İlker Meral! bir özür dile bari.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

İlker Meral! bir özür dile bari.

Post by Mehmet Gorgen »

Esasında bir özür ile kapatılacak olay değil.

Dün akşam bundan 10-20 yıl sonra bile unutulmayacak skandal ötesi bir hakem rezaleti yaşadık.

Bari biraz insan ol da yaptığın hatalardan dolayı basitçe bir özür dilemesini bil.

Puan kaybetmedik diye senin skandallarını unutacağımızını sandın.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: İlker Meral! bir özür dile bari.

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Esasında bir özür ile kapatılacak olay değil.

Dün akşam bundan 10-20 yıl sonra bile unutulmayacak skandal ötesi bir hakem rezaleti yaşadık.

Bari biraz insan ol da yaptığın hatalardan dolayı basitçe bir özür dilemesini bil.

Penaltiyi gormedim ya da goremedim ve Kewell'i indirdiklerinde son adam degildi deme durumu yok. Hepsini kabak gibi herkezden iyi gormus olmasi lzim o anda gozune perde inmedi ise ("tavuk karasi" derler). Dun bunu Maraton'da tartistilar. Yillar once bir karli gunde Van'da Sergen'in frikigine smac atan oyuncuyu da gecti bu olay dendi. O zaman hakem tecrubesiz bii de degildi (Metin Tokat idi). Bu herif bugun Aksamda mi Sabahta'mi hakem elestiriyor. Asagidaki olayi o yapmamis gibi.

Bu arada Ali Gunes'e soylecek birkac soz olabilir ama Van'li oyuncu ile dun ona olay nasil oldu dendigi verdigi cevabi dusunurseniz hic olmazsa nana gibi kivirtmadan sonradan utancagi seyleri soylemedi. En azinda herkez gordu bir hakem goremedi dedi adam.

Bu adamin GS plan bir dusmanligi olabilir mi sorusuna "evet" denebilir mi? Bence olay bu. Cunku emekli oldugunda Ilker Meral'de gazetenin birinde hakemleri elestirecek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Ne ozuru...
Gormediniz mi RTE Stadindan kosar adimlarla kactigini.
Ben O'nun yerinde olsam,
Dunku mactan aldigim butun parayi Nonda ve Keita arasinda kiristirirdim.
Bugun hakemlik kariyeri devam ediyorsa o iki futbolcunun yuzundendir.

Yok..Illa ozur dilemeli diyorsaniz, O ozur dileyecegi yeri iyi bilir.
"Ben elimden geleni yaptim. Ama olmadi.Kusura bakmayin"
Sozun ve ozrun gidecegi yer belli...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mehmet Gorgen wrote:Esasında bir özür ile kapatılacak olay değil.

Anca gelebildim Izmir'e ,foruma da daha yeni girdim
Ben televizyonumun parasini istiyorum bu adamdan
AKOC omrumden bir seneyi goturdu
Beraberlik golune kadar kufrettim, oglanin televizyon tuz buz oldu kultablasi ile
Yeni tv alicaz :evil:
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Berkmen

Post by Mehmet Berkmen »

Erman Toroglu'nun yazisindan bir kisimini ekliyorum....

Meral’in bittiği an

KASIMPAŞASPOR-Galatasaray maçının hakemi İlker Meral, kötü maç yönetti. Tamam. Hakem Meral kilolu, o da tamam. Hakem Meral gerektiği yerlerde koşmuyor, o da tamam. Ama Kasımpaşasporlu Murat Erdoğan, maçtan sonra şu cümleleri söyledi, tüylerim diken diken oldu. “Ali Güneş’in pozisyonundan sonra bazı Galatasaraylı oyuncular İlker Meral’e ağıza alınmayacak küfürler ettiler. O ise arkasını döndü gitti.”
Bence, hakem Meral’in hakemliği Ali Güneş’in pozisyonunda değil, eğer doğruysa bu olayda bitmiştir. Ve bu Murat’ın söyledikleri kesinlikle araştırılmalıdır.

kaynak

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Olayi nerelere cekmeye calisiyor serefsiz...Murat da kim? Kulak sahidi olan baska birisi var mi?

Turk hakemlerinde en son varolan sey gurur kanimca, ve bunu senelerdir herkes bilmekte. Kendisi hakem oldugu seneler nasildi (furbolculugu da varmis kazmanin). GS - TS macini hatirlarim. Okan'in ayagi kirildigi mac, o pozisyondan sonra nasil davrandi bir baksin isi yoksa.

Kimse bu olayi o sekilde gecistiremez, kesin kötu niyet var, yok siskoymus, yok bilmem ne.

Bir yere yamalanmis senelerdir iyi para kiriyor Allahin magandasi...bu yaziyi serefsiz medya bölumune assaydiniz daha iyi olurdu, cuk gibi oturur.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ilker Meral Balikesir'de eczahanecilik yapiyormus. Milyonlarca dolarin havada ucustugu, yayin gelirlerinin haddinin hesabinin olmadigi, federasyoun da ozerk oldugu bir ortamda neden profesyonel hakemlige gecilmiyor?

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Beterin beteri var :lol:
http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... 09&b=Hakem macin icine etti
TRUST GALATASARAY
MGC

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Oğuz Sarvan geçen sene kaldığı yerden(Pardon ilk Galatasaray maçında hakemlik yaptığı yerden)
Galatasaray'a karşı olan kinini kusmaya devam ediyor.

Hakem ilker meralle ilgili güzel bir yazı yazmış Arif Kızılyalın.

http://www.medyaspor.com/v02/Columnist. ... lumnID=519

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Image
Image

Can Ergun

Post by Can Ergun »

İşin komik yanı,tüm kamuoyu GS yendiği için,yapılan hatayı gayet her maç olan bir hataymış gibi yorumluyor.İlginç gerçekten...
Aynı durum fb'nin başına gelseydi demeyeceğim,asla böyle birşey olmaz... Olsa da o hakem istifa eder veya ettirilir.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ironıye bakın.

Oguz Sarvan GS a PANA macı oncesi 6 hakemli uygulama ıcın semınar verecektı.
O konu hakkındakı gurusumu paylasmıstım.

Sımdı de su haber bakın.

Alı Aydın, kose yazısında Ilker Meral ı yorumluyor. Baslıgı ıse " Hakem Meral ın kapasıtesı bu kadar". Kapasite derken alınmıs bir emirin yuze goze bulastırılmadan sahada ıcraası baz alınmıstır herhalde. Yoksa bıldıgımız ıcerıktekı "kapasıte" konusunda kımlerın nelere haız oldugu GS taraftarınca malum.

Soylenecek tek soz yok!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Yalniz bence onemli firsatlar kaciyor Turk futbolunda, sirf kulupculuk yuzunden. Acikcasi ben Meral'in tetikci metikci olduguna inanmiyorum, inanmak istemiyorum, ya da inansam da hicbir onemi yok kanitlayamadiktan sonra.

Yillarca, biz de dahil buyuk kulupler hakem hatalarindan avantaj sagladi. Zaman zaman FB kollandi, zaman zaman da biz. O yuzden bu isi FB tetikcisi, GS'i gene engellemek istiyorlar duzeyinde gormemeliyiz. Gercekten oyle olsa bile, olaya bu yonden yanasmak, Meral'i yerden yere vurmak, FB tetikcisi ya da GS dusmani oldugunu soylemek, Oguz Sarvan'a saldirmak bizi bir yere goturmuyor. Siz istediginiz kadar yazin burada, FB forumunda da GS'in kollandigina dair bin tane yazi bulurum. Boylece olay kulupler bazina indirgeniyor, ama hakemlerimizin ve ligimizin durumu gozden kaciyor.

Yapilmasi gereken su: Baskanlar, Teknik Direktorler cikacaklar ve kulup ya da sahis ismini agizlarina almadan hakemlerin ve ligin durumundan dem vuracaklar. Mesela Adnan Polat cikacak, "GS'i ezdirmem", "X hakeme duduk astirtacagim", "FB kollaniyor" gibi laflar yerine, "hakemlerimiz iyi durumda degil", "ligimizin hali ortada, ulke olarak dunya futbolunda basarisiziz, bunda da hakemlerin/eski hakemlerin/yazarlarin etkisi var", "oynadigimiz futbola, kurdugumuz takima bu kadar kotu hakem yonetimi yakismiyor" diyecek. Hatta lehimize hata yapildiginda da "bugun GS lehine hata yapildi, bizim isimize yaradi, biz istemiyoruz lehimize hata, hakemlerimizin iyi olmasini istiyoruz" diyebilecek tasaklara sahip olacak. Tabi taraftar da boyle bir aciklamadan sonra baskaniyla gurur duyabilecek duzeye gelecek, onu enayi ya da GS'in hakkini savunmuyor diye istifaya cagiracak zihniyeti asacak...

Simdi bunu Aziz Yildirim'in da yaptigini, Demiroren'in de yaptigini dusunun, butun camialarin bu olgunlukta oldugunu hayal edin. Ama herkes kendine calistigi surece biz ayni camurun icinde debelenip duracagiz. Bugun Meral hakemligi biraksa, yarin yeni bir Meral zaten cikacak bu gidisle. Ya da Oguz Sarvan gidecek, Yagiz Yaman gelecek, ayni bok olacak. Olmayacak birsey degil, bir camia baslasa ve biraz inatci bir bicimde devam etse, digerleri de gelecektir pesinden. Cunku herkesin agzi yaniyor, ozellikle de milyonlarca dolarlik takim kurup, patates tarlasinda tekvando takimiyla, abidik gubidik bir hakem yonetiminde mac yapan 3 buyukler...

Sistemi, mentaliteyi, yaklasimi elestireceksin ve bunu surekli yapacaksin, kafalara kazinacak. Insanlar hakemlerimiz kotu mesajini alacaklar, FB kollaniyor mesajini degil. Baska turlu hicbirsey degismez.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Post Reply