UEFA Kup. On Eleme: Tobol-GS 1-1 (Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

UEFA Kup. On Eleme: Tobol-GS 1-1 (Baros)

Post by Cengiz Akgun »

Surda artik bir sey kalmadi. Bir Leverkusen hazirlik maci var galiba o da Cumartesi.

Maci veren TV sitelerini birileri gecsin artik. Bu arada internetten izleme imkani var mi?

Image
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Re: UEFA Kup. On Eleme: Tobol-GS 16 Tem. Pers./TSI:19:30

Post by Murat Gökcigdem »

GSTV (youtube araciligi ile) rakibimiz hakkinda bazi genel bilgiler sunmuslar.

http://www.youtube.com/watch?v=Q1Cx6mtb ... re=related

Tobol Kostanay lig ikincisi...
22 June 2009
Cihan News Agency (CNA)

KOSTANAY (CİHAN)- Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'deki rakibi Kazakistan'ın Birinci Ligi'nde oynayan Tobol Kostanay'ın Avrupa tecrübesi yok. Daha önce 18 Avrupa kupası maçına çıkan Kazakistan temsilcisi İnter Toto Kupası maçlarında başarılı olmuş.

Ülkenin kuzey batısındaki Kostanay kentinin takımı olan Tobol Kostanay, 1967 yılında kurulmuş ve 1992 yılından beri de Kazakistan Birinci Ligi'nde mücadele ediyor. Takımın şu ana kadar lig şampiyonluğu bulunmazken 4 sezon lig ikinciliğini elde etmiş. Tobol Kostanay Avrupa arenasına ilk kez 2003 yılında Intertoto Kupası'nda çıktı. Intertoto Kupası'ndaki ilk maçını Polonya'nın Varşova takımıyla yapan Tobol Kostanay maçı 3-0 ve 2-1 kazandı. İkinci maçını Belçika'nın K. Sint-Truidense V.V. ile yapan Tobol Kostanay, 2 - 0 ve 1 - 0'lık skorlarla turu geçti. Aynı kupada Avusturya'nın SV Pasching takımınıyla karşılaşan Tobol Kostanay, maçı 0 - 1 ve 0 - 3 kaybederek elendi.

Kazak takımı Tobol Kostanay, UEFA Kupası'na ilk kez 2006 - 2007 sezonunda çıktı. İsviçre'nin Basel takımına 3 - 1 ve 0 - 0'lık skorlarla elendi. 2008 - 2009 yılında UEFA Kupası'nda Avusturya'nın Wien takımıyla eşleşen Tobol Kostanay ilk maçı 1 - 0 kazandı. İkinci maçta sahadan 2 - 0 yenik ayrıldı ve elendi.

Tobol Kostanay, Avrupa arenasında UEFA Kupası'nda 6, İnter Toto Kupası'nda ise 12 olmak üzere toplam 18 maç oynadı. Bu karşılaşmalarda 9 galibiyet, 2 beraberlik, 7 yenilgi alan Tobol Kostanay, adını ise şehirdeki ırmaktan alıyor.

Geride kalan sezonu kendi liginde ikinci sırada tamamlayan Tobol Kostanay, 2003, 2005 ve 2007 yıllarının ardından en önemli başarısını 4. kez yinelerken, 1997 yılında Kazakistan Kupası'nı da müzesine götürmeyi başardı.

Teknik direktör Dimitri Alekseevich Ogai yönetiminde 5. sezonunu geçiren Tobol Kostanay, 12 haftası geride kalan Kazakistan Premier Ligi'nde maç fazlasıyla 4. sırada bulunuyor. Tobol Kostanay, maçlarını 8 bin 300 kişi kapasiteli Central (Merkez) Stadı'nda oynuyor.

Kazak ekibinin en iyi oyuncuları Yaroslav Baginski, Aleksdander Petruhov Stanimir Dimitrov bulunuyor. Tobol Kostanay takımda 2 Belarus oyuncu, 1 Rus, 1 Türkmenistanlı, 1 Bulgar, 1 de Moldovalı oyuncu yer alıyor.

(CİHAN)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Asagidaki Hazirlik maclari kisminda da yazdim. Durum pek iyi degil galiba. Hani boyle havagazina oynanan maclari kazanip is gazozuna olunca yenilenler gibi Leverkusen karsisinda pek bir varlik gosteremediklerini anladim dunku macin yorumlarinda. Kazak takimi ligin ilk bolumunun yarisini gecmis gidiyor. Bizimkiler hala gencleri filan denediler. Oburleri, yeni kaleci de dahil, kondusyon depolamak ile mesgul. Insallah Frank ne yaptigini biliyordur. Bana gore yenilecekler gibi. Bari 1-0 filan olsa da ASY de cikarabilseler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç sonucundan önce maç'a çıkacak 11'i merak ediyorum ben. Leverkusen maçında oynayanlardan oluşan bir kadroyla gideriz heralde. Tabi bunlara Ayhan'ı da eklemek lazım.

-------------Orkun---------------
Uğur-----Servet---Gökhan---Balta
Sabri--Ayhan----Barış----Arda
----Baroş---Yaser---------

Gerçi pek 4-3-3 olmadı ama :D

----------Orkun----------
Uğur--Servet--Gökhan--Balta
--Barış----Ayhan----EmreÇ
---Yaser---Baroş---Arda--

Gibi bir 11'de çıkabilir....

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bu takima mutlaka orta sahada top dagitacak servis yapabilen bir topcu lazim.

Yoksa cok yazik olacak...

Gecen sezon gorduk Ayhan filan o agir yuku kaldiramiyorlar. Belki Kewell (ustune Lincoln'u verip) onlarin yerine ortaya eli ayagi duzgun kafasi calisan karakterli bir "workhorse" alirlar...

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Bu maci izlemek icin Dsmart'i arayip actiklari yeni kanala uye mi olmak lazim? 2 yildir Dsmart var ama yenile bazi kanallara uyelik parasi isteycekler diye duydum. Bilgisi olan arkadas var mi?

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Az once teyit etmek icin tekrar Call Center ile gorusme yaptim.
Herkes ayri birsey soyluyor cunku.
Bu konularda tuketici aleyhine gelisiyor olmasina ragmen insanlar da girgirini yapmayi cok seviyorlar. Eninde sonunda da gidip tipis tipis paralar ödeniyor.

D-Smart, EuroFutbol diye bir kanal acmaya hazirlaniyor.
UEFA Europa Ligi yayin haklari onlarda ve Grup Maclarini bu kanala kaydiracaklar.
Bu kanalin da yillik ucreti 199TL.
Aylik odeme yok. Taksit varmis ama, e aylik odeme oluyor bir nevi dedim. Taksitli tabi, 200TL yi tek seferde cekiyor o 12 taksit. Bu Call Center elemanlari ile konusabilmek resmen zulum.

Neyse bunun adaletsiz bir durum oldugunu beyan ettim. Bu kutuyu alirken zaten 450TL'ye kutuyu sattiniz. Kutuyu satarken de Digiturk ile bizde her kanal bedava bir daha paket parasi pul parasi yok diye reklamlarda dalganizi gectiniz.
Ee simdi ne oldu?

Eleman diyor ki "Kutuyu aldiginiz tarihte izlediginiz kanallar ne ise, onu omur boyu free olarak izleyeceksiniz". Evet bunun da kilifi bulunmus.

FutbolSmart'taki yayini al EuroFutbol'a koy, onun da adi "aldigin zamandan sonra cikan yeni kanal" olsun. Dolayisi ile ""Kutuyu aldiginiz tarihte izlediginiz kanallar ne ise" gibi muglak bir ifade sana bu durumda "Ben nerden bileyim daha sonra X kanali acip, benim bir kanalda izledigim maci oraya alip onu da bana parayla satacagini" diye dusundurtmuyor. Cunku boyle birseyi akil etmen gerekliligini dusunmuyorsun.

Sikildim vallahi bu 2 punto altyazilardan, 3 punto aciklama metinlerinden milleti yeme, sogusleme, bu 10 yildir Digital Kutularla milletin cuzdanlarindan caldiklari paralardan cok sikildim. Maci, mucu Galatasaray'i herseyi insanlara haram zikkim etmenin burnundan getirmenin alemi yok. Bu nasil ulke be.. Gercekten sikildim. Ayip artik ya.
liberta per gli ultras

Murat Fahrioglu

Arayip sordugun icin sagol Zoban. Anladigim kadari ile gurup maclarini kesin para verip izleyecegiz. Eleme maclari icin bir yorum yapmadilar, herhalde o da Futbol Smart kanalinda kalacak, yani en azindan oyle umit ediyoruz.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Zoban Raftik wrote:Az once teyit etmek icin tekrar Call Center ile gorusme yaptim.
Herkes ayri birsey soyluyor cunku.
Bu konularda tuketici aleyhine gelisiyor olmasina ragmen insanlar da girgirini yapmayi cok seviyorlar. Eninde sonunda da gidip tipis tipis paralar ödeniyor.

D-Smart, EuroFutbol diye bir kanal acmaya hazirlaniyor.
UEFA Europa Ligi yayin haklari onlarda ve Grup Maclarini bu kanala kaydiracaklar.
Bu kanalin da yillik ucreti 199TL.
Aylik odeme yok. Taksit varmis ama, e aylik odeme oluyor bir nevi dedim. Taksitli tabi, 200TL yi tek seferde cekiyor o 12 taksit. Bu Call Center elemanlari ile konusabilmek resmen zulum.

Neyse bunun adaletsiz bir durum oldugunu beyan ettim. Bu kutuyu alirken zaten 450TL'ye kutuyu sattiniz. Kutuyu satarken de Digiturk ile bizde her kanal bedava bir daha paket parasi pul parasi yok diye reklamlarda dalganizi gectiniz.
Ee simdi ne oldu?

Eleman diyor ki "Kutuyu aldiginiz tarihte izlediginiz kanallar ne ise, onu omur boyu free olarak izleyeceksiniz". Evet bunun da kilifi bulunmus.

FutbolSmart'taki yayini al EuroFutbol'a koy, onun da adi "aldigin zamandan sonra cikan yeni kanal" olsun. Dolayisi ile ""Kutuyu aldiginiz tarihte izlediginiz kanallar ne ise" gibi muglak bir ifade sana bu durumda "Ben nerden bileyim daha sonra X kanali acip, benim bir kanalda izledigim maci oraya alip onu da bana parayla satacagini" diye dusundurtmuyor. Cunku boyle birseyi akil etmen gerekliligini dusunmuyorsun.

Sikildim vallahi bu 2 punto altyazilardan, 3 punto aciklama metinlerinden milleti yeme, sogusleme, bu 10 yildir Digital Kutularla milletin cuzdanlarindan caldiklari paralardan cok sikildim. Maci, mucu Galatasaray'i herseyi insanlara haram zikkim etmenin burnundan getirmenin alemi yok. Bu nasil ulke be.. Gercekten sikildim. Ayip artik ya.
Ben Su Dogan bi gebersin diye beddua ettigimde az laf isitmemistim bu forumda. :P
Ha gerci Dogan gider yerine baska biri cikar o ayri.
Basiretsizlik bizimkilerde,
Anlas bir TV kanali ile kurtar milleti sifreden magic boxtan.
Digiturkte Crime and Investigation , history, Natgeowild seyrediyoruz, hem cocuklar ogreniyor hem biz.

Insanin fotbolekoyem dedigi anlar cok oluyor bu gunlerde.
(kasitli yanlis yazdim gencler ornek almasin diye ) :D

Bak Zobanda siyirmis :P
TRUST GALATASARAY
MGC

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Mehmet, kulup tarafinin sosyal sorumlulugu disinda sorumlulugu oldugunu dusunmuyorum.
UEFA'dan yayin haklarini satin alan D-Smart Platformu.
Kulubun yapabilecegi birsey yok. CL gibi artik.
Yayinci kurulus UEFA ile anlasiyor. Kulupler havuzdan gelir aliyorlar.
Yayin haklarini kulupler pazarlamiyorlar.

Ama GS taraftarina maksimum miktarda yayinin ulasmasi icin kulubun bu anlamda sosyal sorumlulugu olmali, bu EuroFutbol - 200TL bedel konusunda mutlaka kulubun baskici olmasi devreye girmesi gerekiyor. Kabul edilebilir bir uygulama degil. Kutulari boyle satmadilar ama bu ulkede digital platform isi niyeyse hep boyle kapkaca donusuyor.
liberta per gli ultras

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Yarın maç var ufaktan kadro kurma çalışmaları...

-----------------------Orkun-----------------------------

Ugur---------Emre G.-----Servet(Gokhan)----Alparslan

---------------------M.Topal(Linderoth)--------------------------------

------------------Barış(Ayhan)------Emre Çolak :) ---------------------

Yaser(Serdar)----------Baros-----------------------Arda

Geri 4 lü de alternatifler mevcut,kimi koyarsak olur,stoper,sol ve sağ bek sıkıntısı yok bu maç için.Emre Güngör varsa Gökhan'ın yerine tercih ederim.Gökhan ile Servet yanyana oynamamalı bence,geriden oyun kurma becerimiz sıfıra iniyor.Hakan Balta bence yavaş yavaş stoperliğe kendini alıştırsa daha iyi olacak.Sol bek olarak bindirme yapsa da,pek iyi orta yapamıyor bunun dışında harika bir oyuncu.Özellikle stoperde çok faydalı olduğunu dşünüyorum.

Orta 3lüde işler karışık,bu üçlü çizgi halinde mi yoksa ön libero sisteminde mi yerleşecek bilmiyorum.Eğer ön liberolu sistem esas alınacaksa sırasıyla o bölgede M.Topal,Linderoth ve M.Sarp oynayabilir.Geri kalan iki pozisyondan biri Emre Çolak'ın diğeri için Ayhan ve Barış kapışır,ilk yarı Ayhan ikinci yarı Barış düşünülebilir.Tabii FR Arda'yı orta 3lüde de düşünüyor da olabilir.

İleri üçlü için Keita ve Kewell bu maç yok, bu durumda sağ forvet olarak Serdar mı Yaser mi oynar buna karar vermek gerekir, benim gönlüm Yaser'den yana ağır basıyor,kamp süresinde çok iyi iş çıkardı.Serdar ilk hazırlık maçında iyiydi,son iki maçta yoktu nerdeyse.

*Hakan Balta'nın İstanbul'da kaldığını öğrendikten sonra editledim...

Murat Fahrioglu

Resmi sitemize gore kafilede asagidaki oyuncular var:

Aykut Erçetin
Emre Güngör
Uğur Uçar
Gökhan Zan
Ayhan Akman
Barış Özbek
Arda Turan
Milan Baros
Mustafa Sarp
Yaser Yıldız
Emre Aşık
Erhan Şentürk
Emre Çolak
Serdar Eyilik
Sabri Sarıoğlu
Alparslan Erdem
Orkun Uşak
Volkan Yaman
Servet Çetin
Fırat Kocaoğlu
Aydın Yılmaz

Linderoth ve Topal da yok. Tek yabanci Baros.

Yerel saat 15:50'de varmislar, yani TSI 06:00 gibi ucaga bindiler. Bayagi yorucu bir yolculuk. Saat farki 3, umarim ucakta uyuyabilmislerdir.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: UEFA Kup. On Eleme: Tobol-GS 16 Tem. Pers./TSI:19:30 (NTV)

Post by Mehmet Gorgen »

Tobol-Galatasaray maçı NTV'de
Frank Rijkaard yönetimindeki Galatasaray'ın bu sezonki ilk resmi maçı NTV'de. Sarı-kırmızılıların yarın Kazakistan temsilcisi Tobol ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu maçı NTV'den canlı olarak ekrana gelecek.

İSTANBUL - Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında yarın Kazakistan'ın FC Tobol takımı ile deplasmanda karşı karşıya gelecek ve mücadele NTV'den canlı olarak yayınlanacak.

Karşılaşma öncesi Sergen Yalçın ve Hakan Ünsal, Galatasaray'ın yeni transferlerini değerlendirecek, NTV Spor Galatasaray Muhabiri Özgür Buzbaş Kazakistan'dan canlı bağlantılarla maç heyecanını aktaracak.

Karşılaşmayı Ercan Taner anlatacak, Rıdvan Dilmen yorumlarını izleyicilerle paylaşacak.

http://www.ntvmsnbc.com/id/24983848/

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Murat Fahrioglu wrote:Resmi sitemize gore kafilede asagidaki oyuncular var:

Aykut Erçetin
Emre Güngör
Uğur Uçar
Gökhan Zan
Ayhan Akman
Barış Özbek
Arda Turan
Milan Baros
Mustafa Sarp
Yaser Yıldız
Emre Aşık
Erhan Şentürk
Emre Çolak
Serdar Eyilik
Sabri Sarıoğlu
Alparslan Erdem
Orkun Uşak
Volkan Yaman
Servet Çetin
Fırat Kocaoğlu
Aydın Yılmaz

Linderoth ve Topal da yok. Tek yabanci Baros.

Yerel saat 15:50'de varmislar, yani TSI 06:00 gibi ucaga bindiler. Bayagi yorucu bir yolculuk. Saat farki 3, umarim ucakta uyuyabilmislerdir.
RİJKAARD ŞÖYLE BİR 11 ÇIKARABİLİR

...................ORKUN

SABRİ... ...SERVET...... GÖKHAN .......VOLKAN(ALPASLAN)

......BARIŞ .......MUSTAFA SARP.... AYHAN

....AYDIN ....BAROS .........ARDA

(Kazakistana epeyi gittim. eski başkent Alma aty ile aramızda 4 saat zaman farkı var) Bu maç oynanacak şehir nerede onu bilmiyorum. 3 saat zaman farkı olduğuna göre kazakistanın batı tarafına yakın bir şehir olmalı.)

Cengiz Akgun
Moderator

Re: UEFA Kup. On Eleme: Tobol-GS 16 Tem. Pers./TSI:19:30 (NTV)

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan hakliymis. Kewell neden kafilede yok. Onu topu 10 yerden mi patliyor. Demek ki hazir degil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply