Takimdaki Sakatlik ve Cezali Durumu (2009-2010)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Takimdaki Sakatlik ve Cezali Durumu (2009-2010)

Post by Hasan Tezcan »

Ocak ayi mi bilmem, ama kontratinin bitmesini bekleyecekmis. Adam enayi degil ya. GS buyuk zarar icinde, postalamalari gerekirdi, iyilesmis hali ile.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Ocak ayi mi bilmem, ama kontratinin bitmesini bekleyecekmis. Adam enayi degil ya. GS buyuk zarar icinde, postalamalari gerekirdi, iyilesmis hali ile.
Ilahi Hasan. Sen transfer krali Ustunel efendiden daha iyi mi bileceksin? Senin at kuyrugun var mi? Lindroth boyle bir vurgunu aklindan bile geciremezdi GS da bu enayiler olmasa. Bazilarimiz BJK'a guluyor ama onlar bile Aziz beyden ders alip uzun sakatlik gecirenlere yol verdiler

Bu arada yarin Nonda satilmaz ya da kiraya verimez ise o sahtekar da kuluckaya yatacak. Buraya not duseyim de soylemedi demesinler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Lindroth bize gelinceye kadar ciddi hic bir sakatligi yoktu diye biliyorum ben. Kariyeri boyunca ciddi hic bir sakatligi olmayan futbolcunun 2 sene sakat yatacagini "at kuyrugun" (konuyla ilgisi neyse) olmasada muneccin degilse bilemezdi. Adamin elinde 3 senelik kontrati var. Hali yaylan dedin diyede gitmiyorlar. O ornek verdigin BJK, Ispanyol TD'ye denedi $8M tosladi. Tek yolu, kalan alacaklarini odeyip yollamak. Bunun tersi yok adin AZIZ baskan olsada. Sezon ortasi sozu, sakatligi biterde takimda is yaparsa sezon sonu beklenir olmazsa parasini verir gule gule dersin anlaminda kullanildigini dusunuyorum. Yani sakatliginin gecmesi ve takima girip ne yapabilecegini gormek. Daha ne bekleniyor dersen. Kaybin ne olur derim. Oyle veya bu adama parasi odenecek, bekleyip ise yaramaz, gruplardanda cikarsak, yabanci kontenjanini acmak icin yollanir.
Nonda isi farkli yalniz. Bu adamin biten kontratini uzattilar. Bunda at kuyruklu degil, bu kulupte ne ise yaradigini bir turlu anlayamadim, kerameti kendinde sakli Adnan Sezgin efendinin isi derim. Bu adama ben kil oluyorum taa Istanbulspor gunlerinden !!!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hasan Tezcan wrote:
Cemal Savas wrote:Lindroth bize gelinceye kadar ciddi hic bir sakatligi yoktu diye biliyorum ben. Kariyeri boyunca ciddi hic bir sakatligi olmayan futbolcunun 2 sene sakat yatacagini "at kuyrugun" (konuyla ilgisi neyse) olmasada muneccin degilse bilemezdi.
Tobias'in GS gundemine oturdugu gun ne yazdigimi hatirlarsaniz. Ben Isvec'te yasayan, Isvec futbolunu ve futbolcusunu izleyen bir vatandas olarak alinmasina karsi ciktim. Onda bazi kroniklesmis sakatliklarin oldugunu dile getirdigimi hatirlatmak isterim, bel ve boyun sorunu oldugunu okudugumu hatirlarim. Yas ilerledikce bu tur rahatsizliklarin baska boyutta patlak verebilir.

Ben ayrica muneccin degilim.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Lindroth geldigi zaman Danimarka'dan once oynadi Ingiliz takimida (everton?) uzun sure sakatlik yuzunden yattigi yazilmisti. Cikti iki mac iyi oynadi taraftarin istahini kabartti iki senedir ozlemle bekliyoruzki cikip tekrar dokturecek.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Marsan wrote:Lindroth geldigi zaman Danimarka'dan once oynadi Ingiliz takimida (everton?) uzun sure sakatlik yuzunden yattigi yazilmisti. Cikti iki mac iyi oynadi taraftarin istahini kabartti iki senedir ozlemle bekliyoruzki cikip tekrar dokturecek.
Insallah bu kalan dönemi iyi degerlendirir ama önce sagligina kavusmasi gerekiyor. Bakin biz daha futbolculugunu tartisamiyoruz, cunku 9 kusur mac oynamis bir oyuncu.

Ama dedigim gibi alinmayacakti aldilar. Milli oyuncu almak marifet degil...bakin Manisapor Joshua gibi adam bulmus, bu cocugu izleyin, nereden geldi, neyin nesi bilmiyorum, ama futbol zekasina hayran kaldim. Ben sahsen izlemeye devam edecegim, ve Manisaspor gercekten iyi bir takim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:Lindroth geldigi zaman Danimarka'dan once oynadi Ingiliz takimida (everton?) uzun sure sakatlik yuzunden yattigi yazilmisti. Cikti iki mac iyi oynadi taraftarin istahini kabartti iki senedir ozlemle bekliyoruzki cikip tekrar dokturecek.
Danimarka takimi zaten bu sakatliginin tekrar edecegini anladigi ve ameliyat olmasi gerektigi icin bonservisini dusuk tuttu diye hatirliyorum. Elbette Acibademde gectigi saglik kontrolunden temiz cikti. Sonrasi? Sonrasi malum. Hala kendine gelecek. At kuyruklunun yedigi ilk kazik bu. gerci bu parayi Meira'nin satisindan cikartti diyeceksiniz. Eh bir bakima dogru ama ondan aldigini bunun kicina sivamakla mesgul. El alem bu haldeki futbolcunun kontratini fesh ederken bu comertlik niye?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Joshua Simpson 26 yasinda Kanadali milli futbolcu. Simdiye kadar Milwall, Kaiserslautern ve Manisa'da oynamis.

Kaiserslautern'de 2. ligde oynarken seyircinin sevgiliymis. Bekir'in FBnin sag kanadinda oynayacagini duyunca Kaiserslautern taraftarinin kalbini kirip Manisa'ya gelmis. Ilerki haftalarda akmi-karami gorecegiz.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Konuyu uzatmak biraz gereksiz olacaksada adamin bize gelmeden onceki son uc sezonu.

2007-08 Galatasaray TUR A 7 0
2006-07 København DEN A 24 3
2005-06 København DEN A 29 1
2004-05 København DEN A 29 0

Sakat sakat adam 2006 yilinda Isvec'in en iyi orta saha oyuncusu secilmis. :shock: Everton da pek oynayamamis. Sakatti degildi bilmem ama Kobenhavn'a donunce iyi istatikleri var. Kaldiki adamin saglik sorunlari oldugu bile bile kontrolden gecirirken biraz daha ciddi olunamazdiydi. Bunun sorumlusuda at kuyruktur mutlaka. :mrgreen:

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Kewell'in neden 100% olmadigini aciklayan bir yazi:

Soc: Kewell withdraws from friendly
227 words
1 September 2009
Australian Associated Press - Sports News
English
(c) 2009 Australian Associated Press Pty Ltd. All Rights Reserved

SOCCER SYDNEY, Sept 1 AAP - Harry Kewell, David Carney, Luke Wilkshire and Danny Invincibile have withdrawn from the Socceroos squad for Saturday's international friendly against the Korea Republic in Seoul

Australian coach Pim Verbeek explained the changes.

"Harry played 30 minutes for Galatasaray last night and scored a goal when he came on as a substitute, but his ankle is not 100 per cent," Verbeek said from Seoul.

"As a result it is not worth the risk of bringing Harry to Korea for the match and it is better that he receives treatment instead.

"Also, last week David Carney signed with a new club (FC Twente) in a new country (Netherlands) so it is more important that he settles into his new environment and start playing regular club football again.

"In terms of Luke Wilkshire, he has played plenty of football in the previous two months and unfortunately for Danny Invincibile, he picked up a back injury last week and it was not advisable for him to travel by plane for such a long time as part of his recovery process."

Saturday's match at the Seoul World Cup Stadium will be the 23rd between the Korea Republic and Australia, with the Socceroos holding the advantage of nine wins to the Korea's five, with eight draws between them.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Paylastigin icin tesekkurler Murat abi...
Murat Taner wrote:Danny Invincibile
Bu adam super hero falan mi acaba? Kesin alalim :D

Sutopu takimimizda bizden buyuk bir agabeyimiz vardi - adi Mukemmel di... herkes Muku derdi ama adina yakisirligi zor bir durumdu :wink:

Bir de soyle ilginc bir isim var... http://rivals.yahoo.com/floridastate/fo ... rgan-62642

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Cocugun resmi sitesi bile varmis baksana Mert :lol:

http://www.dannyinvincibile.com/index.html

Hayret Haldun Ustunel bu topcuyu nasil gozden kacirdi acaba :wink:

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

GÖKHAN ZAN: (SAKATLANMA TARİHİ: 05.09.09)

Sağlık Raporu: Mehmet Topal (sakatlanma tarihi 17.09.09)

Acıbadem Hastanesi’nde tamamlanan ayrıntılı tetkikler sonucunda Panathinaikos karşılaşmasında eski sakatlık bölgesine aldığı sert bir darbe nedeniyle, oyuncumuz Mehmet Topal’ın baldırında kas zedelenmesine bağlı ödem olduğu tespit edildi. Sağlık ekibimiz Mehmet’in dün gece başlayan tedavisine devam ediyor.

Sağlık Raporu: Emre Güngör (sakatlanma tarihi:17.09.09)

Acıbadem Hastanesi’nde öğle saatlerinde tamamlanan ayrıntılı tetkikler sonucunda oyuncumuz Emre Güngör’ün kasık adalelerinde zorlanma olduğu tespit edildi. Sağlık ekibimiz Emre’nin tedavisini planladı.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet sakat sakat oynuyor diye yazmistim, neden sahada kaldi o zaman anlamiyorum....

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mert Tokman wrote:Paylastigin icin tesekkurler Murat abi...
Murat Taner wrote:Danny Invincibile
Sutopu takimimizda bizden buyuk bir agabeyimiz vardi - adi Mukemmel di... herkes Muku derdi ama adina yakisirligi zor bir durumdu :wink:

http://rivals.yahoo.com/floridastate/fo ... rgan-62642
Bizim lisedendir, sanki Kerem tezicin devre arkadasidir diye hatirliyorum.
NO ADNANS, NO CRY !!

Post Reply