UEFA DK Eleme: Bosna-Turkiye 1-1 (Emre)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

UEFA DK Eleme: Bosna-Turkiye 1-1 (Emre)

Post by Cengiz Akgun »

Actik bakalim bir haber varsa siz doldurun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Re: UEFA DK Eleme: Bosna-Turkiye 9.Eylul Car. TSI 21:00

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bosna caksin, sansimiz kaybolsun boylece daha fazla Galatasaray'li milli takimda sakatlanmasin. Ve de bizim cocuklar bu yaz en sonunda bir tatil yapsin.

Yuh bana :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC

Can Ergun

Post by Can Ergun »

MGC Hocam,

Şu 2010'a gitmememiz,
Arda'nın 1-2 sene daha bizde kalmasına,çocukların sakatlanmamasına ve en önemlisi Fatih Terim'in takımın başından ayrılmasına vesile olacağı için yanındayım.

2002 DK, 2008 Euro turnuvalarında GS takımın iskeletini oluşturdu.
Buna rağmen haksız yere saha kapamalar,hakem abuklukları (Lincoln,Ümit,Kırmızı kart olayları) ve buz üstünde Konya maçı ve Uğur'u kaybetmemiz gibi olaylar aklıma geldikçe artık biraz da diğer takımlar taşın altına elini koysun.GS olarak birkaç sene arka planda kalalım milli takım bazında.

Kendime Yuh +2

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yuh +3. Bosna gitsin ve kalbim onlarla..

Bu federasyonun ve medyanin ikiyuzlu,
cifte standartli, cikar ve politika yuklu tavrindan biktim, onlara yakismaz.
FT gecen dunya kupasi oncesi yuklemesi sonucunda son 1,5 yildir Milli
futbolcular darmadagin. Takimin bir karakteri, felsefesi ve plani olsa
ikinci 25 kisiyle kaldigin yerden devam edersin. Ayni adamlar, doldurus,
son dakika yukleme, hep playoff'tan zoraki son dakikada yukari cikma,
gerilim, stres, hala takim savunmasini ve kontrollu oyunu yapamama,
kuduz gibi yalnizca saldiri ve hucum..
Bunca onemli mesele varken olum kalim haline milletce getirme.
Arda kotu, Arda zampara, Arda soyle , Arda boyle, Aziz 15 milyon dolar verdi,
ondan sonrada Milli mac oncesi umudumuz Arda, GSlili oyuncular basarili, milli takima iyi katki verecekler falan. Pis herifler (medya+TFF) neyinize Guney Afrikaya gitmek , oturun televizyondan seyredin.

Ote yanda yakin tarihi acilarla dolu,bagimsizligini ilan etmis, yeni ayaga kalkan bir millet.
Cektikleri eziyetin bir kismi bizimle ortak tarihimizden oturu Balkanlarda.
Kendi cocuklari ve kisitli kaynaklari ile yeniden dirilen ve bizim veremedigimiz kadar
yurtdisina oyuncu yetistiren caliskan ve becerikli insanlar.
Eski Yugoslavyadaki diger milletler Dunya sampiyonasina gitmisken
onlarin yaninda boynu bukuk kaliyorlar. Gecen dunya sampiyonasinda
bize gitmemizi isteyen ve bunun icin kendi takimlarina baskli yapan millet..
Kalbim ve aklim Bosnaklarla, birde sahadaki GSlilere birsey olmasin yeter.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

-1

Yukarda yazilanlara katiliyorum. Futbol seyrederken, okurken ve tartisirken zorlaniyorum. Galatasaray sevgisi olmasa ne bu satirlari yazardim, nede TSL seyrederdim. Bu kadar futbol disi olay, bu kadar gergilnik, bu kadar sacmalik ve mantiksizliklar icinde zulum bu futbol.

Duygusal millet diyoruz kendimiz icin. Duygusal yanlis bir tarif, fazla genel. Duygusal demek icin her duyguyu ustte yasamak lazim ayni oranda. Biz ise nefreti kini asabiyeti siniri yasiyoruz ust noktada. Sevinci yasayamiyoruz, ozellikle futbolda. 5-0 dan sonra bile niye 6-0 olmadi diyoruz.

Ardanin bacagini kirilmasini isteyen 10 milyon insanin oldugu bir futbol camiasinin ureticegi futbolun yan urunlerinin insani kusmaya tesvik etmesi kacinilmaz. Kocaman dikenlerin arasinda 1 parca gul yapragi icin takip edilicek sey degil turk futbolu.

Turk olmasak vr Turkiyeyi bilmesek Turk milli takimi o kadar egleceliki oysa, ama biz bunu yapamayicak kadar cok manavi agirliklar tasiyoruz omuzlarimizda.

Duz ve durust bakamiyoruz hic birseyeki futbola bakalim.

Fakat yinede istiyorum Turkiyenin milli takimin Dunya kupasina gitmesini. Babamdan dunya kupasinda canli izledigi Garincalari, Robsonlari, Moorelari dineldigim icin belkide, Dunya kupasi cok ozel benim, icin. Sampiyonlar ligi kadar para yapmasada Dunya kupasinda bir ardayi, bir serveti, bir topali gormek benim icin cok onemli.

Bir hikaye vardir. Amerika Gayanayi "ozgur" kilmak icin isgal ettiginde amerikan askerleri ev ev girip insanlari topluyor. Herkez saga sola kacisirken bir adam televizyonda Dunya kupasini seyrediyor ve kili kipirdamiyor.
Amerikali asker soruyor, "sen neden kacmiyorsun, sizi isgal ediyoruz?" diye.
Adam diyorki" Amerika bizi her sene isgal edebilir, ama Dunya kupasi sadece 4 yilda 1"

18 sene turkiyede 11 sene Abd'de yasadim kesintisiz. Iki kulturunde izlerini tasiyan biri olarak Galatasaray kulturunun hayatimda etkisi hepsinden fazladir. Bu bir secim degil bir olgudur. Ama yinede TFF'yi ve Turk medyasini ve bu sene olucagi cok belli rezillikleri sineye simdeden cekerek sakatliksiz bir galibiyet diliyorum.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ozgur A. Boztepe

-1

Yukarda yazilanlara katiliyorum. Futbol seyrederken, okurken ve tartisirken zorlaniyorum. Galatasaray sevgisi olmasa ne bu satirlari yazardim, nede TSL seyrederdim. Bu kadar futbol disi olay, bu kadar gergilnik, bu kadar sacmalik ve mantiksizliklar icinde zulum bu futbol.

Duygusal millet diyoruz kendimiz icin. Duygusal yanlis bir tarif, fazla genel. Duygusal demek icin her duyguyu ustte yasamak lazim ayni oranda. Biz ise nefreti kini asabiyeti siniri yasiyoruz ust noktada. Sevinci yasayamiyoruz, ozellikle futbolda. 5-0 dan sonra bile niye 6-0 olmadi diyoruz.

Ardanin bacagini kirilmasini isteyen 10 milyon insanin oldugu bir futbol camiasinin ureticegi futbolun yan urunlerinin insani kusmaya tesvik etmesi kacinilmaz. Kocaman dikenlerin arasinda 1 parca gul yapragi icin takip edilicek sey degil turk futbolu.

Turk olmasak vr Turkiyeyi bilmesek Turk milli takimi o kadar egleceliki oysa, ama biz bunu yapamayicak kadar cok manavi agirliklar tasiyoruz omuzlarimizda.

Duz ve durust bakamiyoruz hic birseyeki futbola bakalim.

Fakat yinede istiyorum Turkiyenin milli takimin Dunya kupasina gitmesini. Babamdan dunya kupasinda canli izledigi Garincalari, Robsonlari, Moorelari dineldigim icin belkide, Dunya kupasi cok ozel benim, icin. Sampiyonlar ligi kadar para yapmasada Dunya kupasinda bir ardayi, bir serveti, bir topali gormek benim icin cok onemli.

Bir hikaye vardir. Amerika Gayanayi "ozgur" kilmak icin isgal ettiginde amerikan askerleri ev ev girip insanlari topluyor. Herkez saga sola kacisirken bir adam televizyonda Dunya kupasini seyrediyor ve kili kipirdamiyor.
Amerikali asker soruyor, "sen neden kacmiyorsun, sizi isgal ediyoruz?" diye.
Adam diyorki" Amerika bizi her sene isgal edebilir, ama Dunya kupasi sadece 4 yilda 1"

18 sene turkiyede 11 sene Abd'de yasadim kesintisiz. Iki kulturunde izlerini tasiyan biri olarak Galatasaray kulturunun hayatimda etkisi hepsinden fazladir. Bu bir secim degil bir olgudur. Ama yinede TFF'yi ve Turk medyasini ve bu sene olucagi cok belli rezillikleri sineye simdeden cekerek sakatliksiz bir galibiyet diliyorum.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Alpay Dedeoglu wrote:
Ote yanda yakin tarihi acilarla dolu,bagimsizligini ilan etmis, yeni ayaga kalkan bir millet.
Cektikleri eziyetin bir kismi bizimle ortak tarihimizden oturu Balkanlarda.
Kendi cocuklari ve kisitli kaynaklari ile yeniden dirilen ve bizim veremedigimiz kadar
yurtdisina oyuncu yetistiren caliskan ve becerikli insanlar.
Eski Yugoslavyadaki diger milletler Dunya sampiyonasina gitmisken
onlarin yaninda boynu bukuk kaliyorlar. Gecen dunya sampiyonasinda
bize gitmemizi isteyen ve bunun icin kendi takimlarina baskli yapan millet..
Kalbim ve aklim Bosnaklarla, birde sahadaki GSlilere birsey olmasin yeter.
Butun dinamikler Balkanlardaki bu gercek dost ve kardeslerden yana. Bizden daha cok hak ettiler, bizden daha az hata yaptilar, bizden daha cok istiyorlar. Bizden daha cok ihtiyaclari var.

Gule gule gitsinler, yollari acik ve futbol sanslari daima yanlarinda olsun. 2010 DK da kendilerinden bir Cinderalla Story istiyorum. Yuh degil, gonulden ve ictenlikle +4
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Tolga Kurtoglu

Post by Tolga Kurtoglu »

fazla soze gerek yok...murat abi tum yalinligi ile ozetlemis herseyi...
ben de bosna'li futbolcularin aciklamalarini dis basindan okudugumda ayni seyleri dusundum... +5

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

+6
Suyun öbur tarafindan gelen birisi olarak kendimi herzaman Rumeli insanina balkanlara daha yakin ve orali hisettim (ozellikle turk insaninin bugunku yozlasmis halini gordukten sonra). Bizim Tarik Hosic'in ulkesi gitsin. Yumurta topuk denen gicik tipleme ve bu para delisi görgusuz simarik heriflerin gitmesinden yana degilim. Hele ki takunya kafanin idare ettigi TFF'nin ve takunya kafalarin basariyi sahiplenmelerini, bu simarik futbolculara ve yumurta topuga bu kadar para ve pirim yagdirmalarini kabul edemiyorum. Spor kulturu Turkiye'nin kat be kat ustundeki bosnak hemserilerim gitsinler, iyi de takimlari var Guney Afrika'da kalbim onlarla.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ozgur A. Boztepe

Bu arada TFF ve Turk futbolunun negatif yuzune girmisken; Diyarbakir'in tasli, sopali ve sahaya seyirci atlamali macina verilen 1 mac seyricisiz ile 1 mac baska sahada mac oynama cezasinin, sahaya sadece su atmaya verilen 5 maclik seyircisiz cezasina kontrast'ini burda hic konusmadik.

Durum politik olarak hassas bir konu veya Diyarbakir Galatasaray'in kalesidir diyemi konusulmadi, yoksa konusucak taakat(Ozan'in kulaklari cinlasin) mi kalmadi?
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Yazilanlarin coguna katilmakla birlikte Bosna'yla ilgili bir kücük not eklemek isterim. Asla sovenist bir söylem olarak algilanmasin yazdiklarim ama sanirim Bosna'nin demografisiyle ilgili bir konfüzyon var (aslinda tüm kamuoyunda):

Bosna tamami Bosnaklardan olusan bir ülke degildir, hatta Bosnaklar ülke nüfusunun yaridan azini olusturur. Bosna'da neredeyse Bosnak kadar Sirp nüfus vardir, geri kalanini da basta Hırvat diger etnik gruplar olusturur. Bosna ve Bosnaklari özlestirmek cok dogru degildir.

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Burak Ayyildiz wrote:Yazilanlarin coguna katilmakla birlikte Bosna'yla ilgili bir kücük not eklemek isterim. Asla sovenist bir söylem olarak algilanmasin yazdiklarim ama sanirim Bosna'nin demografisiyle ilgili bir konfüzyon var (aslinda tüm kamuoyunda):

Bosna tamami Bosnaklardan olusan bir ülke degildir, hatta Bosnaklar ülke nüfusunun yaridan azini olusturur. Bosna'da neredeyse Bosnak kadar Sirp nüfus vardir, geri kalanini da basta Hırvat diger etnik gruplar olusturur. Bosna ve Bosnaklari özlestirmek cok dogru degildir.
Geçen sene Karadağ'dan Bosna'ya arabayla yanlışlıkla Sırpların kontrol ettiği bölgeden girmiştim. Yanımdaki Avustralyalı ve Alman arkadaşların pasaportuna anında damga bastıktan sonra, vize gerekmediği halde beni 3 saat bekletmişlerdi. Sınır kapısında ne kadar kardeşler, arkadaşlar muhabbeti yaptıysak o kadar geri tepmişti. Sırp bölgesinden Boşnak bölgesine geçtiğikten sonra ise Boşnaklar bize inanılmaz sıcak davranmıştı.

Ülkenin doğusu Sırplar, batısı Hırvatlar tarafından yönetiliyor. Aslında görülen toprakların yarısı kadar bir bölgeye sahip Boşnaklar. Kendi ülkelerini yönetmek konusunda özerkliğe sahip değiller, bildiğim kadarıyla her türlü son kararın hala Birleşmiş Milletler tarafından verildiği bir federal yönetime sahipler. Komşu Hırvatistan, tüm Adriyatik sahiline sahip olarak turizmden paraları kırarken, Boşnaklar ancak Saraybosna'daki delik deşik evlerini turistlere pazarlayabiliyor. Etnik açıdan etrafındakilerle benzer kökenlere sahip olmalarına rağmen, din bazında çok yalnız kalmışlar. Kısacası, o karmakarışık bölgede hala zavallı bir toplum.

Biz Türk milli takımı olarak 'iman gücü' edebiyatına devam ederken, Boşnaklar bu hallerinde bile bizim 4 puan önümüzde. Çok ayrıntılı incelemedim ama sanırım takımın çoğu Boşnak Bosnalı oyunculardan oluşuyor, yani 15-16 sene önceki acıyı çocukken çekmiş futbolcular. Bundan dolayı, bu akşam maçı kim kazanırsa kazansın, hem sevineceğim, hem üzüleceğim.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Sizi icimizdeki Bosna'lilar siziiiii... bu aksam uzuleceksiniz :P Arda'cigim ve yanindaki ikili sizleri cok uzecek :lol:

Image

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ermenistan-Belçika maçı oynanıyor kanaltürkte.

Ermenistan 1-0 önde. Belçika ve Ermenistanı yenmek zorun olmayacak, eğer akşam kazanırsak...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ÇEK Cumh san marino karşısında 2.yarı oynanıyor.

durum 5-0

4 golü milan baros attı.

Post Reply