Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Hasan Tezcan »

Konusabilmek icin istifa etmis :-D "DemIrkiraasi" yok mu diye sormazlar mi...ne alaka bosverin arkadaslar. Camianin duymak istedigi sözcukleri söylemis. Aslinda bu sadece FB camiasina has bir tutum degil malesef.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

FB kaybedince Rıdvan'ı izlemek çok keyifli oluyor. BJK-FB maçından sonra işe fenerin neden kaybettiğini uzun uzun anlatarak başlayınca, Güntekin bile dayanamamış ve birazda kazananı konuşsak demişti. Güntekin Rıdvanı ilk defa bozmuyor tabi, bide Leo Franco meselesi vardı. Bugünde Aziz Yıldırımın avukatlığına soyunup hakem hatalarını saymaya başlayınca Güntekinde fener lehine yapılanları saydı, Rıdvan gene kıvırdı tabi :D

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Senol Gunes TD olarak severim. GS'in biratigi mirasi iyi kullanip milli takimi dunya 3. su yapti. Bugun takimi MKE yi 3:0 yenmis. Kendisine sonsuz basarilar. Bence milli takim TD adayi olmasi gerekirdi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alin bakin forvet adami nasil secilirmis? Cangle ile Makakula lider koltuguna oturttular Kayseriyi. Sen hala Nonda'yi ve orta sahada kimi nasil oynatacagim diye dusun.

Ozer'in cikardigi gol mu degil mi? hakeme kabahat bulmak zor biraz

Piero ne ise Erman yakalamis ve gol diyor. Eee ne de olsa isin icinde Ankaragucu var eski takimi.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=65226

Video'nun baslamasi icin yatmis ucgene tiklamak lazim.

Bu arada soyleyeyim. Cruyff Fotomaca bir demec vermis. Boyle mesmonsuz yerleri sevmedigim icin gidip okumadim bir yerlerde kisa bir ozetini gordum. GS ve Frank hakkinda dusuncelerinin yaninda bu bes hakemli maclarinda sorun olacagini ve aslinda uc hakemin yeterli oldugunu savunmus. Bence cok bilen cokta yanilir misali yanilmis. Kale arkasinda hakem olsa bu golu pekala gorurdu. Evet gozune mil cekilenler var biliyorum plonjon yapildiginda bile gormuyorlar. Orasi baska. O kotu niyet.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ankaragücü'ne Avrupa şampiyonu hoca

Teknik direktör arayışlarını sürdüren Ankaragücü, takımın başına getirmek istediği Fransız teknik adam Roger Lemerre'i Ankara'ya getirdi. Başkent ekibi, Lemerre ve avukatıyla görüşmelere başladı.

NTV Spor
11:29 TSİ 18 Aralık. 2009 Cuma
Hikmet Karaman ile 12 Kasım'da yollarını ayırdıktan sonra, Norveçli Solied ve Fransız Victor Fernandez ile görüşen, ancak anlaşma sağlayamayan Ankaragücü, Fransa Milli Takımı ile 2000 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda kupaya uzanan Lemerre'i takımın başına getirmek için çalışmalara başladı.

AVUKATLA GÖRÜŞÜLÜYOR
Ankaragücü yetkilileri, bu sabah Ankara'ya gelen Lemerre'in avukatıyla detayları görüşmek üzere görüşmelere başladı. Lemerre de kısa süre önce Başkent'e gelerek avukatına katıldı. Fransız teknik adam, Ankaragücü yetkilileriyle tesislerde görüşecek.

Sarı-lacivertli kulübün ünlü Fransız teknik adamla ilk etapta 6 aylık bir sözleşme yapmayı planladığı, iki tarafın da memnun kalması durumunda sözleşmenin uzatılabileceği bildirildi.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

BJK-Bursa macinin ikinci yarisinda hakem komedisi var :roll:

Ilk yariyi Bursa 1-0 onde bitirmisti...

2. yarida once Tello'ya dudugumu bekle demesine ragmen onu iplemeden serbest vurusu kullanan Tello'ya sariyi gosterip golu iptal edemedi - sonra Toraman'in Selcuk Yula ve Arif Erdem'i kiskandiracak artistik atlayisina penaltiyi verdi... Su an Dk. 76 BJK 2-1 onde...

BJK'da GS sendromu... 2-1'i geri yaslanip korumaya kalkan BJK son 10 dakikada 2 gol yedi :lol: Dk 90 Bursa 3-2 onde... Bursa kazandi :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugun mac oldugunu bilmiyordum. Ridvan avanagi kural hatasi var hakem frikikten once duduk caldi dedi. Guntekin de ama Bursa buna ragmen kazandi dediginde oyle olmuyormus aslinda oyle olmali ama mac tekrarlanir dedi. Oyle bir sey yaparlarsa federasyonun binasini dinamitlerler. Kural hatasi varsa hakem ceker aleyhine olan kaanan takima ceza cektirmek gibi boyle bir sacmaligi yapamazlar. Hakikaten bu hakemler inek be. Atma bekle diyorsun adam atiyor o sirada duduk caliyorsun iptal edecek gibi ama gol olunca vaz geciyorsun.

Goller: http://www.youtube.com/user/123Bayro#p/u/4/bJM0rIqehBg
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bursa hakeme rağmen kazandı. BJK'lılar bir sarı karttan dolayı mızmız ediyormuş. Hatta çok saygıdeğer Denizli devre arasında hakemlerle konuşmuş kibarca. Ancak, bjk'nın attığı ilk golde hakemin aptallığı var. Penaltıda penaltı falan değil. İki bariz hakem hatası hatta katkısı ile öne geçti ama bjk kazanamadı, bence biraz utanmaları lazım konuşmak yerine.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sivasspor'da gozle gozukur bir duzelme var. Ankaragucu onunde son dakikalarda (89' ve uzatmada) attiklari iki golle maci 2-0 dan 3-2'ye cevirmisler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Bizim maclarda santim hesabi ile gollerimiz iptal ediliyor. Trabzon Fenerbahce macinda ise 4 metre geriden cikmis Trabzon oyuncusu gol atacakken yan hakem tam onunde gormuyor ve ofsayt veriyor. Tabii bizim gibi tekrar gorme luksleri yok ama santim degil 4 metre kadar var. Yan hakemlerden ben cok umitliyim bu aksam cok malzeme cikacak gibi gorunuyor. Aziz Amcam sonra kizmasin. Orta hakemler artik biliniyor diye simdi agir yuku yan hakemler cekiyor. Art niyet var, hatalar oyle karsilikli her zaman olan insan hatalarindan degil.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

TS iyi yolda, bence karamsarliga kapilmasinlar. Guzel bir mac oldu. FB futbolun yaninda maca baska turlu agirligini koymakta. Aziz bey hakemleri iyi korkutmus. Bir arkadasin dedigi gibi FB karsi duduk calmak kolay degil.

TS da begendiklerim; Gabric, Umut, Serkan (odun Okan/Sabri karisimi birsey oynadi), Onur (kaleci), Ceyhun (vucudunu cok iyi kullaniyor). Siritan yer defansin göbegi, Song, Egemen ikilisi. Bir bakima yazik oldu TS'a.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Neden bilmem ama FB kazanmasi gereken buyuk maclari kazaniyor. Belalilari BJK ama bugun ustlerindeki gerilime ragmen kazanmasini bilmisler. Maci seyretmedim ve burada yine hakem sizlanmasi var. Yarin bakaroz artik.

Ilk yariyi bir puan farkla ikinci bitirmekte kotu degil. Ana GS en az uc adami yollayip yerine eli yuzu duzgun oyuncular bulamazsa bu sene de husran olacagina eminim. Frank'in bu durumun farkinda oldugunu da pek inanasim gelmiyor. .
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bak Cengiz abi, 5. dk da 5m arkadan cikan adama nasil ofsayt calanir görursun. Verilmeyen sari kartlar cabasi. Erman Fosoglu'nun bile yuzu kizarmis. Yapacaksaniz bu kadar acik olmasin dedigini hatirliyorum. Bu hakemi kitabima yazdim dedi ayrica. Yan hakemler yeni bas aktör galiba. Insert a coin o hafta demecinden sonra birseyler oldu desem abartmis olmam, ve sustular, simdi cit yok.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Bak Cengiz abi, 5. dk da 5m arkadan cikan adama nasil ofsayt calanir görursun. Verilmeyen sari kartlar cabasi. Erman Fosoglu'nun bile yuzu kizarmis. Yapacaksaniz bu kadar acik olmasin dedigini hatirliyorum. Bu hakemi kitabima yazdim dedi ayrica. Yan hakemler yeni bas aktör galiba. Insert a coin o hafta demecinden sonra birseyler oldu desem abartmis olmam, ve sustular, simdi cit yok.
Erman Fosoglu'nun kici yememis Hurriyet'de yazdigi yazida bu offside olayina deginmek. Sadece Fidan'a dikkat demis. Ben bir ozet buldum. Buradan bakilabilir.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Mustafa Denizli en az bir kupada 0 çekmezse içi rahat etmiyor.
Bu sene de Beşiktaş'a Türkiye Kupası'nda 0 çektirecek gibi.
Ama müstehaktır onlara.
Geçen sene altın tepside gelen şampiyonlukla ayakları yerden kesilmişti. Gerçekleri göremediler.
Bu sene ayakları yere basar artık.
Basar mı?
Yok, o da kesin değil.
İnşallah Demirören kongrede kazanır ve başkanlığa 3 yıl daha devam eder.
Ezeli rakiplerimizin başkanlarından çok memnunum ben.
Öteki de sağolsun bu ligin en kofti ve en bitik forvetini transfer etti... Gökhan Ünal'ı.
AYRILMAZ İKİLİ

Post Reply