UEFA 3.ÖE: GS-M. NETANYA 6-0 (Baris(2), Keita, Nonda(3))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

UEFA 3.ÖE: GS-M. NETANYA 6-0 (Baris(2), Keita, Nonda(3))

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Su an Istanbul havalimanindayim Levent ingiltereden bu gece geliyor. Ucaga binmeden text mesaji atmis.

Mesaj aynen soyle :D

SARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII !!!

Anlasildi bu maca gidiyoruz .
Acik tribune bilet alacagiz.
Gelmek isteyenler olursa haber verin beraber aliriz.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Re: UEFA 3.ÖE: GS-M. NETANYA ASY 6.Aug.09

Post by Ismail Gezer »

ANTEP maçı için iyi bi hazırlık, seyircinin katılımıylada futbolculara motivasyon sebebi olacak diye umuyorum...

Elano'nun bu maçta oynayamaması kötü tabi. Bu arada gidişatını beğenirsem kendisine Elnino demeyi düşünüyorum, kimse heveslenmesin şimdiden patentini alayım :D

--------Le Franco-----------
Uğur---Servet--Gökhan--Balta
Keita---Ayhan--Sarp---Arda
-----Kewell--Baroş----

Şeklinde bir 11 bekliyorum ama ortada Linderoth ve Barış da olabilir. Aydın konusunda karar aşamasındaysa hoca, maça onunla da başlayabilir. Nonda da içinde aynı şey geçerli.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Eğer sakatlık problemi yoksa, esas kadroyu ve dizilişi birbirine alıştırmak için çok uygun maç 1-4 rövanşı.Elano oynamayacaktır büyük ihtimal ama bunun dışında artık Uğur ve M.Topal oynasın bu maçta.Sabri ve M.Sarp asla 1.tercih olmamalı (ben daha iyi biliyorum FR'dan =))

--------Le Franco-----------
Uğur---Servet--Gökhan--Balta
----------Topal--------------
--Ayhan-----------Arda------
Keita--------------------Kewell
-----------Baros-----------

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bakalim Keita kendini bu macda nasil gosterecek?

Kendisinin futbol temel bilgileri, Kewell gibi futbol zekasi oyunu okuyusu veya sag kulvari kullanma yetenegi bu macda ortaya cikarmi acaba?

Yoksa daha erken mi?

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

M. Topal hala takimdan ayri calisiyor. Sakatligi gecti de guclendirici calismalar mi yapiyor yoksa daha sakat mi bilmiyorum, ama Netanya macinda oynamasi supheli gibi.

Elano da zaten UEFA'ya bildirilen kadroda yokta onun icin kesin oynayamaz.

Bir de Linderoth'u merak ediyorum, takimla beraber calisiyor yani sakatligi yok, ama Netanya'ya goturulmemisti, bu mac oynamasi lazim ki bir gorelim durumunu.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Anadolu Ajansinin yazdigina gore...

Mide-bağırsak sistemi sorunları olduğu ifade edilen Milan Baros'un, sağlık ekibi tarafından dinlendirildiği, Mehmet Topal'ın ise sahada takımdan ayrı olarak çalıştığı bildirildi.

Diğer yandan, sakatlığı bulunan oyunculardan Aydın'ın, çalışmanın tümünde takımla birlikte yer aldığı belirtilirken, yeni transfer Elano Blumer'in ise salon ile sahada kondisyoner Fatih Yıldız yönetiminde özel olarak çalıştırıldığı vurgulandı.

Galatasaray, yarın basına kapalı olarak yapacağı antrenmanla Maccabi Netanya karşılaşmasının hazırlıklarını sürdürecek.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç hangi kanalda yayınlanacak acaba. Fenerin maçıyla aynı saate (21:00) denk geliyor sanırım.

Kendi sorumun cevabı:"6 Ağustos Perşembe günü oynanacak olan Honved-Fenerbahçe karşılaşması saat 21.00'den itibaren ATV tarafından yayınlanacak. "

Maalesef :)

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Fenerin maçı ATV bizimki D-Smartta.Harika !

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Basın Toplantısı: Frank Rijkaard

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında yarın Maccabi Netanya ile oynanacak maç öncesinde bir basın toplantısı düzenledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda düzenlenen basın toplantısında Teknik direktör Rijkaard, futbolcuların son durumları hakkında açıklamlarda bulundu: "Bu maç diğer futbolcularımıza oynama şansı vermemiz için güzel bir fırsat. Önce Elano ile başlayalım. Elano aramıza katılmadan önce Manchester Ctiy'de sadece 2 antrenmana çıkmış. Elbette 2 antrenman yeterli değil ve şu an özel bir program dahilinde çalışıyor. Biraz zamana ihtiyacı var. Tabi ki Galatasaray'da oynamak için bir hazırlık dönemi geçirmesi lazım. Yarın ki maçta oynayamayacak. Keita ise Elano'nun biraz daha önde, yarın kadroda olacak ve oynama şansı var. Nonda şu an bizim futbolculumuz, bizimle birlikte antrenmanlara çıkıyor ve yarinki maçta da kadroda olacak. İlk 11'de veya sonradan forma giymesi süpriz olmaz. Linderoth İsrail'deki maça bizimle birlikte gelmedi ve burada antrenman yaptı. Takımla birlikte de çalışıyor son antrenmandan sonra durumuna bakacağız" dedi.

Netanya karşısında nasıl bir oyun sistemi oynatmayı düşündüğüyle ilgili soruya ise Hollandalı teknik adam, "4-3-3 sistemine baktığınız zaman bugüne kadar tek önliberolu da oynadık çift önliberolu da oynadık. Takımım ve oyuncularım iki sistemi de oynayacak kaliteye sahip. Oyuncularım için taktiğin değişmesi sürpriz olmayacaktır" şeklinde konuştu.

Bir soru üzerine Frank Rijkaard şampiyonluk yolundaki rakiplerinin durumundan önce kendi takımının başarısı ile ilgilendiğini belirterek "Süper Kupa finalini seyrettim. Beşiktaş ya da Fenerbahçe'yi değerlendirmek benim için yersiz olur. Benin için önemli olan kendi takımım. Onun başarısı beni ilgilendiren. Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye saygı duyuyorum ama onları yorumlamam yersiz olur" dedi.

Rijkaard Süper Lig'in ilk haftasında pazar günü oynayacakları Gaziantepspor maçında önce Netanya maçını düşündüklerini de belirterek, "Ben her zaman önümdeki maça bakarım. Gaziantepspor maçından önce Netanya maçına bakacağım. Gaziantepspor maçında şu oyunculara yer vereceğim demek yarın oynayacak olan oyunculara saygısızlık olur. Devamlı önümdeki maça bakıyorum" diye konuştu.

Avrupa Kupaları'ndaki hedefin ne olduğu şeklindeki soruya ise Frank Rijkaard, "Bu zamana kadar çok iyi çalıştık. Her antrenman kafamda yeni şeylerin şekillenmesine neden oluyor. Hemen sonuçlara gitmemeliyiz. Buradaki bulunma amacımız başarılı olmak iyi yerlere gelmek. Avrupa'da gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz" dedi.
-------------------------------------------------------------
Haldun Ustunel nin agizindan yalan ropartaj yayinlayanlar, TD mizin Antep maci ile ilgili yorumunu duyunca bon bon bakmislardir. Saygisizlik sozcugu kimilerine gercekten birsey ifade ediyor mu?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Yarin ki mac Ugur, Emre Gungor, Keita ve belki Linderoth gibi uzun zamandir dogru durust seyredemedigimiz futbolcularin son durumlarini gorebilmek icin iyi olacak.

Biraz evvel Bert'in UEFA Europa Lig siralamalarina baktim... bundan sonraki tur icin siralamalar soyle...

Code: Select all

Seeded teams                   coef.              Unseeded teams                 coef.
------------------------ --- ----------------     ------------------------ --- ---------
Werder Bremen            Ger  91.339              OB Odense *3             Den  12.890
Villarreal               Esp  80.853              Lech Poznan *3           Pol  12.583
AS Roma *3               Ita  78.582              Genoa                    Ita  12.582
PSV Eindhoven *3         Ned  75.826              Slovan Liberec *3        Cze  12.150
Shakhtar Donetsk @3      Ukr  74.370              Red Star Belgrade **     Srb  12.050
Zenit St. Petersburg     Rus  68.525              Hearts FC                Sco  11.575
Hamburger SV *3          Ger  67.339              Aberdeen *3              Sco  11.575
Benfica                  Por  64.292              Krylia Sovetov Samara *3 Rus  11.525
Valencia                 Esp  59.853              Brøndby IF **            Den  10.890
Ajax                     Ned  54.826              Trabzonspor              Tur  10.445
Steaua Bucuresti **      Rom  53.781              Metalurg Donetsk **      Ukr  10.370
Fenerbahçe *3            Tur  52.445              En Avant Guingamp        Fra  10.033
FC Basel **              Sui  51.050              Helsingborg IF *         Swe   9.938
Lille OSC *3             Fra  47.033              FC Vaslui *3             Rom   9.781
Sporting Braga *3        Por  39.292              PAOK Thessaloniki *3     Gre   9.633
Everton                  Eng  35.899              Amkar Perm               Rus   9.525
Club Brugge *3           Bel  34.065              Dinamo Moscow @3         Rus   9.525
Heerenveen               Ned  33.826              MSK Zilina **            Svk   8.933
Galatasaray **           Tur  33.445              Tromsø IL **             Nor   8.760
Austria Wien *3          Aut  31.565              Rapid Wien **            Aut   8.565
Lazio Roma               Ita  26.582              Vorskla Poltava          Ukr   8.370
Hertha BSC               Ger  26.339              Paços de Ferreira **     Por   8.292
Sparta Praha @3          Cze  26.150              FC Sion                  Sui   8.050
Dinamo Bucuresti         Rom  25.781              NAC Breda **             Ned   7.826
AEK Athens               Gre  25.633              BATE Borisov @3          Bls   7.733
Slavia Praha @3          Cze  25.150              Nacional Funchal         Por   7.292
Metalist Kharkiv *3      Ukr  24.370              Sivasspor @3             Tur   6.445
Aston Villa              Eng  23.899              Racing Genk              Bel   6.065
Athletic Bilbao *3       Esp  23.853              FK Teplice               Cze   5.150
Partizan Belgrade @3     Srb  23.050              Stabæk IF @3             Nor   3.760
Hapoel Tel-Aviv *3       Isr  18.050              Slovan Bratislava @3     Svk   2.933
FC Twente Enschede @3    Ned  17.826              NK Maribor @3            Slo   2.816
Dinamo Zagreb @3         Cro  16.466              Slavija Sarajevo **      Bos   1.733
Litex Lovech             Bul  16.250              Garabag Agdam **         Azb   0.899
Fulham FC *3             Eng  15.899              FK Baku @3               Azb   0.899
CSKA Sofia *3            Bul  14.250              Levadia Tallinn @3       Est   0.866
Toulouse FC              Fra  14.033              FK Aktobe @3             Kaz   0.649
CFR Cluj                 Rom  13.781              OFK Petrovac **          Mon   0.200

Biz ve FB seribasi takimlar arasindayiz... Trabzon ve Sivas ise diger gruptalar... Tabii bunlar yarinki maclarda katsayisi yuksek tum takimlarin turu gececegi ihtimali gozonune alinarak yapilmis bir siralama... rakipler biraz daha ciddilesiyor 4. turda... 4. turu atlayan 38 takim CL playofflarindan gelecek 10 takimla birlesip (toplam 48 takim) 4 takimli 12 gruba dagilacaklar.

Gruplarinda ilk iki sirayi alan takimlar bir ust tura cikacak ve CL gruplarini 3. bitiren takimlarla birlesecekler. Bu 32 takim play-off sistemi ile 16, 8, 4 ve 2'ye dusecek finale gelinceye kadar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu arada bazilarimizin cok ama cok sevdigi Lucescu'nun Romen damari tutup Timosora midir nedir Romen takimina babalik etmisi herhalde. Kendi sahalarinda maci 2-2 berabere bitirip orada da 0-0 olunca opmusler kendini. Sen gecen sene UEFA kupasini al bu sene ilk eleme macinda Donetsk'i yari yolda birak. Ben bile simdi burada guzel bir entrika haberi duzecegim nerdeyse. Bu adamlarda seri basi simdi. Ama bu tur disilinsizlikler Lucescu da var. Aslinda bakmayin yayagarama cok buyuk bir surpriz degil benim icin.

Asil ilginci kendi sahasinda 1-0 yenilen Celtic'in yabanci sahada senelerden sonra galip gelip hem de 2-0 ile tur atlamasi olmus UEFA sitesine gore.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Bu arada bazilarimizin cok ama cok sevdigi Lucescu'nun Romen damari tutup Timosora midir nedir Romen takimina babalik etmisi herhalde. Kendi sahalarinda maci 2-2 berabere bitirip orada da 0-0 olunca opmusler kendini. Sen gecen sene UEFA kupasini al bu sene ilk eleme macinda Donetsk'i yari yolda birak. Ben bile simdi burada guzel bir entrika haberi duzecegim nerdeyse. Bu adamlarda seri basi simdi. Ama bu tur disilinsizlikler Lucescu da var. Aslinda bakmayin yayagarama cok buyuk bir surpriz degil benim icin.

Asil ilginci kendi sahasinda 1-0 yenilen Celtic'in yabanci sahada senelerden sonra galip gelip hem de 2-0 ile tur atlamasi olmus UEFA sitesine gore.
Lucescu daha gecenlerde ciddi bir kalp krizi gecirdi ve hastahanelik oldu Cengiz abi - adamcagiz can derdinde anlayacagin pek futbol dusunecek hali oldugunu sanmiyorum.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ...
Lucescu daha gecenlerde ciddi bir kalp krizi gecirdi ve hastahanelik oldu Cengiz abi - adamcagiz can derdinde anlayacagin pek futbol dusunecek hali oldugunu sanmiyorum.
Mezarda bile olsa cikip gelecek ve takimini tur atlatacakti. Saka elbette. Lucescu'ya vurayim derken baltayi tasa vurmusum. Varmis bir bit yenigi cunku garipti boyle bir komploya benzer sekilde elenmeleri. O zaman Lucescu'suz olmuyor demek gerekecekmis. Gecmis olsun Lucescu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote: ...
Mezarda bile olsa cikip gelecek ve takimini tur atlatacakti. Saka elbette. Lucescu'ya vurayim derken baltayi tasa vurmusum. Varmis bir bit yenigi cunku garipti boyle bir komploya benzer sekilde elenmeleri. O zaman Lucescu'suz olmuyor demek gerekecekmis. Gecmis olsun Lucescu.
http://www.uefa.com/competitions/ucl/ne ... 69743.html

Bu habere bakilirsa ilk maci TV'den seyretmis ama ikinci macta takimin basindaymis galiba - ama tabii o haliyle ne kadar yardimi olabilir ki adamin...

Bu arada resmi sitemize gore bugun MOR formamizla sahaya cikacagiz :) Promosyon amacli iyi bir uygulama oldugunu dusunuyorum...

Post Reply