Elano Blumer Galatasaray'da

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eray Tunç

Re: Elano Blumer Galatasaray'da

Post by Eray Tunç »

http://www.galatasaray.org/galatasarayt ... 7.php'deki soylesiden bazi alintilar:

...Türkiye Ligi’nde oynanan futbol benim alışmış olduğum futbola nazaran biraz daha farklı, bu sebepten ötürü bir adaptasyon süreci geçiriyorum. Özeleştiri yaptığım zaman, her geçen gün daha iyiye gittiğimi, ortama daha iyi uyum sağladığımı söyleyebilirim.
...Karşılaşmanın oynandığı zemin sahadaki futbolu net bir şekilde etkiliyor. İngiltere’de futbol hızlı oynanıyor ve bunda zeminin de büyük etkisi var. Türkiye’de oyun biraz daha yavaş ve güce dayalı olarak oynanıyor. Markajlar daha sert, adam adama yapılan savunma daha ön plana çıkmış vaziyette... Hem oyun tarzına, hem de sahalara alışmam gerekiyor. İngiltere’deki sahalar sizi hızlı oyun oynamaya itiyor. Buradaki fark hem sahaların, hem de oyun mantalitenin değişik olmasından kaynaklanıyor.
...Dört yıldır milli takıma gidiyorum ve bu grupla dört senedir beraber olduğumdan dolayı adaptasyon süreci gibi bir durum söz konusu olmuyor. Sahada kimin ne yapacağını daha iyi biliyorum. O yüzden Galatasaray’a oranla milli takımda daha iyi bir performans göstermem anormal bir durum değil. Bu performansı Galatasaray’da da göstereceğimden kimsenin şüphesi olmasın.
...Oynadığım pozisyonla ilgili kesinlikle hiçbir sıkıntım yok. Çünkü orta sahada her pozisyonda oynayabilirim.
... Taraftarlara şunu söylemek istiyorum. Ben çok çalışkan bir insanım. Antrenmanlara ilk gelenlerden biriyim. Antrenmanlarda elimden geleni yapıyorum. Devamlı olarak ‘’nasıl daha iyi bir yere gelebilirim, Galatasaray’a nasıl daha faydalı olabilirim’’ diye düşünüyorum. ‘’Elano bir sene oynayıp gidecek’’ şeklinde bir düşünce oluşmasın. Haldun Bey beni transfer ederken bunu kendisine de söyledim. Ben Ukrayna’ya, İngiltere’ye giderken de bu mantaliteyle gittim. Her zaman kendime ve çalıştığım yere olan saygım büyüktür. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Taraftarlardan biraz daha fazla destek bekliyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kulahima anlatsin bunlari. Bir suru mazaret. Sanki Kewell Ingiltereden gelmedi. Saha hizli degilmis. Kumda oynasinda cop batmasin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Elano'nun soyledikleri tamamen laf salatasi. Adam gerekli minimum eforu sarfederek, yan gelip yatip tikir tikir parasini alma amacinda.

Lincoln ve daha oncekilerden akillanmadilar, hala Brezilyali pesindeler. Eskiden beri GS'yin temel oyun felsefesi disiplin, mucadele, motivasyon, arkadaslik, ve takim oyunu uzerine. Boyle adamlari alarak takim ruhunun da, mucadelenin de, disiplinin de icine ediyorsunuz. Elano'yu takima oturtma cabasi ileri uctaki ahenki tamamen bozdu. Baros'un sakatlanmasi ve Keita'nin cezasi da iyice tuz biber oldu.

Fener maci da ne macmis. Keske daha farkli yenilseydik de Baros sakatlanip Keita ceza almasaydi. Emre Belozoglu'nun kendisini yetistiren kulube uckurus faydasi olmadigi gibi, boyle baska takimdayken bile hala zarari dokunuyor. Avrupa'da bir takimda tutunamadi, geldi burda basimiza musallat oldu.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Sanırım Elano Galatasaray'ın aldığı son Brezilyalı olacak. Benim favorim Arjantinliler. Adamlar hem hırslı, hem fizikli, hem de teknik oluyorlar. Gerçi biz de ala ala Carrusca'yı almıştık oradan ama orada ne oyuncular var inanılır gibi değil.

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Artik uyum saglama donemini anlattim. Gumbur gumbur geliyorum demis. Artik GS icin karada olum yok. Helal sana Elanor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply