Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Hasan Tezcan »

Alpay butun bunlar bir yana, sanki kendi sehircisine hakim....FB maclarinda sahaya neler atilmadi ki...6-0 lik maclari var akillarindan silinmeyen, rezil bir mac...

Aziz Yildirim taraftar kitlesini tatmin etmek icin bu tur demecler veriyor. Rakipleri kucumseme luksune sahip guya...sormazlar mi ne gibi basarin oldu, dunyanin parasini akittin ne var elinde diye. Arda olayi ortaligi karistirmak, Arda'nin kafasini celmek ugruna yapilan bir oyun. Faka basar insallah ama turk oyuncusu, belli olmaz. Gecmiste buna benzer olaylari cok görduk. Karateri saglam bir oyuncu ise ustunden gelir, ama burada yönetimin laubali tutumu dusundurucu. Ben olsam onu muhatap almam, kisa keserim. Niyetime göre hareket ederim.

FB'li oyuncularin mac esnasinda ki tutumu Diyarbakirspor seyircisi kadar cirkin ve yirtikti. Emre sen bir hicsin kardesim, kendini bir mok zannetme. GS'dan ayrildigin gunden bu yana + yok, - leri daha netlestirmissin.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bulmaca cozuldu.

Sivas'in UEFA maci bugun oynaniyor.

18:00 Shakhtar Donetsk ? - ? Sivasspor

Sebebi Shakhtar herhalde cumaya super kupa macina cikiyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Emre'nin disinda FB futbolculardan ben fazla bir cirkeflik gormedim Yabancilar hakli olarak sahaya atilanlardan sikayetci oldular. Onlarin 6-0 GS maci hatirlamalarini ya da bilmelerini bekleyemezsin. Bunun disindaki seyirciyi tahrik edecek ne yaptilar? Mactan sonra Diyarbakirli Sener "1-0 olduktan sonra bastiriyorduk bir iki onemli firsati kacirdik ama seyircimizin galipken bile sahaya attiklari ve oyunu germelerini anlamamiz mumkun degil. Durum 1-1 ken bile elimizden gelen konsantrasyonu gostermeye calisirken yine seyircimizin taskinligi sonucu mac durdu. Olanlari anlamamiz mumkun olmadigi icin tum konsatrasyonumuz bozulunca mac baslar baslamaz golu yedik. Yine de 2-1'den maci cevirmemiz mumkundu ama 3-1'den sonra yapacagimiz fazla bir sey yoktu" gibilerinden demecini de dinledinmi? Dun Diyarbakiri yenen seyircisi idi. Ziya Dogan da mactan sonra dilini isiriyordu seyircinin yaptiklarina hakaret etmemek icin. Gecen hafta TS yenmis bu hafta ilk yarida 1-0 one gecmis ve soylenelere bakilirsa iki uc hafta once 25 kisi bulup cift kale antreman maci yapamayacak bir durumda takimin basina gecmis. Bu yapilanlar FB klubunun baskanina ve klube olan giciklikla aciklanamaz. Birileri TV onunde bu halki galeyana getirip kan dokulmesi icin calisti dundu. Bu kolluk kuvvetleri ile olacak bir catisma ve TV onunde Turkiye'nin diger yorelerine verilmek istenen mesajdi. FB olan kinle degil orada bu ulkenin dibine dinamit koymaya yeminli azililarin gosterisi idi. Artik kafayi kumdan cikarmanin zamani geldi. Bu yoreden yapilacak her mac yayininda TV onunde bu davranisa hazirlikli olun. FB klubune verilecek en buyuk ders onlari oradan puansiz yollamak olacak iken kendi takimini sabote edip (ki sanmiyorum o takimi kendi takimi olarak kabul ettiklerine. O formada bir de sari istiyorlar. Mactan once calinan istiklal marsi da onlara kufur. Aziz Yildirima verilecek mesaji filan anlamam ben. Mustafa Denizli'yi bir gece yarisi Sabiha Gokcen havaalaninda sut dokmus kedi gibi onunde yuruten, yuzu istifa etmiyor diye kizginligindan pancara donup zehir akitan Aziz'i de gordum ben TV ekraninda bir Diyarbakir maci donusu idi. Denizliyi kopeklerinin onune atmis bir sirtlan manzarasi ciziyordu. Biraz daha utanip sIkIlmasa bir tekme de kendi atip Denizli'yi otobuse bile almadan orada birakacakti. Denizli de butun serefini ayaklar altina alip o otobuse bindi ve neredeyse muavin koltuguna oturacakti. Bir taksi ceviremedi. Sonunda alacagi tazminati ne ise verdi ve yolladi idi. Eger mesajin Aziz efendiye ise dun ekmegine yag surmenin bir anlami olamaz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yaziklar olsun. Baska ne denebilir ki?

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=229
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

bjk-antep maçı oynanıyor

heyecanlı bir maç...

Barcelona-Shaktar maçıda oynanıyor, tarladan bozma bir sahada...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

bugün bjk çok iyi oynuyor...

Dakka 80.

Denizli, Ernst'ü çıkardı. Tribünler çok kızdı :D Baya iyi oynuyordu.

Dakka 90.

Sahaya bir öküz girdi... Buda moda oldu...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:bugün bjk çok iyi oynuyor...

Dakka 80.

Dakka 90.

Peki 7 dakika eklemek niye? Belki BJK bu arada atar diye mi? Hic utanma sIkIlma yok. Simdi Gaziantep bir tane atmali artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Yalcin Ata

Post by Yalcin Ata »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Sahaya bir öküz girdi... Buda moda oldu...
Peki 7 dakika eklemek niye? Belki BJK bu arada atar diye mi? Hic utanma sIkIlma yok. Simdi Gaziantep bir tane atmali artik.
Gaziantep'li kaleci Mahmut'un tedavisi en az 3 dakika, sahaya giren "öküz" sayesinde 1.5-2 dakika, eder 5 dakika. 1-2 dakikada "sundan, bundan" ekle, eder 7 dakika. Hakeme bu konuda ard niyet yüklememek lazim.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:bugün bjk çok iyi oynuyor...

Dakka 80.

Dakka 90.

7 dakka doğruyd. Hatta 7 dakkayıda geçti. Uzatmalarda 8 dakkanın dolmasına 3-4 saniye kalmıştı maç bitince.

Bjk çok yüksek tempolu bir mücadele ortaya koydo. Topa sahip olma oranları %60. Baya gaza gelmişler demekki.

GS-BJK maçı onlar açısından çok kritik hale geldi şimdi. Bizim içinde daha zor bir maç olacak şimdi. Tabi kazanırsakta getiriside daha fazla olacak. Bjk büyük oranda devre dışı akalır örneğin. Seyirci bugün Denizliyi resmen protesto etti. Denizlinin suyu ısınıyor...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kaleci Mahmut'u cok begendim, cikislarini bir Turk kalecisi olmasina ragmen cok yerinde buldum. Mac..eh...ben BJK'nin almanlarini begeniyorum, alacaksan böyle yabanci alacaksin. Ernst cok iyi bir oyuncu, maclari ciddiye aldigi gözlerinden, akittigi ter formasindan belli adamin. Ferrari midir nedir, berbat desem yerinde olur.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yalcin Ata wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Sahaya bir öküz girdi... Buda moda oldu...
Gaziantep'li kaleci Mahmut'un tedavisi en az 3 dakika, sahaya giren "öküz" sayesinde 1.5-2 dakika, eder 5 dakika. 1-2 dakikada "sundan, bundan" ekle, eder 7 dakika. Hakeme bu konuda ard niyet yüklememek lazim.
Saatine bir bak 1 dakikaka ne kadar bir sure tutuyor ve o oyuna giren adamin kosarak yarim saha katetmesi ve yaka paca atilmasi ne kadar surer. Normal adam degisikligini 15 saniye sayiyorlar. Buradan pay bicebilirsin. Ben bu macta 7 dakikalik duraklama durumu goremedim. O nasil hesapladi bilemem. En ax iki dakikayi uydurdu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Kaleci Mahmut'u cok begendim, cikislarini bir Turk kalecisi olmasina ragmen cok yerinde buldum. ....
Ben de begendim. Hata yapmadi. Gecen BJK onunde Omer gibi pekala sacmalayabilirdi adamlar burnunun dibinde iken. Ben BJK'taki Serdar ozkan'i da begendim. Gerisi palavra bana gore. Almanlar vasat adamlar. Bunlar boyle zaten. Aldiklari parayi hak ederler genelde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bjk GS 'a yenilince 5 hafta sonunda 9 puan farkı mı olacak.

8 milyon'a tabata transferini bugün bir bjk yöneticisi radyoda şöyle savunuyordu.

"Transferin bitmesine 1-2 gün kaldı. Başka alertnatifler olmayınca o parayı vermek zorunda kaldık."

O para dediği elano'dan 1 milyon euro fazlası.(Ki elanonun parası 3 senede ödenecek)

Tabata bjk'da ilk 11'e girerse başarılı olur.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bekir'in Ergin Keles'e yaptigi penalti degilse daha nasil penalti olur bilemiyorum :evil:

Emre Kerizoglu yapacagini yapti yine --- kirmiziyi yedi salak :lol:

Emre ciktiktan sonra orta sahayi daha hizli gecen FB golunu atti - 1-0 Dk.80

1-1 oldu Dk.87 Ergin atti :D

Ite kaka gol boyle atilir - FB 2-1 yapti Dk. 90+4.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Yaziklar olsun! Manisa'nin buz gibi golünü ofsayt diye vermedi. Penaltilarini vermedi. 90+4'te fenerin attigi gol 1 m ofsayt. Görmemelerinin imkani yok, tek isleri bu adamlarin. Fenerin sahasinda attigi 2. ofsayt gol. Cok yazik cok. Orta hakem macin genelinde iyiydi. Iki yan hakem maca damgasini vurdu!

Post Reply