TSL 5. hafta: GS-BJK 3-0 (Sarp,Baros(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Maç nasıl biter?

Poll ended at Thu Sep 10, 2009 2:34 pm

Galatasaray kazanır
19
86%
Berabere biter
3
14%
Beşiktaş kazanır
0
No votes

Total votes: 22

Kaan Önem

Re: TSL 5. hafta: GS-BJK 3-0 (Sarp,Baros(2))

Post by Kaan Önem »

Elano oyuna giriyor, spikerin ismini kaç kez telaffuz ettiği belirsiz. Sabri modern futbolda kesinlikle yeri olmayan, aldığı ve azıcık zor durumda kaldığı toplarda direk kaleciye oynuyor. Beşiktaş geçen senenin Türkiye ligi şampiyonu, ortadaki verimsiz top dolaştırması dışında oyunda etkinliği yok, kazanmak için pek bir şey yaptığı söylenemez. Galatasaray 1-0'dan sonra aynı şekilde. 2.Gol olmasa maçın berabere biteceğini kestirmek için müneccim olmaya gerek yok. Keita gibi bir oyuncunun potansiyelini sahaya ''tamamen'' yansıttığını söylemek imkansız. Bu listeyi sabaha kadar uzatabiliriz. Sadede gelelim hemen; bu lig buram buram kalitesizlik kokuyor, büyük oyuncuların isimleri bile azgelişmiş ligimizi üst sıralara taşıyamıyor maalesef. Ancak şu Galatasaray, atıyorum Dortmund gibi bir avrupa takımı karşısına çıksın şu an, maçtan alacağımız tat, bu saydığım oyuncuları izlemekten alacağımız keyif bambaşka olur inanın. Hayır galatasaray mükemmel oynuyor falan diyordu arkadaşlarım da üşenmeden son 2 maçın tamamını izledim, her iki maçı da hani zorla bitirdim ne yalan söyleyeyim. Biran önce doğru dürüst Avrupa takımlarıyla karşılaşsak her şey çok daha farklı olur. Bu lig tamamen bitmiş durumda. Sivas'ın 3 senedir şampiyonluğa oynadığı bu ''Süper Lig''

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Arda "flop" falan değil tabiki :D

İlk yarıda en çok koşan oyuncu kendisi. Ayrıca, bu korner işini ciddi ciddi kıvırmaya başladı. Bir insanın kornerlerden sürekli gol attırması tesadüf olamaz. Lincoln'ün kornerleri kale önnü karıştırıyordu, etkiliydi ama Arda direk gol attırıyor..

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Kaan Önem wrote:Elano oyuna giriyor, spikerin ismini kaç kez telaffuz ettiği belirsiz. Sabri modern futbolda kesinlikle yeri olmayan, aldığı ve azıcık zor durumda kaldığı toplarda direk kaleciye oynuyor. Beşiktaş geçen senenin Türkiye ligi şampiyonu, ortadaki verimsiz top dolaştırması dışında oyunda etkinliği yok, kazanmak için pek bir şey yaptığı söylenemez. Galatasaray 1-0'dan sonra aynı şekilde. 2.Gol olmasa maçın berabere biteceğini kestirmek için müneccim olmaya gerek yok. Keita gibi bir oyuncunun potansiyelini sahaya ''tamamen'' yansıttığını söylemek imkansız. Bu listeyi sabaha kadar uzatabiliriz. Sadede gelelim hemen; bu lig buram buram kalitesizlik kokuyor, büyük oyuncuların isimleri bile azgelişmiş ligimizi üst sıralara taşıyamıyor maalesef. Ancak şu Galatasaray, atıyorum Dortmund gibi bir avrupa takımı karşısına çıksın şu an, maçtan alacağımız tat, bu saydığım oyuncuları izlemekten alacağımız keyif bambaşka olur inanın. Hayır galatasaray mükemmel oynuyor falan diyordu arkadaşlarım da üşenmeden son 2 maçın tamamını izledim, her iki maçı da hani zorla bitirdim ne yalan söyleyeyim. Biran önce doğru dürüst Avrupa takımlarıyla karşılaşsak her şey çok daha farklı olur. Bu lig tamamen bitmiş durumda. Sivas'ın 3 senedir şampiyonluğa oynadığı bu ''Süper Lig''

Saka yapiyor olmalisin.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ

Image

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Madem kornerciden konusuyoruz o xaman soyleyin bakalim kornerleri ile xamaninda Avrupada bile un salmis gecmste kalmis en iyi Turk futbolcusu kimdi.

Bugun ASY oynanan mactaki iki takimin birinde futbolunu gelistirmis sonra Avrupada top kosturmustu? Attigi kornerleri yakin ve uzak direk demeden iceri soktugu gibi olcup bicip takiminin oyuncusunun kafasini da indirdigi soylenir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ben Altay'li Mustafa Denizli ve Bursaspor'lu Sedat 3'un kornerlerini hatirlarim direk kaleye giren ama Avrupa'da top kosturduguna gore sen baskasindan bahsediyor olmalisin.

Ozgur A. Boztepe

Prekazi kornerden bir gol atmisti son senelerinde Istanbulsporda oynarken.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Bulent Erol

Post by Bulent Erol »

Sukru Gulesin diye hatirliyorum. Kornerden direkt gol atardi diye anlatirlardi,

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Ben Altay'li Mustafa Denizli ve Bursaspor'lu Sedat 3'un kornerlerini hatirlarim direk kaleye giren ama Avrupa'da top kosturduguna gore sen baskasindan bahsediyor olmalisin.
Evet. Ben de yetusemedim kendini gormeye. 1960'larda filan Italya'da oynamis. Hatta Sinyor Bartu ve Metin Oktay'a orada yol actigi soylenir. Eskilerden Nezih bey filan bilir ama sizin kusak tanimaz.

Sukru Gulesin diyen kazandi. BJK yetistirdigi degerlerden biridir. Benden yasli futbol meraklisi Italyanlar hala hatirliyorlar onu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Re: TSL 5. hafta: GS-BJK 1i-0 (Sarp)

Post by Murat Gökcigdem »

Mert Tokman wrote:Elano'nun nefis uzun pasini solda Kewell yakaladi... orta da bombos Baros'a cikardi ve Baros Rustu'nun sagindan cakti :lol: :lol: :lol:
Bu golu goremeyen arkadaslar lutfen sag kanattan Elano'nun baka baka sol kanata Kewell'e attigi yuksek pasi, Kewell'un Baros'a indirdigi topu, Baros'un da kendini toparlayarak attigi golu izlesinler.

Hakikaten yuksek kaliteli oyuncularin suurlu paslarini izleyip golle suslemelerini izlemek buyuk zevk :P

Ozgur A. Boztepe

Re: TSL 5. hafta: GS-BJK 1i-0 (Sarp)

Murat Biricik wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Gol rustunun hatasindan geldi. Macin en net pozisyonuda serdar ozkan ile besiktastan. Bizimde 3 net pozisyonumuz var. 2 kewell ile. Kewell bir gelisne cakti birde kafa ile ikiside keitanin ortasinda.
Golde bence Yusuf adamini kacirdi. Kalemizde net bir gol tehlikesi yasadik, burada da Topal adamini kacirdi. Topal boyle oynarsa Sarp kendisini yedege yollayacak.

Yedeklerimiz kimler? Baris i tutmuyorum ama bu macta derdimize derman olabilir.
Dogru, Yusuf adamini kacirdi ama Rustunun topuda almasi lazim bence. Ikisinin ortak hatasi.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Elmanın bir yarısı haftalardır gelen parlak skorlar.
Diğer yarısı ise Ankaraspor maçından sonra bugün daha şiddetli çalmaya başlayan tehlike sireni.
O siren, üzerimize doğru gelmekte olan trenin sireni değildir umarım.
Bu kafayla Kadıköy'e gidersek sonumuz iyi olmaz.

Milli takımlardan dönen oyuncuların çokluğuna rağmen, oyunu Beşiktaş karşısında bu kadar aciz geçirebileceğimiz hiç aklıma gelmemişti.
Presi yiyince top çevirme becerisini kaybeden Sarp-Topal ortasahası, gösterişli hareketler yapan fakat çok top kaybıyla oynayan Keita, sol çizgiye hapsolan ve pek ortalara çıkmayan Kewell, oyunda neredeyse hiç iz bırakmayan Arda...
Böyle bir orta sahaya bir de hücum presi nedir bilmeyen Baros'u ekleyin.

Karşımızda ise kötü gidişi tersine çevirmek isteyen, mücadeleci, ısırgan bir rakip vardı. Ernst'in şefliğinde hızlı ve dikine hücumlarla savunmamızı yordular.
Beşiktaş'ın en büyük handikapı, Nihat-Yusuf ikilisinin müthiş verimsizliği... Yusuf akıl almaz toplar ezdi, Nihat ise adeta hiç yoktu sahada.
Tabii Mustafa Denizli'nin akıllara seza kadro seçimini unutmayalım. Maçı bize getiren faktörlerden biri.
Artı, kaleci hataları...Sonuç olarak ıkına sıkına maç kazandık.
Bir bakıma iyi oldu diyorum... Çok kötü oynarken derbi maçı kazanmanın havası başka oluyor. Çünkü yıllarca Fener maçlarında çok iyi oynayıp kaybettik. Hatta geçen sene İnönü'de oynanan BJK maçını düşünün, bariz bir şekilde daha iyi olan taraf bizdik.
Bugünkü maçta birinci gol erken geldi ve ardından tempomuz söndü. Sağ kanadımızın bir ara koridora döndüğünü gördüm.

Hakeme gelince...
Tabata'nın Sarp'a hareketine kırmızı kart... Atladı. Sarp'ın attığı kafaya kırmızı? Olabilir.
Hakan Balta'nın ilk yarıda ofsayt diye kesilen pozisyonu var... Ofsaytla ilgisi yok.
Yusuf'un nefis şutunda adeta uzayan -nazar değmesin- kalecimiz Leo Franco'nun tartışmalı pozisyonu... Elle müdahale var fakat ceza sahası çizgisi üzerinde. Yani gayrınizami hareket değil.
Bir de, ilk yarıda kalemize kullanılan bir kornerde Ferrari'nin Hakan'ı tokatlayarak indirmesi var... Ona da kart çıkarmalıydı.

Herşey bir yana... Açtığım bir başlığın daha takımımıza uğurlu geldiğini görmenin sevinci içindeyim. :mrgreen:
AYRILMAZ İKİLİ

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Salih Bora wrote:
Hakeme gelince...
Tabata'nın Sarp'a hareketine kırmızı kart... Atladı. Sarp'ın attığı kafaya kırmızı? Olabilir.
Hakan Balta'nın ilk yarıda ofsayt diye kesilen pozisyonu var... Ofsaytla ilgisi yok.
Yusuf'un nefis şutunda adeta uzayan -nazar değmesin- kalecimiz Leo Franco'nun tartışmalı pozisyonu... Elle müdahale var fakat ceza sahası çizgisi üzerinde. Yani gayrınizami hareket değil.Bir de, ilk yarıda kalemize kullanılan bir kornerde Ferrari'nin Hakan'ı tokatlayarak indirmesi var... Ona da kart çıkarmalıydı.

Herşey bir yana... Açtığım bir başlığın daha takımımıza uğurlu geldiğini görmenin sevinci içindeyim. :mrgreen:
Salih, hakem ile senin benim ve televizyonlari basindaki milyonlarin "el" tanimi taban tabana farkli. Bizim el diye bildigimiz kolumuzun en ucundaki uzvumuz. Hakemin el diye bildigi gogus kafesi ortasinda bulunan hayali bir nokta. :idea: Baseball da nasil hayali bir kare vardir topu icine ve disina atinca ya strike ya ball olur, bu hakem kardesimize gore de elin tanimi gogus kafesi uzerindeki hayali bir bolge. Belki kare seklinde, belki oval bir sekil yada bir daire, belki cift merkezli bir elips, belki farkli bir dikdortgen. Ama kesinlikle gogus kafesi uzerinde hayali bir sekil yada nokta.

Gozunun onunde top BJK lilarin senin benim bildigin eline deydi ve pozisyon sonucu avantaj sagladilar, devam dedi. Ne zaman Baros gogusunde topu yumusatti, pozisyonu gormeden yardimci hakemin karariyla el dedi.

Franco nun pozisyonu icin yapabilecegin tek yorum kalecimiz topa gogus kafesi uzerindeki hayali nokta ile mudahele etti mi, etmedi mi? Bunu sorgulayacaksin :!: Ettiyse el var demektir.

GS in kotu oynadigi fikrine katiliyorum. Kotu oynadigimiz macta uc puan sahane. Sakat vermeden maci tamamlamamiz ise piyango. Bu kotu oyunun nedeni sadece yorgunlukla aciklamak pek mumkun degil. Hem konsantre degildik hem oyunculardaki fazla ozguven ve maci nasil olsa aliriz dusuncesi sahaya olumsuz yansidi. Rijkaard mac sonu roportajinda golu attik ve devaminda topu istemegi unuttuk turunden birseyler soylemis. Bu ruh halinin takimda yer edinmemesi lazim. Sezonu erken acitigimiz icin oyuncularda bikkinlik olacagini az cok tahmin ediyoruz. 6 UEFA, 5 lig maci yaptik. Milli takimlarda oyuncular 2 mac yaptilar. PANA deplasmani ile Lig ve Avrupa seruveni simdi basliyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Peki, Besiktas'in bizi birincisi direkt kornerden attığı golle 2-0 yendigi maci hatirlayan var mi?
Key words: Ali Kemal Denizci, Deve Haydar :)

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Kisisel dusuncem bu takim gereginden fazla sisiriliyor. Bunda alinan futbolcular kadar Rijkaard'in yuzu hurmeti dolayisi ile olabilir. Bir gun eli ayagi duzgun oynayan bir takim fena patlatir.Defansin ortasindaki Servet,Gokhan,iki Emreler ayni tip oyuncular bunlarin yanina Popescu stilinde defanstan ataga kaldirabilecek bir oyuncu bakilmaliydi. Orta sahada Sarp ve Topal yine ayni tip futbolcular buraya her ne kadar iyi olsada $12.5M verip aldigimiz Elenor :mrgreen: yerine kosan ama oyunu okuyabilen, acabilen defansif orta saha dusunebilirdi. Ardaya alternatif olan bir adama bu parayi vermek luks gibi. Kaldik simdi 33 une merdiven dayamis, oynadigi futbol tartisilir Ayhan'a. Ben BJK karsisinda takimi ilk 15 dakikadan sonrasinda beyenmedim. Takimda bir yorgunluk, bir bikkinlik seziliyor ve biz yogun mac trafigine yeni giriyoruz. Bunda takima erken yapilan bindirme ve forum tutturma sebep olabilir. Avrupa ligi arefesinde ben oldukca tedirginim :( :( :(

Koyunu saldim cayira, onuda mevlam kayira diyen Cemal

Post Reply