Abdulkader Keita Galatasaray'da

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Ergun

Abdulkader Keita Galatasaray'da

Post by Can Ergun »

Resmi siteden :
Fransa'nın Olympique Lyonnais kulübünde forma giyen Fildişi Sahilleri milli oyuncusu Abdul Kader Keita ile dün sabaha karşı 3 yıllığına anlaşma sağlandı. 27 yaşında ve 1.84 boyundaki oyuncu 2009/2010 sezonunda Galatasaray forması giyecek.

Forvet hattına gelecek denen adam geldi,hayırlı olsun.Fransa ligini takip etmediğimden bir fazla bir yorum yapamayacağım ama zamanında adının Man U, Inter gibi klüplerle anıldığını hatırlıyorum...

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Abdulkader Keita Galatasaray'da

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Can Ergun wrote:Resmi siteden :
Fransa'nın Olympique Lyonnais kulübünde forma giyen Fildişi Sahilleri milli oyuncusu Abdul Kader Keita ile dün sabaha karşı 3 yıllığına anlaşma sağlandı. 27 yaşında ve 1.84 boyundaki oyuncu 2009/2010 sezonunda Galatasaray forması giyecek.

Forvet hattına gelecek denen adam geldi,hayırlı olsun.Fransa ligini takip etmediğimden bir fazla bir yorum yapamayacağım ama zamanında adının Man U, Inter gibi klüplerle anıldığını hatırlıyorum...
Evet simdi ajanslar geciyor. Bu KEITA o KEITA degil sanirim :oops:

Adamin forvet olduguna emin misiniz ?
http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 16,00.html

EDIT: Lille'den 2 sene once 16 Milyon EURO ya gelmis galiba Excuse my French !
http://www.lequipe.fr/Football/breves20 ... terre.html

Kazik yedigimizi dusunuyorum.Henuz cok erken ama, Lyon daha fazla zarar etmemk icin adami bosaltmis gorunuyor.
Last edited by Mehmet Gurdal Cetin on Thu Jul 02, 2009 10:01 am, edited 1 time in total.
TRUST GALATASARAY
MGC

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Aldigimiz adam bu adam MGC
Lyon Lille'e 16 mio avro bonservis odemis. Biz ne odedik acaba?

Forvet degil, sag kanat. Gol sayisi da oldukca dusuk...

Can Ergun

Post by Can Ergun »

http://en.wikipedia.org/wiki/Abdul_Kader_Ke%C3%AFta

Buradaki bilgilere göre kanat ve forvet oynuyor.Kewell,Arda neyse bu da o tarz bi adam anladığım kadarıyla.

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Can Ergun wrote:http://en.wikipedia.org/wiki/Abdul_Kader_Ke%C3%AFta

Buradaki bilgilere göre kanat ve forvet oynuyor.Kewell,Arda neyse bu da o tarz bi adam anladığım kadarıyla.
Aynen öyle...

Lille'de harikalar yaratmış ve 2 yıl önce 16 milyon Euro bonservisle Lyon'a transfer olmuştu. Lyon'da ise uyum sorunu yaşamış ve çok kötü performans göstermişti. 2 yıllık daha sözleşmesi vardı. Tahmin ediyorum Ülker'den gelen parayla yapılan bir transfer... Lyon 9-10 milyondan aşağı bırakmamıştır...

Lyon'daki gibi uyum sorunu yaşamazsa oynayacağımız 4-3-3 sistemi için biçilmiş kaftan...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yaklaşık 3 sene önce transfer listeme koumuştum. Lille de sayısız maçını izledim. O zamanki haliyle tek kelimeyle mükemmel bir orta saha "sağ kanat" oyuncusu.

Lyon onu rekor bir ücretle aldı.Malesef birçok oyuncu gibi Lyon da kendini gösteremedi. baros gibi onu da bize sattılar.

2 sene öncesi gibi oynarsa çok süper bir transfer.

Fildişi milli takımında sağ kanat oyuncusu.
Image

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS uzerinde kumar oynanan takim oldu, görecegiz :) Baros gibi cikarsa basimin ustunde yeri var. Hayirli olsun....biri bana cikip Fatih Tekke transferin uyduruk oldugunu söylesin, yoksa takmis olacagim...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Hasan Tezcan wrote:GS uzerinde kumar oynanan takim oldu, görecegiz :) Baros gibi cikarsa basimin ustunde yeri var. Hayirli olsun....biri bana cikip Fatih Tekke transferin uyduruk oldugunu söylesin, yoksa takmis olacagim...
Fatih Tekke olayı bence uyduruktur. Bizimkiler "bonservissiz alabilir miyiz" diye bir yoklamışlardır, o kadar :)

Hele şükür yıllar sonra sağ kanatta ismini tereddütsüz düşünebileceğimiz bir isme sahip olduk. Gönderilmeyecekse Sabri'yi sağ kanat için alternatif olarak düşünüp Serkan ve Uğur'u yedekte bırakacak Neil gibi bir sağ bekle transferi kapatabiliriz.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Abinin mac goruntulerini izlemek icin;

http://www.vidivodo.com/288562/aslan-bombayi-patlatti

Pek yere dusmuyor, ama galiba bu goruntuler Lille deki gunleri ile baglantili. Lyon'da da bu isleri yapmis gerci.
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Pek dusmuyor ama fazla ayaginda top tutuyor, sonra son derece saglak bir adam, sol ayagi yok gibi. Sonra rakipleri pek suzemedim, cok kötu defans oyuncusu örnegi gösteriyorlar. Bu Zlatan Ibrahimovic'in Ajax'ta iken attigi gol gibi birsey :D

Video görtuntuleri lehine degil, aleyhine bence.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gorgen wrote:Yaklaşık 3 sene önce transfer listeme koumuştum. Lille de sayısız maçını izledim. O zamanki haliyle tek kelimeyle mükemmel bir orta saha "sağ kanat" oyuncusu.

Lyon onu rekor bir ücretle aldı.Malesef birçok oyuncu gibi Lyon da kendini gösteremedi. baros gibi onu da bize sattılar.

2 sene öncesi gibi oynarsa çok süper bir transfer.

Fildişi milli takımında sağ kanat oyuncusu.
Gorgen, senin listende bu oyuncuyu hatirliyorum. Ondan sonra biriki Fildisi milli takiminin macinda izlemistim. Takimda mutlu olursa katki yapabilecek bir oyuncu. Bayagi bir sag kanat adami saniyorum. Tahmin ettigimiz gibi yine basinda hic adi gecmeyen bir oyuncu aldilar. Kaca aldik? Ne zaman gelecek? Pek bir bilen yok galiba.

Murat Fahrioglu

Hasan Tezcan wrote:Pek dusmuyor ama fazla ayaginda top tutuyor, sonra son derece saglak bir adam, sol ayagi yok gibi. Sonra rakipleri pek suzemedim, cok kötu defans oyuncusu örnegi gösteriyorlar. Bu Zlatan Ibrahimovic'in Ajax'ta iken attigi gol gibi birsey :D

Hasan, bir de bu yonden dusun ki en azindan "tahta bacak" degil, bayagi esnek bacakli gorunuyor :)

Defans adamlari gercekten kotu gozukuyor ama, adam da cok cabuk vites degistiriyor topla giderken, hem de topsuz alanda da bu surati ile onu yakalayacak az defans adami var gibi. Arada bir sifira indikten sonra olsun pas da veriyor.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Murat Fahrioglu wrote:
Hasan Tezcan wrote:Pek dusmuyor ama fazla ayaginda top tutuyor, sonra son derece saglak bir adam, sol ayagi yok gibi. Sonra rakipleri pek suzemedim, cok kötu defans oyuncusu örnegi gösteriyorlar. Bu Zlatan Ibrahimovic'in Ajax'ta iken attigi gol gibi birsey :D

Hasan, bir de bu yonden dusun ki en azindan "tahta bacak" degil, bayagi esnek bacakli gorunuyor :)

Defans adamlari gercekten kotu gozukuyor ama, adam da cok cabuk vites degistiriyor topla giderken, hem de topsuz alanda da bu surati ile onu yakalayacak az defans adami var gibi. Arada bir sifira indikten sonra olsun pas da veriyor.
Gecmisi beni ilgilendirmiyor bir taraftar olarak, onu transferi gerceklestirenler dusunsun. Göruntulerde gördugum kadariyla tek ayakli adam, sag ayak, hemde topallayana dek kadar kullaniyor. Ben bir oyuncuyu bir kac mac, hatta birkac ay izlemeden silip atmam. Hepberaber görecegiz.

Ayaginda top tutan Hasan Sas gitti, yerine bu geldi diye dusunmuyor degilim :)

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Umut vaadeden ve potansiyel olarak Galatasaray'a faydalı olabilecek bir transfer gibi görünüyor. Hayırlı olsun. Bonservisi için €7 milyon ödendi diye okudum bir yerde ama nerede hatırlayamıyorum.

Asıl ihtiyacımız, 1-2 tane iyi yerli oyuncu, onları da halledip sezona başlayabiliriz.
Tan Erten

Murat Fahrioglu

Hasan Tezcan wrote:
Murat Fahrioglu wrote:

Gecmisi beni ilgilendirmiyor bir taraftar olarak, onu transferi gerceklestirenler dusunsun. Göruntulerde gördugum kadariyla tek ayakli adam, sag ayak, hemde topallayana dek kadar kullaniyor. Ben bir oyuncuyu bir kac mac, hatta birkac ay izlemeden silip atmam. Hepberaber görecegiz.

Ayaginda top tutan Hasan Sas gitti, yerine bu geldi diye dusunmuyor degilim :)
Dedigin dogru, topu bayagi seviyor gibi, ama Hasan Sas gibi topu alip eve gidecek kadar sevmez umarim. Bu arada goruntulere bir daha bakinca sagdan gelip 3 adamin arasina girip "sol" ayagi ile attigi bir gol de var. Yani sol ayagi kosmaktan baska ise de yariyor :)

Post Reply