa Sarp, ilk alındığında ne gerek vardı demiştim,dün 4 lü defansın önünde 30 kere topla buluştuysa 26sını geri ve yana kullandı,yana derken topla buluştuğu noktadan daha geriye. Falsolu pas verince iyi birşey yaptığını sanıyor,top böyle kavis alınca güzel görünüyor ya hani... Bu takıma karşı ve yanında 18 lik bebeler varken böyleyse,CL maçı gibi ortamlarda altına kaçırabilir.

Barış,dün kendi kalesine doğru 2-3 kere depar yaptı ileri gidilecek pozisyonlarda,etkisiz eleman ama inanılmaz bir kondisyon var.Sabri gibi açıklarını koşarak kapatıyor.Bu maç kötüydü ama hala bi umudum var.

Bende iş var diyenler: Uğur,Alparslan,Erhan,Serdar
-------------------------------------------------------
Uğur direkt ilk 11,Alparslan da düşünülmeden ilk 18 oynamalı.Erhan ve Serdar ilk 18 e girebilir mi bilmiyorum ama Aydın'a verilen şans Serdar'a da verilebilir.Forvet olarak Erhan'da henüz birşey göremedim ama bu kötü manasına gelmiyor.

Coşanlar : Emre Çolak, Yaser
-------------------------------------------------------
Herkes Emre'den bahsediyor,iyi hoş güzel ama Yaser bence coşmuş veya doping kullanıyor.Hızlanması inanılmaz artmış,geçen sene 70/100 iken şu an rahat 80 düzeyine çıkmış denilebilir.Böyle devam ederse 4-3-3 ileri 3 lüsünde işler kızışacak.Ben çok beğendim.Emre topa hakim ve kaliteli bir oyuncu ama fizik olarak çok zayıf,sivrisinek gibi ama dün öyle böyle çaktı 30 metreden,geçen maçtaki volesi,ara pasları herşey ok. Arda'ya tapıyor,maçta aldığı her topu istisnasız Arda'ya verdi nerdeyse.Daha mantıklı olması lazım ama normal karşılıyorum.

B.Leverkusen maçında artık ideal 11'i ufaktan oturtmak lazım.

--------------Leo--------------
---Ugur--Servet--Hakan(Emre G.)--Alparslan(Hakan)
------------M.Topal----------------
-----Ayhan----------Arda-------
--Keita-------------------Kewell
-------------Baros--------------

Bu kadroda Linderoth ve Barış, Ayhan'ın oynadığı yer için çekişir.Emre Güngör iyi durumdaysa Servet'in yanına, değilse Hakan demek geliyor içimden ama G.Zan alındı diye Servet'in yanına bunu koyarlar olan Alparslan'a olur...

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hasan Tezcan wrote:
Mert Tokman wrote:Son soylemek istedigim - Volkan'dan sonra oyuna giren Alpaslan'in o kanada biraz daha hareket getirdigidir.
Alparslan mi???!! Harika cocuk!
Alparslan'i Umit Davala W. Bremen'den getirmisti. Hakan Balta, ve Volkan var diye Skibbe hic sans tanimamisti, sonra da uzun muddet sakat kaldi Bulent de kullanamadi. Devamli oynayabilse kumasi cok iyi bir cocuk ama bayagi tecrube eksikligi var. Ofansif yonu bayagi iyi.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Biricik wrote:Allah gonlune gore versin, Pirlo son derece mutevazi bir secim olmus. 8)
:D :D Utandim yoksa aslinda Xavi'yi isteyecektim :D

Sevgili Murat yanlis anlasma olmus... Ben Pirlo'yu sadece tarif amacli one surmustum. Bana gore Pirlo ile Guti arasinda da tarz farki var. Ben Guti'yi Ambrossini'ye yakin buluyorum - Pirlo liderlik ozellikleri daha fazla olan, topu isteyen, duran toplari kullanan adam olarak goruyorum - Xabi Alonso, Xavi, Van Bommel de oyleler.

Bize gelebilir olarak Bradley'i onermistim. Sadece milli maclarini seyrettim Bradley'nin - milli takim ve klupler bazinda ayni performansla oynayip oynamadigini bilmiyorum acikcasi - ama USA milli takiminda oynadigi tarz Rijkkard'in sistemine cok uygun.

Bugun maraton.com da Liverpool'lu Lucas'in ismi geciyor. Xabi Alonso ve Mascherano nun yedekligini yapiyor orada - en azindan o bolgeye adam arandigi konusunda umit verici ama olmasina ihtimal vermedigim bir transfer haberi.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

D-Smart
Avrupa Kupasi maclarini yayinlayacag Euro Football kanalini senelik 200 TL den satmaya hazirlaniyor. Tobol maci ile beraber cok tantana cikacagini dusunuyorum.
Free diye sattiklari D-smart kutularin simdi parali uyelikler eklemeye basladilar.
liberta per gli ultras

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS TV de AVEA kamp programi basliginda FR ile yapilan canli roportaji seyrediyorum. Hem cevirmen hem program sunucusunun iyi niyetine ragmen ciddi ceviri hatalari var. Roportajdaki sorularin icerigi ve kaliteside tartisilir.

FR bir iki soruyu bunlar internal affairs icerigi cumlesiyle guzelce gecistirdi. Bunu oncelikle roportaji yapan sahsin bilmesi gerekli. Ozellikle cevirmenin yeterliligi konusuna eginilmeli. Oturdugum yerden ahkam kesmek, bir calisanin ekmek parasiyla oynamak hos degil ama sorun olmadigini soylemekde bize haksizlik.

Onerim bundan sonra yapilacak kamp ve butun FR roportajlarinda biraz daha yaratici ve tecrubeli bir kisinin gorev almasi. Cevirmen icin ise yorumu roportaji seyredenlere birakiyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Yonetimden mutlaka bir iki kisi 9 Temmuz aksami yayinlanan FR AVEA kamp gunlugu roportajini izleme firsati bulmustur. Program bir saati su an itibariyle asti. Program suresince uretilen sorularin icerigi ve zenginligi, genel program kalitesi, ceviri verimliligi ve kalitesi hakkinda acaba neler dusunuyorlar?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Murat Biricik wrote:Yonetimden mutlaka bir iki kisi 9 Temmuz aksami yayinlanan FR AVEA kamp gunlugu roportajini izleme firsati bulmustur. Program bir saati su an itibariyle asti. Program suresince uretilen sorularin icerigi ve zenginligi, genel program kalitesi, ceviri verimliligi ve kalitesi hakkinda acaba neler dusunuyorlar?
genç çevirmen arkadaşı yanılmıyorsam birkaç dil bildiği için tutmuşlar. İngilizce bilmediğini iddia etmek çok haksızlık olur.Fakat tercüme ederken 1 cümleyi doğru tercüme ederken 1 cümleyi de kafasından ekliyor. Bazı soruları da yanlış anlayıp yanlış aktardı. Rijkaard da bu ne biçim soru der gibi baktı.Gerçi soruyu soran GSTV muhabirinin de şimdiye kadar doğru dürüst bir soru sorduğunu da görmedim.
İlkokul seviyesinde sorular soruyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote:GS TV de AVEA kamp programi basliginda FR ile yapilan canli roportaji seyrediyorum. Hem cevirmen hem program sunucusunun iyi niyetine ragmen ciddi ceviri hatalari var. Roportajdaki sorularin icerigi ve kaliteside tartisilir.

...
Frank Ingilizce mi yoksa Hollandaca mi (Dutch demek istedim yani) konusuyor bunlar Almanca da bilir aslinda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:
Murat Biricik wrote:Yonetimden mutlaka bir iki kisi 9 Temmuz aksami yayinlanan FR AVEA kamp gunlugu roportajini izleme firsati bulmustur. Program bir saati su an itibariyle asti. Program suresince uretilen sorularin icerigi ve zenginligi, genel program kalitesi, ceviri verimliligi ve kalitesi hakkinda acaba neler dusunuyorlar?
genç çevirmen arkadaşı yanılmıyorsam birkaç dil bildiği için tutmuşlar. İngilizce bilmediğini iddia etmek çok haksızlık olur.Fakat tercüme ederken 1 cümleyi doğru tercüme ederken 1 cümleyi de kafasından ekliyor. Bazı soruları da yanlış anlayıp yanlış aktardı. Rijkaard da bu ne biçim soru der gibi baktı.Gerçi soruyu soran GSTV muhabirinin de şimdiye kadar doğru dürüst bir soru sorduğunu da görmedim.
Bunlar olagan isler cunku her oune gelenin eline bir mikrofon tutusturulup saliyorlar ortaya. Daha gecenlerde soylemistim. Adam Neeskens'e penalti konusunda onca soru soruyor ama aklina hic gelmiyor "acaba profesyonel hayatinizda hic penalti kacirdiniz mi? kacirdi iseniz hangi macti" diye. Ya da profesyonel futbol hayatinizda penalti yuzdeniz nedir diye sormak aklina gelmiyor. Sadece onlar ne penalti idi oyle. Sert vuruyorsunuz filanla gecirmis olayi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Murat Biricik wrote:GS TV de AVEA kamp programi basliginda FR ile yapilan canli roportaji seyrediyorum. Hem cevirmen hem program sunucusunun iyi niyetine ragmen ciddi ceviri hatalari var. Roportajdaki sorularin icerigi ve kaliteside tartisilir.

FR bir iki soruyu bunlar internal affairs icerigi cumlesiyle guzelce gecistirdi. Bunu oncelikle roportaji yapan sahsin bilmesi gerekli. Ozellikle cevirmenin yeterliligi konusuna eginilmeli. Oturdugum yerden ahkam kesmek, bir calisanin ekmek parasiyla oynamak hos degil ama sorun olmadigini soylemekde bize haksizlik.

Onerim bundan sonra yapilacak kamp ve butun FR roportajlarinda biraz daha yaratici ve tecrubeli bir kisinin gorev almasi. Cevirmen icin ise yorumu roportaji seyredenlere birakiyorum.
Dun aksam sans eseri ben de seyrettim.Lap top evde olmadigiicin yazamadim.
Ben tercume hatalarindan cok spikerin soru soramama becerisinden bahsedecektim.

Ulan Turkiye'deki en sansli basin mensubusun. Turkiye'ye gelmis gecmis en kariyerli hocalardan biri (en kariyerli olani degilse ikincidir) karsinda oturuyor, ve sadece sen soru sorabiliyorsun koskoca medya ordusu icinde.. Toplan bir kac arkadasinla, iyi sorular hazirla, zaten medya senin yazdiklarindan masa basinda haber yapacak.

Hala klasik sorular, cevabini bildigin sorular sormanin ne alemi var.

Ben FR'nin bir ara artik SIKILDIGINI bile sezdim.Bilgi babinda insanlarin dogru ogrenmesi icin sor mesela, 4-3-3 nasil bir sistemdir ?

Illa Barcelona ile kiyasla, hangi bolgeye transfer lazim, transfer olacak mi?
Adamin oynatmayi dusundugu ve calistigi total futbol nedir ? Bu stil futbolda hangi pozisyonlara ne gorevler dusmektedir.

Biz yeni kusaklar bir seyler ogrensin diye cirpiniyoruz , sansimiza bunu da bize en iyi ogretecek genc bir teknik adam getirmisiz , sen adama Fotomac'a ekmek ciksin diye abuk sabuk sorular soruyorsun.

Transfer yapilirsa sen de gorursun bizde, adam gelir sahaya cikar oynar.

Bu bir Dogan kanali olsam anlarim da arkadas bu senin Internal Televizyonun ya..

Kafayi kullansin bu GSTV yoneticileri , haftada bir gun FRANK RIJKAARD ile TOTAL FUTBOL diye bir program yap, haftada sadece yarim saat cocuklar otursun seyretsin. Ben oglanlari TV nin basina dikerim. Sonra bu program GSTV'nin reytinginide zirveye tasir.
Sonra bu programi sat Dogan'a NTVspor'a herkes seyretsin.

Allah Allah sabah sabah sinir oldum :evil:
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

9 Temmuz AVEA kamp roportajinda gozlemlediklerimiz:

1-
Mehmet Gorgen wrote:İngilizce bilmediğini iddia etmek çok haksızlık olur.Fakat tercüme ederken 1 cümleyi doğru tercüme ederken 1 cümleyi de kafasından ekliyor.
2-
Mehmet Gorgen wrote:Bazı soruları da yanlış anlayıp yanlış aktardı.
3-
Mehmet Gorgen wrote:Rijkaard da bu ne biçim soru der gibi baktı.
4-
Mehmet Gorgen wrote:Gerçi soruyu soran GSTV muhabirinin de şimdiye kadar doğru dürüst bir soru sorduğunu da görmedim.
5-
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Ben FR'nin bir ara artik SIKILDIGINI bile sezdim.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Cevirmen Mert bildigim kadari ile daha cok Ispanyolca amacli olarak ekipte.
Hoca ile neden ingilizce konusuyorlar bilmiyorum. Daha evrensel oldugu icin olabilir.
Dil konusunda her tarafta cok keskin sikayetler ve yorumlar var.
Her donem problem olmustur bu cevirmen isi.
Futbol ingilizcesi de apayri bir durum. Ayri bir uzmanlik gerektiriyor.
Hem futbolu bilmek hem de dilin belini kirmak.

Bu alanda belli ki ihtisaslasmis insan eksikligi var TR'de.
liberta per gli ultras

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Madem bu kadar laf edildi asalim bakalim Frank ile yapilan soylesiyi resmi siteden referans ile:

http://www.galatasaray.org/galatasarayt ... r/4265.php

Simdi elbette bu sorularin cevaplarinin ne kadari dogru yansitildi bilmiyorum. Yukarda soyelenildigine gore herif cevabi anlammais bile. Iki cumle soyleneni anlayamiyorsa zaten isi ne orada? Adam kisa kisa cevaplar vererek bu angaryayi ustunden atmis. Zaten GS dergisi idi GSTV diye sicirtana kadar bu isi boyle amatorce yaparak hicbir kimseye faydasi olmayan bu soylesiler yarine laklak ile ekran ya da sayfa doluyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Leverkusen macina baslangic 11i yabancisiz (ligtv ye gore):

---------------- Orkun -------------------

Sabri ---- G. Zan ----- Servet ---- Alpaslan

---- Serkan ---- M Sarp ---- E. Colak -----

Serdar --------- Erhan -------------- Arda

Alpaslan'in ilk onbir baslamasina cok sevindim. Keske Serkan ve Sabri yer degistirse...

Leverkusen ideale yakin bir 11le cikti --- ileri uclarinda Eren Derdiyok oynuyor...

Ahhh Gokhan'in kafasi direkten dondu... Duran topu Emre Colak kullanmisti...
Last edited by Mert Tokman on Sat Jul 11, 2009 9:06 pm, edited 1 time in total.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Emre çolak duran topa iyi vurdu. Ceza sahasına gelen ortaya Gökhan kafayı vurdu, direkten döndü...

Post Reply