TSL 8. Hafta: Ankaragucu-GS 3-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Re: TSL 8. Hafta: Ankaragucu-GS 3-0

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet kardesim,

O yaziyi oda anladi anlamasinada, niyet iyi degil.
O yazi butun GS ile ilgili bloglara ve forumlara asildi,
bir tane bile bu kadar ilgisiz ve seviyesiz bir yanit asan yok.
Gectim GSlilleri, FBliler bile boylesini yapmamis.

Ayar vakti gelmisti, aldi ayari. Ara ara istiyor, degisik bir bunye,
ciddiye almayin. ''Ne iciyorsan, ondan istiyorum'' deyin gecin
NO ADNANS, NO CRY !!

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Tanima firsati bulup da gecen sene DC'de taniyip adeta kanimin kaynadigi sevgili Murat Gökcigdem de yukarda yazmis. Lutfen sevdigimiz insanlar gene birbirlerine girip bizleri uzmesinler. Bunu özellikle rica ediyorum. Su Murat'in nezaketinden hepimizin ders almasi lazim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:Kurumus boka su serpip serpip koklatmak istemiyorum, ama dayanamadim. Umit Aktan burada aslinda GS camiasinin pasif kalmasini elestirmis, taraftarin tutumuna laf etmis vs.
...
Ortada disa karsi pasif kalinmis bir sey olsa anlarim. Daha bu halde iken taraftarin yaptiklarini Ankarada statda gormedin mi? Elbette Ankaragucu taraftari yenince havaya balon ucuracak.

Takim iyi oynayamayip yeniliyorsa GS camiasina dusen is, once kendi sorununu hal etmek faturayi saga sola cikarmadan once. Kendi icine dustugu durumun sorumlusu olarak onu bunu hedef gostermek degil. Sersem kalkip Gokhan Zan'in sakatlanip oynayamamasinin faturasini da federasyona kesmis. Bu mu aktif olmaya davet etmek?

Ikincisi Ozan mozani ortaya getiren de ben degilim. Ikiye bir onu burada konu yapana soyle bu lafi sen. Benim icin kapandi gitti o defter. Nesine laf sokacam ona. Ben ortaya getirecek olsam eskiye bakarak soylenecek cok sey var. Burada atip tutup sonra Sinan Kalpakcioglu'na fitnelenip onu taa buralara kadar getirdikten sonra da tarafindan burnundan tutulup disiplin kurulunda kuzu gibi meletilerek verilen ayarla hizzaya getirilme olayindan bahsetmek varken hem de. Benim kimsenin yaninda alcak isim yok.
.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bana bak ya sen ickiye fazla kacirdin, yada ilaclardan falan beyin hucrelerin
azalmis, olaylari uydurup carpitip anlatma.
Git kalk klavyenin basindan , hava al biraz,
cokup kalicaksan, kimse farketmeyecek
bile Amerikanin ucra bir yerinde.
Golgenle bile kavgalisin.

Ben disiplin kurulunda ifade falan vermedim
ve mahkeme karariyla da essek gibi disiplin cezasini kaldirdilar.
Hups pardon Hakim bey, yanlislikla olmus , siz yok sayin en iyisi
diye dilekce verdiler.
Yuz kere yazildi burada.

Vazgectim ne iciyorsan bana vermesinler ,
adamin beyin hucrelerini mahvediyormus.
NO ADNANS, NO CRY !!

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Eray Tunç wrote:
Cimbom’a 1 maç seyircisiz oynama
Hurriyet - 6 Ekim 2009 - Imzasiz

A.Gücü-G.Saray maçında yaşanan olaylar nedeniyle sarı kırmızılılara 1 maç seyircisiz oynama, sarı lacivertlilere ise para cezası verilecek.

ANKARA 19 Mayıs Stadı’nda önceki oynanan Ankaragücü-Galatasaray maçı sırasında ve sonrasında yaşanan tribün olayları nedeniyle sarı kırmızılı kulübe 1 maç seyircisiz oynama, sarı lacivertlilere ise ağır para cezası verileceği bildirildi.

Karşılaşmanın temsilcileri Fethi Sadık Bamaç ile Seyfi Eroğlu’nun raporları doğrultusunda dün iki takım da Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na gönderildi. Temsilciler, olayların devre arasında başladığını ve maç bitiminde büyük boyutlara ulaştığını belirterek, “Taraftarlar birbirlerine karşı yoğun saldırıda bulundular. Taşlı ve sopalı kavgalar yapıldı. Galatasaray taraftarlarının olduğu bölümde arbede yaşandı. Sahaya çok sayıda yabancı madde ve koltuk fırlatıldı. Bu esnada pek çok kişi yaralandı” şeklinde ifade kullandılar. Raporlarda, Galatasaray yöneticileri Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ ile Adnan Sezgin’in olayları önleyebilme amacıyla sahaya girdikleri de belirtildi.
PFDK Kararları - 08.10.2009

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 08.10.2009 tarih ve 22 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

...

7- MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübünün, 04.10.2009 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ - GALATASARAY A.Ş. Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 40.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle takdiren 40.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Cezaların birleştirilmesi suretiyle MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübünün, toplam 80.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

8- GALATASARAY A.Ş.'nin, 04.10.2009 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ - GALATASARAY A.Ş. Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

...
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=246&ftxtID=8165
Ben hala yonetimden bu art niyetli manipulatif haberle ilgili bir yaptirim bekliyorum. Masa basi transfer dedikodularina ayni gun icerisinde siteden duyuru yayimlayan yonetim, bu yapilani gormezden gelmemeli.

Bu arada Fanatik Gazetesi'nin bugun birinci sayfadan manset olarak verdigi sey "Rijkaard Bombasi" Rijkaard devre arasini bile beklemeden Milan'a gidecekmis, ama menaceri "Yok oyle bir sey" demis. Laporta'dan intikam almak icin Milan'a gitmek istiyormus. Bir teknik adam: "Milan benle anlasacakti ama Rijkaard'la anlastiklari icin is olmadi" demis. Yonetim de soylentilerden haberdarmis ve hemen alternatif isimler uzerine calisma baslatmis...
Yerseniz...

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

O manipülatif haberi yapanlarin arasinda Meric Tunca
olmasi muhtemel. Dogan grubu sallanmakta,
Ertugrul ve Yakup giderse , bu arkadas kucaga dusecek.
Gerci Meric Tunca olmasa bile , diger olanlar patrona yaranmak icin bu maksatli haberleri yapacaklar.
Adi aklima gelmiyor, soyadi Ozer (isimini unuttum) olan FBli GS muhabiri Dogandayken
deli ederdi bizi tarafli ve manipulatif haberleriyle, simdi Fatih Altayli Haberturk
sporun basina gecirdi, hicte oyle haberler yapmiyor. At sahibine gore kisniyor.

Rijkardin Milan meselesi ise daha komik. Berlusconi satmaya veya tasfiye etmeye calisiyor Milani. Herkesi sattilar kimseyi almiyorlar, 3 kurusa leonardoyu getirdiler.
Rijkardin kafasi calismiyormu yani. Destekli sallayin , Valencia istiyor, Juventus istiyor
falan daha mantikli. Sonra paparazzi bile olamayan ,en aptallari ve cahilleri spor servisinde
3 kurusa calistiriyorlar gazetelerde dedigimizde bozuluyorsunuz.
NO ADNANS, NO CRY !!

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Alpay Dedeoglu wrote:O manipülatif haberi yapanlarin arasinda Meric Tunca
olmasi muhtemel. Dogan grubu sallanmakta,
Ertugrul ve Yakup giderse , bu arkadas kucaga dusecek.
Gerci Meric Tunca olmasa bile , diger olanlar patrona yaranmak icin bu maksatli haberleri yapacaklar.
Adi aklima gelmiyor, soyadi Ozer (isimini unuttum) olan FBli GS muhabiri Dogandayken
deli ederdi bizi tarafli ve manipulatif haberleriyle, simdi Fatih Altayli Haberturk
sporun basina gecirdi, hicte oyle haberler yapmiyor. At sahibine gore kisniyor.

Rijkardin Milan meselesi ise daha komik. Berlusconi satmaya veya tasfiye etmeye calisiyor Milani. Herkesi sattilar kimseyi almiyorlar, 3 kurusa leonardoyu getirdiler.
Rijkardin kafasi calismiyormu yani. Destekli sallayin , Valencia istiyor, Juventus istiyor
falan daha mantikli. Sonra paparazzi bile olamayan ,en aptallari ve cahilleri spor servisinde
3 kurusa calistiriyorlar gazetelerde dedigimizde bozuluyorsunuz.
Adını hatırlayamadığınız yazarın ismi :Halil Özer , tamamına yakını fanatik
Fenerbahçeli'lerden oluşan spor medyasının(haddinden fazla Fenerbahçe yazarı olduğu
için boşta kalanları devşirme Galatasaray yazarı yapıyorlar,sanki hiç Galatasaray yazarı
bulamıyorlarmış gibi,gerçekten Galatasaray'lı olanları da ikinci,üçünü sınıf gazete ve
televizyonlarda çalışma imkanı buluyorlar çünkü yanlarında çok fazla barındırmıyorlar)
içimize soktuğu nifak Fenerbahçe'li Galatasaray yazarı.Zaten bu gibilerin yazılarını
bir iki sefer okuduktan sonra nasıl kaypak insanlar olduğu ortaya çıkıyor.Ben bile çok
sonraları öğrenmiştim gerçekte Fenerbahçe'li olduğunu.O zaman anladım neden zamanında
Galatasaray'ı soyan ve kendine menfaat sağlayan başkanları övüp, methiyeler düzdüğünü

Post Reply