Takimdaki Sakatlik ve Cezali Durumu (2009-2010)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: Takimdaki Sakatlik ve Cezali Durumu (2009-2010)

Post by Mert Tokman »

Alpay Dedeoglu wrote:
Mert Tokman wrote:Paylastigin icin tesekkurler Murat abi...
Murat Taner wrote:Danny Invincibile
Sutopu takimimizda bizden buyuk bir agabeyimiz vardi - adi Mukemmel di... herkes Muku derdi ama adina yakisirligi zor bir durumdu :wink:

http://rivals.yahoo.com/floridastate/fo ... rgan-62642
Bizim lisedendir, sanki Kerem tezicin devre arkadasidir diye hatirliyorum.
Kardesi Yusuf ile beraber oynadim ben. Muku'nun 67li falan olmasi lazim...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu konuyu taa Temmuzda acmisim. Su hakemlerin sert oynamaya izin verip bacak delinmesi filan olaylari yuzunden epey laf ediliyir ki haklilik payini kabul ediyorum da ya buna ne diyeceksiniz.

http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... r/5824.php
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Kewell ve Elano da yeniden sakatlar kervanina katilmis. Hadi gecmis olsun UEFA'ya bir soguk su icelim. Daha sezonun basindayiz 7-8 sakat var, inanilir gibi degil.

---------------------------------------------------------------------------------
Medical Park Sağlık Raporu: 24 Ağustos Salı

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı’nın Perşembe günü oynayacağı Karpaty Lviv maçı öncesinde sakatlıkları ve tedavisi devam eden futbolcuları ile ilgili bilgiler aşağıda belirtildiği gibidir:

Kasık bölgesindeki zorlanma ve yüklenme nedeniyle terapisi yapılan Harry Kewell dinlenmeye alındı.

Bel ve kasık ağrıları olan Elano Blumer riske edilmemek için dinlenmeye alındı. Elano Blumer’e terapi seansı yapıldı.

Her iki futbolcu da Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı’nın Karpaty Lviv maçı seyahat kadrosuna alınmadı.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Kewell, Pino, Elano, Sabri sakat, Keita-M.Topal satıldı, Cana ve Arda düşüşte, Sarp ve Barış futbolun temellerini bilmiyor,Ali Turan soru işareti, kale boş. Neyse ki Ayhan var.

Soğuk suları hazırlayın, UEFA başlamadan biter bu gidişle. Rijkaard da gider,Polat da... 4-3-3,total futbol,devrim falan hikaye.

Bunların anladığı, höt-zöt, cCc Terim Reis cCc , hayırlı olsun.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yazacaktim yazmadim, ugursuz ilan edilmekten korktugum icin. Cok bile dayandi.

Futbol takimi bu dönem degil, gecmis dönemde de bu tarz sakatliklar ile karsi karsiya kaldi. Tesaduf degil, aldigin adam curuk, veya tedavi yöntemlerin yetersiz ise böyle olur....buna hatali yuklenmeyi eklerseniz.

Helvaci ne diyor umurumda degil. Saygi sinirlarini asmak istemiyorum. Kafalarini kuma gömmeye devam etsinler. Insan bu kadar sorumsuz davranmaz. Kardesim konu hakkinda yorum yapma...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Sabah Elano sakat degil diyor. Satilma umudu olabilir diye Avrupa kupasinda oynatilmamis.

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Spor/ ... o_komedisi

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Levent Guntay wrote:Sabah Elano sakat degil diyor. Satilma umudu olabilir diye Avrupa kupasinda oynatilmamis.

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Spor/ ... o_komedisi
Pek uzak ihtimal de degil yani. Ayaginin eklemden uzak bir yerine tekme almis bir oyuncu eger kirik yoksa 2.5 ay sakat kalmaz. Geri geldikten sonra yapilan aciklamalar hep bulanik, yok sakatligi daha gecmemis, sonra gecti denilmedi ama fizik tedavi falan yapti. Istanbul'daki Lviv macinda da bence oynayacak duzeye gelmisti, ayni sebepten oynamadi. Sonra da 15 dakika oynadigi bir lig macinin ardindan sakatlanip kadrodan cikarildi.

Emana isini bitirememe sebebi de burdan gelir beklemeleri olabilir, ikinci ihtimal de Eurolig olmazsa transfer yapmayacak olmalari. Elimizdeki kadroyla zaten kumede kaliriz felsefesi var.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Elano'yu takasa kullanmaya calisiyorlar.
Buyuk ihtimal Italya'dan bir kluple.
Gitsin kendini kurtarsin, dunya yildizi olsun.
35 ten sonra da BJK'ye gelir :)

Ben bizden bir cacik olabilecegine kara verdim.
AP var AS var yogurt var su var.
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Italya da gözledikleri oyuncuyu merak ediyorum. Ondan kurtulma ugruna, Jardel olayinda oldugu gibi, 3-4 oyuncu dönmezler insallah. Transfer komitesi mi ne karin agrisi, hersey beklenir bunlardan.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Spor Toto Süper Lig'de 18 Eylül Cumartesi günü deplasmanda Bucaspor'la karşılaşacak Galatasaray'a Sabri Sarıoğlu'ndan kötü haber geldi.

Sabri'nin Gaziantepspor maçı sonrasında oluşan ağrıları nedeniyle bugün yapılan tetkikleri sonucunda sol kalça kaslarında kısmi yırtık oluştuğu belirlendi.

Galatasaray sağlık ekibi, tedavisine başlanan milli futbolcunun yaklaşık 3 hafta forma giymesinin zor olduğunu açıkladı.

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Spor/ ... 2935643313

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Levent Guntay wrote:Spor Toto Süper Lig'de 18 Eylül Cumartesi günü deplasmanda Bucaspor'la karşılaşacak Galatasaray'a Sabri Sarıoğlu'ndan kötü haber geldi.

Sabri'nin Gaziantepspor maçı sonrasında oluşan ağrıları nedeniyle bugün yapılan tetkikleri sonucunda sol kalça kaslarında kısmi yırtık oluştuğu belirlendi.

Galatasaray sağlık ekibi, tedavisine başlanan milli futbolcunun yaklaşık 3 hafta forma giymesinin zor olduğunu açıkladı.

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Spor/ ... 2935643313
Yani bir bu kalmisti, her tur sakatligi yasiyor bizim futbolcular, Sabri de ozetle kicini yirtmis!!

Murat Tanyeri

Post by Murat Tanyeri »

Sabri gecen sene doktor izni olmadan ve bir anca once kadroya donebilsin diye gidip kaslarina "cicek tozu" asisi yaptirmis, bu yuzden de gecen sene bir turlu duzelmedi, bu sene de boyle kendi kafasina gore isler yapiyor olabilir, bu soyledigim birebir kulupten ayrilan eski saglik kurulunun GS'li bir arkadasa anlattigi bir olay. Dogruluguna inaniyorum ama tabii anlatan kisinin yalancisiyim.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sabri'nin akıllandığını düşünmeye başlamıştım. Ama sanırım Kalli haklıymış!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cicek tozu asisi da be ola ki? Esek arisi mi bu bal yapmadigi halde cicek tozuna bolenecek. Dellan en iyisi kursun doktursun de acilan sansimiz kapanmasin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Kor bile bir dustugu cukura bir daha dusmez diyorlar, Arda ogrenememis hala kendine bakmayi. 4-4-2'yi de ogrenemedim demisti gecenlerde. Iki uc serkes seyirciye uymayip futbolunu oynamasi gerektigini de ogrenemedi. 2.5 milyon euro'yu gotururken son derece profesyonel, ama futbolun gereklerini yapmak konusunda hem umursamaz hem karacahil.
--------------------------------------------------------------
Galatasaray Kaptanı Arda Turan, tam iyileşmeden asla bir daha oynamayacağını söyledi.

Sarı kırmızılı yıldız futbolcunun GS TV'ye verdiği röportajta Belçika milli maçında Fellaini'nin müdahalesiyle sakatlanmasıyla ilgili olarak, "Açıkçası sakatlandığım pozisyonun kasıtlı olduğu düşündüm. Ama futbolun içinde böyle şeyler var. Allah korusun ayağım kırılabilirdi. Ama kırılmadı. Milli Takım ve Galatasaray Sağlık Ekibi ile ilgili söylenenler doğru değil. Oyuna devam etmek tamamiyle benim kararımdı. Zaten bağlarım kopmuştu. Öyle oynamayı ben tercih ettim. Sahanın içindeyken sadece ödemim biraz arttı. Onun da sadece bir iki günlük bir tedavi süresi vardı. 60 dakika öyle oynadım; ama nasıl olduğunu bilmiyorum. Sadece oyuna konsantrasyon olmuştum. Bu fedakârlık gibi düşünülmesin. Sadece ayağımı iyi hissettim, oynamak istedim ve devam ettim. Yani bunu daha önce Galatasaray için de yaptım. Ama her zaman tepkiler ya olumlu ya olumsuz oluyor. Galatasaray için sakat sakat oynadığım zaman olumsuz tepkilerle de karşılaşmıştık" dedi.

Sahalardan ne kadar zaman uzak kalacağıyla ilgili soruya ise milli futbolcu, "Bu tamamen doktorlarımızın bileceği bir şey. Ama tam iyileşmeden asla bir daha oynamayacağım. Doktorlar, ''Tamam! Arda çıkıp oynayabilirsin'' dediği zaman oynayacağım. Daha koşulara başlayamadım, 10-12 gün sonra hafif hafif koşulara, bisiklet çevirmeye başlarım diye düşünüyoruz. Bakalım ondan sonraki süreci izleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Post Reply