TSL 8. Hafta: Ankaragucu-GS 3-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

TSL 8. Hafta: Ankaragucu-GS 3-0

Post by Cengiz Akgun »

Bu pazar gunduz oynuyorlar. Insallah bu da bir mazaret olmaz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Re: TSL 8. Hafta: Ankaragucu-GS 4-Ekim-Pazar TSI 16:00

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu maci almak lazim. Ankaragucu'nun de durumu pek parlak degil.
Bu mactan sonra milli maclar icin ara verilecek.

Bu milli mac bosluklari beni bozuyor.
Bir suru adamimiz milli takimlarda ve sakatlanma riskleri yuksek. Donus yollari uzun olabiliyor yorgunluk olasi bir maglubiyette bezginlik gibi negatif etkileri bertaraf etmek zor oluyor.

Ankaragucu-Trabzon-FB maclarindan sadece birinde beraberlik yada maglubiyet hakkimiz var. Bunu da Ankaragucu macinda kullanmayalim lutfen.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

RESMI SITEDEN
03.10.2009 14:33

Ankaragücü Maçı Kadrosu

Galatasaray'ın, Turkcell Süper Lig'in 8. haftasında deplasmanda yapacağı Ankaragücü maçı için Ankara'ya giden kafilesinde şu oyuncular bulunuyor:

Leo Franco
Aykut Erçetin
Uğur Uçar
Aydın Yılmaz
Barış Özbek
Elano Blumer
Arda Turan
Mehmet Topal
Milan Baros
Mustafa Sarp
Ayhan Akman
Harry Kewell
Shabani Nonda
Hakan Balta
Serkan Kurtuluş
Alparslan Erdem
Servet Çetin
Caner Erkin

Ilk 11 tahminimde SARP var ama hoca yine TOPAL-AYHAN ikilisine gorev verebilir.
Emre ASIK ,KEITA (?) SABRI yok. BALTA'yi defansin ortasina cekip UGUR'u sol beke koyar mi dersiniz ? Yada UGUR sag beke CANER sol beke gecer mi?

Kadro soyle sekillenebilir mi?
FRANCO
UGUR
SERVET
BALTA
CANER
AYHAN
SARP
ARDA
ELANO
BARIS
BAROS
TRUST GALATASARAY
MGC

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Umarım Rijkaard, Barış'ı sağbek oynatmaz; Uğur bir kere formayı alır, 2 sene önceki performansını ortaya koyar, ve bir daha da sağbek pozisyonunu bırakmaz.

Ortada Ayhan-Barış-Sarp, ileride de Arda-Elano-Baros şeklinde 4-3-3 çıkarsak pek şaşırmam. Keita'nın hücum etkinliğinin ne kadar olduğunu bu maçta göreceğiz (ki bence ne kadar fanteziye kaçsa da tek başına gol atıp/attırıp maç kazandırabilecek bir adam).

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ben takimin gidisinden memnunum. Gecen sene 2 eksigimiz vardi. Fiziki kondusyon ve akil. Su anda fizik kondusyon iyi, oyuncular yetenekli ama akil hala noksan. 5 senedir yoksan olan bir olgu bir anda takima getirilemez.

Bu macta leo- ugur-servet-hakan-caner ---- sarp ayhan---elano-arda-kewell---baros diye bekliyorum. Elano sag acik oynar.

Kariyerli bir oyuncu, uganda bozkirlarindan gelmis bir oyuncu gibi yorumlanamaz. Elano, kewell, nonda, baros gibi adamlar havadan inmedi floryaya, bir kariyer yapip geldiler. O kariyerleri yokmus gibi davramak dogru degil.

Gercek olan supriz Eskisehir ve Strum graz beraberlikleri degil, su anda hala nagmalup olmamiz ve onca galibeiyetlerdir.

Galatasaray oyun felsefesini degistirmelidir, ve degistiricektir.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizi kötü bir maç bekliyor bence...

Defans korkutuyor, Ayhan hazır değil, öndekilerin formu düştü.

İşimiz zor :D

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Alparslan Kayseri'ye kiralik verilecekti diye hatirliyorum, demek o is olmamis. O pozisyonda eksikligimiz olmasina ragmen kiraya verilmesi daha faydali olurdu.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakeminde yardımıyla Ankaragücü dövüyor ve eziyor..

DK 23 Ayhan çok vahim 2 top kaybı yaptı.. 3 oldu..

DK25. Bir net pozsiyon verdik. 5-6 tane şut attık gol olabilecek.

DK29 En net pozisyonumuz, Uğur vurduk, direğe çarptı.

DK 40. Servet, yine rakip korner direği dibinde çalıma kalktı. Ve Ayhandan bir pas hatası daha..

İlk yarı bitti. Oynan futbolu beğendim. Ankaragücü hızlı başladı çabuk yoruldu. Gol olabilecek pozisyonlar yakaladık. Ayhanın kendine yakışmayacak şekilde kaptırdığı 4 top hariç genelde savunma anlamında da iyiydik. Ayhan'ı suçlamıyorum, Kaç haftadır sakattı adam, daha ısınamamış.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hava civa...takim biraktigimiz yerden devam ediyor, rakiplerimiz panzehiri bulmuslar, önde basarak GS'i saskina ugratmak...ve basarili oluyorlar. Oyuncularimiz primadonna gibi ikili mucadelelerde. Caner bugun iyi ama Aydin hakkinda ayni seyi söyleyemem, mac icinde kaybolup gidiyor, halbuki canavar olmasi gerekir. Sahaya cikarken, takim koro halinde onu cagirmasini garip buldum. Cocuk yeni uykudan kalkmis gibi.

Ayhan'i baskalari yorumlasin, ben biktim sahsen.

Defansimizda Ugur akilli, gerekeni yapiyor. Dikkatli oynuyor, aferin kendisine.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Emre Girici

Post by Emre Girici »

İlk yarı 0-0 sona erdi. Genel olarak oyunun kontrolünü elimizde tuttuk ancak gol pozisyonuna girmekte zorlanıyoruz. Ayhan'daki idman ve maç eksikliği hemen göze çarpıyor. Elano ise şu ana kadar bende hayal kırıklığı yarattı. Bariz form eksikliği var, koşamıyor, verkaça giremiyor, tamam rakip sert oynuyor ama ilk omuz darbesinde yerde kalıyor. Oyun kurmasını beklerken topu orta çizginin gerisinden rakip ceza alanına şişirmeye kalkıyor. Rijkaard'ın oynatmaya çalıştığı sistemle alakası olmayan şeyler yapıyor.

Orta sahanın göbeğinde oyun kuramayınca, topu hücüma işi solda Arda ve Caner'e, sağda ise Uğur ve Aydın'a kaldı. Keita'nın eksikliği hissediliyor sağda. Mustafa Sarp şu ana kadar hatasız oynadı ve elinden geleni yaptı. Hakan Balta'da görevini yapıyor, Servet ise ısrarla hücuma kalkıyor, umarım başmımıza iş açmaz.

İkinci yarıda Kewell'le Elano'yu değiştirip, Arda'yı biraz daha göbeğe alabilir FR.
Emre Girici

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Baris'in bahsettigi TVU player'i indirdim. Iyi de kanali nasil bulacagim? Bunun disinda bana bir link atarmisiniz gene mac icin.
Buyuklerimin gozlerinden kucuklerimin ellerinden simdiden operim.
Last edited by Kenan Atak on Sun Oct 04, 2009 5:10 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Emre Girici wrote: Elano ise şu ana kadar bende hayal kırıklığı yarattı. Bariz form eksikliği var, koşamıyor, verkaça giremiyor, tamam rakip sert oynuyor ama ilk omuz darbesinde yerde kalıyor. Oyun kurmasını beklerken topu orta çizginin gerisinden rakip ceza alanına şişirmeye kalkıyor. Rijkaard'ın oynatmaya çalıştığı sistemle alakası olmayan şeyler yapıyor.
.
7 milyon evro'ya alinan adamin hali bu ise yazik derim klubun yedigi kaziga. 7 milyon evroya alinan bir adamin forma girmesini bekleme luksu yok. Hakikaten Brezilyalilara verilen paraya yazik gunah. Obur bizim sari kafa Isvecli ne yapiyor. O da senelik 2-3 aliyor herhalde oturdugu yerden. Kewell da oyle. Goruyormusunuz Turkiye'deki futbol piyasasini? Agzindaki peyniri tikliye kaptiran karga misali. Beyefendiler iki sut atacak butun sezon yatacak ohhh ne ala!
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Emre Girici

Post by Emre Girici »

Kerem Tezic wrote:Baris'in tedigi TVU player'i indirdim. Iyi de kanali nasil bulacagim? Bunun disinda bana bir link atarmisiniz gene mac icin.
Buyuklerimin gozlerinden kucuklerimin ellerinden simdiden operim.
Kerem, http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=5 ... ports'deki linkleri deneyebilirsin. En üstte bir tane de TVU linki var.
Emre Girici

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Baroş öyle bir gol kaçırdıki...

Post Reply