Basketbol ve Voleybol Dallari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Eray Tunç

Re: Basketbol ve Voleybol Dallari

Post by Eray Tunç »

Kadin Basketbolcularimiz Ros Caceres Valencia'ya kendi evimizde 62-63 yenilmisler.
Ayrintilar icin Selim Ugur'u bekliyoruz :)
Galatasaray Just Miss Ros Casares Upset
// 25 November 2009

Ros Casares held off Galatasaray in a tense finish to win their EuroLeague Women Group A clash 63-62 in Istanbul.

Jia Perkins missed the second of a pair of free throws with one second left as a late Gala :) rally came up short.

A close game went into the fourth quarter with Ros Casares up 51-50 after Anna Montanana ended the third with a pair of free throws to wrest the advantage away from the hosts.

Although Yasemin Horasan briefly had Gala back in front, Elisa Aguilar's jumper saw the lead change hands once again and Montanana hit a lay-up to stretch it to three.

DeLisha Milton split a pair of free throws and then nailed a three-pointer as the lead bulged to seven with 6:06 to go.

But Gala would not go away and after a quick timeout, Tugba Palazoglu got a three-point play with a foul.

Rebekka Hammon responded with a pair of free throws of her own, but another basket and foul saw Perkins make a three-point play that had the gap back to four, 61-57, with 4:24 to go.

Montanana and Horasan traded basket before Perkins hit a jump-shot that made it 63-61 2:02 from time.

However, Horasan missed a jump shot and Perkins twice came up empty as the game headed towards the final seconds.

Gala were given one more chance when Laia Palau missed a pair of free throws with six seconds left, Nilay Yigit grabbing the rebound and finding Perkins who drew a foul from Jana Vesela.

But after making the first to make it 63-62, Perkins saw the second come back off the rim as Ros Casares won, improving to 4-1 while Gala drop to 3-2.

Milton was the only Ros Casares player to reach double figures, scoring 17, as the visitors spread the points around.

Perkins led also scorers with 19, while Yelena Leuchanka collected 12 points and 13 rebounds and Sophia Young scored 12.

Kaynak: http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH ... de_on.html
Katie Douglas pasaport sorunu yuzunden oynayamamis.
Last edited by Eray Tunç on Thu Nov 26, 2009 1:39 am, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote:Kadin Basketbolcularimiz Ros Caceres Valencia'ya kendi evimizde 62-63 yenilmisler.
...
Bir sayi ile cok acikli olmus. Hakikaten kalp kirici.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozgur Al

Post by Ozgur Al »

Aslan İzmir'den şen dönüyor!
Cemal Nalga skandalının cezalarını ardından eksi 4 puana düşen ve her maçı final niteliği taşıyan Galatasaray Cafe Crown zorlu Pınar Karşıyaka deplasmanından kritik bir galibiyetle döndü: 73-79

Beko Basketbol Ligi’nin 7.haftasında Galatasaray Cafe Crown, deplasmanda Pınar Karşıyaka'yı 79-73'lük skorla malğlup etti.

Andre Smith’in üçer sayılık basketiyle karşılaşmaya hızlı başlayan Pınar Karşıyaka, savunmada Can Akın, Radoslav Rancik ve Mike Wilkenson’ın sayılarına engel olamayınca, ilk iki dakika 6-6 eşitlikle geçildi. Tempolu başlayan karşılaşmada özellikle dış atışlarla skor bulmaya çalışan İzmir ekibi karşısında Galatasaray Cafe Crown, Rancik’in basketiyle durumu 6-8’e getirdi. Holston’ın üç sayılık basketi ve Furkan Aldemir’in de pota altı isabetiyle 5.dakika 11-10 ev sahibi takımın üstünlüğüyle geride kaldı. Rakibini dış atışlara iten Sarı Kırmızılılar, Evren Büker’in turnikesi ve bir hücum sonrasında da Simas Jasaitis’in basketiyle 11-14 öne geçti. Mola alan konuk ekip, aranın ardından Evren Büker’in turnikesiyle farkı 5 sayıya çıkarttı (11-16). David Holston’ın üç sayılık basketiyle rakibinin serisine son veren Pınar Karşıyaka, ABD’li oyuncunun bir hücum sonrasında da kaptığı topla durumu 16-16 yaptı. Son dakika içerisinde Wesson ve Holston ile sayılar bulan İzmir ekibi, ilk çeyreği de 22-18 önde tamamladı.

İkinci çeyreğin ilk dakikası karşılıklı boş hücumlarla geçilirken, Eren Beyaz’ın isabetsiz turnikesini tipleyen Simas Jasaitis, periyodun da ilk sayılarını kaydetti. Andre Smith ile boyalı alanı kullanan Pınar Karşıyaka, rakibinin dış atışlarına engel olamadı. Murat Kaya ve Darius Washington ikilisiyle üçer sayılık basketler bulan Galatasaray Cafe Crown, pota altı savunmasını istediği sertlikte yapamadı. Karşılıklı top kayıplarının yaşandığı bölümde Andre Smith ile basketler bulan İzmir ekibi, 16.dakikada durumu 33-28’e getirdi. Mola alan konuk ekip, aranın ardından hücumda Evren Büker’in top kaybı yapması sonrası potasında Smith’in serbest atışlarından potasında iki sayı gördü. Mücadelenin ilk yarısını Pınar Karşıyaka 39-34 önde tamamladı.

Alper Saruhan’ın girmeyen topunu Furkan Aldemir ile tipleyerek üçüncü çeyreğe başlayan Pınar Karşıyaka, David Toolson’ın da üç sayı isabetiyle durumu 44-37’ye getirdi. Simas Jasaitis ve Darius Washington ile basketler bulan Sarı Kırmızılılar, savunmasını sertleştirirken, Radoslav Rancik’in de devreye girmesiyle 25.dakikada farkı 3 sayıya indirdi (47-44). Andre Smith’in isabetsiz turnikesi sonrası hücumda Eren Beyaz ile basket bulan Galatasaray Cafe Crown, durumu da 47-46’ya getirdi. Bunun üzerine mola alan Pınar Karşıyaka, aranın ardından da hücumları değerlendiremeyince, konuk ekip Eren Beyaz ile 47-48 öne geçti. Washington ile Rancik’in de sorumluluk almasıyla basketler bulan Galatasaray Cafe Crown, periyotu 54-61 üstünlükle kapattı.

Mücadelenin final periyodunun ilk hücumunda Wesson'ın pasını iyi değerlendiren Birkan Batuk, üç sayılık basketiyle farkı 4 sayıya indirdi (57-61). Radoslav Rancik ile Eren Beyaz'ın top kayıpları sonrası Wesson ile serbest atış çizgisine giden Pınar Karşıyaka, durumu 58-61 yaptı. Murat Kaya'nın üç sayılık basketi ve Simas Jasaitis'in de serbest atışlarıyla durum 58-66'ya geldi. David Holston'ın hücumlarda sorumluluk almasıyla 8-0'lık bir seri yakalayan İzmir temsilcisi, 35.dakikada skorda dengeyi yakaladı (66-66). Bir hücum sonrasında Birkan'ın isabetsiz üç sayı denemesini Andre Smith ile tamamlayan ev sahibi takım, 68-66 öne geçti. Mola alan Galatasaray Cafe Crown, savunmada toparlanırken, Radoslav Rancik'in de basketleriyle oyuna yeniden ortak oldu. Son bölümde Simas Jasaitis ile skor üreten Galatasaray Cafe Crown, karşılaşmadan da 73-79 galibiyetle ayrıldı.

Galatasaray Cafe Crown'da geçen hafta antrenörlüğe getirilen Cem Akdağ yurt dışında bulunduğu için, takımın başında yardımcısı Cihansever Yeşildağ sahaya çıktı. Takımın Genel Menajeri Nur Gencer de müsabakayı saha içinden takip etti.

Karşılaşmanın bitiminin ardından Karşıyakalı taraftarlar, sahaya aralarında cep telefonu, para ve çakmakların bulunduğu yabancı maddeler attı.

SALON: Karşıyaka Spor Salonu

HAKEMLER: Rüştü Nuran - Fatih Arslanoğlu – Alper Özgök

PINAR KARŞIYAKA (73): Gökper Gen 3, Birkan Batuk 5 (2 ribaund- 5 asist), Ryan Toolson 24 (2 ribaund- 2 asist), David Holston 27 (10 ribaund- 2 asist), Andre Smith 16 (10 ribaund- 4 asist), Furkan Aldemir 4 (8 ribaund- 1 asist), Valentin Pastal 1 (3 ribaund), Alper Saruhan (1 ribaund- 1 asist). Kzell Wesson 3 (6 ribaund- 2 asist)

GALATASARAY CAFE CROWN (79): Darius Washington 10 (4 ribaund- 3 asist), Caner Topaloğlu 2, Murat Kaya 6 (3 ribaund- 2 asist), Michael Wilkinson 6 (6 ribaund- 2 asist), Polat Kocaoğlu, Radoslav Rancik 23 (7 ribaund- 3 asist), Evren Büker 6 (2 ribaund- 1 asist), Can Akın 2 (1 ribaund- 2 asist), Simas Jasaitis 20 (8 ribaund- 1 asist), Eren Beyaz 4 (6 ribaund)

1.PERİYOT: 22-18
2.PERİYOT: 17-16
3.PERİYOT: 15-27
4.PERİYOT: 19-18
SUPER MARIO JARDEL

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yigit Sardan bu basket olayindan dolayi cok fena cezalanmis oldu. Yasasin yonetim.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/5522.php
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Galatasaray Cafe Crown'da sular durulmuyor...

Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı’nda Cemal Nalga skandalının ortaya çıkmasının ardından, yenilenen idari kadroda genel menajer sıfatıyla yer alan Nur Gencer, sağlık sorunu nedeniyle değil, başkan Adnan Polat’ın isteği üzerine istifasını verdiğini söyledi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat’ın, "Sağlık sorunları nedeniyle istifa etti" dediği Nur Gencer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlık sorunu olmadığını belirterek, "Kalp spazmı hikayesi tamamen yalan" derken, yaşanan olayda Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel’i suçladı.

Kendisinin Galatasaraylı olduğunu ve sadece Galatasaray Cafe Crown takımının içinde bulunduğu sıkıntılı dönemi aşmasına yardımcı olmak amacıyla göreve başladığını aktaran Gencer, "Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, benim bundan 10 yıl önce yaşadığım bir hukuki durumla ilgili olarak Adnan Polat’a yazı göndermiş. Giydiğim hükmün bugüne hiçbir şeyi yok, ama Adnan Polat, bunun kendisini seçimlerde zorlayacağını düşünerek, istifa etmemi istedi.

Ben de ’İstenmediğim yerde durmam’ diyerek işimi bıraktım" diye konuştu.

Konuyu, sağlık durumuna bağlamayı ve kalp spazmı geçirdiğinin söylenmesini komik bulduğunu ifade eden Gencer, "Kime bu şekilde bir açıklama yapsanız, size güler; çünkü herkes gerçeği biliyor. Turgay Demirel, konuya ilgili bir belge gönderip, benim görevden alınmamı istemiş. Tabii bir yalan söyleyince, devamı da geliyor. Aptalca bir şey" dedi ve bazı tanıdıklarının da bu haberi duyduktan sonra sağlığından endişe duyup, kendisini aradıklarını kaydetti.

-"GALATASARAY’DA VİZYON VAR ZANNETMİŞTİM"-
Galatasaray Cafe Crown’da göreve başlarken, içinde bulunulan sıkıntılı dönemi aşmak adına çalışmalar yaptıklarını, ancak bazı kimselerin kendilerinden rahatsız olduğunu öne süren Nur Gencer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Basketbolun bu şekilde haberlerle gündeme gelmesi, olacak en kötü şey.

Bunu yapan ise Basketbol Federasyonu’nun başkanı. Yetkim olsa, o insanı bir dakika o görevde tutmam. Ayrıca Galatasaray içinde göreve gelmemden rahatsızlık duyanlar oldu. Kulüp içinde bir grup, benden korkuyor, çünkü ben dürüst adamım.

Takım için ne lazımsa onu yaparım. Bazıları ise orayı çiftlik gibi kullanmaya alışmış. Benden huylandılar. Bir de federasyon başkanı olunca, ayağımı kaydırdılar. Adnan Polat da rahatça bu olaya geldi. Ben Galatasaray’da vizyon var zannetmiştim. Bir şeyler yapabilirim düşüncesiyle kalkıp Bodrum’dan geldim ve layığımı da buldum. Ben burada kurban oldum, ama yanış yaptılar. Yaşım 61 ve 10 sene daha ya yaşarım, ya yaşamam. Önemli olan bu kulübün sağlıklı olması."
-"ÇETİN YILMAZ VE DOĞAN HAKYEMEZ GÖREVE GELİR"-
Nur Gencer, Galatasaray Cafe Crown teknik heyetinin bu akşam yönetim tarafından toplantıya çağrıldığını söyledi ve bir değişikliğe gidilerek, Çetin Yılmaz-Doğan Hakyemez ikilisinin göreve getirilebileceğini ileri sürdü.

Göreve geldiğinde kendisine Çetin Yılmaz’ın önerildiğini, ancak bunu kabul etmediğini söyleyen Gencer, bazı duyumları olduğunu kaydederek, "Mevcut teknik heyet görüşmeye çağrılmış. Ne olur, bilmiyorum. Sanırım Çetin Yılmaz ile Doğan Hakyemez ikilisi gelir oraya. Artık Turgay Demirel’i de genel menajer yaparlar" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak:Milliyet

Boyle olaylar beni spordan sogutuyor.O yuzden tanidiklarimin gorev yaptigi maclar,ve bazi uluslararasi maclar disinda mac seyretmiyorum.Iyice sogudum acikcasi.(Baska yerlerde de
okudum,haberin dogru oldugunu dusunuyorum)

Nur Gencer iyi bir insandir ve benim ortaokul,lise yillarimdaki Eczacibasi basarisinin icindeki kilit isimdir.Tecrubesi ve bilgisiyle sadece basketbol subesine degil diger subelere de oldukca onemli katki yapabilecek biri esasinda.Ama olmuyor,isinizi iyi bilmek ve yapmak istemek yetmiyor maalesef.
nefvakfi.org

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Su munasebetsizlik yapilali beri bu konuya yazmak istemiyorum.

Bu hafta ilginc bir hafta olmus. Tum branslarda kazanmisiz.

14.12.2009 11:28

Galatasaray Spor Kulübü’nde Geçtiğimiz Hafta

Galatasaray Spor Kulübü’nün futbol, erkek basketbol, bayan basketbol, tekerlekli sandalye basketbol, erkek voleybol, bayan voleybol ve sutopu branşlarındaki takımlarının geçtiğimiz hafta oynadığı karşılaşmalarda aldığı sonuçlar şöyle:

Futbol
Antalyaspor 2-3 Galatasaray (Turkcell Süper Lig)

Erkek Basketbol
Darüşşafaka CT 58-69 Galatasaray CC (TBL)

Bayan Basketbol
Galatasaray 75-67 Panküp Kayseri Şeker (TBBL)

Erkek Voleybol
Halkbank 1-3 Galatasaray (Aroma 1. Ligi)

Bayan Voleybol
Nilüfer Belediye 0-3 Galatasaray (Aroma 1. Ligi)

Tekerlekli Sandalye Basketbol
İzmir Büyükşehir Bld. 42-77 Galatasaray (TSB Süper Ligi)

Sutopu
ENKA 7-11 Galatasaray
Galatasaray 12-2 ODTÜ
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Türkiye'nin grubu belli oldu
2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye C grubunda mücadele edecek.
15 Aralık 2009 / 12:40

Ülkemizde düzenlenecek olan 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın kura çekimi bugün İstanbul'da Çırağan Palace Kempinski Oteli'nde gerçekleştirildi.

Şampiyonada 6'şar takımdan 4 grupta oynanacak birinci tur gruplarına, rekabet düzeyine göre her kıtadan dengeli dağılım yapılacak. Şampiyona formatı gereği, aynı grupta Avrupa kıtasından en fazla 3, Amerika kıtasından ise en fazla 2 takım bulunacak.

24 takımın yer aldığı 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nda gruplar şu şekilde oluştu:

A Grubu (Kayseri): Arjantin, Sırbistan, Avustralya, Almanya, Angola, Ürdün

B Grubu (İstanbul): ABD, Slovenya, Brezilya, Hırvatistan, İran, Tunus

C Grubu (Ankara): Yunanistan, Türkiye, Porto Riko, Rusya, Çin, Fildişi Sahili

D Grubu (İzmir): İspanya, Fransa, Kanada, Litvanya, Yeni Zelanda, Lübnan

ELEME GRUBU MAÇLARI 4 KENTTE OYNANACAK
Eleme grubu maçları 28 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında Ankara, Kayseri, İstanbul ve İzmir'de oynanacak şampiyonada finaller ise İstanbul'da yapılacak.

Grup maçlarının ardından, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun da önerisiyle FIBA Yönetim Kurulu'nun aldığ kararla formatı değiştirilen 8'li final maçları 4 güne yayılacak.

Aynı değişiklik doğrultusunda şampiyonanın final maçının oynanacağı son günde ise üçüncülük-dördüncülük ve beşincilik-altıncılık maçları da yapılacak.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

21.12.2009 10:18

Galatasaray Spor Kulübü’nde Geçtiğimiz Hafta

Galatasaray Spor Kulübü’nün futbol, erkek basketbol, bayan basketbol, tekerlekli sandalye basketbol, erkek voleybol ve bayan voleybol branşlarındaki takımlarının geçtiğimiz hafta oynadığı karşılaşmalarda aldığı sonuçlar şöyle:

Futbol
Galatasaray 1-0 Gençlerbirliği (Turkcell Süper Lig)

Erkek Basketbol
Galatasaray Cafe Crown 78-72 Antalya BŞB (TBL)

Bayan Basketbol
Mersin BŞB 97-68 Galatasaray (TBBL)

Erkek Voleybol
Galatasaray 3-0 SGK (Aroma 1. Ligi)

Bayan Voleybol
Galatasaray 3-0 Yeşilyurt (Aroma 1. Ligi)

Tekerlekli Sandalye Basketbol
Galatasaray 81-47 Kardemir Karabükspor (TSB Süper Ligi)

Erkeklerin Antalya BB'sini yendikleri maci seyrettim. Ulan su geri zekaliligi yapmasalar kafaya oynayacaklar. Takim cok iyi mucadele etti. Bu islere yol acan iki kafadar da tribunde beraber maci seyrettiler. Saka gibi :)

Seyircisiz son macti umarim bu sezon son mac olur diyecem ama daha FB Sami Yen'e gelecek :twisted: :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Yarin cok onemli bir mac var, resmi siteden aktariyorum:
Galatasaray Cafe Crown Yılın İlk Derbisine Çıkıyor

Galatasaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi 13. Hafta maçında, 2 Ocak 2010 Cumartesi günü, saat 18:00'da, Cola Turka Arena'da, yılın ilk derbisinde, Beşiktaş Cola Turka ile karşılaşacak.

Geçtiğimiz hafta sonu Türk Telekom'u 87-71 yenerek üst üste 4. galibiyetini alan takımımız, Beko Bsketbol Ligi'nde 7 puanla son sırada yer alırken, Fenerbahçe Ülker'e 100-92 mağlup olan Beşiktaş Cola Turka ise topladığı 21 puanla ligde 3. sırada bulunuyor.

Galatasaray Cafe Crown'da, sakatlıkları bulunan Polat Kocaoğlu ve Can Akın zorlu derbi mücadelesinde kadroda yer almayacaklar.

İki kulüp arasında yapılan protokol gereği, iki takım arasında sezonun birinci ve ikinci yarısında oynanacak maçlarda deplasman takım seyircisi tribünlere alınmayacak.
http://www.galatasaray.org/basketbol/er ... r/5756.php
Turk Telekom'dan sonra BJK'yi de yenebilirlerse cok buyuk is basarmis olacaklar.
Ayrica yanilmiyorsam -5 puan cezasina itiraz bugunlerde karara baglanacak.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Galatasaray 96- Besiktas 87
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Mehmet Gurdal Cetin

Valla bu GERIZEKANALGA olayi oldugundan beri takim inanilmaz konsantre ve super savunma yapiyor. Ustelik abuk sayilabilecek bir 3luk yuzdemiz var.

Arka arkaya 5. maci kazanmamizi gectim. Su ceza da dusme olursa ligde kafaya oynayacagiz.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Tahkim kurulu 5 puani Geri verdi.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Mehmet Gurdal Cetin

Ozgur A. Boztepe wrote:Tahkim kurulu 5 puani Geri verdi.
Dogru anlamis miyim

1- Galatasaray'a aferin kestigimiz puanlari geri veriyoruz dediler
2- Yigit SARDAN'i "benim Malkocoglu, Karamurat'ta benim" dedigi icin affettiler
3- Cemal NALGA ve Tufan ERSOZ'e "oturun lan SIFIR " dediler :D

Ben bu kadar anlayabildim
Simdi organize islerde lider mi olduk. Puanimiz yetiyo mu :D

Tahkim Kurulu Kararı Açıklandı

Tahkim Kurulu, Cemal Nalga olayı ile ilgili olarak Galatasaray Cafe Crown'a verilen cezayı, Galatasaray Spor Kulübü'nün itirazı üzerine görüşerek bugün karara bağladı.

Tahkim Kurulu, Galatasaray Spor Kulübü'nün itirazını değerlendirdiği oturumunda, Galatasaray Cafe Crown'a verilen -5 puanlık cezanın kaldırılmasına, Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Şardan'a verilen 6 men cezasının iptaline, Galatasaray Cafe Crown Oyuncusu Cemal Nalga'ya verilen 2 yıl hak mahrumiyeti cezasının, 2 yıl men cezası olarak düzeltilip onaylanmasına ve Galatasaray Cafe Crown Oyuncusu Tufan Ersöz'e verilen 4 ay men cezasının onaylanmasına karar verdi.

Bu kararın ardından, Galatasaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi'nde 13 maç sonunda 14 puana yükseldi.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Dogru anlamis miyim
...
Dogru anlamissin. Federasyon bu isi asil duzenleyenerin Cemal ile Tufan oldugunu daha yeni anladiklari icin duzeltmisler. Firinciya da haber vermisler sakin ekmek vermeyin bu iki madrabaza diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Bu kararın ardından, Galatasaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi'nde 13 maç sonunda 14 puana yükseldi.
http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.ns ... enDocument

14 puan bizi dusme hattindan kurtarmiyor.

Post Reply