TSL 3.hafta: GS-Kayseri 4-1 (Baros(2),Mak(kk)Elano)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Lig 3.hafta: GS-Kayseri 4-1 (Baros(2),Mak(kk)Elano)

Post by Cengiz Akgun »

Baros hakkinda sorulacak sor su o zaman. Eger boyle gucsuz ve hakem yardimi ile oynayabilecek durumda ise neden alternatifi Nonda denenmiyor? Bunun da cevabini az cok tahmin ediyorum. Nonda'nin satis listesinde oldugunu saniyorum. Natelemeli herif sakatlanir filan diye korkuyorum. Eger 31 Augustos saat 5 kadar okutulmazsa ise (bursa daki cocuk icin) bu durum degisecektir. Bu hali ile iki gol cikaran Baros hic olmazsa gorevini yapmis sayilir.

Bu arada yaz bitiyor diye ben de hafta sonumu boyle macla filan gecirmek yerine son yaz gunlerinin keyfini cikarmayi yegliyorum. Birqz once su alttaki ozetlei izledim. Iyi guzelde baros'a gordugum iki penalti pozisyonu da gume gitmis. Kafasi calissa boyle olur olmaz sekilde kendini yere atmasa Talinn macinda bile yabancinin verdiginden daha agir pozisyonlarda bizim hakemlerde es gecmezler. Bir zamanlar Nobre yapiyordu bu kendini birakma isini. Elano'un golu de muhtesem. Santos'un gecen hafta yaptigi hamalliga hic luzum bile gormemis.

http://www.youtube.com/watch?v=kwNYJ-mLu80
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Eren Akkan

Re: Lig 3.hafta: GS-Kayseri 4-1 (Baros(2),Mak(kk)Elano)

Post by Eren Akkan »

Cengiz Akgun wrote:Baros hakkinda sorulacak sor su o zaman. Eger boyle gucsuz ve hakem yardimi ile oynayabilecek durumda ise neden alternatifi Nonda denenmiyor? Bunun da cevabini az cok tahmin ediyorum. Nonda'nin satis listesinde oldugunu saniyorum. Natelemeli herif sakatlanir filan diye korkuyorum. Eger 31 Augustos saat 5 kadar okutulmazsa ise (bursa daki cocuk icin) bu durum degisecektir. Bu hali ile iki gol cikaran Baros hic olmazsa gorevini yapmis sayilir.
Baros şu anda Hakan Şükür'ün 10 sene önce yaptığını yapıyor. O zamanki şişirme-indirme ve kanatlardan orta futbolu için mükemmel forvet olan Hakan'ın şu anki tempolu oyundaki versiyonu Baros oluyor. Hakan da aynen Baros gibi top ezerdi. Ancak Baros, kanatlara gelip stoperleri sağa sola çekiyor, sürekli rakiple boğuşuyor, ve sinirini bozuyor. Şu ana kadar eli belinde gezdiği ya da deli deparlar atmadığı maç nerdeyse hatırlamıyorum. Güçsüz gözükse, topu ayaklarına dolaştırsa bile şu anki futbolumuz için TSL'de ona alternatif olacak bir oyuncu yok.

Alpay Dedeoglu

Re: TSL 3.hafta: GS-Kayseri 4-1 (Baros(2),Mak(kk)Elano)

Post by Alpay Dedeoglu »

Adam formsuzsa bile didiniyor, cabaliyor, mesgul ediyor.
iste bu yüzden arkadaki 3lü bir dolu gol atiyor, rakip savunma
orta sahanin ilerisine cikmaktan korkuyor,
bunaldiklarindan oturu patir kutur kendi kalelerine atiyorlar.
Gol vuruslari kotu degil, fakat Hakan Sukur gibi dusus donemleri var.
Adam yeni evlendi ve cocuk bekliyor, bu donem normaldir.
Avrupa sampiyonasinda gol krali olup, Liverpool formasini giymis,
ulkesinin en iyi futbolcu siralamasinda olan
ve gecen yilin Türkiye Ligi gol krali adama, gol vuruslari kotu denmesi dogru degil.
Su denilebilir, cok gol pozisyonuna girme becerisi , gol yapma becerisinden fazla.
Ama zaten 2 beceriside ayni derecede yuksek olsa , bizde oynamaz Real Madrit, barcelona,
M. nited'da falan oynuyor olurdu.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu sezon her maçtan önce ve sonrasında yaptığımızı yapmaya devam edelim.

Image

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hayret yerden yere vurulan Baros 7 almis...dogru bence de. Sahanin en iyilerinden...ama bu sene medya takmis ona, cekecegi var. Biraz daha ayakta durmaya caba göstermeli.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply