Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Cengiz Akgun »

FB-Denizli maci ilk yarisi 0-0 bitti. FB frikikten atti bir tane. 27 numarali oyuncu kim? Santos imis. Ve 1-1 oldu (dakika 82). Fb 2-1 one gecti. Telefomda idim goremedim ve 86. dakikada yenilmis. Golu atan Ozer. Denizli'nin isi tamam. Guiza 3'ledi. Denizli'nin golunu ise Turkiyede istenmeyen adam Youla atmis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Fenerbahçe, 3 tane çok beleş gol atarak maçı 3-1 kazanmayı bildi.Denizlispor kalecisi
gol yediği dakikaya kadar iyi kurtarışlar yapmasına rağmen gerek yediği ilk golde(serbest
vuruşta iyi yer tutamadı) gerekse ikinci golde(gereksizce kaleyi terk ederek)
Fenerbahçe'nin ekmeğine yağ sürmüş oldu.Denizlispor defans oyuncuları da boşa kaçan
Fenerbahçeli oyuncuları iyi marke edemediler.

Herşey bir yana, ben uzun süredir Şükrü Saraçoğlu'nun zeminini bu kadar kötü
görmemiştim.Gerek maç öncesinde, gerekse maç içinde etkili olan yağışlar zemini
çok kötü hale getirmiş.Umarım Ali Samiyen'de gerekli tedbirler alınmıştır.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugunku Kasimpasa ve BJK maclari iptal edilmis. Istanbulda durum nedir? Yarin bizim macta iptal olsa keske.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:Bugunku Kasimpasa ve BJK maclari iptal edilmis. Istanbulda durum nedir? Yarin bizim macta iptal olsa keske.
Bizimkiler simdiden sahayi temizlemeye baslamislar, 40 cm kar varmis, aksam gec vakitlere kadar temizleyip yarini bekleyceklermis ve tekrar devam etsinler. Bence cok ugrasmasalar da bizim de ertelense.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yeni stat projesi kapsami icinde bu tur olaylara karsi nasil önlemler aliniyor cok merak ediyorum. Zemin isitmali mi olacak mesela?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:
Bizimkiler simdiden sahayi temizlemeye baslamislar, 40 cm kar varmis, aksam gec vakitlere kadar temizleyip yarini bekleyceklermis ve tekrar devam etsinler. Bence cok ugrasmasalar da bizim de ertelense.
Yahu seninde evvelden soyledigin gibi dun aksam naylon serseler sip diye kar durunca temizlenirdi. Dedigin gibi ya mahsus yaptilar ya da Terim zamaninda oynanan bir kupa macindan hala ders almadilar. Onda da boyle kar bagira bagira gelmisti. Altan almalarina ragmen hakem oynatip sakatlik olunca kiyamet kopmustu. Ayni firtinada FB naylon sermis pasa pasa macini oynamisti. Ben de buradan bu sigirlara adamlarin eline kurek verip (kar makinasi bile yoktu amele tutup kurekle tahta kurumek icin uydurma ilkel seylerle resimleri cikmisti) zeminin icine ettirdikleri icin verip veristirmistim. Kar yagarken temizliyecegim diye yine zemini kel kafalarina cevirtecekler. Sahti sahbaz olacak zemin yine. Bunlar ne salak insanlar be.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Hasan Tezcan wrote:Yeni stat projesi kapsami icinde bu tur olaylara karsi nasil önlemler aliniyor cok merak ediyorum. Zemin isitmali mi olacak mesela?
Projede cati tamamen kapanir acilir olacagindan hic kar dusmeden hallolacakti bu tur sorunlar ama...
amasi iste yeniden ihaleler olunca 29 Ekim 2010 'a acilsi yetistirebilmek icin 365 gunde biz yapip bitirelim,
ustu acilir kapanir tavani sonradan yapariz fikri ile beraber simdilik acildiginda olmayacak gibi.
Artik ilk kis yapilmaz herhalde.
Daha sonra da unutulmaz insallah.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Sivasspor akilli bir yonetime sahip. Bulen Uygun'dan sonra, onun tamamen zit, tamamen ters, beyfendi bir adam getirdiler yerine. Muhsin Ertugral.

Ben bile uzulmeye basladim Sivas'a, sirf bu adamin beyefendiligi yuzunden. Eminim sivas yonetimi kendilerine antipati ile bakan insalarin fikrini cevirmeye calisiyor. Acikcasi Muhsin bey, Sivasspora yakismiyor.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Vakit buldukca ara sira baktim. BJK yine osuruktan bir galibiyet aldi. Hadi Carsamba gunu kar yagdi futbol yoktu. bBugun Antalya da yagmur varmis. Mac sirasinda yagmur filan olmamasina ragmen rezil bir mac oldu. Dogru durust gol pozisyonu yok. Uyduruk bir penalti ile BJK uc puani verdiler. Bunda da sorumlu yan hakem. AMa Antalya'da da bir bok yoktu. Mac hic oynatmadan tatil etseler ve al sana bir sana da bir puan deseler en hayirli isi yapacaklardi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bir Mehmet Özdilek klasiği.
Herhalde Beşiktaş'a karşı oyuncularını motive etmek ve hazırlamak hiç içinden gelmiyor.
Benim aklım almıyor... Galatasaray'a ve Fener'e 2'şer 3'er 4'er goller atan bir takım, Beşiktaş'la Şifo döneminde 4 maç oynayacak ve gol atmak şöyle dursun neredeyse gol pozisyonu bile yok diyebiliriz.
Hayret ki hayret.
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sivasspor 1:1 FB, ilk yari sonucu. 0:1 Semih, 1:1 Mehmet Yildiz.

Mehmet Yildiz'in golu görulmeye deger. Made in Turkey. Sakatliktan sonra ilk maci. Böyle bir oyuncuya karsi oynamak ölum.

Guzel bir ilk devre oldu, tempolu, mucadele dolu bir mac. FB biraz daha agir basti, ama Sivasspor'un ani ataklari tehlikeli. Yeni transferler yapmislar. Hayrettin affedilmis ve sahada. FB'de eksikler cok galiba. Özer'i iyi buldum. Selcuk, Gökhan gayretliler.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Fahrioglu

FB 2. golu atti, tam klasik FB golu. Hakem atisi yaplirken Semih defansin arkasina kacti adamlar hakem atisini direk Semih'e yolladilar ofsayt durumda Semih golu atti. Golde hersey var, hile, hakem atasi, acikgozluk, Sivas defansinin uyuya kalmasi.....

Herzamanki gibi FB'nin iki kurusluk oyun oynadigi yok. Sivas da gol atacak gibi gorunmuyor, Mehmet Yildiz'in golu superdi ama pozisyon yoktu ceza alani disindan cok iyi vurdu. Yeni yabancilari cok kotu ya da daha takima isinamadi.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Uğur Boral entresan bir oyuncu hakikaten.
Teknik kapasitesi sınırlı olduğundan, Vederson ile birlikte Fener'in sol kanadını aksatıyorlar.
Buna rağmen, hızlı ve deparlı bir oyuncu. Ceza sahasına katedip pas vermek veya çizgiden orta yapmak gibi işlevlerini Daum geliştirmek istiyor olabilir.
Bence zaten Daum'un Uğur'u denemesi lazım o bölgede.
Bizim Caner'in biraz daha yeteneksizi.
Bugün iki tane birbirinin kopyası fakat izlemesi zevkli gol attı.
AYRILMAZ İKİLİ

Murat Fahrioglu

Ugur Boral 3 dakikada 2 gol atti durum 4-1.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK'da Demirören başkanlığa doğru gidiyor. Yani yeniden..

Açıkçası bu gidişata çok şaşırdım. Bu adam bu kadar oyu nasıl alıyor anlamadım. Demirören'in tekrar kazanmasını isteyen tek bir Bjk'lıya rastlamadım. Bu nasıl bir iştir, nasıl bir düzendir?

Bu kadar beceriksiz, neredeyse herşeyi eline yüzüne bulaştırmış, söylediği sözlerin arkasından duracak kadar bile karakter sahibi olduğu şüpheli, başkanlığı babasının parasıyla alınmış bir oyuncak gibi hoyratça kullanan birinin yeniden seçilişini görmek nedense beni üzüyor :D

Post Reply