Elano Blumer Galatasaray'da

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Elano Blumer Galatasaray'da

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:Biz degil, Rijkaard cikaracak Ayhan'i sahaya... Burada da ayni muhabbet devam edecek.
.....
Seninle muhabet etmenin tek yolu ki (o da boyle malsef kizdirarak oluyor) Ayhan konusunu desmek. Baska turlu yoksun ortada. Halbuki mac sonunda gelsen suraya Ayhan'a vurmak zorunda kalmayacagim.

Sabri konusunda anlastik galiba. Ama ben sistem denilen seyi (ki bunu bizim Terim'de cok soylerdi goremedigim ya da cahilligimden bilemedigim icin) sag acikla sag bek arasinda epey fark oldugunu saniyorum hala. Sag bekin gorevi duz futboluyla (oyle cetrefilli ayak oyununa filan hic luzum kalmadan yani) zekasini kullanarak rakip oyuncuyu kendi yari sahasinda kapadigi kulvarda top surdurmeden pas atmasina dahi izin vermeden kapamak. Oburun de ise tam aksine kulvarinda kendini kapamaya calisan beki uyutup iceri kat edebilecegi kadar edip ortaya isabetli orta yapabilmek, hizindan dolayi avantajli durma gecen forvetine topu aktarmak, top ortada sikisinca ayni dun Sabri'nin yaptigi gibi sagda bosa kacip kaleyi gormek. Sag bekin aksine sag ayagini en iyi sekilde kullanabilmek (ki malasef Sabri de bu var demem icin epey abartmam gerekecek). Ha bu isi yapacak iki kisi devamli yer degitirererek birbirini tamamlayacak iki adamin varsa biri sag bek oburu sag acik olur boylece adamlara etiket takmazsin. Rakipte yanilir kim ne yapiyor anlamadan vurursun. Ama oyunun her aninda bu gorevlerle gorevli en az iki adamin olmasi gerekir. Boyle bir durum yok iken ayni adam hem sag bek hem sag acik olursa olay GS'daki olaya doner. Gitti mi gelemez. Gol atacam diye gittiginde yersin golu.

Neyse lafi Terim'den acmisken Terim'in GS'i gaza getiren beni de delirtmeyin konusmasi ile bitirelim.

http://www.youtube.com/watch?v=KYLLSaFJK8Q
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Elano-Lucesu ilişkisi pek gündeme gelmemiş. Umarım Luce, bu adama savunmayı falanda öğretmiştir :D

Can Ergun

Post by Can Ergun »

M.Topal,Elano,Arda orta sahası tamamdır, Serdar Kewell'ın yedeği olur,tam bir kanat oyuncusu,sol içten ziyade...

Mehmet'in Emre Güngör ve Zan hakkındaki fikirlerine katılamıyorum.Özellikle Emre Güngör bu sakatlık belasından önce, harika bir kesici ve geriden oyun kurabilen bir oyuncuydu,top şişirdiğini falan pek hatırlamam,ayrıca oyun okuması ve futbol zekası Zan'dan daha iyi bir seviyede.Zan'ın bir stoper olarak kayarak top aldığını veya düzgün müdahale yaptığını görmedim,keza akıllıca oyun kurduğunu da ( Meira'ya kıyasla)

------------- Leo --------------

---Uğur---Emre G.---Servet---Hakan

------------- M.Topal --------------

----- Elano --------- Arda --------

Keita ---------------------- Kewell

------------- Baros --------------

Arda'nın defans yapmakla ilgili bir problemi olmadığı gibi,bu konuda dünyanın sayılı isimlerinden bence.Özellikle onun mevkiilerinde(sol kanat ve 10 numara) oynayan ve onun yeteneklerine sahip hiçbir yıldızın, tereyağından kıl çeker gibi kayarak top aldığını bilmiyorum,varsa lütfen söyleyin.

Elano'nun şöyle oturup üst üste 3 tane maçını 90 dk seyretmediim için defansif yönünü bilmiyorum ama oyun kurmak,şut,pas ile hiçbir sorunu olmadığı aşikar.Arda zaten orta üçlüde defansı asla boşlayacak bir oyuncu değil.Bu durumda bu orta sahanın defansif zaafı olacağını pek sanmıyorum.

Kaldı ki Uğur ve Hakan'ın pozisyon bilgisi Topal'ı yalnız bırakmaz,bu kadar ofansif adam varken de Sabri'nin üstün ofans yeteneklerine ihtiyaç duymayız (Uğur asist kralıydı sakatlıktan önce). Sabri gelişme gösterse de ben çok sıkıldım ona katlanmaktan,tavırlarıyla,oyun zekasızlığı ile,hiçbirşeyi ile Galatasaray'a yakışmıyor.

Ayrıca bakın,Rijkaard bile Sabri'nin bacağını kırmaya çalışıyor =)

Image
Last edited by Can Ergun on Sat Aug 01, 2009 12:48 pm, edited 1 time in total.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende iki sezon once Emre Gungor'den cok umitliydim.

Mucadeleci yonu, bos alani kapatmasi, sizinde dediginiz gibi kesici ozelligi benim cok begendigim yonleri idi. Ama nedense bu sakatlik onu cok etkilemis gozukuyor.

Aslinda Ozan Ersoy onun zayif yonlerini bir zaman burada yazmisti.

Umarim Emre Gungor'de sakatliktan kurtulur Ozan'da Ozgur ile yeni sezonda aramiza katilir :wink:

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Söyle bir transfer yapsalar hic maliyeti ve kaynagini sormayacagim.
http://www.milliyet.com.tr/Spor/HaberDe ... 9&b=Hirvat atesi&ver=47
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Kerem Tezic wrote:Söyle bir transfer yapsalar hic maliyeti ve kaynagini sormayacagim.
Kerem Tezice sesleniyorum. MGC passwordunu ve numarani ele gecirmis,
yukaridaki post'u girmis :lol: :P :twisted:
NO ADNANS, NO CRY !!

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Alpay Dedeoglu wrote:
Hasan Tezcan wrote:Alpay iyi olmayan tarafi ne bu oyuncunun, kendisini hic izlemedim...
Hasan seyrettigime ve okuduklarima gore:

......................

6-) Arda ile ikisi biraz cakisacak gibi. Zor takimlarla oynadiginda orta sahada defansif zaaf baslar. Hele bir önlibero eksiltip Keita-Arda-Alano-Baros- Kewell diye cikarsak cok gol yeriz, intihar olur. Bu adam Kewell-Keita-Ardadan bir tanesini yedek oturtur, ki bu Kewell olur gibi , ama o da cok yararli adam, Serdar-baris-Nonda-Serkan C.- filani saymiyorum.
Alpay Abi agzina saglik! Tehlikenin büyügü bu. Hocanin büyüklügü burada önem kazaniyor. Bu kadar egosu yüksek yildizi idare etmek kolay degil. Belli ki agir abilerden bir kisminin zaman zaman yedek kalmasi gerekecek. Yumusaklar (yanlis anlasilmasin :) ) ve savascilarin sayisal dengesi bozulur ise gecen sene girdabina kapildigimiz defansif zaaf baslar. Baris, Sarp, formda bir Linderoth ve Topal kolay vazgecilecek adamlar degil. Artik gerisini hoca düsünsün; Lakin isi cok zor olacak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Görkem KIRGIZ wrote:...
Son olarak, şunu söylemeli; Bu adama sadece isim transfer olarak bakmayın. Bu adam Galatasaray'da unutulmazlar arasına girebiliri, iddia ediyorum. Ve en önemlisi, atan tutan bir çok kişiyi utandıracak.

Tabii, utanmasını bilene!

Hoşgeldin Elano!

Puyol transfer olursa belki tekrar yazarım.
Kolay gelsin,
Epey bir mesaj vermissin. Utanmasini bilenler ve bilmiyenler vardir ama bu forumda su aralar geride kalip yazanlar arasinda Elano'ya utanilacak laf edenler kimler acaba diye dusundum ama cikaramadim. Puyol geldiginde bekleriz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Utanma lafini ustume alinmadim. Elano'yu topa tutanlara saygi duyarim, bir bildigi oldugunu var sayarak...

Gecen sezon yazilan cizilenler ortada iken, "utandirma" kelimesini ortaya atmak gercekten dusundurucu.

Ben "topa tutmaya" baslamadim, cunku biraz erken...ama simdiden gidisattan memnun degilim. Eleno nasibini alirsa utanmam. Insan dogru bildigini yazdiktan sonra utanmasin, utanmasi gereken onlar degil baskalari olmali. "Baskalari" kelimesini sizler tanimlayin artik.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Well said!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Utanma lafini ustume alinmadim. Elano'yu topa tutanlara saygi duyarim, bir bildigi oldugunu var sayarak...
...
Gorkem herhalde basinda cikanlari filan da icine alarak genel konusuyor ama sadece buraya sunlari yazmak icin geldim demesi sonra bu lafi da sarf etmesi manidar. Yani sadece iyi bir transfer yapilinca tekrar yazacagini ama onun haricinde burada yazilacak bir sey olmadigini belirtmesi ilginc diyorum. Belli ki kizip kustukleri var.

Ben aklindan geceni acikca yazip karsisindaki sen busun ya da susun filan diyeni tercih ederim her ne kadar kavga gurultu cikaracak diye korkulsa da. Surada kac kisiyiz? Ikiye bir kopup, kirilip, kusup cekip gidenler oldu ve olacakta.

Her neyse. Yarasi olan gocunur dedi herhalde. Burada istedigi gibi yazip bazilarimizin tabu olarak gordugu seyleri bile elestirme hakki var yazanlarin. Begenilir begenilmez katilinir katilinmaz yanilir ya da yanilmaz orasi kisileri ilgilendirir. Guzel guzel yazdiklarini okudum ama sonunu gorunce hayrete etmedim degil. Eh buna bir cift laf edilir dedim kusara bakmasin. Yanilmak insana vergidir. Ben hic yanilmama ya da yanilmadim diyebilen var midir? (Bu da benim hic gunahim yok savina benzer). Utanilacak bir sey olsa kimse acaba yanilyor muyum diye fikrini soylemezdi. Yanilan yanildigini gordugunde ya da gosterildiginde kabul etmezse o zaman utansin elbette.

Ben hala bu paralar nereden geldi ve geliyor konusundayim. Soylenener dogru ise bir transfer daha varmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Cengiz Akgun wrote:
Seninle muhabet etmenin tek yolu ki (o da boyle malsef kizdirarak oluyor) Ayhan konusunu desmek. Baska turlu yoksun ortada. Halbuki mac sonunda gelsen suraya Ayhan'a vurmak zorunda kalmayacagim.
Gene guldurdun Cengiz Agabey... Dusundum de, hakkaten oyle denk gelmis, ama mesguliyetten yazamiyorum, hatta okuyamiyorum pek. Herhalde Ayhan da bilinc altimda yer etmis, dogru/yanlis yararli futbolcu oldugunu da dusundugum icin, atliyorum her defasinda savunmasina. Ben seviyorum, siz sevmiyorsunuz, yapacak birsey yok. Dedigim gibi Rijkaard karari verecek, bize de bok yemek dusecek.

Gorkem'e de kizip yuklenmeyin, biraz yuregimize su serpmis, fena da olmamis. Surekli Hasan Agabey ile senin adam tokatlayan, cekicleyen yazilarinizdan sonra bir denge getirmis. Uzak dogu yemekleri gibi spicy & sweet daha guzel.

Son olarak da soyle bir yazi var, ilginc bir bakis acisi getirmis taraftarliga. Bizler gibi her seyi didik didik inceleyen, ogrenmek isteyen taraftarlari biraz elestirmis. Katildigimi soyleyemeyecegim ama yaklasimi ve ifade yontemi hosuma gitti, 2 saniye de olsa dusundurdu:

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?a ... erk&ver=61
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Kerem Tezic wrote:Söyle bir transfer yapsalar hic maliyeti ve kaynagini sormayacagim.

Allah tas edicek bu Tezic Bey'i :lol:
Ulen ben bu yaziyi assam millet ustume atlardi
(Bu arada Kerem Beycim zevkinize hayran olmamak imkansiz :D )
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Adama solu zayif, fazla sag ayakli dedi, sol ayagiyla 30 metreden cakti,
top 120 km ile gidip doksana yapisti. Neymis efendim? Sol ayagini sade
yurumek icin degil, baska isler icinde kullaniyormus ve bizede halt etmek dusuyormus.
Fakat sag ayagi icin soyledigimiz ayak disina oturan her turlu topun klaecinin sagina miknatis gibi gitmesi kehanetimiz tuttu.
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Elano olayinda bence biraz abartiyoruz. Tamam attigi gol guzel ama ilerde faydali olacak anlamini tasimiyor, bekleyip görelim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply