Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tan Erten

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Tan Erten »

Hayır, tam tersine. Diyarbakırspor bu kararla ligde kaldı. Sadece o değil, bir de İBB maçından 3 puan aldı.
Tan Erten

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Tezcan wrote:Diyar ligden dusuruluyor mu o zaman?
Hayir... Ceza Kurulu bu kurali uygulamis...
(3) TFF Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirmede, maçın tatil kararlarını uygun görmediği takdirde, maçın tekrarlanmasını veya yarıda kaldığı anki sonucu ile tescil olunmasına karar verebilir.
Dolayisi ile mac tatil edilmemeliydi demisler ve D.Bakir hukmen maglup degil - hukmen olmadigi icin de kume dusmekten kurtulmus oldular - tiyatro oynaniyor yani...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Nasıl yani? :D
Tan Erten wrote:Hayır, tam tersine. Diyarbakırspor bu kararla ligde kaldı. Sadece o değil, bir de İBB maçından 3 puan aldı.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Enfes bir maç oynandı bugün İstanbul'da. İki takıma da helal olsun.
Gerek Kasımpaşa gerekse Beşiktaş alışılmış karakterlerini sahaya yansıttılar ve ortaya seyirciyi hop oturup hop kaldıran bir maç çıktı.
4 gün önce maç oynamasına rağmen Beşiktaş'ta yorgunluktan eser yoktu. Tam saha presin en iyi örneklerini verdiler. Bazı bölümler oldu ki 6 oyuncuyla rakip yarı sahada pres yaptılar. En uçtaki Bobo'dan en gerideki oyuncuya kadar.
Doğrusunu isterseniz bizim takımın kadro planlaması konusunda genelde Rijkaard'ı çok suçlamam. Yönetim'le payları fifty-fifty... Öte tarafta da "Türkiye'yi biliyor" diye kapılıp getirilmiş bir Daum var.
Ama Mustafa Denizli hem GS'yi hem FB'yi yayan bırakır şekilde kendi kafasındaki oyun sistemi doğrultusunda şöyle ya da böyle bir kadro kurdu.
Netice olarak bizler Beşiktaş'ın maçlarını izlerken "Denizli'nin kafasında uygulamak istediği birşey var ve bunu sahaya az-çok yansıtıyor" diyebiliyoruz.
GS ve FB için bunu pek diyemiyoruz.
Fizik kondisyon olarak ligin en iyi takımı BJK... 8 ciğerli orta saha ikilisi Ernst-Fink var. Özellikle Ernst'in oyun vizyonuna bakıyorum, ayağından çıkan toplara bakıyorum. Nerede basit oynamak gerekirse orada basit oynuyor, nerede inisiyatif almak gerekirse orada elini taşın altına sokmaktan çekinmiyor. Pres tarzı, hamle yeteneği akıl dolu bir oyuncu.
Bobo, Ernst, Fink... Bu üç oyuncu hem futbolu biliyor hem de oyun zekası yüksek.
Ne demek oyun zekası? Hangi efektif hamleyi yapacağını top gelmeden belirleyen ve onu en basit ve en etkili biçimde yapmak demek.
Bir de Holosko gibi deparlı bir adam var Denizli'nin elinde. Topla geniş alanda mesafe kateden böyle bir oyuncu GS'de ve FB'de yok.

Neyse... Maçtan sözü açmışken nerelere geldik.
Kasımpaşa'nın savunma hataları ve BJK takımında Sivok'un sakatlanıp oyundan çıkması 2-2'lik skoru getirdi.
Maç bölüm bölüm iki takıma da gitti geldi.
Holosko'nun 0-0'ken kaçırdığı pozisyonlar var. Murat Erdoğan'ın 1-0'ken bomboş atamadığı pozisyon var. Finalde Tello'nun Murat Şahin tarafından kurtarılan bir net gol fırsatı var.
Türkiye Ligi'nin standartlarının çok üzerinde bir maçtı. İki takımı da alkışlamak gerek.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tan Erten wrote:Doğru kararı vermeye Federasyonun papazı yemedi, beklendiği şekilde maç 1-0 Diyarbakırspor lehine tescil edildi. .
Burada yazinin asagiki bolumu ile bir celiski var. Maci IBB kazandi sayildi. Nasil Diyarbakir 1-0 aldi oluyor. Bu cumle yanlis. Maci IBB verdiler ki dogru. Boylece Diyarbakir simdilik dusmedi ama yakinda PKK bir yolunu bulur dusurtur Diyarbakir'i.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Pkk daha ne yapsın abi? Köpekler ellerinden geleni yaptılar bence :D
Zaten diyarbakır düşme ihtimali yüksek olan takımlardan biriydi. Ama tabi kesin değildi. Bjk'yada Fener'ede kan kusturan takımda bu takımdı.

Bundan sonra diyarbakırspor'un maç kazanması benim için süpriz olur.
Hakemler diyarbakır'ı ligde tutmak gibi bir görev edinirlerse bu şerefli bir görev olmaz!
Ama böyle birşey yokken hakem hatalarını buna yormakta edepsizlik olur!
Bundan sonra -en azından sezon sonuna kadar- hiçbir tribünde "pkk dışarı" diyebilecek mahlukat çıkmayacaktır.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Diyarbakir'in bir iki oyuncusu kazan kakdirmis zaten.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Emre Gotozoglu'nun topsuz oyunda attigi kasti tekmeden sonra sadece sari kart gormesinin hicbir aciklamasi yok... zamaninda video goruntusu ile rakibe tukurdugu icin Filipescu'ya 2 mac ceza verildiyse bu harekete 5 mac gelmesi lazim...

Aciklamasi var tabii - zaten normalde koruma altinda olan bu oyuncuya hele GS maci oncesi kirmizi gostermek "cahones" gerektiyor - bizim hakemlerimizde olmayan cinsten :evil:

Nasil bir it bu Emre denen herif - akil alir gibi degil :evil: :evil: :evil:

Daum salak degil tabii malini biliyor - 2. yari Emre yerine Selcuk'la basliyor 2. sariyi gormesin diye... ama gerek yoktu hakemde o karti cikaracak got yok.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mert Tokman wrote:Emre Gotozoglu'nun topsuz oyunda attigi kasti tekmeden sonra sadece sari kart gormesinin hicbir aciklamasi yok... zamaninda video goruntusu ile rakibe tukurdugu icin Filipescu'ya 2 mac ceza verildiyse bu harekete 5 mac gelmesi lazim...

Aciklamasi var tabii - zaten normalde koruma altinda olan bu oyuncuya hele GS maci oncesi kirmizi gostermek "cahones" gerektiyor - bizim hakemlerimizde olmayan cinsten :evil:

Nasil bir it bu Emre denen herif - akil alir gibi degil :evil: :evil: :evil:

Daum salak degil tabii malini biliyor - 2. yari Emre yerine Selcuk'la basliyor 2. sariyi gormesin diye... ama gerek yoktu hakemde o karti cikaracak got yok.
Verir mi Mert, dedigin gibi biraz sIkar...bende maci canli izliyorum, inanilir gibi degil.

Emre 2. yari yok bu ara, sakatliktan degil, 2. bir sari kart görmesin diyemis...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Emre denen iti daha GS'da oynarken sevmezdim. Ama hiiic inkara gerek yok, Emre su an bizde olsa bu forum dahil pek cok yerde savunulacakti.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kerem Tezic wrote:Emre denen iti daha GS'da oynarken sevmezdim. Ama hiiic inkara gerek yok, Emre su an bizde olsa bu forum dahil pek cok yerde savunulacakti.
GS'in ihtiyaci oldugu bir oyuncu, bunu da inkar etmemek lazim.

Mac sonrasi yayina bakiyorum, itina ile olayi örtbaz etmeye calisiyorlar bana sorarsaniz :-)

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan Tezcan wrote: GS'in ihtiyaci oldugu bir oyuncu, bunu da inkar etmemek lazim.

Mac sonrasi yayina bakiyorum, itina ile olayi örtbaz etmeye calisiyorlar bana sorarsaniz :-)
Savunulacak derken futbolculugu degil, yaptiklari savunulacakti, bazi arkadaslarimiz kendisine yapilan haksizliga ve "ser odaklari, "dis mihraklara" (klasik Turkiye tartisma söylemi) karsi kendisinin mucadele ettigini iyi de yaptigini vurgulayacaklardi. Bunu defalarca görduk oynarken de toz kondurulmuyordu. Fatih Akyel araba ustunden ucup FB'li taraftara yumruk atinca 'kocum Fatih' olmustu sonra neler yaptigini görduk. GS'da Emre'nin oynadigi dönem belki mukkemele yakin bir kadroydu GS ama belki de Turkiye futbol tarihinin gelmis gecmis en pislik en antipatik takimi idi. Bunu yabancilar da söyluyordu. Sadece dirsek, tekme, tukuruk, kafa, isirik atan bir takim degil, her pozisyon hakeme aglayan bir kadromuz vardi Hakan Sukur ve Taffarel istisnalari disinda. Simdi Emre FB'e gittigi icin bir suru kisiye batiyor (bunu elbet sen ve Mert icin söylemiyorum).
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cok önemli devlet meseleleri
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=373
Biz de GS klubu olarak tayakkuz halinde olalim, gozumuz tetikte olsun. Onemli insanlarin onemli mesajlari. Fevkalade onemli.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu insani ciddiye almak mumkun mu? Olaylardan bahsediyor. x-0 lik mac var, x diyorum cunku gercekten kac kac bittigini hatirlamiyorum. Korner, tac kullanmaya izin vermedikleri mac. GS TD'un kafasinin yarildi mac da var, Gerets döneminde sanirim. Sen ne konusuyorsun be kardesim, diye sormazlar mi. GS Turk futbolunun en agir cezasini almis bir takim neticede, esitlikten bahsediyorsun. Diyarbakirspor bile o kadar agir ceza almadi sanirim.

Hurriyet okuma Kerem, serefsiz medyanin bas temsilcisi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Emre denen iti daha GS'da oynarken sevmezdim. Ama hiiic inkara gerek yok, Emre su an bizde olsa bu forum dahil pek cok yerde savunulacakti.
Boyle seyler soyleme. Kotu oluyorsun sonra. Sana vakti ile abi diyenler horozlaninca uzuluorsun ve hatta aliniyorsun. Alinmayacaksin ve buradaki herkezi yarin karsinda gormeye hazir olacaksin. Bunu boyle kabul edip bildiginden sasmayacaksin. Alttan almayacaksin. Cunku bugun benim itim yarin senin itin olunca gozlerine batar elbette fanatiklik yuzunden yuzu gozu olmayanlarin. Burada bir iki kisi icin hatir gonul saydim basi seyleri gormezlikten geldim. Dedigim gibi o gunlerde yalaklik ustune yalaklik cekenler bugun azili dusmanlik duygulari icindeler. Insanoglu cok nankor.

Dedigim gibi it sende iken yaptiklarini gozlerine perde inmis gibi seyredenler yarin en masum olayda karsi takim icin okuzun altinda buzagi araralar. Emre denen karaktersizin en bozulduklari yani ise Emre'nin en hakli oldugu yerdi halbuki. Adamlara Suren para vermediginde cekip gitmelerine hala kendilerine yediremediler.

Bak Servet filan simdi baska takimda olsa idi o Akbaba el kol bacak harketlerine burada soylenenin haddi hesabi olmazdi. Simdi yutkunuyorlar bunu gorduklerinde. Servet icin soylenen laflar yaptigi hatalar icin. Bugune kadar iclerinde tek biri cikip ulan bu herifte cok faul ile oynuyor diyemedi. Demezler. Herif Atletico'luyu nasil hacamat etti vallahi ben goremedim bile. Karsisindaki ayakta kafasini tutuyor bizimki yerde ben tokatladi sandim meger kafasini tekmelemis.

Bak sen simde gelecek hafta ASY olacaklari seyret.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply