Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Cengiz Akgun »

Lig bugun IBB_BJK maci ile basliyor. Bu mac baslamadan sunlari soyleyebilirim.

Koca esek Rustu zir zir agliyormus uc mac ceza vermisler ki bence az bile o ettigi kufure. Utanmadan kalkip bir de basin toplantisi yapmis. "Bunca senedir milli takimda oynadim ve kaptanlik yaptim 18 senedir kaleciyim hicbir hakeme kufur etmedim, beni efendiligimle bilirler ama yalniz soyunma odasina giderken bir iki kufurlu konusmam olsa da ortaya idi. Yanlis anlasilma oldu" demis. Gozumden iyice dustu.

Erkek gibi kalibina yakisir sekilde "adam gibi maci yonetemediler yine; zaten kotu yonetime aliskinizd a ilk defa bu kadar kotu bir yonetim gordugum icin dayanamadim. Bana yakismadi ama hirsima yenik dustum agzimdan kotu birkac kelime cikmistir ozur diliyorum" diyecegine koridorda hakem heyeti onde giderken "macin anasini duzduler" diye bagirmasini dunya alem duymusken hala ortaya konustum demesi olmus mu simdi yani? BJK birkac yoneticiye de aslinda iyi bir ceza vermeleri lazim. Artik ceza lan onetici maca gelemiyormus. Eskiden sadece seref tribununde yerinde oturamiyordu.

Bakalim bu sene ne hava cevirecek hakemler. Rustu'ye verilen ceza az bile. Bes mac olmali idi ibreti alem icin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Cengiz Akgun »

Maci seyretmiyorum ama livescore 1-1 diyor. 3 dakika icinde karsilikli goller atilmis ilki BJK gelerek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ucuza alınabilecekse İBRAHİM AKIN forvet hattı için düşünülmeli bence....

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Sivas-Trabzon maci 1-2 bitti. Trabzon Ceyhun, Engin adli yeni oyuncularla cag atlamis. Huseyin'in ayrilarak yaptigi kiyakciligida unutmayalim. Sivas'i cok zor gunler bekliyor, hic bir numara yok. Mehmet Yildiz oynamadi, Kamanan denen siyahi santraforlari en iyi oyunculariydi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kanaman midir herneyse bizim eski Nonda'nin aynisi idi Anderlecht onunde. Herif atilacak golleri leblebi gibi kacirdi. Sonradan baska bir zenci solacik girdi. O adam da is vardi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Image

Image

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Süper lig takımlarının kadrolarında 18 takımda toplam 55 tane altyapıdan gelen oyuncu var.Yaklaşık takım başına 3 oyuncu düşüyor.
Ligin en pahalı takımı GS kadrosunda 9 tane altyapıdan gelen oyuncu ile ligde açık ara birinci. 2.sırada 6 oyuncu ile Bursaspor geliyor.

http://www.dunyafutbolu.net/index.php/c ... teams.html

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Denizlide en teresan şeyler oluyor :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Seyretmedim ama herhalde Denizlide hava Antepten daha serin degildi. Guiza iki gol atarak perdeyi acnis ki herifin kafasini kizdirdiklari belli olmaya basladi. Bizim Baros bu sene tekler mi bilmem ama cok kacirmaya basladi. Nonda beni unutmayin der gibiyse de ben bu senenin Guiza'nin senesi olup herifin kendine Avrupa ya da kendi ulkesinde yer acmaya olanca gucu ile calisacagini saniyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Seyretmedim ama herhalde Denizlide hava Antepten daha serin degildi.
Denizli de dun butun gun yagmur yagmis ve mac saatinde hava 25 derece civarindaymis... mac zaten 21:45 te basladi - ikinci yari birde 45 dakikalik elektrik kesintisi olunca mac gece yarisi gayet serin bir havada oynandi...

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Millet hirkalarla filan oturuyordu oyuncularin ustlerinde de esofman ustleri filan vardi.

Kimse bu maci Antepde aksam 7'de oynanan mac ile karistirmasin haksizlik edilir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Taner wrote:Millet hirkalarla filan oturuyordu oyuncularin ustlerinde de esofman ustleri filan vardi.

Kimse bu maci Antepde aksam 7'de oynanan mac ile karistirmasin haksizlik edilir.
Ben bir tahminde bulunduydum. Denizli'nin Agustos'da bu kadar serin olacaginii bilemedim (neredeyse kar yagacakmis haberim yokmus ise bak). Agustosta Manisa'da Holosko'nun arkadasi az daha gidiyordu. Buralari genelde epey sicak olur. Hava akimi daglar yuzunden kesilir. Antep'i aratmaz genelde. Ustelik nemlidir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:Seyretmedim ama herhalde Denizlide hava Antepten daha serin degildi.
Denizli de dun butun gun yagmur yagmis ve mac saatinde hava 25 derece civarindaymis... mac zaten 21:45 te basladi - ikinci yari birde 45 dakikalik elektrik kesintisi olunca mac gece yarisi gayet serin bir havada oynandi...
Hava durumu az cok biliniyordu, niye bu mac erken oynanmadi da Antep gibi yerdeki mac erken oynandi diye sormak lazim.

Oyle olsaydi bak 40 dakika elektrik kesintisi sorunu da olmaycakti. O bile Fenerbahce'ye yaradi. Super kupada "ozel" muamele, mac saatinde ozel muamele, isimiz var yine bu sene. Denizli'nin bir offside pozisyonu vardi alakasi yok, gerci Volkan cikardi ama gol olsaydi iptal olacakti.

Emre sakatlanmis ve milli takimdan cikarilmis.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Denizli-FB macinin jenerator yorumu burda. Turkiyedeki futbol olayini iyi analiz etmis. Kerem okusun.

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?a ... ven&ver=50
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply