Abdulkader Keita Galatasaray'da

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Zoban Raftik

Re: Abdulkader Keita Galatasaray'da

Post by Zoban Raftik »

Forvet degil sag kanat ne demek :)
Adam right-winger/forvet (sol da oynayabiliyor)
Kanattan gelip asist yapip ya da ceza sahasinda kendisi gol de bulabiliyor.
Forvet sadece center oynayana denmiyorki.
Bir kanat adami oldugu icin de aslinda hem midfielder (attacking) hem forward Keita.

Forward

Centre forward (CF)
Striker (S)
Deep-lying forward (SS)

Image
liberta per gli ultras

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Şimdi Haberturk sayfasındaki videosunu izledim, Baros'un gol krallığı bu sene de garanti.
Tan Erten

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Tan Erten wrote:Şimdi Haberturk sayfasındaki videosunu izledim, Baros'un gol krallığı bu sene de garanti.
Geçen sezon 1 gol attığını belirten haberleri önemsememiştim çünkü o kliplerdeki adam muhtemelen her sezon 15-20 asist yapmıştır diye düşünmüştüm ama geçen sezon 17 maçta yaptığı asist sayısı: 0 (http://soccernet.espn.go.com/players/st ... 59&cc=5739)
Bu transferden dolayı çok mutluyum ve umutluyum, çok iyi oyuncu olduğu ortada ama bir yandan da temkinli olmaktan vazgeçmemekte fayda var.

Le Progrès Gazetesi'ne göre 8,5 milyon Avro bonservis ödenmiş.

Image
Last edited by Eray Tunç on Thu Jul 02, 2009 8:59 pm, edited 2 times in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Zoban Raftik wrote:Forvet degil sag kanat ne demek :)
Bir kanat adami oldugu icin de aslinda hem midfielder (attacking) hem forward Keita.

Forward

Centre forward (CF)
Striker (S)
Deep-lying forward (SS)

Image
Bizde forvet deyince daha ileride durup çok gol atan adama forvet deniyor.
4-3-3'de ilerideki üçlünün sağ kanadında veya 4-4-2'de ortadaki 4'lünün sağ kanadında oynayabilen bir oyuncu. Bence çok güzel bir transfer.Hele bir de 2 sene öncesinin formunu yakalarsa (ki gösterilen videoların çoğu 2-3 sene öncesine ait) süper olur.

Zoban şu forvet kısaltmalarını anladım da.
Deep lying forward'ın (ki malesef daha önce hiç duymadım) kısaltması DLF değil de SS?

Faşist forvet deseler daha doğru olurmuş(FF)
:lol:

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Gorgen wrote:
Zoban Raftik wrote:Forvet degil sag kanat ne demek :)

Forward

Centre forward (CF)
Striker (S)
Deep-lying forward (SS)

Image
Bizde forvet deyince daha ileride durup çok gol atan adama forvet deniyor.
4-3-3'de ilerideki üçlünün sağ kanadında veya 4-4-2'de ortadaki 4'lünün sağ kanadında oynayabilen bir oyuncu. Bence çok güzel bir transfer.Hele bir de 2 sene öncesinin formunu yakalarsa (ki gösterilen videoların çoğu 2-3 sene öncesine ait) süper olur.

Zoban şu forvet kısaltmalarını anladım da.
Deep lying forward'ın (ki malesef daha önce hiç duymadım) kısaltması DLF değil de SS?

Faşist forvet deseler daha doğru olurmuş(FF)
:lol:
Valencia li Angulo dan cok daha genc cok daha dinamik bir oyuncu aldik. :D

Performansini bilemem ama transferin yapildigi mevkii goz onune alinirsa bence tam isabet. Aydin nin / Sabri nin/ Baris in arkasinda iyi bir sag bek mi
Ugur un/Serkan nin/ Sabri nin onunde Keita mi?

Sag kanattaki verim artisini/farki hep beraber gozlemleyecegiz, tartisacagiz. Hayirli olsun, ben mevkii itibariyle bu transfere cok sevindim.

Bu arada Lincoln e de artik yavas yavas gule gule mesajlari atmaga hazirlanalim. Bundan sonraki kariyerinde kendisine basarilar. Temmuz un 2 si oldu, eleman Ipanema da kumsalda antreman yapiyor. Ne yuzle gelip boy gosterecek merak ediyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

3 yil vadeyle 7 milyon Euro'ya mal olmus, yani diger bir arkadasin yazdigi 8 milyon kusur Euro saniyorum. Kendisi de 2.2 milyon Euro alacakmis, senelik.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Keita , bu sezon yeni Arif Erdem'imiz olacak gibi gözüküyor,hem oynadığı mevki hem de
hızı açısından.(Muhtemelen de daha iyisi)

Bence yönetim ,sadece forvet oynayan bir adam almak yerine böyle bir oyuncu alarak
daha akıllı bir iş yaptı.Gereksiz çok sayıda forvet hem orta sahamızı zayıflatıyor hem de
oyun düzenimizin değişmesine sebep oluyor.Bu tip oyuncular zaten gol atabilme
yetenekleri forvet oyuncularına yakın olduğu için gol üretmekte herhangi bir zorluk
çekmiyorlar ve orta sahamıza da destek olmuş oluyorlar.Direk forvet oynayan bir adam
alsaydık bu seferde ikisi beraber oynar mı?,anlaşabiliyorlar mı?,kim oynadı kim yedek?
gibi suni problemlerle uğraşmak durumunda kalıyoruz(Basının da gündeme getirmesiyle)

Sol kanadımızda zaten yeterince üretken oyunculara sahibiz.Sağ kanada da böyle
hızlı ve çabuk adam eksilten ve güzel asistler veren bir oyuncu alınması hücum
gücümüze çok büyük bir zenginlik katacaktır.(Tabi ki yeterince koşup mücadele ederse)
Arif ve Okan'dan sonra uzun zamandır bu bölgede ki açığımızı Sabri ile kapatmaya
çalıştık ama sanırım bu sefer tam bu yerin adamını oynatacağız.

Umarım Keita göstereceği performansla bizi hayal kırıklığına uğratmaz ve takıma katkısı
çok olur.

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Murat Fahrioglu wrote:3 yil vadeyle 7 milyon Euro'ya mal olmus, yani diger bir arkadasin yazdigi 8 milyon kusur Euro saniyorum. Kendisi de 2.2 milyon Euro alacakmis, senelik.
Lyon'un web sitesine göre 4 yıl vadeyle 8.5 milyon+performansı iyi olursa 500 bin daha ödenecek...

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

turgut uyar wrote:
Bence yönetim ,sadece forvet oynayan bir adam almak yerine böyle bir oyuncu alarak
daha akıllı bir iş yaptı.
Bir pivot santrofor alacagiz.
Sag beke bir adam gelecek. (olasilikla Lucas Neill)
2 yabanci daha yolda yani.
liberta per gli ultras

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Zoban Raftik wrote:
turgut uyar wrote:
1. Leo Franco
2. Keita
3. Lincoln
4. Linderoth
5. Baros
6. Nonda
7. Kewell
8. Carrusca

Adam satmadan/kiralamadan iki tane daha gelemez. Sen Lincoln'den haber ver? Carrusca isi cozuldu mu?

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Lincoln,Linderoth,Nonda ve Carrusca bir işe yaramayan kontenjanı şişiren adamlar...
Umarım bir an önce kurtuluruz.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Carrusca'nin parasini ULKER mi vermisti ?
Buyuk ihtimal adami bundan elimizden cikaramiyoruz.GORGEN konuya vakiftir O'na sormak lazim.

Gorgen alsaniza su adami uretim departmanina yada ambalaja. Verin Ismail Ustanin yanina cirak,sigortasi calissin , azicik is ogrensin memlekete donunce verirsiniz bir bayilik acar dukkani isin basina oturur. Dukkanin adini da EL ULKERTO BUSKUITTO koyar. :P

Ben Linderoth'un gidecegini dusunmuyorum. Adam GSTV roportajinda "gumbur gumbur geliyorum" dedi. :P Ama adam cok sevimli , buyuk bir sanssizlik yasiyor, Galatasaray'da sakatlanmadan once hayatinda MR cektirmemis ! ( GSTV'de bunu soyleyen elemana cok usturuplu kufurler etmistim) :x Ilk ucakla gonderilmeli. Hemen simdi bu sabah ucak var , sadece bu forumdan sponsor olup 300-400 Euro toplayip ucak biletini alip klube yollayabilecek arkadaslarimiz var.

Lincoln olayi en fazla bir haftaya cozulur diye umuyorum. Cozulmesse Galatasaray Yonetiminin dosyayi iyi hazirlayip Turkiye'nin UEFA nezninde acabilecegi en buyuk davayi acip bu herife bunu odettirmesi lazim. Tabi hukuki proseduru bilmiyorum. Nasil olur nasil yapilir bilmiyorum ama yapilmasi gereken herseyi yapmalari lazim, CANAYDIN donemindeki gibi " bir yere gidemez" yada "beyzbol sopalari" hikayeleri duymayalim artik. Umarim bu herifin odemelerinde gecikme yapilmamistir yada alacagi yoktur.Adam kaypak, "tesisteki kapiciya 50 TL vermistim klup bana geri odemedi " diyerek bile kivirabilir. Bir transferi profesyonelce yapmayi ogrendik bitirmesini de iyice ogrenip yapalim.

Nonda bu Keita'nin gelisi ile mutlu olmustur diye dusunuyorum. Hatta bu sene surpriz performansi da NONDA'dan bekliyorum.Bu dortlu icinde kalmasini dileyebilecegim (bakin istiyorum demiyorum) adam NONDA'dir.Bizden sonra gidebilecegi klupler CAEN, BASTIA gibi klupler olur. Menejeri iyiyise belki O'nu bir arap klubune okutabilir.
TRUST GALATASARAY
MGC

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Carrusca'yi zaten geciyorum da, Lincoln de bu yil kadroda yer alamaz.
Gonderilecektir. Bu saatten sonra Lincoln'un, Rijkaard'in takiminda isi olmaz.

6+2 yi adam gibi catir catir kullanacagiz.
liberta per gli ultras

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Zoban Raftik wrote:
turgut uyar wrote:
Az yaziyorsun fakat çok yerinde ve doğru yaziyorsun Zoban.

Herkes 4-3-3 diye tutturmus, fakat Rijkard takimi 30-40 metre cikarip
baklavali (Ozan yazmadin ya artik alacagin olsun) sistemle 4-2-3-1 gibi oynuyor.
Belki 4-3-3 baslangic kadrosu gibi kagit ustunde gozukuyor.
Daha dogrusu alan parsellemeli oynadigindan ve bekleri cikardigindan galiba tek bir kaliba oturtmak zor.
Bir anda 3-3-2-3 da olabilir , 4-5-1 lede karsi takimi karsilaniyor. Burada galiba max 40X60 metrelik bir alanda , eskenar koseli baklavalarla top merkezli bir alan parselasyonu onemli.Rijkardin soyledigi gibi yalniz fiziksel degil, zihinsel olarak hazirlanmak önemli.
Surekli oyun icinde bu esit mesafe koruyacaksin, top sende iken topun ilerisine ve de top alabilecek esit uzakliga gidecek, top rakibe gectiginde ise topun arkasina gecip
40X60 metre yek vucut geriye cekileceksin ki Turk tipi orta saha karakterinde orta sahada bucurlerle orta sahada rakibi isirmakta sart(Biri Rijkarda bundan bahsetsin). Fiziksel antrenman kadar ,surekli oyuncularla konusup zihinsel ve teorik calismada, gerek video ile gerekse takta karsisinda onemli tipki Lucescunun yaptigi gibi (o geride karsilayan statik bir alan parselasyonu dikte ediyordu).
Italyanda Milanda gecirdigi zamanlarda Catenacio savunmanin alan paylasimina (ki gecmisi Roma ordularinin savunma yerlesimine kadar gider) hayran olan Rijkard, Hollanda hucum anlayısıyla bu alan parselasyonunu orta sahada birlestirdi. Yerlestirene kadar buyuk cuvallamalar olacak cunku zor bir sistem.

Simdi bunun isiginda Keita transerini nasil degerlendirelim?

Kotu yonlerinden baslayalim. Boservis parasi 8,5 euro dunya piyasasina gore
normal olmakla birlikte (16 milyon euroluk bir oyuncudan bahsediyoruz)
GS icin fazla . Ama su ana kadar bonservissiz oyuncu aldigimiza gore
bu hakkin burada kullanilmasi kabul edilebilir. Ama pahali ve risk aliniyor.
İkinci önemli cekincem her zaman Afrikada dogmus ve oynamis futbolcularin
kisisel egitim ve karakter gelisimi yuzunden gelisimleri alt duzeyde olmasindan oturu
simariklik ve sapitmaya acik olmalari ve de istikrarsiz olmalari. Ozelikle Bati Afirka orijinliler icin gecerli. Seyircinin olcusuz tezahuratiyla yoldan cikmaya yakinlar.
Ücüncü önemli cekincem ise topu önünde aldiginda giden bu adami, alan parselasyonu gibi zor bir sisteme nasil uyduracak, nasil ögretecek? En buyuk sorun bu..

İyi yönlere gelince ...
İlk olarak Keita rakip takimi Ardaninda soldaki varligi ile birlikte
kendi sahasina geri cektirir. Yani oynamak istedigin 30-40 metreye rakip takim otomatik olarak cekilecek. Cekilmeyen takimida bir iki defa 5lersin, digerlerine ornek olur.
Yani varligi bir kere takim kondisyonunun ekonomik kullanmasina sebep olacak.
İkinci olarak takim tikandiginda kisisel yeteneklerini kullanip kilidi acabilir.
Cizgiye inebilir, Barosluk yerden sert orta yapiyor. Bunun disindada yilda 100 sutun üstünde sut cekmesi ve
kaleyi bulma ortalamasinin fena olmamasi .
Ücüncüsü sag kanatta katilinca iki kanatli ve dengeli saldiracak takim.
Rakip sol beklerin Carlos ve Deli İbrahim oldugu dusunulurse
derbilerde rakip takimlar tedirgin olur. Bunun disinda GSnin problemi sag taraftir
diyenler takimlar artik bu kanattan daha az bindirecekler.
Dorduncusu Rijkard israrla istemis,17 yasinda formayi enanet ettigi sag acik Messide bir bildigi oldugu gibi, bundada bir bildigi vardir.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Carrusca'nin parasini ULKER mi vermisti ?
Buyuk ihtimal adami bundan elimizden cikaramiyoruz.GORGEN konuya vakiftir O'na sormak lazim.

Gorgen alsaniza su adami uretim departmanina yada ambalaja. Verin Ismail Ustanin yanina cirak,sigortasi calissin , azicik is ogrensin memlekete donunce verirsiniz bir bayilik acar dukkani isin basina oturur. Dukkanin adini da EL ULKERTO BUSKUITTO koyar. :P
Abim,

Ülker GS'a "şu futbolcuyu alırsan al sana para" diye hiçbir zaman dememiştir.Sadece sponsorluk anlaşmaları yaparak para veriyor. Carrusca zamanında ilk sponsorluk anlaşması yapıldığında Ülker'den para geldiği için "parasını Ülker verdi" oldu. Yoksa Ülker bir oyuncu almak istese ben Carrusca'yı mı aldırırdım. Carrusca'yı falan Adnan sezgin bulup getirmişti.Geleceğin büyük starı falan diye.

Fabrikada bisküvileri kutuya koymak için adama ihtiyaç oluyor ama bu adamlara asgari 540 ytl/ay ücret veriyorlar. Carrusca bu ücreti kabul ederse hemen işi hazır. Fabrikada hersene futbol turnuvaları da yapıyoruz orada da oynatırız. Bedava şort,forma filan da alır.Bakarsın bizim fabrika turnuvalarının yıldızı olur. :lol:

Pivot santrafor denince aklıma şu zürafa bacaklı "Peter Crouch" geliyor.Adamı 2 gün önce rüyamda da gördüm.

bakarsınız haftaya pazartesi resmi sitede şöyle yazıyormuş.
"PETER CROUCH GALATASARAY'DA"

Olur mu olur.Burası Türkiye..

Post Reply