Avrupa Ligi: GS-Sturm Graz 1-1 (Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Avrupa Ligi: GS-Sturm Graz 1-1 (Baros)

Post by Mehmet Gorgen »

Avrupa Liginde 2.maçımdaki rakimiz bu akşam lig maçına çıkıyor.Maçtaki muhtemel kadrolar şöyle.

Image
Maçı izlemeyi düşünüyorum. Alman Sky(eski premier) platformu maçı yayınlıyor. Maçın detaylarını yarın buraya eklerim.

Ozgur A. Boztepe

Re: Avrupa Ligi: GS-Sturm Graz 01.10.09 TSI 22.05 TV:D-SMART

Post by Ozgur A. Boztepe »

Bu Shildenfeld Besiktas'ta oynamis olan meshur Shildenfeld mi?
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozgur A. Boztepe wrote:Bu Shildenfeld Besiktas'ta oynamis olan meshur Shildenfeld mi?
evet bizzat kendisi

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Sturm Graz deyince iki şey geliyor benim aklıma.
Birincisi, en güçlü olduğumuz zamanda Lucescu sayesinde deplasmanlarda frene bastığımız dönem... Sturm'dan 3, Monaco'dan 4 yemiştik.
Bir türlü Avrupa deplasmanlarında maç kazanamıyorduk.
İkincisi de, 2-2 biten maçın son 5 dakikasında adamların kendi yarı sahalarında top çevirmeleri.
Rangers taraftarı olsanız o sırada ne düşünürdünüz?
Herhalde UEFA bundan sonra o tür maskaralıklara izin vermez.
O maçta Hakan Ünsal'ın kendi kalesine entresan bir gol attığını da hatırlıyorum.
AYRILMAZ İKİLİ

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Rakimiizn dün lig maçında deplasmanda 1-0 yendikleri maçın panoraması

1-Rakibimizin genel boy ortalaması yüksek. Havadan rakibe top vermediler.
2- Havadan oynarsak sonuç alamayız gibi.Özellikle defansta havadan schildenferd ile topları topladılar.
3-Toplam 5 pozisyona girip 1 gol attılar.Golü verkaça giren oyuncu kalecinin üzerinden aşırtarak attı.
4- Ligde şuanda maç eksiği ile 3.sıradalar.
5- Maç içeriisnde öyle çok hızlı adamları yok.Dolayısıyla emre ve servet için öyle hayati tehlike yok.
6-Rakibe öyle ahım şahım prsleri yok.Dolayıısyla iyi top çevirebiliriz gibime geliyor.

Image
Image
Image
Image

Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: Avrupa Ligi: GS-Sturm Graz 01.10.09 TSI 22.05 TV:TNT

Post by Mehmet Gorgen »

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Son macta Sturm Graz'in en iyi oyuncusu Besiktas'tan dogru durust oynamadan gonderilmis schildenfeld olmus. Bu takimi rahat gecmemiz lazim iyi takim olma iddiasindaysak. Bakalim Ayhan oynayacak mi bu macta. Merak ediyorum, Ayhan gelince defans ve orta sahadan sisirilerek cikan uzun toplar bitecek mi?

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Takım 4 maçlık zorlu bir maratona giriyor. Sırasıyla S. graz, ankaragücü, trabzon ve fenerbahçe maçları var. Gerek rijkardın oyuncularla ilgili çıkışı (bizimkilerin işi belli olmaz rijkardı bile gözlerine kestirirler), gerekse kadronun geneli itibariyle güçsüz oyunculardan kurulu olması beni oldukça endişelendiriyor. Bu dezavantajları yetenekli oyuncularımızla ne kadar nötrleyebiliriz göreceğiz. Rijkardın işi çok zor, oyunculara bundan sonraki yaklaşımı, 4 maçı bir bütün halinde düşünüp kadroyu nasıl daha verimli kullanabilirimin hesabı, oyuncuların motivasyonu derken tüm bu yükleri sırtlayabilecek mi bakalım.

Eskişehir maçındaki oyuncu değişiklikleri belki de rijkardın ilk kez sorgulanmasına neden oldu. Hemen herkes ikinci yarıda baroş, ayhan ve elano değişiklikleri bekliyordu. aydının oyuna girmesi bana göre herkes için sürpriz oldu. geçen sezondan kuyruk acımızın olduğu için özellikle en çekindiğim oyuncusu olan kalecilerinin gole boğulmasını zevkle izlemek istiyordum. Bizimkiler tam tersine kuyruk acısı yokmuş gibi, üstelik kalecinin 2,5m olduğunu unutmuş olacaklar durmadan abuk subuk havadan ortalarla gol bulmaya çalıştılar.Halbuki tıkır tıkır top alıp verebileceğin nonda gibi bir santraforun varken. Demekki dersine iyi çalışmamış teknik heyet, ya da oyuncular kafalarına göre oynadılar. Oysa biz kanat oyuncusu değiştireceğimize elanoyu alsaydık belki göbekten sürpriz asistlerle sonuca gidebilirdik veya Ayhanla orta saha forvet bağlantısını kurup hücumda topyekün organize olabilirdik.

Asıl yazmak istediğimi yukardaki yorumdan sonra yazmak istedim. İlk olarak topal-sarp ikilisinin olasılıklar içindeki en saçma tercih olduğunu düşünüyorum. Bunun yerine topal-barış, sarp-barış tercihleri daha uygun. Ama en uygunu topal-ayhan ikilisi. Topal yapabileceklerinin farkında değil hala, kendini geliştiremedi daha, bu yüzden inisiyatif almıyor, alamıyor. Ayhan ise kendine son derece güvenli, istekli ve tecrübeli oyunuyla orta saha forvet bağlantısı çok iyi kuruyor. Nitekim eskişehir maçında da bu eksikliği çok hissettik.

İkinci olarak elanodan bahsetmek istiyorum. Bu adam buraya oynamak için, devamlı hazır ve formda kalmak için gelmiş. farklı bir düşüncesi yok, o yüzden bu adamdan faydalanmak lazım. Yapabilecekleri, kazandıracağı çok şey var. Tecrübesi, kalitesi ve vizyonu olan oyuncular her zaman rakip için en büyük tehlikedir. Elano gibi bir oyuncu kafasında art niyet yoksa formsuzken bile en büyük kozlardan biridir takım için. Maç boyu tek bir pas atar işi bitirir. Kilidi açamadığın maçlarda bu kozu kullanmamak çok büyük hata olur. Graz maçına elano ve ayhanla başlamasını ümit ediyorum.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

MAÇI tnt ŞİFRESİZ VERİYOR.
Ben uzun süredir digiturk ile tv izlediğim için kablo-anten olaylarını unuttum biraz...

Geçen sefer de böyle bir duyum almıştık ama arkadaşımın evinden,site içindeki "kablolu yayın" maç başlayınca gitmişti...
Ancak direkt anten ile seyredenler galiba sorunsuz izledi maçı,tam bilmiyorum.
Yine bu şekilde bir anten-kablo durumu olur mu diye merak ettim.

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Istedigim kadro:

__________________________Leo_________________________________

____Sabri_______EmreA.____________Servet__________Hakan________

___________Mustafa Sarp_____________Ayhan______________

__________________________Elano_____________________________

Keita___________________________________________________Arda

_________________________Baros_________________________________

Yedekler:
Aykut
Ugur
Caner
Mehmet Topal
Aydin
Kewell
Nonda

Cok rahat 442 ye de donebilir (Elano saga , Keita 2.forvet) .
Eren Gumrukcuoglu

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Icimden bir his bu macta Eskisehir macinin aksine taktik olarak cok iyi hazirlanmis ve oyun disiplinin en ust duzeyinde olan bir Galatasaray gorecegimizi soyluyor.

Gazetelerinin birinde 7 Kasim 2000'de Ali Sami yende oynadiklari mactan ve taraftarimizdan bahsediyorlar...

http://derstandard.at/fs/1253808046023/ ... i-Sami-Yen

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Leo

Ugur
Mehmet topal
Servet
Hakan

Linderoth
Ayhan
Elano

Arda
Keita
Baros

Olmayacak dua'ya amin diyorum.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Mehmet Gorgen wrote:MAÇI tnt ŞİFRESİZ VERİYOR.

http://www.tnttv.com.tr/index.php?secti ... 1254418600
Panatinaikos macinda TNT mac baslamadan sifreye girdi. onun icin bek ümidim yok.
Belki bu sifreye girme olayi sadece avrupa icin gecerli.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Murat Tekin wrote:
Mehmet Gorgen wrote:MAÇI tnt ŞİFRESİZ VERİYOR.

http://www.tnttv.com.tr/index.php?secti ... 1254418600
Panatinaikos macinda TNT mac baslamadan sifreye girdi. onun icin bek ümidim yok.
Belki bu sifreye girme olayi sadece avrupa icin gecerli.
Murat bey,

TNT sadece Türkiye'den karasal yayında ve kabloluda şifresiz. Uydu yayınında siizn de bahsettiğiniz gibi biss şifreli(sadece maç sırasında).

Post Reply