TSL 7.Hafta Galatasaray-Eskisehirspor 1-1 (Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Omer K. KOCAOGLU

TSL 7.Hafta Galatasaray-Eskisehirspor 1-1 (Nonda)

Post by Omer K. KOCAOGLU »

7.Haftada rakip Eskisehirspor.
Kasimpasa macinin ardindan yaptigi yorumda Erman Hazretleri Galatasaray'i esas bu macta gorecegiz buyurdu.
Yani bu ne demek Yunan lideri Pana, gecen senenin cift kupali sampiyonu Besiktas aslinda Galatasaray'a rakip olacak takimlar degil. EuroLig'de oynanan eleme maclari, lig maclari hep fasa fiso takimlar.
Tamam Eskisehir iyi takim. Lige de iyi basladilar. Konumlari su an icin olabilecek en iyi.
Ama bizde 13 resmi mac yaptik.
Biz bu kadar korkuttuk mu ki sizi, bir turlu bize gore bir takimla oynayamadik?

Eskisehir'in maglubiyeti yok 6 haftada.
Deplasmanda 3 macta 3 beraberlik.
Kasimpasa macindan daha kolay gececegini saniyorum.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 7.Hafta Galatasaray-Eskisehirspor 27/9/Pazar TSI 20:00

Post by Cengiz Akgun »

Aferin Omer. Maci 27 Ekime'e goturmussun ama ben Eylul'e cektim ve zamanini da koydum. Eline saglik boylece konuyu erken actin iyi oldu. Ha bir de surasi var.
Bu hukme nasil vardin bilmiyorum. Gecen sene Eskishirde Baros'un eliyle duzeltip attigi ve sonrada madara oldugumuz maca benzemesin de. Bir de adamlarai iki oyuncu verdik. Biri Karan oburu Volkan. Bu maci bekliyorlar haberin olsun diye soyluyorum. Karan bir hafta ne icki ne kadin ne de sigara demis zaten. Klubu bir haftaligina kapatmis duyduguma gore.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Aferin Omer. Maci 27 Ekime'e goturmussun ama ben Eylul'e cektim ve zamanini da koydum. Eline saglik boylece konuyu erken actin iyi oldu. Ha bir de surasi var.
Bu hukme nasil vardin bilmiyorum. Gecen sene Eskishirde Baros'un eliyle duzeltip attigi ve sonrada madara oldugumuz maca benzemesin de. Bir de adamlarai iki oyuncu verdik. Biri Karan oburu Volkan. Bu maci bekliyorlar haberin olsun diye soyluyorum. Karan bir hafta ne icki ne kadin ne de sigara demis zaten. Klubu bir haftaligina kapatmis duyduguma gore.
Korkutma bizi Cengiz abi, Umit Karan, Volkan :-D GS icin zor bir mac evet, ama sözkonusu oyuncular yuzunden degil. Rakip iyi cikiyor, ligin ust siralarinda bir takim.

6 da 6 yapmis takimin puan kabedecegi mac adim adim yaklasiyor. Rekorlar bosuna zor kirilmiyor.

Not: Pana ne yahu? Panathinaikos olabilir, yanlis yazmak ayip degil, ögreniriz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Omer K. KOCAOGLU

Hissettim Cengiz Abi...Hissettim...
Hani diyorlar ya bir yarisma programinda kutularin icindeki paralari hissettim diye.
Ben de oyle hissettim. :D
Onlar gormediklerini hissedebiliyorlarsa...

Hasan Abi,
Mactan once bir kac kez taraftar forumlarina girip baktigimda da, yanlis hatirlamiyorsam kendileri bile zaman zaman "Pana" ibaresini kullaniyorlar.Ben de buna istinaden oyle gecistirdim.Surcu lisan ettiysek affola..
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Hissettim Cengiz Abi...Hissettim...
Hani diyorlar ya bir yarisma programinda kutularin icindeki paralari hissettim diye.
Ben de oyle hissettim. :D
Onlar gormediklerini hissedebiliyorlarsa...

Hasan Abi,
Mactan once bir kac kez taraftar forumlarina girip baktigimda da, yanlis hatirlamiyorsam kendileri bile zaman zaman "Pana" ibaresini kullaniyorlar.Ben de buna istinaden oyle gecistirdim.Surcu lisan ettiysek affola..
Ömer ben onlara Galatasaray demesini ögretecegim. Eurosport Isvec temsilcisine basvurup bir görusme yapmayi, veya email atmayi dusunuyorum acikcasi. Yönetim bu olayin farkinda bile degildir.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Hasan Tezcan wrote: Ömer ben onlara Galatasaray demesini ögretecegim. Eurosport Isvec temsilcisine basvurup bir görusme yapmayi, veya email atmayi dusunuyorum acikcasi. Yönetim bu olayin farkinda bile degildir.
Allah askina Hasan Agabey, birak da yonetim de Gala'ymis, Galatasaray'mis ugrasmasin, spikerlere ogretmesin. Tamam ben de idealist bir insanim, Don Kisot'luk yaptigim konular da coktur, ama sen de sanki herseyimizi duzeltmisler de, bir Galatasaray diyemeyen yabanci kardeslerimize Galatasaray nasil telaffuz edilir ogretmelerini istiyorsun.

Valla vaktin varsa Eurosport Isvec temsilcisiyle ugras, ilginc bir deneyim olabilir, bizlerle de paylasirsin.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Omer K. KOCAOGLU

Olay Eskisehir macindan Pana'ya,
Pana'dan Gala'ya, buradan nereye gidecegi belli degil.

Bana da sorarsaniz pek onemli degil.
Her taraftar destekledigi takimin adini dogru yazmak ve telaffuz etmekle sorumludur.Bir Galatasaray'li disinda kime "Galatasaray'a Gala, Galata ve bunun benzeri adlari takmayin, soylemeyin ve yazmayin." derseniz deyin dinletemezseniz.Bildigi gibi gider.Soylemek istedigi gibi soyler.
Diger taraftarn bu pek onemli degil.
Onumuzde ornekte cok.

Barcelona = Barca
Manchester United=ManU
Juventus=Juve

Bunlar benim bir anda aklima gelenler.Ornekler cogaltilabilir.Ustelik bunu yukaridaki takimlarin kendi taraftarlarida bu sekilde oldukca fazla kullaniyorlar.Barcelona ve Juventus icin taraftarin soyledigi besteler bile oldugunu biliyorum kisaltmalar kullanilarak.

Ustelik yillar once bir forumda okumustum. ultrAslan kurulma asamasinda iken, gundemdeki ilk isim "Galas"di.
Bunun sebebi de disarida Galatasaray'in tam isminden cok "Galas" olarak anilmasi idi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Madem Hasan bu iste kararli onu ve diger genc arkadaslari (hani bu abi kes bilegimi sari kirmizi akar diyenler. Pek buraya gelip sesleri cikmasa da okuyorlar burayi) kizdirmamak icin dilimi isirip elimi ceke tutuyordum. Benim cocuklugumda Galatasaray'l tutuyorum dedin mi FB'li ve BJK'li veletler "Galata, Galata, kopeklere salata" diye kizdirmaya kalkarlardi. Allahtan Metin Oktay imdada yetisti. Bunun uzerine benim gibiler "Fener Fener dunyayi yener ama Galatasaray'a gelince puf diye soner" derdik.

Hayatimin en guzel zamani lise cagimdir. 3 yil ustu uste Birch zamaninda GS bir cigir acmisti. Sigara ve icki icip kari kiz pesinde kosup sahada yuruyenler o zaman gormedikleri bir fizik gucunde takim sunmustu Brian Birch. Aletli jimnastikle vucut ve kas gelirtirmeleri filan ogrendilerdi. Gokmen'i Gokmen yapan ve kafaya beraber cikan yeri operdi. Tribunlerde Gokmenin yerden ne kadar zipladigi tartisilirdiy. arim adam boyundan tut bir adam boyuna kadar giderdi abartmalar.

O takimi da pek unutmak mumkun degil. Kalede Yasin (yedegi Nihat'di. Nihat Akbay. Hatta Nihat'in oglu buraya uye idi) Ekrem, Muzaffer (meshur Muzzo), Tarik, Aydin, Bulent (Under), Tuncay, Buyuk Mehmet (bu adama da FB formasi giydirtmisler ya, zaten o zaman is bitmis),Metin (Kurt), Gokmen, Kucuk Mehmet. Inonu'nun kulvarlarinin agzi dili olsa da Metin'in karsisina gelenin solundan ileri atip tac cizgisinden cikip topu kovalayip tekrar alisini anlatsa diyecektim ki Inonu'de kulvar mulvar kalmadigini hatirladim. Bu adamlar Nihat, Ekrem, Tarik, Metin filan murekkep yalamis universite gormus adamlardi.

Talat, Olcay, Savas, Ahmet, Suphi, Ergun, yaslanan Ayhan Elmastasoglu, Ugur, ve Samim gibi adamlari da hatirliyorum o takimda. Fena hirpalamislardi rakiplerini ligde. 1973'de Turkiye kupasi, Cumhurbaskanligi kupasi, TSYD filan da vardi galiba unuttum simdi ama toplayivermislerdi.

TV Turkiyede yeni icat olmustu. Siyah beyaz seyrederdik. Lig maclarini naklen nerde verecekler pazar aksamlari ozetleri gorurduk. . Cumartesi okul yarim gundu. Butun maclar Inounu'de oynanirdi. Yatili camasirlari evdeki banyoya yetistirecegim diye mecburen eve giderdim Ortakoy'den yuregim Inoune'de ogleden sonraki maca hazirlanisa takilir kalirdi. Pazar gunu de esek gibi odev yapardim (semeresini gordum elbette). O yuzden epey Carsamba ogleden sonra oynanan kupa maclarina gittim. Carsamba da yarim gundu o zaman.

FB basina gecen Emin Cankurtaran GS'yin isini Bolu da bitirmisti derler 1974 sezonunda. Ondan sonra iflah olmadik. Aci gunler ysanmis arkamdan 14 mu ne sene beklenmis sonraki sampiyonluk icin. Yani bu komplo teorileri sizlerin cogundan eskidir.

Malasef ben Amerikaya geldim geleli bu FB ile basimiz dertte. Adamlara en iyi zamanimizda da kotu zamanimizda da ve onlarin en kotu zamanin da olsa yenilir olduk. Evet bizde Hagi'nin TD'lugu sirasinda kupa macinda ASY 5-1 yendik. Ama Terim'in zamanindaki 6-0'lik hezimeti ustumde ot bitse unutmayacagim. Hele o Serhat keratasini sozleri hala kulagimda. "Seyirci 5 istedi 5.yi attik. Arkadan 6 dediler 6.'yi attik. Ondan sonra 10 dediler vakit yetmedi" lafini unutanlar var mi icinizde, bilmem? Bakmayin icinizde bircogunuz da bunu hissedersiniz olay acilr acilmaz isi Avrupaya getirirsiniz.

Soyle bir hatiralar kulvarinda gittim geldim. Kusura bakmayin bu Eskisehir maci konu basligi altinda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Omer K. KOCAOGLU

Cengiz Akgun wrote:Halatasaray
Abi biz daha "GALA" olayini cozemedik.
Bir de "HALATA"yi cikarip, olaya yeni bir boyut kazandirmaya calisma. :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Omer K. KOCAOGLU wrote:
Cengiz Akgun wrote:Halatasaray
Abi biz daha "GALA" olayini cozemedik.
Bir de "HALATA"yi cikarip, olaya yeni bir boyut kazandirmaya calisma. :D
Sorma birader. G ile H yanyana olunca Halatasaray olmus. Hasan Isvecli Eurosportculara nasil ogretecek bilmem. Eve gitmeden ofisteki beyaz tahtaya 25 defa Galatasaray yazip oyle gidecem bu aksam.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Rakibimizin enson oynadığı maç kadrosu

Image

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maca Cuneyt Cakir'i vermisler. Ben tanimam ama Meral'den iyidir herhalde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:Maca Cuneyt Cakir'i vermisler. Ben tanimam ama Meral'den iyidir herhalde.
Bence olay zaten hangi hakem oldugu degil, FB her mac hakemi dovmekten beter ettigi icin bizim maclara korkarak cikiyorlar. Zaten Aziz Yildirim 3 sene sampiyonuz falan dedi diye herhalde federasyon da destegini eksik birakmaz. IBB bile 4'e 2 geldikleri pozisyonda FB'li oyuncu topu disari at sakat adam var dedigi icin bariz gol pozisyonunda topu disari atti da Kazim kenara cikip tedavi bile gormeden oyuna dondu. Zaten kendi basina topa iska gecip dusmustu. Yani ozet olarak hangi hakem oldugu pek farketmeyecek galiba Cengiz Abi. Hakemler de rakipler de FB'den korkuyorlar. Bulduklari destekten de simarmislar, bak Kasimpasalilar ve antrenorleri de bizim mactan sonra hakemden yakinmislar, FB'liler de hakem biriki hata yapti ama ikili mucadelelerde sizi tutuyordu gibi yorumlar yapiyor :o yani cabuk hirsiz evsahibini bastirir misali.

Kendi isimizi kendimiz gorecegiz artik ama hertakim Kasimpasa degil tabii, hakem 3 olumcul hata yaparsa her zaman altindan kalkamayiz.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Arda'nin formusuzluk nedeni HIncal tarafindan aciklanmis. Ayni belaya Okan ve Emre'de hastalik derecesinde tutkunlarmis.

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2 ... onusturmek

Belanin adi Playstation.

Benim oglan almami cok istiyor, artik cok bekler.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kilcal bu sezon sacmaladigi kadar hicbir sezon sacmalamadi...Arda'nin fizik durumu zaten iyi degil, ama bu sene sanki daha iyi konumda. Sonra takim kaptani olmus, ve bence görevini iyi yapiyor. Kaptanlik kendisi icinde iyi.

Kendisini gundeme sokmak icin zirvaliyor, bizler de buna ayak oluyoruz.

Post Reply