TSL 6. Hafta Kasimpasa - Galatasaray 1-3 (Nonda(3))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 6. Hafta Kasimpasa - Galatasaray 1-3 (Nonda(3))

Post by Cengiz Akgun »

Az ve oz konusan Frank ikinci yarida oyundan dusen Kasimpasiyi yendik dedi cikti isin icinden. Hakeme makeme girismeden. Iste bu yuzden seviliyor bu adam. Oyuncu degisikligine de birseyler yapmama lazimdi onlari cikardim. Ilk yarinin kotu oyununu bu oyunculara asla yuklememk lazim dedi. Bu da guzel bir cevap. Ilk yari dokuluyorlar dedik maci seyretmiyor musun yahu dendi. Frank bunlara tenezul bile etmedi. Bulent Tulun dedigi gibi bu adam centilmen. Kimseye fatura cikarmadan olayi gordugu gibi soyledi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Öncelikle bu galibiyet;

- Emekli pehlivan fizigiyle pozisyonlari ancak Leo Franco kadar gören hakeme,
- Tek kisilik demode sovuyla oyunu gerip karistirak alacagi puanla tarihe gecip, GS'in serisine son veren futbol adami olarak heykel diktirme hayalini kuran Yilmaz Vural'a
- Istanbul'un göbeginde 3. lig tasra yöneticisi mantalitesine sahip sark kurnazi Kasimpasa'li yöneticilere
- Yukaridaki cümlenin seyirci versiyonu küfürbaz Kasimpasa taraftarlarina
Armagan olsun!

Bir de bizim kötüler var tabii;
- Elano: Son bir kac macta, adini duymaya dahi tahammül edemedigim Lincoln cogu macinda bu Elano'dan daha iyi performans gösteriyordu.
- Topal: Bendeki kredisini yavas yavas eritiyor. Neredeyse 3 yildir bu takimda direkt oynayan bir adamin her gecen gün güven kazanip daha fazla insiyatif almasi gerekir. Dikine oynamasi, takimi yönlendirmesi lazim. Takim kac mactir oyun kurucusuz oynuyor.
- Caner: Simdiye kadar Volkan Aslan'in performansina yaklasamadi.
- Kewell: Top ayagina cok yakisiyor ama cok kopuk oynuyor. Devamliligi hic yok, mücadele etmiyor.
- Baros: Kötüsü hic cekilmiyor, öfkesine hakim olamiyor. Sonradan da antipatik haraketler yapip mimleniyor. Kalan enerjisini de hakemle ya da rakiple didiserek harciyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Keita sahada futbolcuya vurulmaz. Buna musade eden hakeme birileri bu durumu hakeme gostermek gerekiyordu. Onun icin gosterdim ve sari kart aldim dedi.

Ali Gunes erkek adam. Soyledi iste. "Uctum topu elle cikardim herkesin gordugunu hakem goremedi artik orasini bilemiyecegim. Normali penalti ve kirmizi kartti." daha ne desin. Yimaz Vural gibi nana gibi gormedim filan diye kivartmadi. Simdi kalkar Ali Gunes'i de dover.

Bu ara Maratonda Erman yok. Sansal gulduremiyecek beni. Halbuki tam Ermanlik bir yorum isteyen macti bu yahu. Bayramsa bayram.

Birde her hafta iki dirhem bir cekirdek olan Sansal yaka bagir acik HAlbuki Bayram yahu. Bayramliklari giymesi lazimdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Pardon macin adamini az daha es geciyordum:
Ucmak suretiyle foto muhabirlerine poz verircesini topu elle cizgiden cikarip, sonrasinda da son adam olarak bariz gol sansi olan Kewell'i arkadan asilarak indirmesine ragmen oyunda kalan.
Bunca badireden sonra "ben artik efsunluyum sen beni atamazsin ancak kendim cikarim" diyerek oyunu kendi özgür iradesiyle terkeden Ali Günesi tebrik ederiz!
Last edited by Burak Ayyildiz on Tue Sep 22, 2009 1:05 am, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak Ayyildiz wrote:Öncelikle bu galibiyet;

- Emekli pehlivan fizigiyle pozisyonlari ancak Leo Franco kadar gören hakeme,
- Tek kisilik demode sovuyla oyunu gerip karistirak alacagi puanla tarihe gecip, GS'in serisine son veren futbol adami olarak heykel diktirme hayalini kuran Yilmaz Vural'a
- Istanbul'un göbeginde 3. lig tasra yöneticisi mantalitesine sahip sark kurnazi Kasimpasa'li yöneticilere
- Yukaridaki cümlenin seyirci versiyonu küfürbaz Kasimpasa taraftarlarina
Armagan olsun!

Bir de bizim kötüler var tabii;
- Elano: Son bir kac macta, adini duymaya dahi tahammül edemedigim Lincoln cogu macinda bu Elano'dan daha iyi performans gösteriyordu.
- Topal: Bendeki kredisini yavas yavas eritiyor. Neredeyse 3 yildir bu takimda direkt oynayan bir adamin her gecen gün güven kazanip daha fazla insiyatif almasi gerekir. Dikine oynamasi, takimi yönlendirmesi lazim. Takim kac mactir oyun kurucusuz oynuyor.
- Caner: Simdiye kadar Volkan Aslan'in performansina yaklasamadi.
- Kewell: Top ayagina cok yakisiyor ama cok kopuk oynuyor. Devamliligi hic yok, mücadele etmiyor.
- Baros: Kötüsü hic cekilmiyor, öfkesine hakim olamiyor. Sonradan da antipatik haraketler yapip mimleniyor. Kalan enerjisini de hakemle ya da rakiple didiserek harciyor.
Gozlemlerin yerinde. Elano Elanor olsa bu kadar olurdu. Hakikaten bence de en kotusuydu takimin. Topal biraz toparlanmis ama dedigin gibi oyun kurculugu filan yok. Bir de riskli hareketler yapiyor. Son adam bir iki kere calim atip onundeki adami gecti bir kaptirsa ya dusurup kirmiziyi gorecek ya da adam gidip gol atacak. Bu kadar nasil kendine guvendigini bir turlu cikaramadim.

saydiklarin kotuler icinde Arda da olmali. madem Kewll dedin. O da ayni durumda idi. Macin yildizlari Keita ve Nonda oldu. Buna hic bir suphe yok. leo Franco'da takimi sirtladi. Degilse bir ara 3-0 geriye bile dusebilirdik. Iyi kaleci. Bu arada Kasimpasa'daki Tolga da iyi kaleci. Adam epey direndi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bugün beni en şaşırtan olay durmadan orta/uzun top yapılmasıydı,doldur boşalttan pek farkı yok mentalite olarak.Belki 30 orta yapmışızdır.Bu takımın yerden ayağa pas şeklinde oynaması gerektiğini ilkokul çocukları bile biliyordur.Frank devre arası bu konuya değinir diye düşünürken 46-47 de yine aynı şekilde uzun top/orta ile oynuyorduk.Bu konuyu çözmek lazım.

Caner'in uzun top sevdası ve heyecanı,yanlış pasları fazla göze battı ama Sabri bile 3 ayda Rijkaard'dan öğrenebildiyse bu çocuk da becerir bu işi.Hakan Balta'nın pek beceremediği ortaları Caner iyi becerecek gibi,daha hızlı bir oyuncu,bek olarak daha uygun,tabii toparlarsa. M.Topal bence iyiydi,belli bir kalitesi var,çok nadiren mantık hatası yapıyor.Ayhan'dan bambaşka bir futbol karakteri var,Ayhan bu takımda Sarp'ın yerine girmeli,Topal'ın değil...

Arda son 3-4 maçtır ayağında çok gereksiz top tutuyor ve kaybediyor,konsantrasyonu düşük,6 pasın içinden atamadı üst üste,oyunda da etkili değildi.Ama benim için farketmiyor,bugün yine asistini yaptı.Bir de üst üste 50 maç falan iyi oynadığı için benim pek umrumda değil, "low profile" takılması.Elano ile beraber oynamaya hazır değiller henüz,bu iki oyuncu rotasyona girerse daha uygun olur gibi.Herşey %100 iyi gidemez,bu tip sorunlarımız da oluversin...

Tabii hakemi unutmamak lazım, uçarak elle çıkarılan top 1,Kewell'ı indiren 2... İki kırmızıı kartı vermedi.Bu adamları çok arıyorlar mı anlamıyorum.AY kokusu almamak için zor tutuyorum kendimi.

FR yine yaptığı değişiklikle Kara Mamba ve Anakondayı oyuna sokarak işi koparttı.Çok iyi takımız...
Last edited by Can Ergun on Mon Sep 21, 2009 11:51 pm, edited 1 time in total.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Kewell'in son adamken dusuruldugu pozisyonu gormemistim tuvaletteydim. Iyiki gormemisim.

Bu sevgi gercekten saliga zarar.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet bugun daha önce ki maclara nazaran daha iyiydi. Onu kötu ilan bence haksizlik olur. Ayhan ile ne yapilirdi sadece spekule edebiliriz. Mehmet bence gelecek icin umut verdi. Bugun takimda iyi veya oyuncu yoktu.

Harry'i anlayisla karsiliyorum. Keita'nin oyuna dahil edilmesini sorguladim. Öyle bir oynandi. Yapiciligin zor oldugu bir mac.

Bu mac takim icin dönum noktasi, almasi zor bir mac, olumsuzluklarin bol oldugu bir mac.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adamim geldi. Erman macta imis. Simdi komedi basliyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ben Ayhan'i Sarp'in yerine dusunurdum, Topal'in degil. Yanlis anlasilma olmasin.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ahlaksız bir rakibi ve ahlaksız bir hakemi yenerek zor da olsa 3 puanı almayı başardık.
Abartısız söylüyorum, maç içindeki bütün ikili mücadelelerde Kasımpalaşı oyuncular tekme, tokat, itme, çekme, kakma, çelme vs. herşeyi denediler. G.Saraylı oyuncuları tahrik etmek için ellerinden gleeni yaptılar.
Bir hakem vardı ki evlere şenlik.
8. dakikadaki penaltı + kırmızı kart'lık pozisyonu anlatmaya zaten gerek yok.
Onun ötesinde, 58. dakikada bariz gol şansına giren son adam Kewell'ı yaka paça düşürdü Ali Güneş... Karar: Sarı kart.
Bir oyuncu düşünün ki iki kere atılması gereken bir maçı atılmadan tamamlasın.
Koray'ın kaleciye geri pası... Kasımpaşalı oyuncuların pek çok kasapvari hareketi...
Böyle bir hakem yönetimi ömrümde görmedim ben.
Bana kalırsa art niyetinden değil pozisyonları süzecek kaliteye ve kartlarını adil kullanacak cesarete sahip olamadığından dolayı böyle yönetti karşılaşmayı.

Takıma gelirsek... Son 3-4 maç ne gördüysek o.
Güvenimi kazanan Rijkaard-Neeskens ikilisinin takımımızın bu zavallı halini görememelerine şaşıyorum.
Baros'un, Elano'nun, Kewell'ın fizik açıdan bitik olduğunu... Arda'nın Hasan Şaş'vari futbol ukalalığı yaparak çok top kaybettiği... Sarp-Topal ikilisinin geriden iyi oyun kuramadığı... Yetmezmiş gibi, takımın hücum presi geçtim savunmada bile doğru dürüst markaj yapmadığını nedense teknik ekibimiz göremiyor.
Nonda'nın Baros'tan çok daha hazır ve diri olduğu açık seçik ortadayken, tıpkı Denizli'nin Nihat inadı gibi Baros'ta ısrar etmenin bir anlamı var mı?
Sabri'nin kademe hataları bile illallah dedirtti insana...
Araya atılan toplarda da iki stoperimiz çok ağır kalıyor.
İşe bakın ki herşeye rağmen penaltıdan bile kolay pozisyonlara girdik, kaçırdık, Nonda-Keita ikilisinin sayesinde 3 gol attık ve 3 puanı cebimize koyduk.
Şimdi Rijkaard'a düşen, takımdaki bozuklukları teşhiste ve tedavide zaman kaybetmemesi.
Yoksa bir bakarsın duvara toslayıvermişiz.
AYRILMAZ İKİLİ

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bu ulkeye hem egitim kurumu hem spor klubu fazla. Dun aksam hakemin gordugu ve calmadıgı sadece bır kısinin yada bir kurumun tarafgırlıgı degil bir zihniyetın icindeki irini akıtmasıdır. Soylecek bır soz bulamıyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Benimle beraber maçı izleyen FB'li arkadaşıma (kendisi bu sezon hiç GS maçı izlememiş), 86. dakikada maçın 3-1 biteceğini söyledim, bana şizofrensin dedi :lol:
Bu sezonki takımı bu yüzden seviyorum.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Salih Bora wrote: Güvenimi kazanan Rijkaard-Neeskens ikilisinin takımımızın bu zavallı halini görememelerine şaşıyorum.
Baros'un, Elano'nun, Kewell'ın fizik açıdan bitik olduğunu...
Kulube genis olsa da bazen oynatmaya mecbursun. Baros Pana macinda ikinci yarida bitti ama degistiremedi, orta alana Baris'la takviye yapmaya karar verdi. Takdirini orta alan degisikligi icin kullandi, ki bence kesinlikle dogru. Pana bizi macin ikinci yarisinda orta sahada ezdi. Baros-Nonda degisikligini yapamamasinin bir diger sebebi Emre Gungor yuzunden bir degisiklik hakkinin oyunun basinda gitmesi.
Salih Bora wrote: Arda'nın Hasan Şaş'vari futbol ukalalığı yaparak çok top kaybettiği...
Arda fizik olarak dusunce, calim yaptiginda dar alanda top kaybediyor. Fizik olarak iyi durumdayken neler yapiyor goruyoruz. Arda aslinda bildigimiz calimci Hasan Sas'in cok daha zeki ve daha az bencil ust versiyonu.
Salih Bora wrote: Sarp-Topal ikilisinin geriden iyi oyun kuramadığı...
Eh bunu uzun zamandir diyoruz. Defansif orta alan olarak ileri geri isleyebilen Linderoth ya da Ayhan'dan biri mutlaka gerekli. Topal da Sarp da bu isi yapacak durumda degiller. Topal - Ayhan ya da Topal - Linderoth ideal defansif orta sahayi olusturur. Sarp da yeri geldiginde bunlarda ucunun yedegi olur. Linderoth'u artik bitmis sayiyorum, ama onun klasinda geriden guvenle ileriye top cikarabilen birini bulmamiz gerekiyor. Ayhan ise Linderoth'un risksiz ve cekingen oynayan versiyor. Ama eksikliginde goruyorsunuz defans ve ileri uc bagi kopuyor, takim sikistiginda geriden devamli uzun toplarla, sisirmelerle oynuyor. [/quote]

Salih Bora wrote:
Nonda'nın Baros'tan çok daha hazır ve diri olduğu açık seçik ortadayken, tıpkı Denizli'nin Nihat inadı gibi Baros'ta ısrar etmenin bir anlamı var mı?
Bence Baros'un macin basinda cok yorulmadan bir iki tane atabilecegini dusundu, sonra zaten Nonda'yi oyuna alacak Baros'u dinlendirecekti. Ama plan tutmadi.
Salih Bora wrote:
Sabri'nin kademe hataları bile illallah dedirtti insana...
Takimin fizik olarak bittigi donemde Sabri hala motor takilmis gibi enerjik ve istekli oynuyor.
Hata yapsa da ihtiyacin var boyle adamlara. Ugur'u seyrettim, fena degil ama cok kontrollu,yavas ve yine de hata yapiyor. Tercih hata yapan ama dinamik Sabri oluyor, Ugur degil. Ayrica, Sabrinin oynadigi noktada (kanatlarda) kademe hatasi olumcul degil. Gobekten kademe hatasi yaparsan gol yeme sansi cok daha yuksek.
Salih Bora wrote:
Araya atılan toplarda da iki stoperimiz çok ağır kalıyor.
Ideal stoperler bence (Emre Gungor + Bulent) ve ( Servet + Meira ) tarzi iki tandemden olusmali. Biri biraz kisa, guclu, ve hizli, digeri ise uzun ve geriden top cikarip ileriye kafa topuna gidebilen. Meira ayagina hakimdi iyi top cikariyordu ama esas top kesme gorevini yapamayacak kadar demotiveydi. Servet ise iyi kesici ve mucadeleci ama geriden top cikaririm sevdasiyla devamli top kaybediyor. Emre Gungor Bulent gibi olacak dedik ama malesef sakatligi atlatamadi. Semih'ten uzun boylu kafasina/ayagina hakim stoper icin cok umutluydum, o da ayni durumda. Gokhan Zan - Servet bence bu sezonki en iyi kombinasyonumuz ama hizli bir takim aralarina ve arkalarina cok top atar bu defansin.

Şimdi Rijkaard'a düşen, takımdaki bozuklukları teşhiste ve tedavide zaman kaybetmemesi.
Yoksa bir bakarsın duvara toslayıvermişiz.[/quote]

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Disarida olanlar ve Istanbulu bilmeyenler icin biraz Kasimpasayi tanitalim. Bagli olduklari ilçe Beyoglu,ayni Galatasaray gibi. Yani Beyoglu 2 adet 1.lig takimi icinde bulunduran bir ilce(town).Galatasaray Lisesi ve klubu , Beyoglunun kalbi, Istiklal Caddesinin ustunde yer alir. Eski Ceneviz ve Galata binalari ile yalniz Istanbulun degil, son donem tuccar azinliklar sebebi ile Constatinople'da ticaret ve finans merkeziydi. Galatasaray semti yüksektedir cografi olarak, tarihtir, yogunlutur, kulturdur, yerlesik olmadir, asalettir, gelenektir, Gul Babadan gelen bir hosgorudur.

Kasimpasa ise altta yer alir, Beyoglunun eteklerindedir, diptedir, Halicin kiyisidir, kanalizasyonun ustudur.(... den asagi , Kasimpasa deyimi buradan geldigi soylenir) . İlk varoslar buralardan baslamis. Kavgasi dovusu, it-ayak takimi ile unludur. Biraz yanindaki Haci Husrev semti Istanbulun suc merkezidir. Eski Harlem gibi bir zamanlar polis giremezdi. Uyusturucudan kapkaca ve gaspa kadar butun suclara yataklik eder. AKPden pnce Kasimpasa klubu 3.ligte, amatorde Karagumrukle, Zeytinburnu ile falan kavga eden taraftara sahip, hir cikaran bir mahalle takimi idi.

Iste bu Kasimpasanin , hic bitmeyen , yukariya yani Istiklal Caddesine karsi buyuk bir kin ve asagilik kompleksi vardir. Yukari cikarlar , o kultur ve sermaye derinligiyle karsilastiklari icin dunun varos istilacilari icten ice kin beslerler, orayida istile edip yagma etmenin dusunu kurarlar ilk varoscularin torunlari. Ilk once 6-7 olaylari disaridan getirilen kuru kalabaliga karisarak ile biraz hinclarini aldilar. Daha sonrada icten ele gecirdiler . Istiklal Caddesinde ve Cihangirde oturanlara gore Kasimpasa nufusu fazladir, belediyeyi ele gecirdiler, ıstiklal caddesinin butun rantini elde ettiler, muhallebici Kadir Topbasta Istiklal caddesinde tatlici dukkani oaln bir Kasimpasalidir, ekmegini ve gucunu Beyoglundan , IStiklal caddesinden almasina ragmen, oglu FB yonetim Kurulundadir. Bu kin ve nefret bitmez, oysaki o Galatasaray semti onlari zengin edip yukseltmekten baska birsey yapmamistir

Gelelim Kasimpasa Sopr Klubunun kaynaklarina. Su an bile Kasimpasa Klubune gelir getirmesi icin gelirleri akitilan umumi parklar mesafe olarak GS klubune daha yakindir, aynen yeni yaptiklari yeni Recep Tayyip Erdogan Stadinin GS Lisesine Kasimpasa merkeze kiyasla daha yakin olmasi gibi. Bu kin ve asagilik kompleksi bitmez, aynen dustukleri sezonda yemeyip icmeyip GSyi yenmeleri gibi.

Koln Spor Akademisinde en basarili oldugu ders takla atmak bir medya kusu getirmisler
Kasimpasanin basina antrenor diye . Dedim ya alt yapiya onem veriyorlar, Fenerbahce Voleybol takiminda iyi fundemantal almis, seksen takimdan kovulan Ali Gunesi ve diger tutunamamislar ile ligte tutunmaya calisiyorlar. 0 puanla ligin dibinde demir atarak , sahane basarilar elde ediyorlar. Ama yukaridan direktif gelmis, mesela GS'yi yenseler hem semtin yuzyillik kinini ve asagilik kompleksini dindirecekler, hemde 10 puan yazacak hanelerine, hemde Kalkedona yaranacaklar. Bu amac ugruna Catalcadaki ciftliklerden kactigi dusunulen bir gurbuz domuzcuguda hakem atamislar. Ama olmayinca olmuyor iste....
Belediyede imar plani alma, ihale belirleme gibi birsey degil bu sahada kazanmak, masada tamamen belirlenmiyor, sahadada birseyler yapmak lazim.
Bak gordun Holandali bir Portakal , sen gene dipte kal. Onlarin cezasini Kara Panterler
kesti, domuzcukla taklaci guvercin korktu haliyle kara panterlerden.
Bana da boyle bol benzetmeli, suslu Islam Cupivari yazi yazmak dustu sinirden.
NO ADNANS, NO CRY !!

Post Reply