Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Hasan Tezcan »

FB mucadele konusunda GS'a fark atar, bunu kimse inkar edemez. Adamlar "Allahina" giriyor her ikili mucadeleye....Arda ve elemanlara duyurulur.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eline yuzune bulastimayi anlatmis adam.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=211

Puanlarin silinmesi lazimdi. Ben de oyle oacak sandimdi. Cunku basa mantikli bir cozumu yok. Adamlaa yenilen Antalya otomatik 3 puan, beraberere kalan iki takimda ikiser puan almis oluyorlar havadan. Simdi bedevcadan 3 puani cebine koyan FB ile GS arasindaki puan farki 5'den 8'e yukseldi. Gerci silinse de 8 olacakti diyenler cikacak ama GS'yin bir maci eksik olacakti. Aradaki fark bu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Puanlarin silinmesi lazimdi. Ben de oyle oacak sandimdi. Cunku basa mantikli bir cozumu yok. Adamlaa yenilen Antalya otomatik 3 puan, beraberere kalan iki takimda ikiser puan almis oluyorlar havadan. Simdi bedevcadan 3 puani cebine koyan FB ile GS arasindaki puan farki 5'den 8'e yukseldi. Gerci silinse de 8 olacakti diyenler cikacak ama GS'yin bir maci eksik olacakti. Aradaki fark bu.
Fark neden 8 olsunki. Fener o beles 3 puani Ankara ile oynayacagi hafta alacak. Asil komedi o maclarda kart alanlarin kartlari kaliyormus. :shock:

Bildigim kadariyla Ankaraspor'u satmak icin sure istemislerdi. Bu takimin sahibi kim? Ben tum gelirlerin belediyeden geldigini zannediyordum. Kulube birileri cebinden para veriptemi olusturdu bu takimi? Bu yapildigi soylenen tesisler, Gotcek'in kisisel paralariylami yapildi? Yok degil belediyeden karsilandiysa, kimin malina kime ne hakla satacaklardi.

Her alanda oldugu gibi sporada belediyeler yoluyla girip kendilerine benzettiler mikrop politikacilar. Kayseri duser, Erciyesle degis tokus yapip Erciyesi yollarlar, sorun yok. Cavcav ligde iki takimi yonetir sorun yok. Sonra Ankara olayi cikar, hemde lig basladiktan sonra. Birden yonetmelikler animsanir...
Madem bu uyuzlar birlesecekler neden ligin baslamasini beklediler ? A.Gucu neden hala 1.ci ligde. Gotcek sorun ise bu takimin basina gecmesine neden izin verildi ? Neden Ankarali oyuncular bir cirpida A.Gucune transfer edilmeleri saglaniverdi. Kalan futbolculara ne olacak ? Asya 1.ci ligi fiksturu nasil degisecek ve Ankara maclara ne zaman baslayacak ?
Federasyon resmen sicti. Ankara ile A.Gucu amator kumeye dusurulmeliydi. Boylece butun ligler minimum sorunla devam edebilecekti. Ankara ve A.Gucunde gorev yapan herkes omur boyu futboldan men edilecekti. Ben UEFA'nin yerine olsam bu dingillerin basinda oldugu takimlarin hepsini uluslar arasi musabakalardan men ederdim, buna Milli takimda dahil. Taaki bu kendi yaptiklari pisligi temizlenene kadar.

Cemal

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Benim Ankaraspor ile ilgili anlamadığım olay,neden bu adamlardan 15-20(artık neyse oluru) puan silip sezon sonuna kadar oynamaları sağlanmadı? Böylece bu takımla oynayıp galip gelmiş takıma haksızlık,puan kaybetmiş veya oynamamış diğer takımlara da haksız kazanç sağlanmamış olurdu.

Büyük ihtimalle bu herifler sezon boyunca,düşecekleri garanti diye şikenin kralını yaparlar diye böyle bir karar alındı.İşin ilginç tarafı Ankaraspor yöneticileri vesairesi böyle bir işe kalkıştıklarında olabilecekleri bilmiyorlarmıydı? Çok acayip işler...

Bu ülkede birşey "normal" olsun lütfen,inanılmaz hakkaten...

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Sene basinda diyordum ki Rijkaard ve Neeskens gibi ikili ile Turk futbolunda devrim yapacak bir GS'i ilerde kimse tutamaz. Yeter ki bir aksilik olmasin. GS harika basladi. Modern futboldan örnekler verdi benim de seyrettigim bir macta. Ilk kez heveslendim futbol adina. Bu arada sirk futbolu oynayan FB rezil futboluna ragemn ordan destek burdan ittirme 1-0 2-1 ile gunu kurtarip Avrupa'da madara oluyordu her zamanki gibi. Birden akil almaz, bas döndurucu hizla hooopp puan farki önce bir beraberlik ardindan her takimin basina gelecek bir maglubiyetle 5 oldu, Ankara kume dustu etti mi 8. FB'e yenilirsek 11 olacak. Hincal ve gerizekali tamtamci taraftar Rijkaard istifa diyecek. Rijkaard gönderilecek. Daum'lu FB Avrupa'da rezil olup bu sacma ligte sampiyon olacak. Cadde kafada raki kadehleri amanini yandan yandan esliginde kivirarak göbek atacak, Aziz 'vur davulcu tokmagi' daha hizli diyecek, avarel kilikli ise zurna calip bunlari tebrik edecek. Takunya kafa politika karistirip basmayan mercimek beyinli kafasi ile icine ettigi ligle kalacak. Alin size Turkiye'de futbol dahil islerin nasil ilerledigi. Bu ulkeye Einstein gelse bilimadamligi sorgulanir, fasist ilan edilir, ceteci yapilir adam kendinden suphe duyar bir sure sonra. Rijkaard gibi bir hocayi hangi surecle hazmettire ettire gonderecekler merak ediyorum. Demek istedigim su: kurumlar ve guc iliskilerindeki insanlar oraya buraya karisip normal gidise etki ederlerse bedeller bu tur hocalari kacirarak ödenir. FB Maclarinda FB cok kötu oynarken ufak gibi gözukup sonuca cok etki eden bir iki hakem hatasi farkettirmeden isi ne boyutlara getirdi. Tum bu gidisat ve faktörler gerizekali basin ve taraftar camialari ile birlesip belki de Rijkaard'in gitmesine neden olacak ilerde.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Federasyonun bu işte cesur ve adil davranacağını umarak başta bravo demiştim. Sonra bu konuda pek birşey söylemedim ama Ankaraspor'a yazık oldu. Gökçek kod adlı zavallıların -en azından- ihtirasına kurban gitti. Rezilliğin başrol oyuncusu ankaragücü ise yoluna devam ediyor. Federasyonada ankaragücünede en kötü temennilerimi iletiyorum sansürlü olarak...

Ankarasporlu futbolculara 15 gün transfer süresi verilmiş. Paso sakatlarla debelenen kıymetli kadromuza katacak bir iki defans oyuncusu varsa bence acele edip alınmalı.

YÖNETİM UYUMA, BİR İŞE YARA!

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://kralspor.ensonhaber.com/futbol/t ... uzere.html

Al sana yonetimin cevabi İsmail :P

1 milyon dolar ?
Umarim yazan arkadasin makatina takilir bu haber :lol:

Bu arada yan taraftaki viktorya'nin sırrı gunumu iyi baslatti.
Hepinizie hayirli cumalar :P
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizi bitirmesinlerde kimi bitirirlerse bitirsinler :D

Sakatlarda iyileşiyormuş gene..

Bakalım sakatlanmaları ne kadar sürecek gene..

Mehmet Gurdal Cetin wrote:http://kralspor.ensonhaber.com/futbol/t ... uzere.html

Al sana yonetimin cevabi İsmail :P

1 milyon dolar ?
Umarim yazan arkadasin makatina takilir bu haber :lol:

Bu arada yan taraftaki viktorya'nin sırrı gunumu iyi baslatti.
Hepinizie hayirli cumalar :P

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.cnnturk.com/2009/spor/futbol ... index.html

Sivasspor, daha önce anlaşmaya vardığı teknik direktör Muhsin Ertuğral ile bir yılı opsiyonlu 2.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Bülent Uygun'un ligin 8. haftasındaki 2-0'lık Antalyaspor galibiyetinden sonrası istifasının ardından Muhsin Ertuğral'da karar kılan Sivasspor, Ertuğral ile bir yılı opsiyonlu 2.5 yıllık resmi sözleşme yaptı.

Muhsin Ertuğral, Uygun'un başarılarının ortada olduğunu belirterek, '"maalesef biraz şanssız olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla dün başarılı olan bir takımın bugün kötü olmasına bir anlam veremiyorum"dedi.

Hedefinin, beklentileri en kısa zamanda yerine getirip, takımı durgun sulara çıkarmak olduğunu belirten Ertuğral, ''otomatikleşmiş bir sistem takımı kurmayı düşünüyoruz'' şeklinde konuştu

Bu abi sezon sonunda otomatik olarak kovulur :D
Sivas arka arkaya uc mac daha kaybetsin bir sene once sampiyonluga oynayan takim nasil kume dustu tezine konu olur .
TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Daha gecen gun Eray bahsetmisti, Turkiye'de özellikle son yedi senede futbol siyasetin batagina nasil saplandi alin bakin.
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=229
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Kerem Tezic wrote:Daha gecen gun Eray bahsetmisti, Turkiye'de özellikle son yedi senede futbol siyasetin batagina nasil saplandi alin bakin.
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=229
Daha ihale yapilmamis ama konsept mimari hazir. Reklamlara bakilirsa dogus ve ulker grubu bu ise on ayak oluyor gibi. Reklamlar bile 3D modellere yerlestirilmis. Is bitirmek var, is bitirmek var. Medyada cikti mi bu modeller?

http://www.ddg-usa.com/Projects/ET-Alpella/Project.html

Laf olsun diye ilan vermisler bir de, sanki ihaleyi baskasi alsa araziye bir sey yapabilecekmis gibi, tam tipik Turkiye isleri. Bu arada kimse Fener'e kizmasin, hatta alkislasin bence. Turkiye'de isler boyle yuruyor, yurutebilirsen. Ayni yontemleri takip edip cuvallayanlar da var.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Antep 2-1 Fener

Umarım bu skor akşam boşa gitmez :D

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Ismail Gezer wrote:Antep 2-1 Fener

ikinci yariyi internetten seyrettim. güzel macti. antep cok mücadele etti.
fb bu maci da alip galatasarayi evinde yenip 10:10 yapacakti, olmadi.
Seriyi keske biz kirsaydik. :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Tekin wrote:

Bize kalsaydı 10 da 10 olurdu zaten :D

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Ismail Gezer wrote:
Murat Tekin wrote:

Bize kalsaydı 10 da 10 olurdu zaten :D
Olurdu - 10 da 10 dünya rekoru kirilirdi :D

Post Reply