TSL 5. hafta: GS-BJK 3-0 (Sarp,Baros(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply

Maç nasıl biter?

Poll ended at Thu Sep 10, 2009 2:34 pm

Galatasaray kazanır
19
86%
Berabere biter
3
14%
Beşiktaş kazanır
0
No votes

Total votes: 22

Salih Bora

TSL 5. hafta: GS-BJK 3-0 (Sarp,Baros(2))

Post by Salih Bora »

Unutmuşum başlığı açmayı... Foruma bir panikle girdim, çoktan açmışlardır diye.
Neyse ki kimse benden önce davranmamış. :)
Ben de böylece geçen hafta verdiğim sözü tutmuş oldum.
Takımımıza başarılar...

Biliyorsunuz maç başlıklarını anketli açmayı seviyorum.
Zannederim forumda hemen hemen herkes "Galatasaray kazanır" şıkkını işaretleyecektir.
Eh, öyle tabii... Görünen köy kılavuz istemez. :)
AYRILMAZ İKİLİ

Salih Bora

Re: 5. hafta: GS-BJK (12.09.09 - TSİ 21:00)

Post by Salih Bora »

02.10.1994.............. 3-1 (Mapeza (2), Saffet; Sergen)
17.12.1995.............. 1-3 (Ufuk; Ertuğrul, Mehmet, Sergen)
15.11.1996.............. 2-2 (Hakan (2); Ertuğrul (2))
01.03.1998.............. 3-2 (Hagi, K.Hakan, Emre; Mehmet (2))
16.12.1998.............. 2-0 (Fatih, Emre)
12.12.1999.............. 1-0 (Okan)
31.03.2001.............. 2-0 (Serkan, Jardel)
09.03.2002.............. 1-0 (Fleurquin)
08.12.2002.............. 0-1 (İbrahim)
05.03.2005.............. 1-0 (Hakan)
10.12.2005.............. 3-2 (Necati, İliç (2); İ.Toraman (2))
16.09.2006.............. 1-0 (Ümit)
29.09.2007.............. 2-1 (H.Balta, Nonda; Tello)
21.12.2008.............. 4-2 (Servet, Baros (3); Delgado, Holosko)

Son 15 sezonda Ali Sami Yen'de oynanan maçlarda büyük üstünlük kurmuşuz Beşiktaş'a.
AYRILMAZ İKİLİ

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ne hikmettir bilinmez icimde bu macta kavga cikacak hissi uyaniyor.
Bagris cagris aliriz.

2-1 olur diyorum.

Arda ve oynarsa Baros atar.
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bu haftasonu oynayacagimiz ASY deki mactan cekiniyorum.

1- Ist da asiri yagisli bir hava var, Cuma ve Ctesi bu yagisli havanin zirve yapmasi bekleniyor. Zemini hayli agirlasmis bir sahada, teknik degil fiziki bir mucadele olacak. Bu bizim artilarimizi azaltan bir gelisme. BJK takim olamadi, sistemi yok, takim oyunu oynamiyor ama mucadele diyor. Ctesi kora kor mucadele edeceklerdir. Biz mucadeleyi teknik, taktik, beceri ve fiziki dayaniklilik uzerine insa edip birlestirip rakibi alt ust ediyoruz. Ctesi taktik anlayisimiz BJK a agir basacaktir, teknik beceri gostermege hava sartlari, rakip ve hakem trio su izin verecek mi? Fiziksel dayaniklilik skoru belirler.

2- Takimda ileri ucta oynayan butun oyuncular Milli Takimlarda. Ya uzun seyahat yada DK 2010 elemelerinde bir hayli efor sarfetmis donecekler. Defans oyuncularimiz ise hem Estonya hem Bosna maclarinda bayagi darbe aliyorlar. Persembe gunu yapilacak kontrollerde ne cikacagi supheli. Once BJK macinda sonra PANA deplasmaninda yuksek tempo ve fiziki mucadele beklemek rasyonel degil. Ben BJK macindan uc puan cikarmaktansa, sakat vermeden ASY de beraberlige ve PANA macinda ust seviye bir oyun ve puan alamaga raziyim.

3- GS daki sakatliklar. Umarim Bosna maci sonrasi yenileri eklenmez. Bugun itibariyle Aydin, Ayhan, Zan sakat. Arda insan ustu bir gayret ve form gosteriyor.

Arda BJK maci ardindan PANA macini ayni tempo ve seviyede oynarsa yonetimin ozel bir prim vermesi lazim. Bu konu sadece bu seneye ozgu degil. Arda nin 2008 Avrupa Kupasi oncesi, suresi, sonrasi, bu sene gecirdigi hazirlik kamp ve oynadigi mac toplamina bir goz attin. Boyle bir total performans ve devamlilik GS da bir tek H. Sukur un oynadigi donemde goruldu. Futbolu sevilsin yerilsin, sakatlanmadan ve istikrarli bir futbol performansi olmustu.

4- GS rehavete girdigi, kendine fazla guvendigi ve mutlak favori gosterildigi maclarda genelde bocaladi. Rijkaard yonetiminde boyle bir seruveni ilk kez yasayacagiz.
-------------------------------------------------------------------
GS in bu maci kaybetmemesi ve PANA macina minimum sakat ile hazirlanmasi lazim. Bana derbide sakat vermeyin, 1 puan verelim razimisiniz onerisi getirseler kabul ederim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ilk once bu topic'in Salih Bora tarafindan acilmasini bekledigimizi kendisine iletmek istiyorum :wink:

Adasimin BJK maci hakkinda yorumlarindan oncede icimde bu macin cok sIkIntili gecicegi hakkinda bir his vardi.

Besiktasin takim halinde iyi oynamadiklari dogru ama yazildigi gibi adamlar cok mucadele ediyorlar. Defanslari ise Ferrari haric sert oyunculardan kurulu.

Baros son hali ile Sivok?'e karsi o kadar etkili olamiyabilir.

Diger arkadaslarin yazdigi gibi Elano'nun gec gelecegi, Gokhan Zan'nin sakatligi, Ayhan'nin takimdan ayri calistigi, Arda, Servet ve Balta'nin ister istemez yorgunlugu, Nobre'nin bize karsi oynama arzusu ve sansi :!: ve en onemlisi "biz iyi takimimiz, bir yolunu buluruz" mentalitisi beni cok dusunduruyor.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Taner wrote:Ilk once bu topic'in Salih Bora tarafindan acilmasini bekledigimizi kendisine iletmek istiyorum :wink:

Adasimin BJK maci hakkinda yorumlarindan oncede icimde bu macin cok sIkIntili gecicegi hakkinda bir his vardi.

Besiktasin takim halinde iyi oynamadiklari dogru ama yazildigi gibi adamlar cok mucadele ediyorlar. Defanslari ise Ferrari haric sert oyunculardan kurulu.

Baros son hali ile Sivok?'e karsi o kadar etkili olamiyabilir.

Diger arkadaslarin yazdigi gibi Elano'nun gec gelecegi, Gokhan Zan'nin sakatligi, Ayhan'nin takimdan ayri calistigi, Arda, Servet ve Balta'nin ister istemez yorgunlugu, Nobre'nin bize karsi oynama arzusu ve sansi :!: ve en onemlisi "biz iyi takimimiz, bir yolunu buluruz" mentalitisi beni cok dusunduruyor.

Ne mutluki baros'un son hali bugun degisti. Adam gecen milli mac 1 bugunku mac 4 gol atti.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Murat Gökcigdem
Staff Member

Ozgur A. Boztepe wrote:Ne mutluki baros'un son hali bugun degisti. Adam gecen milli mac 1 bugunku mac 4 gol atti.
Baros'un ikinci golunu gorunce kendisi hakkinda yazdiklarimi geri aliyorum :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=q4XPe-P8vsA

O golun arkasinda bayagi azim var...

Ismail Gezer

Re: TSL 5. hafta: GS-BJK 12.09.09 - TSİ 21:00

Post by Ismail Gezer »

Taraftarımıza Duyuru

Bu hafta sonu oynanacak Galatasaray – Beşiktaş karşılamasını Yeni Açık Tribün’den takip edecek Galatasaraylı taraftarlara olumsuz hava koşullarından etkilenmemeleri için tribüne girişleri sırasında kapüşonlu yağmurluk dağıtımı yapılacaktır.

Taraftarımıza duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gökhan Zandan sonra Emre Güngörde devre dışı kalmış. Bizim kadroda 10 tane stoper olsa yetmez.

Gerçi zaten 10 olmasada 6 tane falan var sanırım. FR, Semih Kaya ve Murat Akçayı da değerlendirmeye alacaktır sanırım. Hatta belki bu derbide birtanesi yedek olur...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Gökhan Zandan sonra Emre Güngörde devre dışı kalmış. Bizim kadroda 10 tane stoper olsa yetmez.

...
Sen Zan'i sakat diye Ankaraya goturme ama o milli takimda oynayacagim diye her sene yaptigi sakarlikla kasigini paralasin.

Peki Emre Gungor denen muzmin sakatin mazereti ne? Harry filan yaninda havagazi kalir. Bir Allahin kulu da bu herifin GS formasi ile gecen sene kac mac oynadigini yazsin. Maca girip 5 dakikada iki saridan atilmasini hala unutmadim.
Ona ne olmus peki. Linderoth iyi guzel de bu herifin halini yazan cizen yok. Boyle habire sakat haliyle yem kesiyor. Zan ile ikisi bu sene iyi bir ikili olusturacaga benzer yedek bankosunda kiclarini isitarak. AP yillik raporunda cok iyi transderler yaptik demis. Hakan L. EG, GZ kafadan yoklar; buna kendinizi alistirin. Emre Asik'a gun dogdu yine.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Emre Gungor'e ne oldu acaba?

Yanlis anlamadiysam Ligtv'nin sitesine gore Gokhan ve Aydin 2. Ayhan bir hafta aramizda yokmus :?:

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Murat Taner wrote:Emre Gungor'e ne oldu acaba?

Yanlis anlamadiysam Ligtv'nin sitesine gore Gokhan ve Aydin 2. Ayhan bir hafta aramizda yokmus :?:
E. Gungor dunku antremanin tumune takimla beraber katilmis.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Carsamba aksami ulusal mac vardi,bu mac neden pazar ya da pazartesi degil de cumartesi oynanir anlayamiyorum.Bir de isin icinde siddetli yagmur var.
Konsantrasyon
Concentration

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Selçuk Samli wrote:Carsamba aksami ulusal mac vardi,bu mac neden pazar ya da pazartesi degil de cumartesi oynanir anlayamiyorum.Bir de isin icinde siddetli yagmur var.
Selcuk Bey,

Izmir'desiniz hic arayip sormuyorsunuz valla teessuf ederim. :P
Maci beraber seyretmeyi teklif edecektim ama Cigdem bugun Izmir'e geliyor. Ev bakacagiz ve yarin Bursa'ya donuyoruz.

Bu aksam musaitseniz Sevinc pastanesi civarinda olucaz, yakamiza kirmizi karanfil takabiliriz.

Burada cok saglam bir Galatasaray Community varmis ogrenmis olduk. Maclari kucuk parkta izliyoruz simdilik.

Saka bir yana maclari Izmir'deki forumdaslarla izlemek isterim.
TRUST GALATASARAY
MGC

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Carsamba aksami ulusal mac vardi,bu mac neden pazar ya da pazartesi degil de cumartesi oynanir anlayamiyorum
Millet ertesi gün işine gideceği için bu tip bir uygulama yapılıyor anladığım kadarıyla.Ama tabii maçı 19.00 da Pazar akşamı oynatmak akıllarına gelmiyor.İlla 9 da olacak, gece 11-12 de bitecek.Bir ülkede herşeyin başında basiretsiz adamlar olursa olacağı budur.

Bjk erteleme istiyor ayyukası çıkarttılar falan ama esas erteleme istemesi gereken biziz.Milli takıma verilen oyuncu sayısı ve sakat dönenler göz önüne alındığında,Bosna maçı ve Afrika 2010 için neden Türkiye'nin gitmemesini istediğim daha iyi anlaşılıyordur,oh olsun böyle federasyona ve basına...

Post Reply