Abdulkader Keita Galatasaray'da

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Abdulkader Keita Galatasaray'da

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mehmet Gorgen wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Carrusca'nin parasini ULKER mi vermisti ?
Buyuk ihtimal adami bundan elimizden cikaramiyoruz.GORGEN konuya vakiftir O'na sormak lazim.

Gorgen alsaniza su adami uretim departmanina yada ambalaja. Verin Ismail Ustanin yanina cirak,sigortasi calissin , azicik is ogrensin memlekete donunce verirsiniz bir bayilik acar dukkani isin basina oturur. Dukkanin adini da EL ULKERTO BUSKUITTO koyar. :P
Pivot santrafor denince aklıma şu zürafa bacaklı "Peter Crouch" geliyor.Adamı 2 gün önce rüyamda da gördüm.

bakarsınız haftaya pazartesi resmi sitede şöyle yazıyormuş.
"PETER CROUCH GALATASARAY'DA"

Olur mu olur.Burası Türkiye..
Ruyasinda CROUCH goren ilk Turk vatan evladi sensin.
Tebrik ederim.
:lol:
Dun Milan istyor diye bir haber vardi. Porsmouth'tan ayriliyor diye baslik atti ingiliz gazeteleri.

Yalniz ruyan gercek cikarsa dunya futbolu websitenden sonra bir de ruya tabirleri websiteni aciyoruz. Fikir hakki benim, hakkimi isterim.

Mehmet (fayfporsent) Gurdal Cetin :P
TRUST GALATASARAY
MGC

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Videolardan gördüğüm kadarıyla bu adamın (Keita) ciddi bir bencillik sorunu var,pas verse %90 gol olacak durumlarda seçeneğini hep şuttan yana kullanıyor ve başarı yüzdesi düşük...
Halısahada bugüne kadar 3 kere kavga ettim hepsi bu tip adamlardı istisnasız,benim yerime Frank ya tükürür ya döver...

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Rijkaard az once basin toplantisinda Keita transferini kendisinin istedigini belirtti.
4-3-3 de basma kalip her mac uygulanacak diye birsey yok, rakibe gore taktik anlayisimiz da degisecektir dedi. Takimi ikiye bolerek calistiriyor. Gencleri cok begendigini ve cok kullanacaginin isaretini verdi.
liberta per gli ultras

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Zoban Raftik wrote:Rijkaard az once basin toplantisinda Keita transferini kendisinin istedigini belirtti.
4-3-3 de basma kalip her mac uygulanacak diye birsey yok, rakibe gore taktik anlayisimiz da degisecektir dedi. Takimi ikiye bolerek calistiriyor. Gencleri cok begendigini ve cok kullanacaginin isaretini verdi.
Zoban belki biliyorsun diye sana sormak istiyorum.

Rijkaard bugün basın toplantısında "rakiplerimizin maçlarını izleyen yerli hocalarımız var" diye birkaç defa laf söyledi. İsimlerini biliyorsan kimdir bu yerli hocalar. PAF takımı antrenörleri falan mı.Yoksa bizim eski futbolcular falan mı? (Uğur Tütüneker vs gibi eski oyuncular mı)

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Suan bildigim kimse yok. Bu konuda bir planlama yapilacagini belirtmistir Rijkaard.
Bulent Under sanirim yine bu tip bir izleme komitesi icinde olacaktir.
Aslinda benchte olmasini cok isterdim sahsen Bulent Hoca'nin Rijkaard ile.

Ugur Tutuneker, bir arkadasi ile beraber simit sarayi acma isine girmis.
Futboldan tamamiyla kopmak uzere sanirim Uwe.
:)
liberta per gli ultras

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Keita'nin forma numarasi belli oldu.
9 numarali formayi giyecek.
liberta per gli ultras

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Alpay Dedeoglu wrote: Belki 4-3-3 baslangic kadrosu gibi kagit ustunde gozukuyor.
Daha dogrusu alan parsellemeli oynadigindan ve bekleri cikardigindan galiba tek bir kaliba oturtmak zor.
Bir anda 3-3-2-3 da olabilir , 4-5-1 lede karsi takimi karsilaniyor.
Dedigin gibi baslangic dizilisi 4-3-3 olmasina ragmen - bekler, orta uclu ve ileri ucun kanatlari oyun icinde hem defansif hemde ofansif olarak aktif olmak zorunda. Oyun icinde en defansif 4-6-0 dan, en ofansif 2-3-5 e kadar uzanicak bir spektrumun uygulanabilecegi bir sistem olacak. Tabii bunu Rijkaard'in daha evvel Barca'ya oynattigi oyuna bakarak varsayiyorum. Kendisininde soyledigi gibi sistemi ancak eldeki oyuncularin becerileri yettigince uygulayabilir - o yuzden Barca'ya oynattigindan farkli goruntuler izleyebiliriz. Mesela elimizde geriden oyun kurabilecek Guardiola, Cocu, Emerson, Xavi tipinde bir adam yok. Linderoth ve Ayhan ve belki Topal denenecek ama bence hicbiri o yuku kaldiracak ozelliklere sahip degiller. Bana kalirsa o gorevi bizim takimda en iyi uygulayacak adam Kewell olur.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Orta saha konusunda ben o kadar kotumser degilim.
Turkiyede Iniestaya en cok kim benzer derlerse bu Ardadir,
Xavi'ye ise Ayhan. Kim gelirse gelsin ilk 11de yer bulan, oyunun iki yonunu cok iyi oynayabilen, dar alanda iyi oyun cevirmeyi yapabilen Ayhana cok haksizlik yapiliyor.
No look pas atmayip, duz oynadigi icin pek sevilmiyor cok bilen kamuoyumuz tarafindan.
Bunu daha onceden de soyledim Ayhani begenmeyenin futbol bilgisinden ciddi olarak suphe ederim. Ayrica İngilizce bilgisini bizzat sen gormussunki demekki ecnebi bu adama bir sey anlatirsa , gayet rahat alir. Linderoth sakatlanmazsa , oyun bilgisi ve yer parselasyonu üst derecede(ofansif olarak biraz zayif gibi). Bunun disinda fizigiyle kendisine cok benzeyen orta saha oyunculari Mehmet Topal, Mustafa Sarp ve Barisi ancak Rijkard adam eder. Topal uluslararasi bir oyuncu , ama geriye cok yaslaniyor.

Bence problem hala bir target striker bulunamamasinda ve de defansin gobeginde. Baros iyi fakat sirti dönük sisteme uygunlugu tartisilir. Peter Crouch falan olmasin ama Gudjohnsen, Carew falan olabilirdi.

Diger bir sorunda Servet gitsin gitmesin, takimi 30-40 metre tasiyip, ayagi iyi ve cevik olan bir libero sart. Total football icin sart. Servet- Zan ikisi beraber oynamalari tercih edilir bir durum degil. Ben Topali fizik olarak bu mevkiye daha cok uygun görüyorum cunku arkaya yaslanmayi seviyor.Orumcek adam gibi, ayagida iyi, mudahaleleride.
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alpay Dedeoglu wrote:Xavi'ye ise Ayhan. Kim gelirse gelsin ilk 11de yer bulan, oyunun iki yonunu cok iyi oynayabilen, dar alanda iyi oyun cevirmeyi yapabilen Ayhana cok haksizlik yapiliyor.
Ayhan'in bu sene isi zor. TD secimi onun icin buyuk sansizlik. Arzu edilen futbolun temsilcisini getirdiler. Buna ragmen "sistem" konusmak icin biraz erken.

Bence GS'da cözulmesi gereken sag bek sorunu cözulmus degil. Lincoln gelmeyecek diyorlar, bu ilerde daha buyuk sorunlarin habercisi demektir. Lincoln hangi sartlarda yollandi bilmek isterim. Hazirda bir cözum yoksa, cikip böyle bir demec vermesi buyuk bir sansizlik. Pazarlik gucun kalmiyor. Gecmiste görduk, supriz degil.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Zoban Raftik wrote:Keita'nin forma numarasi belli oldu.

11 olarak degisti forma nosu.
9 bosaldi.
liberta per gli ultras

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Zoban Raftik wrote:
Zoban Raftik wrote:Keita'nin forma numarasi belli oldu.

11 olarak degisti forma nosu.
9 bosaldi.
Kimi getiriyorlar acaba? Hakan Sukur geri donuyor olmasin da. Gerci gecen sene her halde Umit'den daha fazla gol atardi. Umit ligi sifir elde var sifir ile bitirdiydi ya.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Ah be abi, tezcanlisin :)
Hasantezcanlisin :)

Bekleyelim derim.
9'a biri geliyor hakkaten galiba :)
liberta per gli ultras

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Zoban Raftik wrote:Ah be abi, tezcanlisin :)

Bekleyelim derim.
Ne yani Arda'yi 10 numara yapip kaptan yaptik diye hem cocugun agzina bir parmak bal hem de hapir hapir yerler diye taraftari kelek yerine koymaya calisanlar bsin toplantisi filan duzenliyerek efsena geri geliyor derse ben sahsen sasirmam.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Zoban Raftik wrote:Ah be abi, tezcanlisin :)

Bekleyelim derim.
Dusunuyorum da hic 9 numarali bir orta saha oyuncusu aklima gelmiyor :wink:

Umarim ileriye bir oyuncu daha almazlar. Insallah TD'miz ortaya ve geriden top cikarabilen bir topcu istemistir :idea:

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Keita kaç numaralı formayı giyecek?

Forma numarası 9 olarak belirlenen Keita, İstanbul'a geldi. Yönetimden 11 numarayı talep eden Fildişili yıldız, bugün 14:00'te imzayı atacak
Galatasaray tarihinin Brezilyalı golcü Jardel'den sonra en pahalı ikinci transferi olan Abdul Kader Keita dün İstanbul'a geldi. Yöneticilere ayağının tozuyla "11 numaralı forma boş mu?" diye soran Fildişi Sahilli yıldız, "Evet" cevabını aldı. Daha önce resmi sitede Hakan Şükür'den boşalan 9'u giyeceği açıklanan Keita'nın yeni forma numarası da Hasan Şaş'tan boşalan "11" oldu. Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel ile birlikte Florya Metin Oktay Tesisleri'ne giden yıldız oyuncu, kısa bir dinlenmenin ardından Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçti. Keita için bugün saat 14:00'de tesislerdeki antrenman sahasında görkemli bir imza töreninin düzenleyecek. İmza törenine taraftarları da davet eden Galatasaray yönetimi, 2 yıl önce Lincoln için de benzer bir uygulama gerçekleştirmişti. Tobol ile oynanacak UEFA Avrupa Ligi maçlarında forma giymeyecek Keita, Rijkaard ve teknik ekibinin hazırladığı program dahilinde çalışacak.

Kaynak: Milliyet

Post Reply