Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Ismail Gezer »

Diyarbakırspor Tirabzonu 2-1 yendi...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

FB-Sivas maçı oynanıyor..

Alex maçın başında sakatlanıp çıktı.

http://www.justin.tv/mechulsportss

Bİlica çok güzel hatalar yapıyor...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:FB-Sivas maçı oynanıyor..

Alex maçın başında sakatlanıp çıktı.

http://www.justin.tv/mechulsportss
Ve kaptanlik bandi bilin bakalim kimde :lol:

Kuruculari GS liseli, kaptani GS altyapisinda yetismis tek takim GS degil yani :lol:

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bilica, Ersan martinin omuzlarına ellerini koyup hava topuna çıktı. Peki güzide hakem ne karar verdi?
Hiç :D

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Mert Tokman wrote:Kuruculari GS liseli, kaptani GS altyapisinda yetismis tek takim GS degil yani :lol:
Eskiden Fenerbahce toplumunu Galatasaray endeksli oldugunu dusunurdum. Ama baskanlari o benim oglumdur filan diye kanat gerince sartlar degisebilirmis demek ki :wink:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bizim GS kaptan oglan ikinci golu atmis, ne haber? Milli takimdan sakatligi dolayisi ile azlini istemisti. Cabuk iyilesmise benzer.

Bu arada BJK maci Pazartesi demek. TV icin olsa gerek. Degilse ayip olmus diyecegim ama dun bizimkiler TS beraber oynamadi mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bir ofsayt gol birde acayip bir kaleci yumurtlamasi ile FB 2-0 kazaniyor maci...

Sivas zavalli bir takim haline gelmis... mac boyunca kapandilar... gelisi guzel uzun toplarla hucum yapmaya calistilar - 80lerin Anadolu takimlarina benzemisler... kapanmayida becermediler - mac boyu FBli oyuncularin 2 metre onunde durdular, FBliler rahat rahat pas yapti.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Bizim GS kaptan oglan ikinci golu atmis, ne haber? Milli takimdan sakatligi dolayisi ile azlini istemisti. Cabuk iyilesmise benzer.
Golu atti demek biraz esnek bir yorum... yerden bir orta yapti - kaleci topu yumurtlayip iceri itti...

Dos Santos Brezilya'liyim ben diyen Pele-vari bir gol atti... 3-0 oldu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bizim GS kaptan oglan ikinci golu atmis, ne haber? Milli takimdan sakatligi dolayisi ile azlini istemisti. Cabuk iyilesmise benzer.
Golu atti demek biraz esnek bir yorum... yerden bir orta yapti - kaleci topu yumurtlayip iceri itti...

Dos Santos Brezilya'liyim ben diyen Pele-vari bir gol atti... 3-0 oldu
Malum adamin yorumu boyle esnek olur. Atmis ya biz ona bakalim Mert. Bak dun bir penalti icin kac kisi birbirine girmis. Bizde topu iceri yuvarlayamayip penaltiya konmak isteyenler var. Ne yapacagiz peki?

Bir de su Sivas da FB'ye yata yata bir hal oldu. Maca cikmayip 3-0 yazdirtsalardi ya. Bu laf sana kinaye degil. Bak simdi bizle oynadiklarinda neler yapacaklar. Keita'nin dili filan degil baska seyi de donebilir diye korkuyorum ben.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bu sene Sivasspor için zor geçecek.
Savunmasıyla ve hücumuyla tel tel dökülüyorlar.
Son bir ayda dördüncü kez izledim onları. Rezalet haldeler.
Mehmet Yıldız'a şişirmeli atak politikaları, Mehmet'in sakatlanmasıyla ve formanın Ersen'e kalmasıyla beraber tarumar olmuş gözüküyor. Ersen,uzun boyu dışında ne göğsüyle top indirip saklayan, ne de indirdiği topu kısa sürede arkadaşlarına nakledip kendisi boş alanlara kaçan bir oyuncu... Çakılı pivot santrfor, hepsi bu.
Defans anlayışı deseniz, 10 kişiyle ceza sahası içine gömülüyorlar. Bu basiretsiz Fener'i %90'lık pas yüzdesiyle oynattılar. Markaj sıfır, pres sıfır, 1-9-1 günlerinden kalan bir çağdışı defans taktiği.
Orta sahası top tutamaz, top yapamaz.
Yedikleri birinci gol ofsayttı. İkinci gol kornerden girdi.
Üçüncüde, Andre Santos elini kolunu sallaya sallaya parkta dolaşırcasına golü atıyor, bir bacak arası çalımı, bir de solundan topu atıp sağından geçme hareketi...
Fener takımı bu Sivas'ı açmayı bile beceremeyen, yaratıcılığı ve verimliliği minimum düzeyinde bir takım.
Medya yarın şişirir, "Ezdi geçtiler" diyerek... Medyayı salla gitsin.
Bu rakiplere bakınca şampiyonluktan umutlanıyorum doğrusu.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sivas ile 11. Hafta oynuyormusuz Nedense FB oynadigi maci takip ediyoruz diye yanlis bir sonuc cikarmistim. Belki o zamana kadar duzelirler. Ama bu sene tepe takla olmalari bekleniyordu. Kaldiramadilar.

Bu sene artik Turkiye ikincisinin eleme maci hakki bile olmayacak SL'de. Sampiyonluk cok onemli bu yuzden.

Bir baska haber olarak Lugano' nun tekrar FB ile 4 senelik ablasma yaptigi duyurulmus. Turkiye ligi icin kotu bir haber. Blica ile iyi bir bicer dover olacaklardir. Keita ne yapar bilemem artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozetlerden gordugum kadari ile Emre B. Sivas macinda fena oynamamis. Bir pozisyonda top ike direk arasinda gitmis gelmis. Onun acisini da kornerden attigi kaleci hediyesi ile telafi etmis. Milli maca gitmeme durumu ise bana gore palavra. Bu adam gecen sene haftada bir maci bile kaldiramiyordu. Bu hafta iki maci ust uste kaldiramayacagi belli idi. Isin garibi milli macta Arda'yi mac 3-0 olmasina bir ara sakatlanmasina ragmen nerdeyse 90 dakika oynatti Terim. Bu islerdeki yol ve yordami bilmek gerek. GS'in en iyi oyuncusunu bu sekilde palavara bir macta riske atmamasi gerekir.

Bu arada Santos'un golu de gzelde 90+2 de artik doktor ne yerse yesin denmis bir durumda olunca boyle ipe dizmis gibi. Yine de adamin o dakikada bile boyle bir gucu ve hirsi olmasi gzel bir sey.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi Emre en ufak bir gelisme yok, bilakis biraz daha sinirli...ben begenmedim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Cengiz abi Emre en ufak bir gelisme yok, bilakis biraz daha sinirli...ben begenmedim.
Ben bizde iken bile pek begenmezdim. Sahdi simdi sahbaz olmustur. Kabiliyeti olabilir ama tembel ve sahtekar aldigini verme konusu ortaya gelince. GS'dan gidis seklinden degil bu durumdan onu sevmem.

Buradaki soylediklerim hep goreceli. Gecen sene oturdugu yerden yem kesti FB'de ayni Avrupada yaptigi gibi. Bu sene Aziz efendi kendine gerekli olan uyariyi yapti. O yuzden gayret ettigini ve edecegini saniyorum. Buyuk bir ihtimal ile maasini da dusurdu kimseye fazla tavatir etmeden. Ya de sart kostu su kadar mac oynamazsan bu parayi bu sene vermem diye. Bunlari tahmin etmek zor olmasa gerek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

http://www.atdhe.net/8544/watch-besiktas-vs-antalyaspor

Bu akşam maç var. Belki bilmeyen vardır :)

Post Reply